54948
Kaffeskedar, 6 delar, silver, ''Amsterdam'', 1950.
Slutpris450 SEK

54955
Cay Cedergren, figurin, lergods, ''Backafallsflickan'', signerad.
Slutpris350 SEK

54961
Karaffer, 4 st, glas, bl.a Holmegaard, Danmark.
Slutpris300 SEK

55001
Karaffer, 5 st, glas.
Slutpris250 SEK

55013
Bordskalender, sk evighetskalender, sterlingsilver, art deco, 1900-talets första hälft.
Slutpris750 SEK

55028
Gunnar Norrman, litografi nr. 148/175, ''Slättutsikt I'', signerad, daterad 1955.
Slutpris450 SEK

55034
Rabattkanter, 4 st, metall.
Slutpris450 SEK

55036
Rabattkanter, 2 st, metall.
Slutpris500 SEK

55114
Kaffeservis, 28 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl/ Royal Copenhagen.
Slutpris400 SEK

55123
Trappstege, aluminium, hopfällbar, Hard Head.
Slutpris250 SEK

55134
Tallrikar, 12 st, ''Preussisk Blomst'', Bing & Gröndahl, Danmark.
Slutpris1 800 SEK

55140
Fotogenbordslampa, glas/mässing.
Slutpris450 SEK

55149
Kaffeservis, 14 delar, porslin, "Svenska Slott", Rörstrand.
Slutpris450 SEK

55182
Vinglas, 8 st.
Slutpris250 SEK

55185
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, mässing/glas.
Slutpris350 SEK

55230
Slutpris350 SEK

55242
Matryoshka, ryska dockor, 9 st, trä.
Slutpris400 SEK

55250
Elverktyg m.m, 4 delar, bl.a Black & Decker.
Slutpris300 SEK

55253
Lisa Larson, ''Gunnar Sträng'', sparbössa, stengods, Gustavsberg.
Slutpris300 SEK

55270
Byrå, 3 lådor, ek, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

55326
Syskrin, 2 st, björk, med innehåll.
Slutpris650 SEK

55364
Aldo Londi, vas, stengods, ''Rimini Blue'', Bitossi, Italien, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK

55375
Lego, ett parti, samt instruktionsböcker.
Slutpris1 400 SEK

55382
Skrivbord, 10 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris500 SEK

55385
Soffbord, mässing/stenskiva, 1900-talets andra hälft.
Slutpris300 SEK

55391
Kandelaber for 5 ljus, trä, ''Bergmansstaken'' Sandbergs, Nora Stad.
Slutpris300 SEK

55399
Henrik Allert, litografi nr 174/225, signerad.
Slutpris450 SEK

55446
Bengt Orup, litografi 116/120, signerad.
Slutpris700 SEK

55457
Philippe Starck, pallar med förvaring, ett par, plast, 2000-tal.
Slutpris550 SEK

55462
Josef Frank, citronpressar, ett par, metall, Firma Svenskt Tenn.
Slutpris450 SEK

55472
Kaffekvarn, metall, Mahlkönig, 3-fas.
Slutpris300 SEK

55478
Soptunna, zink, Gigant.
Slutpris400 SEK

55490
Imre Anthony, blandteknik, signerad, daterad 2006.
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK

55489
Wilhelm Rosenstand, olja på duk, signerad, 1800/1900-tal.
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK

55520
Anna Ehrner, "Atoll", ljusstakar, 3 st, glas, Kosta Boda.
Slutpris400 SEK

55528
Gregor Hellberg, Fregatten "Grosvenor", olja på duk, signerad.
Slutpris300 SEK

55546
Krus med tappkran, 3 liter, stengods/smide, Höganäs.
Slutpris300 SEK

55585
Krus m.m, 9 delar, stengods, Höganäs.
Slutpris300 SEK

55608
Byst, Dante, gips, ''Dantes''.
Slutpris350 SEK

55612
Fat, lockskålar och kanna, 4 delar, porslin, bl.a Rosenthal.
Slutpris600 SEK

55629
CoPilot 24, tandemcykel för vuxen/barn, bakre styrning, 5 växlar.
Slutpris1 300 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

55646
Rolf Hallengren, olja på duk, 2 st, signerade, daterade 1985/94.
Slutpris250 SEK

55655
Vaser, lampa m.m, 7 delar, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
Slutpris400 SEK

55657
Bordslampor, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
Slutpris650 SEK

55686
Gunna Brandstedt, vas och karaff, glas, Pukeberg.
Slutpris350 SEK

55691
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris350 SEK

55705
Allan Egnell, olja på duk, signerad.
Slutpris400 SEK

55706
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Carlo.
Slutpris400 SEK