Kaffeskedar, 6 delar, silver, ''Amsterdam'', 1950.
54948
Slutpris450 SEK
Cay Cedergren, figurin, lergods, ''Backafallsflickan'', signerad.
54955
Slutpris350 SEK
Karaffer, 4 st, glas, bl.a Holmegaard, Danmark.
54961
Slutpris300 SEK
Karaffer, 5 st, glas.
55001
Karaffer, 5 st, glas.
Slutpris250 SEK
Bordskalender, sk evighetskalender, sterlingsilver, art deco, 1900-talets första hälft.
55013
Slutpris750 SEK
Gunnar Norrman, litografi nr. 148/175, ''Slättutsikt I'', signerad, daterad 1955.
55028
Slutpris450 SEK
Rabattkanter, 4 st, metall.
55034
Rabattkanter, 4 st, metall.
Slutpris450 SEK
Rabattkanter, 2 st, metall.
55036
Rabattkanter, 2 st, metall.
Slutpris500 SEK
Kaffeservis, 28 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl/ Royal Copenhagen.
55114
Slutpris400 SEK
Trappstege, aluminium, hopfällbar, Hard Head.
55123
Slutpris250 SEK
Tallrikar, 12 st, ''Preussisk Blomst'', Bing & Gröndahl, Danmark.
55134
Slutpris1 800 SEK
Fotogenbordslampa, glas/mässing.
55140
Slutpris450 SEK
Kaffeservis, 14 delar, porslin, "Svenska Slott", Rörstrand.
55149
Slutpris450 SEK
Vinglas, 8 st.
55182
Vinglas, 8 st.
Slutpris250 SEK
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, mässing/glas.
55185
Slutpris350 SEK
55230
Slutpris350 SEK
Matryoshka, ryska dockor, 9 st, trä.
55242
Slutpris400 SEK
Elverktyg m.m, 4 delar, bl.a Black & Decker.
55250
Slutpris300 SEK
Lisa Larson, ''Gunnar Sträng'', sparbössa, stengods, Gustavsberg.
55253
Slutpris300 SEK
Byrå, 3 lådor, ek, 1900-tal.
55270
Byrå, 3 lådor, ek, 1900-tal.
Slutpris450 SEK
Syskrin, 2 st, björk, med innehåll.
55326
Slutpris650 SEK
Aldo Londi, vas, stengods, ''Rimini Blue'', Bitossi, Italien, 1900-talets andra hälft.
55364
Slutpris350 SEK
Lego, ett parti, samt instruktionsböcker.
55375
Slutpris1 400 SEK
Skrivbord, 10 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
55382
Slutpris500 SEK
Soffbord, mässing/stenskiva, 1900-talets andra hälft.
55385
Slutpris300 SEK
Kandelaber for 5 ljus, trä, ''Bergmansstaken'' Sandbergs, Nora Stad.
55391
Slutpris300 SEK
Henrik Allert, litografi nr 174/225, signerad.
55399
Slutpris450 SEK
Bengt Orup, litografi 116/120, signerad.
55446
Slutpris700 SEK
Philippe Starck, pallar med förvaring, ett par, plast, 2000-tal.
55457
Slutpris550 SEK
Josef Frank, citronpressar, ett par, metall, Firma Svenskt Tenn.
55462
Slutpris450 SEK
Kaffekvarn, metall, Mahlkönig, 3-fas.
55472
Slutpris300 SEK
Soptunna, zink, Gigant.
55478
Soptunna, zink, Gigant.
Slutpris400 SEK
Imre Anthony, blandteknik, signerad, daterad 2006.
55490
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
Wilhelm Rosenstand, olja på duk, signerad, 1800/1900-tal.
55489
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
Anna Ehrner, "Atoll", ljusstakar, 3 st, glas, Kosta Boda.
55520
Slutpris400 SEK
Gregor Hellberg, Fregatten "Grosvenor", olja på duk, signerad.
55528
Slutpris300 SEK
Krus med tappkran, 3 liter, stengods/smide, Höganäs.
55546
Slutpris300 SEK
Krus m.m, 9 delar, stengods, Höganäs.
55585
Slutpris300 SEK
Byst, Dante, gips, ''Dantes''.
55608
Slutpris350 SEK
Fat, lockskålar och kanna, 4 delar, porslin, bl.a Rosenthal.
55612
Slutpris600 SEK
CoPilot 24, tandemcykel för vuxen/barn, bakre styrning, 5 växlar.
55629
Slutpris1 300 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Rolf Hallengren, olja på duk, 2 st, signerade, daterade 1985/94.
55646
Slutpris250 SEK
Vaser, lampa m.m, 7 delar, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
55655
Slutpris400 SEK
Bordslampor, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm Stentöj, Danmark.
55657
Slutpris650 SEK
Gunna Brandstedt, vas och karaff, glas, Pukeberg.
55686
Slutpris350 SEK
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
55691
Slutpris350 SEK
Allan Egnell, olja på duk, signerad.
55705
Slutpris400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Carlo.
55706
Slutpris400 SEK