Piedestal, trä, 1900-tal.
56435
Piedestal, trä, 1900-tal.
Slutpris400 SEK
Anders Pehrson, skrivbordslampa, metall/skinn, ''Simris'', 1900-talets andra hälft.
56447
Slutpris400 SEK
Kaffeservis, 12 delar, benporslin, dekor av Oscar Reutersvärd, Rörstrand.
56448
Slutpris500 SEK
Matts Åkerblom, ''Skördetid'', olja på duk, signerad a tergo, daterad 1984.
56453
Slutpris250 SEK
Walter Persson, olja på duk, signerad.
56486
Slutpris300 SEK
Fritz Hansen, spännben till elipsbord, 4 st, metall.
56497
Slutpris700 SEK
Golvlampa, glas, samtida.
56499
Golvlampa, glas, samtida.
Slutpris400 SEK
Krus, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand och Gustavsberg.
56506
Slutpris300 SEK
Takplafond, glas/metall.
56515
Takplafond, glas/metall.
Slutpris450 SEK
Kaffekanna, porslin, Musselmalet, rifflet, Royal Copenhagen.
56542
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Skålar och vas, 3 delar, glas, bl.a Bertil Vallien, ''Rainbow'', Kosta Boda.
56565
Slutpris250 SEK
Linnedukar, 17 st.
56580
Linnedukar, 17 st.
Slutpris600 SEK
Josef Simon, väggrelief,  stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmar, signerad.
56596
Slutpris350 SEK
LP-skivor, ett parti, blandat, samt 4 plastbackar.
56599
Slutpris400 SEK
Kopparbalja.
56614
Kopparbalja.
Slutpris450 SEK
Transportkärra, 250 kilo.
56616
Transportkärra, 250 kilo.
Slutpris600 SEK
Vägglampetter, ett par, mässing, 1900-tal.
56623
Slutpris300 SEK
Ljusstake med klockfot, mässing, 1700-tal.
56646
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Flamskvävnader, 3 st.
56653
Flamskvävnader, 3 st.
Slutpris350 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad W. Bosch.
56659
Slutpris450 SEK
Julljusstakar m.m, ett parti.
56676
Julljusstakar m.m, ett parti.
Slutpris350 SEK
Kjell Engman, ljuslyktor, 3 st, glas, "Ice Age", Kosta Boda.
56679
Slutpris450 SEK
Fotogenlampa, mässing, järnplåt och glas, 1800.1900-tal.
56696
Slutpris500 SEK
Gösta Werner, "Vetefarten", serigrafi 125/250, signerad.
56707
Slutpris500 SEK
Bordslampa, metall, 1900-talets mitt.
56732
Slutpris350 SEK
Svets Mini Compact 125.
56763
Svets Mini Compact 125.
Slutpris400 SEK
Fotogenlampa, glas/mässing.
56780
Fotogenlampa, glas/mässing.
Slutpris400 SEK
Klas Sundkvist, litografier, 2 st, signerade.
56782
Slutpris750 SEK
Förstadagsbrev, ca 345 st.
56787
Förstadagsbrev, ca 345 st.
Slutpris350 SEK
Diverse kuddfodral/dukar, jugendstil.
56816
Slutpris600 SEK
Frostvakt och värmefläkt, bl.a Palma.
56830
Slutpris500 SEK
Taklampa, 4 ljuspunkter, plast/metall, "Planet", Rydéns.
56853
Slutpris500 SEK
56856
Slutpris550 SEK
Roger Skärlund, blandteknik, 2 st, signerade.
56862
Slutpris300 SEK
Muggar, 12 st, stengods, pärlband, Old Högnäs.
56870
Slutpris350 SEK
56911
Slutpris450 SEK
Balja, zink, 100 liter.
56920
Balja, zink, 100 liter.
Slutpris450 SEK
Skivspelare, Rotel RP-1001.
56930
Skivspelare, Rotel RP-1001.
Slutpris600 SEK
Gösta Calmeyer, olja på pannå, signerad, daterad 1959.
56963
Slutpris750 SEK
Värdering2 000 SEK
Skulpturer, 2 st, sten.
56971
Skulpturer, 2 st, sten.
Slutpris400 SEK
Crescent Haga Citybike, damcykel, 28 tum, 7 växlar.
57006
Slutpris800 SEK
Maja Fjæstad, ''Ängsblommor'', handtryck, signerad.
57015
Slutpris350 SEK
57050
Slutpris300 SEK
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Klassiska Rosor", Schumann Arzberg.
57063
Slutpris500 SEK
Elektrisk brasa, plast, Berry Magicoal, Rygby, England.
57067
Slutpris300 SEK
Golvlampa, metall, ställbar, "Nymåne", IKEA.
57065
Slutpris300 SEK
Krukor, 4 st, konstmaterial.
57085
Krukor, 4 st, konstmaterial.
Slutpris300 SEK
Multistege, aluminium, modell HN4292, Harald Nyborg.
57108
Slutpris400 SEK