56435
Piedestal, trä, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

56447
Anders Pehrson, skrivbordslampa, metall/skinn, ''Simris'', 1900-talets andra hälft.
Slutpris400 SEK

56448
Kaffeservis, 12 delar, benporslin, dekor av Oscar Reutersvärd, Rörstrand.
Slutpris500 SEK

56453
Matts Åkerblom, ''Skördetid'', olja på duk, signerad a tergo, daterad 1984.
Slutpris250 SEK

56486
Walter Persson, olja på duk, signerad.
Slutpris300 SEK

56497
Fritz Hansen, spännben till elipsbord, 4 st, metall.
Slutpris700 SEK

56499
Golvlampa, glas, samtida.
Slutpris400 SEK

56506
Krus, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand och Gustavsberg.
Slutpris300 SEK

56515
Takplafond, glas/metall.
Slutpris450 SEK

56542
Kaffekanna, porslin, Musselmalet, rifflet, Royal Copenhagen.
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK

56565
Skålar och vas, 3 delar, glas, bl.a Bertil Vallien, ''Rainbow'', Kosta Boda.
Slutpris250 SEK

56580
Linnedukar, 17 st.
Slutpris600 SEK

56596
Josef Simon, väggrelief, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmar, signerad.
Slutpris350 SEK

56599
LP-skivor, ett parti, blandat, samt 4 plastbackar.
Slutpris400 SEK

56614
Kopparbalja.
Slutpris450 SEK

56616
Transportkärra, 250 kilo.
Slutpris600 SEK

56623
Vägglampetter, ett par, mässing, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

56646
Ljusstake med klockfot, mässing, 1700-tal.
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK

56653
Flamskvävnader, 3 st.
Slutpris350 SEK

56659
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad W. Bosch.
Slutpris450 SEK

56676
Julljusstakar m.m, ett parti.
Slutpris350 SEK

56679
Kjell Engman, ljuslyktor, 3 st, glas, "Ice Age", Kosta Boda.
Slutpris450 SEK

56696
Fotogenlampa, mässing, järnplåt och glas, 1800.1900-tal.
Slutpris500 SEK

56707
Gösta Werner, "Vetefarten", serigrafi 125/250, signerad.
Slutpris500 SEK

56732
Bordslampa, metall, 1900-talets mitt.
Slutpris350 SEK

56763
Svets Mini Compact 125.
Slutpris400 SEK

56780
Fotogenlampa, glas/mässing.
Slutpris400 SEK

56782
Klas Sundkvist, litografier, 2 st, signerade.
Slutpris750 SEK

56787
Förstadagsbrev, ca 345 st.
Slutpris350 SEK

56816
Diverse kuddfodral/dukar, jugendstil.
Slutpris600 SEK

56830
Frostvakt och värmefläkt, bl.a Palma.
Slutpris500 SEK

56853
Taklampa, 4 ljuspunkter, plast/metall, "Planet", Rydéns.
Slutpris500 SEK

56856
Slutpris550 SEK

56862
Roger Skärlund, blandteknik, 2 st, signerade.
Slutpris300 SEK

56870
Muggar, 12 st, stengods, pärlband, Old Högnäs.
Slutpris350 SEK

56911
Slutpris450 SEK

56920
Balja, zink, 100 liter.
Slutpris450 SEK

56930
Skivspelare, Rotel RP-1001.
Slutpris600 SEK

56963
Gösta Calmeyer, olja på pannå, signerad, daterad 1959.
Slutpris750 SEK
Värdering2 000 SEK

56971
Skulpturer, 2 st, sten.
Slutpris400 SEK

57006
Crescent Haga Citybike, damcykel, 28 tum, 7 växlar.
Slutpris800 SEK

57015
Maja Fjæstad, ''Ängsblommor'', handtryck, signerad.
Slutpris350 SEK

57050
Slutpris300 SEK

57063
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Klassiska Rosor", Schumann Arzberg.
Slutpris500 SEK

57067
Elektrisk brasa, plast, Berry Magicoal, Rygby, England.
Slutpris300 SEK

57065
Golvlampa, metall, ställbar, "Nymåne", IKEA.
Slutpris300 SEK

57085
Krukor, 4 st, konstmaterial.
Slutpris300 SEK

57108
Multistege, aluminium, modell HN4292, Harald Nyborg.
Slutpris400 SEK