SV
Flest antal bud

57119
Ardy Strüwer, skål, konstglas, signerad, Johansfors glasbruk.
Slutpris350 SEK

57144
Disneyfilmisar, 616 st, Disney Productions, 1970-tal.
Slutpris250 SEK

57150
Vattenkanna, zink, Strilo, J-H Fabriken, Sävsjö.
Slutpris350 SEK

57166
Bägare, 4 st, silver.
Slutpris1 300 SEK

57218
Glasservis, 11+10+12 st, "Blåklocka", Christineholm, Fyrklövern.
Slutpris250 SEK

57224
Sängöverkast, 2 st, virkade.
Slutpris500 SEK

57240
Kameror m.m, ett parti, bl.a Canon.
Slutpris300 SEK

56433
Sågbord, Universalsåg CSK 315.
Slutpris300 SEK

57264
Ljusstake och vas, glas, Anne Nilsson, "Celeste" och Magnus Fortmeiier, "Organic, Orrefors.
Slutpris250 SEK

57275
Barnmöbler, 3 delar, trä, hopfällbara.
Slutpris300 SEK

57281
Parasoll, "Visby", Sunlife.
Slutpris400 SEK

57283
Kompressor, Kaeser Kompressoren Coburg.
Slutpris300 SEK

57285
Jozefina Krosno, skålar på fot, 3 st, glas, Polen.
Slutpris450 SEK

57307
Takkrona, för 5 ljus, 6 ljuspunkter, glasprismor/mässing, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

56633
Burkrona, bemålad metall, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

57313
Sparspis, gjutjärn, Husqvarna.
Slutpris350 SEK

57320
Lister, ett parti, bok.
Slutpris300 SEK

57322
Pannor och kastruller, 4 delar, koppar/metall.
Slutpris500 SEK

57341
Trappstege, Wibe och multistege, Biltema.
Slutpris700 SEK

57345
Glasservis, 26 st.
Slutpris250 SEK

57354
Takkrona, 8 ljuspunkter, glasprismor, mässing, 1900-tal.
Slutpris750 SEK

57374
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
Slutpris350 SEK

57422
Damejeanner, 2 st, glas, i träställning.
Slutpris350 SEK

57451
Ytterfoder, majolika, troligen Österrike, omkring 1900.
Slutpris300 SEK

57467
Marianne Westmann, burkar, 3 st, stengods, Rörstrand.
Slutpris450 SEK

57469
Ljusmanschetter, ett parti, glas.
Slutpris300 SEK

57475
Tubkikare, skinn/metall på stativ, trä, höj/sänkbart.
Slutpris400 SEK

57495
Fruktservis, 8+1 st, porslin, Rosenthal.
Slutpris450 SEK

57559
Matta, Turkmen, ull, handknuten.
Slutpris600 SEK

57579
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
Slutpris600 SEK

57580
Matta, Old Malayer, Persien, handknuten, ull.
Slutpris900 SEK

57605
Väskor, 3 st, näverslöjd.
Slutpris400 SEK

57607
Skylt med belysning, "Lavazza", metall/plast.
Slutpris450 SEK

57611
Arnold Krogh, kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Blå Vifte'', Royal Copenhagen.
Slutpris900 SEK

57625
Stringhylla, 7 delar, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris500 SEK

57657
Krus, 9 st, stengods, bl.a Höganäs.
Slutpris300 SEK

57680
Varseloverall och kängor, ett par, Bluewear, obegagnat.
Slutpris600 SEK

57682
Piedestal, trä/marmor, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK

57684
Bänk, trä, textil 1900-tal.
Slutpris225 SEK

57702
Bajonett med balja, trä/metall, Eskiltuna Jernmanufaktur AB., 1900-talets början.
Slutpris400 SEK

57717
Likörservis, 10 delar, rökfärgat glas, 1900-talet.
Slutpris400 SEK

57721
Ljusstakar, 6 st, mässing, samtida.
Slutpris550 SEK

57726
Skålar, ljusstakar och ytterfoder, 6 delar, mässing, Munka Sweden, samtida.
Slutpris300 SEK

57728
Ljusstakar, 13 st, mässing, samtida.
Slutpris350 SEK

57740
Pierre Cardin, kulspetspennor, 2 st.
Slutpris300 SEK

57768
Burkar och krus, 7 delar, stengods, bl.a Höganäs.
Slutpris250 SEK

57776
Spindelur, vitmetall, urtavla märkt Wallerius, Norrköping, sent 1700-tal.
Slutpris300 SEK

57781
Armbandsur, dam, Citizen EcoDrive.
Slutpris450 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


