Kategorier

Avslutad
Ardy Strüwer, skål, konstglas, signerad, Johansfors glasbruk.
57119
Ardy Strüwer, skål, konstglas, signerad, Johansfors glasbruk.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Disneyfilmisar, 616 st, Disney Productions, 1970-tal.
57144
Disneyfilmisar, 616 st, Disney Productions, 1970-tal.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Vattenkanna, zink, Strilo, J-H Fabriken, Sävsjö.
57150
Vattenkanna, zink, Strilo, J-H Fabriken, Sävsjö.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Bägare, 4 st, silver.
57166
Bägare, 4 st, silver.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Glasservis, 11+10+12 st, "Blåklocka", Christineholm, Fyrklövern.
57218
Glasservis, 11+10+12 st, "Blåklocka", Christineholm, Fyrklövern.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Sängöverkast, 2 st, virkade.
57224
Sängöverkast, 2 st, virkade.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Kameror m.m, ett parti, bl.a Canon.
57240
Kameror m.m, ett parti, bl.a Canon.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Sågbord, Universalsåg CSK 315.
56433
Sågbord, Universalsåg CSK 315.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Ljusstake och vas, glas, Anne Nilsson, "Celeste" och Magnus Fortmeiier, "Organic, Orrefors.
57264
Ljusstake och vas, glas, Anne Nilsson, "Celeste" och Magnus Fortmeiier, "Organic, Orrefors.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Barnmöbler, 3 delar, trä, hopfällbara.
57275
Barnmöbler, 3 delar, trä, hopfällbara.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Parasoll, "Visby", Sunlife.
57281
Parasoll, "Visby", Sunlife.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Kompressor, Kaeser Kompressoren Coburg.
57283
Kompressor, Kaeser Kompressoren Coburg.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Jozefina Krosno, skålar på fot, 3 st, glas, Polen.
57285
Jozefina Krosno, skålar på fot, 3 st, glas, Polen.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Takkrona, för 5 ljus, 6 ljuspunkter, glasprismor/mässing, 1900-tal.
57307
Takkrona, för 5 ljus, 6 ljuspunkter, glasprismor/mässing, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Burkrona, bemålad metall, 1900-tal.
56633
Burkrona, bemålad metall, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Sparspis, gjutjärn, Husqvarna.
57313
Sparspis, gjutjärn, Husqvarna.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Lister, ett parti, bok.
57320
Lister, ett parti, bok.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Pannor och kastruller, 4 delar, koppar/metall.
57322
Pannor och kastruller, 4 delar, koppar/metall.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Trappstege, Wibe och multistege, Biltema.
57341
Trappstege, Wibe och multistege, Biltema.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Glasservis, 26 st.
57345
Glasservis, 26 st.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Takkrona, 8 ljuspunkter, glasprismor, mässing, 1900-tal.
57354
Takkrona, 8 ljuspunkter, glasprismor, mässing, 1900-tal.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
57374
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Damejeanner, 2 st, glas, i träställning.
57422
Damejeanner, 2 st, glas, i träställning.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Ytterfoder, majolika, troligen Österrike, omkring 1900.
57451
Ytterfoder, majolika, troligen Österrike, omkring 1900.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Marianne Westmann, burkar, 3 st, stengods, Rörstrand.
57467
Marianne Westmann, burkar, 3 st, stengods, Rörstrand.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Ljusmanschetter, ett parti, glas.
57469
Ljusmanschetter, ett parti, glas.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Tubkikare, skinn/metall på stativ, trä, höj/sänkbart.
57475
Tubkikare, skinn/metall på stativ, trä, höj/sänkbart.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Fruktservis, 8+1 st, porslin, Rosenthal.
57495
Fruktservis, 8+1 st, porslin, Rosenthal.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Matta, Turkmen, ull, handknuten.
57559
Matta, Turkmen, ull, handknuten.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
57579
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Matta, Old Malayer, Persien, handknuten, ull.
57580
Matta, Old Malayer, Persien, handknuten, ull.
Slutpris900 SEK
Avslutad
Väskor, 3 st, näverslöjd.
57605
Väskor, 3 st, näverslöjd.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Skylt med belysning, "Lavazza", metall/plast.
57607
Skylt med belysning, "Lavazza", metall/plast.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Arnold Krogh, kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Blå Vifte'', Royal Copenhagen.
57611
Arnold Krogh, kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Blå Vifte'', Royal Copenhagen.
Slutpris900 SEK
Avslutad
Stringhylla, 7 delar, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
57625
Stringhylla, 7 delar, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Krus, 9 st, stengods, bl.a Höganäs.
57657
Krus, 9 st, stengods, bl.a Höganäs.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Varseloverall och kängor, ett par, Bluewear, obegagnat.
57680
Varseloverall och kängor, ett par, Bluewear, obegagnat.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Piedestal, trä/marmor, 1900-talets andra hälft.
57682
Piedestal, trä/marmor, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Bänk, trä, textil 1900-tal.
57684
Bänk, trä, textil 1900-tal.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Bajonett med balja, trä/metall, Eskiltuna Jernmanufaktur AB., 1900-talets början.
57702
Bajonett med balja, trä/metall, Eskiltuna Jernmanufaktur AB., 1900-talets början.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Likörservis, 10 delar, rökfärgat glas, 1900-talet.
57717
Likörservis, 10 delar, rökfärgat glas, 1900-talet.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 6 st, mässing, samtida.
57721
Ljusstakar, 6 st, mässing, samtida.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Skålar, ljusstakar och ytterfoder, 6 delar, mässing, Munka Sweden, samtida.
57726
Skålar, ljusstakar och ytterfoder, 6 delar, mässing, Munka Sweden, samtida.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 13 st, mässing, samtida.
57728
Ljusstakar, 13 st, mässing, samtida.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Pierre Cardin, kulspetspennor, 2 st.
57740
Pierre Cardin, kulspetspennor, 2 st.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Burkar och krus, 7 delar, stengods, bl.a Höganäs.
57768
Burkar och krus, 7 delar, stengods, bl.a Höganäs.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Spindelur, vitmetall, urtavla märkt Wallerius, Norrköping, sent 1700-tal.
57776
Spindelur, vitmetall, urtavla märkt Wallerius, Norrköping, sent 1700-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Armbandsur, dam, Citizen EcoDrive.
57781
Armbandsur, dam, Citizen EcoDrive.
Slutpris450 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.