Bengt Orup, litografi nr 8/100, signerad, daterad 1985.
57837
Slutpris350 SEK
Dekorationsbrasa, plast, Rusta.
57855
Slutpris350 SEK
Presentpappershållare, 3 st, metall/trä.
57896
Slutpris350 SEK
Skulptur och leksak, sten/trä, Afrika.
57900
Slutpris350 SEK
Alex Tallberg, ''Min granne'', etsning, signerad.
57963
Slutpris350 SEK
Matta, Koliai, Iran, handknuten, ull.
57981
Slutpris350 SEK
Keramikföremål, 11 st, 1900-tal.
58038
Slutpris450 SEK
Taklampa, glas/smide, Kosta Boda Smide.
58046
Slutpris350 SEK
Timo Sarpaneva, vas, glas, ''Jurmo'', Iittala, Finland, signerad.
58055
Slutpris250 SEK
Tennföremål, 12 delar, 1900-tal.
58056
Slutpris750 SEK
Marian Kozera, skulptur, trä, Polen, signerad, 1978.
58059
Slutpris650 SEK
Dockservis, 8 delar, porslin, Carl Tielsch, Tyskland.
58098
Slutpris650 SEK
Bord med gjutjärnsunderrede, samt 2 trädgårdsstolar, Ikea.
58111
Slutpris350 SEK
Skivspelare, Micro Solid-1, Seiki.
58124
Slutpris350 SEK
Korg, flätad.
58194
Korg, flätad.
Slutpris400 SEK
Fickur, silver 800.
58207
Fickur, silver 800.
Slutpris450 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, keramik, Lomma, signerad.
58211
Slutpris400 SEK
Radio, "Model One", Tivoli Audio, och Google Home.
58260
Slutpris350 SEK
Lasse Åberg, glas, 12 st.
58274
Lasse Åberg, glas, 12 st.
Slutpris300 SEK
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
58306
Slutpris500 SEK
Trädgårdsbänk, metall/trä.
58314
Trädgårdsbänk, metall/trä.
Slutpris450 SEK
Minnesmynt, 5 st, Sverige.
58323
Minnesmynt, 5 st, Sverige.
Slutpris900 SEK
Puderdosa med spegel och läppstiftshållare, silver, importstämplat, 1900-tal.
58346
Slutpris550 SEK
Kaffeskedar, 10 st, silver, ''Sachsisk''.
58347
Slutpris1 200 SEK
Skulpturer, 3 st, elefanter, jade på träsockel, Kina, 1900-tal.
58356
Slutpris900 SEK
Skivspelare, Luxor Dirigent 6000.
58362
Slutpris450 SEK
Remmare, 6 st, glas.
58371
Remmare, 6 st, glas.
Slutpris400 SEK
Broderad textil, ett parti, 1900-tal.
58376
Slutpris550 SEK
Viola Gråsten, plädar, 2 st, ull, Tidstrand.
58419
Slutpris300 SEK
58422
Slutpris450 SEK
Väggfotogenlampor, 2 st, glas och mässing, 1900-tal.
58467
Slutpris450 SEK
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
58474
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
Slutpris500 SEK
Äggskål och äggkoppar, 1+6 st, flintgods, 1900-talets första del.
58477
Slutpris450 SEK
Eldhund, gjutjärn, 1900-tal.
58488
Eldhund, gjutjärn, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Gustav Bolin, litografi nr E.A, signerad.
58498
Slutpris450 SEK
Armlänk, silver 925, 1900-tal.
58501
Slutpris450 SEK
Stig Lindberg, "Jubileumsvas", porslin, KFS 100 år, Porslinsfabriken i Lidköping.
58512
Slutpris400 SEK
Vasilij Kandinsky, posters, 2 st.
58514
Slutpris300 SEK
Tomte med säck, lergods, 1900-tal.
58523
Slutpris350 SEK
Blomkrukor och ytterfoder, 5 delar, keramik/porslin, bl.a Ekeby och Gustavsberg, 1900-tal.
58530
Slutpris350 SEK
Årstallrikar, 12 st, Hummel, Goebel, 1975-1986.
58532
Slutpris500 SEK
Provlinser och provbågar i trälåda, Kifa Stockholm.
58577
Slutpris300 SEK
Glasservis, 31 delar, helgaslipning,  1900-tal.
58584
Slutpris250 SEK
Takfotogenlampa och vägglampor, glas/gjutmetall, 1800/1900-tal.
58613
Slutpris300 SEK
Semipendel, metall, Bonderup & Thorup, GUBI.
58629
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Brevpress, opakt glas, 1800/1900-tal.
58628
Slutpris450 SEK
Mari Simmulson, vas, keramik.
58643
Mari Simmulson, vas, keramik.
Slutpris350 SEK
Elis Bergh, glasservis, 71 delar, "Ekeberga pärlbård", Kosta Boda, 1900-talets första del.
58646
Slutpris450 SEK