57837
Bengt Orup, litografi nr 8/100, signerad, daterad 1985.
Slutpris350 SEK

57855
Dekorationsbrasa, plast, Rusta.
Slutpris350 SEK

57896
Presentpappershållare, 3 st, metall/trä.
Slutpris350 SEK

57900
Skulptur och leksak, sten/trä, Afrika.
Slutpris350 SEK

57963
Alex Tallberg, ''Min granne'', etsning, signerad.
Slutpris350 SEK

57981
Matta, Koliai, Iran, handknuten, ull.
Slutpris350 SEK

58038
Keramikföremål, 11 st, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

58046
Taklampa, glas/smide, Kosta Boda Smide.
Slutpris350 SEK

58055
Timo Sarpaneva, vas, glas, ''Jurmo'', Iittala, Finland, signerad.
Slutpris250 SEK

58056
Tennföremål, 12 delar, 1900-tal.
Slutpris750 SEK

58059
Marian Kozera, skulptur, trä, Polen, signerad, 1978.
Slutpris650 SEK

58098
Dockservis, 8 delar, porslin, Carl Tielsch, Tyskland.
Slutpris650 SEK

58111
Bord med gjutjärnsunderrede, samt 2 trädgårdsstolar, Ikea.
Slutpris350 SEK

58124
Skivspelare, Micro Solid-1, Seiki.
Slutpris350 SEK

58194
Korg, flätad.
Slutpris400 SEK

58207
Fickur, silver 800.
Slutpris450 SEK

58211
Gunnar Hansson, skulptur, keramik, Lomma, signerad.
Slutpris400 SEK

58260
Radio, "Model One", Tivoli Audio, och Google Home.
Slutpris350 SEK

58274
Lasse Åberg, glas, 12 st.
Slutpris300 SEK

58306
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris500 SEK

58314
Trädgårdsbänk, metall/trä.
Slutpris450 SEK

58323
Minnesmynt, 5 st, Sverige.
Slutpris900 SEK

58346
Puderdosa med spegel och läppstiftshållare, silver, importstämplat, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

58347
Kaffeskedar, 10 st, silver, ''Sachsisk''.
Slutpris1 200 SEK

58356
Skulpturer, 3 st, elefanter, jade på träsockel, Kina, 1900-tal.
Slutpris900 SEK

58362
Skivspelare, Luxor Dirigent 6000.
Slutpris450 SEK

58371
Remmare, 6 st, glas.
Slutpris400 SEK

58376
Broderad textil, ett parti, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

58419
Viola Gråsten, plädar, 2 st, ull, Tidstrand.
Slutpris300 SEK

58422
Slutpris450 SEK

58467
Väggfotogenlampor, 2 st, glas och mässing, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

58474
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
Slutpris500 SEK

58477
Äggskål och äggkoppar, 1+6 st, flintgods, 1900-talets första del.
Slutpris450 SEK

58488
Eldhund, gjutjärn, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58498
Gustav Bolin, litografi nr E.A, signerad.
Slutpris450 SEK

58501
Armlänk, silver 925, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

58512
Stig Lindberg, "Jubileumsvas", porslin, KFS 100 år, Porslinsfabriken i Lidköping.
Slutpris400 SEK

58514
Vasilij Kandinsky, posters, 2 st.
Slutpris300 SEK

58523
Tomte med säck, lergods, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58530
Blomkrukor och ytterfoder, 5 delar, keramik/porslin, bl.a Ekeby och Gustavsberg, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58532
Årstallrikar, 12 st, Hummel, Goebel, 1975-1986.
Slutpris500 SEK

58577
Provlinser och provbågar i trälåda, Kifa Stockholm.
Slutpris300 SEK

58584
Glasservis, 31 delar, helgaslipning, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

58613
Takfotogenlampa och vägglampor, glas/gjutmetall, 1800/1900-tal.
Slutpris300 SEK

58629
Semipendel, metall, Bonderup & Thorup, GUBI.
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

58628
Brevpress, opakt glas, 1800/1900-tal.
Slutpris450 SEK

58643
Mari Simmulson, vas, keramik.
Slutpris350 SEK

58646
Elis Bergh, glasservis, 71 delar, "Ekeberga pärlbård", Kosta Boda, 1900-talets första del.
Slutpris450 SEK