58648
Stormlykta, glas, 1900-talets början.
Slutpris500 SEK

58696
Ljusstakar, ett par, mässing, barockstil, G. Carlsson, Eskilsstuna.
Slutpris350 SEK

58713
Paolo Venini, skål, glas, Murano, Italien.
Slutpris450 SEK

58721
Dalahästar, 5 st, trä, tidigt 1900-tal.
Slutpris500 SEK

58746
Vikter, 10 kg, 2 st, gjutjärn.
Slutpris350 SEK

58806
Halsband, tahitipärlor.
Slutpris600 SEK

58811
Slagbord för väggplacering, bemålat trä, "Bergslagen", IKEA:s 1700-talsserie.
Slutpris350 SEK

58812
Allmoge, ett parti, bl.a kopparbunke, 1800/1900-tal.
Slutpris350 SEK

58840
Sminkbord, med spegel och lampa, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris450 SEK

58846
Koffert, flätad pil.
Slutpris500 SEK

58867
Dvd-spelare, 3 st, med fjärrkontroller, Philips, Samsung, Sony.
Slutpris250 SEK

58869
Hantverkarstyltor, höj/sänkbara, metall/plast.
Slutpris300 SEK

58879
Henri Matisse, "Nu aux oranges", affisch, monogramsignerad i trycket.
Slutpris300 SEK

58889
Portabel högtalare med förstärkare, Luxor TSBT 100, samt mikrofon och kablar.
Slutpris400 SEK

58915
Snickarbänk, trä.
Slutpris500 SEK

58980
Vykort, ett parti, bl.a julkort.
Slutpris400 SEK

58982
Julgranskulor, spira m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59016
Slutpris450 SEK

59020
Momentförstärkare.
Slutpris600 SEK

59023
Kakburk och figurin, porslin, Christineholm/Fyrklövern och Goebel.
Slutpris450 SEK

59040
Keramik, ett parti, lergökar, krus m.m, bl.a Raus och Elfstrand, Sjöbo, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59046
Mari Simmulsson, vas, keramik, Upsala Ekeby.
Slutpris300 SEK

59051
Strålkastare för scen, metall, jugend, 1900-talets början.
Slutpris500 SEK

59054
Hallampa, glas, metall, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59064
Dorothy Clough, väggplakett, "Hästar", keramik, Upsala Ekeby.
Slutpris300 SEK

59078
Trädgårdstomte, betong.
Slutpris400 SEK

59088
Handdukar, 13+ 6 st, bl.a linne.
Slutpris300 SEK

59102
Pepparkvarn, trä, Peugeot, och mortel, mässing.
Slutpris850 SEK

59109
Julkrubba med figuriner, 20 delar, bl. a keramik, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

59126
Traktor, metall, Ford 7700, ERTL, USA.
Slutpris250 SEK

59128
Pepsi, ljusskylt. 1990-tal.
Slutpris300 SEK

59142
Bordslampa och vaser, 5 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK

59165
Staffan Englesson, "Cylinder 2000", ljusstakar, 3 st, mässing/vitmetall.
Slutpris550 SEK

59184
Kälkar, 2 st, trä/metall, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59187
Klädhängare, metall.
Slutpris400 SEK

59199
Miniatyrljusstakar, 4 st, förgylld mässing, Skultuna.
Slutpris350 SEK

59201
Saara Hopea, vinglas, 6 st, "Traviata", Arabia.
Slutpris300 SEK

59208
Gunnar Nylund, kanna, stengods, harpälsglasyr, Rörstrand.
Slutpris350 SEK

59206
Lisa Larson, figurin, stengods, "Katt" ur serien Lilla Zoo, Gustavsberg.
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK

59210
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Lladro och Nao.
Slutpris400 SEK

59237
Bestickservis, 36 delar, nysilver, Auerhahn 90.
Slutpris450 SEK

59239
Viola Gråsten, pläd, ull.
Slutpris250 SEK

59244
Vaser, 2 st, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala.
Slutpris200 SEK

59248
Handdukar, 16 st, linne, olika modeller.
Slutpris300 SEK

59255
Bänk på bockar, trä/metall, justerbar längd.
Slutpris400 SEK

59268
Klädställningar på hjul, 2 st, metall, höjd/sänkbara, IKEA.
Slutpris350 SEK

59270
Duschpall, Trust.
Slutpris400 SEK

59340
Fiskeutrustning, ett parti, bl. a fiskerulle Ambassadeur 7000 CS Pro Rocket.
Slutpris450 SEK