Stormlykta, glas, 1900-talets början.
58648
Slutpris500 SEK
Ljusstakar, ett par, mässing, barockstil, G. Carlsson, Eskilsstuna.
58696
Slutpris350 SEK
Paolo Venini, skål, glas, Murano, Italien.
58713
Slutpris450 SEK
Dalahästar, 5 st, trä, tidigt 1900-tal.
58721
Slutpris500 SEK
Vikter, 10 kg, 2 st, gjutjärn.
58746
Slutpris350 SEK
Halsband, tahitipärlor.
58806
Halsband, tahitipärlor.
Slutpris600 SEK
Slagbord för väggplacering, bemålat trä,  "Bergslagen", IKEA:s 1700-talsserie.
58811
Slutpris350 SEK
Allmoge, ett parti, bl.a kopparbunke, 1800/1900-tal.
58812
Slutpris350 SEK
Sminkbord, med spegel och lampa, teak, 1900-talets andra hälft.
58840
Slutpris450 SEK
Koffert, flätad pil.
58846
Koffert, flätad pil.
Slutpris500 SEK
Dvd-spelare, 3 st, med fjärrkontroller, Philips, Samsung, Sony.
58867
Slutpris250 SEK
Hantverkarstyltor, höj/sänkbara, metall/plast.
58869
Slutpris300 SEK
Henri Matisse, "Nu aux oranges", affisch, monogramsignerad i trycket.
58879
Slutpris300 SEK
Portabel högtalare med förstärkare, Luxor TSBT 100, samt mikrofon och kablar.
58889
Slutpris400 SEK
Snickarbänk, trä.
58915
Snickarbänk, trä.
Slutpris500 SEK
Vykort, ett parti, bl.a julkort.
58980
Slutpris400 SEK
Julgranskulor, spira m.m, ett parti, 1900-tal.
58982
Slutpris300 SEK
59016
Slutpris450 SEK
Momentförstärkare.
59020
Momentförstärkare.
Slutpris600 SEK
Kakburk och figurin, porslin, Christineholm/Fyrklövern och Goebel.
59023
Slutpris450 SEK
Keramik, ett parti, lergökar, krus m.m, bl.a Raus och Elfstrand, Sjöbo, 1900-tal.
59040
Slutpris500 SEK
Mari Simmulsson, vas, keramik, Upsala Ekeby.
59046
Slutpris300 SEK
Strålkastare för scen, metall, jugend, 1900-talets början.
59051
Slutpris500 SEK
Hallampa, glas, metall, 1900-tal.
59054
Slutpris300 SEK
Dorothy Clough, väggplakett, "Hästar", keramik, Upsala Ekeby.
59064
Slutpris300 SEK
Trädgårdstomte, betong.
59078
Trädgårdstomte, betong.
Slutpris400 SEK
Handdukar, 13+ 6 st, bl.a linne.
59088
Slutpris300 SEK
Pepparkvarn, trä, Peugeot, och mortel, mässing.
59102
Slutpris850 SEK
Julkrubba med figuriner, 20 delar, bl. a keramik, 1900-tal.
59109
Slutpris400 SEK
Traktor, metall, Ford 7700, ERTL, USA.
59126
Slutpris250 SEK
Pepsi, ljusskylt. 1990-tal.
59128
Pepsi, ljusskylt. 1990-tal.
Slutpris300 SEK
Bordslampa och vaser, 5 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
59142
Slutpris350 SEK
Staffan Englesson, "Cylinder 2000", ljusstakar, 3 st, mässing/vitmetall.
59165
Slutpris550 SEK
Kälkar, 2 st, trä/metall, 1900-tal.
59184
Slutpris500 SEK
Klädhängare, metall.
59187
Klädhängare, metall.
Slutpris400 SEK
Miniatyrljusstakar, 4 st, förgylld mässing, Skultuna.
59199
Slutpris350 SEK
Saara Hopea, vinglas, 6 st, "Traviata", Arabia.
59201
Slutpris300 SEK
Gunnar Nylund, kanna, stengods, harpälsglasyr, Rörstrand.
59208
Slutpris350 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, "Katt" ur serien Lilla Zoo, Gustavsberg.
59206
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Lladro och Nao.
59210
Slutpris400 SEK
Bestickservis, 36 delar, nysilver, Auerhahn 90.
59237
Slutpris450 SEK
Viola Gråsten, pläd, ull.
59239
Viola Gråsten, pläd, ull.
Slutpris250 SEK
Vaser, 2 st, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala.
59244
Slutpris200 SEK
Handdukar, 16 st, linne, olika modeller.
59248
Slutpris300 SEK
Bänk på bockar, trä/metall, justerbar längd.
59255
Slutpris400 SEK
Klädställningar på hjul, 2 st, metall, höjd/sänkbara, IKEA.
59268
Slutpris350 SEK
Duschpall, Trust.
59270
Duschpall, Trust.
Slutpris400 SEK
Fiskeutrustning, ett parti, bl. a fiskerulle Ambassadeur 7000 CS Pro Rocket.
59340
Slutpris450 SEK