58729
Torbjörn Martinsson, ''Flugsnappare med ungar'', olja på duk, signerad a tergo.
Slutpris250 SEK

58752
Tomte, keramik, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

58753
Tomte, lergods.
Slutpris300 SEK

58754
Projektor, Toshiba MT 200.
Slutpris250 SEK

58775
Svets, Parkside PFDS 33B4.
Slutpris300 SEK

58789
Fotogenlampa och elektrifierad fotogenlampa, metall/glas.
Slutpris300 SEK

58791
Fönster med karm, 12+2 st.
Slutpris400 SEK

58828
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a ILAB.
Slutpris250 SEK

58845
Växtpress, trä.
Slutpris400 SEK

58849
Slangvinda med slang, Gardena.
Slutpris350 SEK

58852
Gryta, gjutjärn, emaljerad, Husqvarna.
Slutpris450 SEK

58858
Glasföremål, 10 delar, bl. a Orrefors.
Slutpris350 SEK

58870
Elljusstakar, ett par, mässing.
Slutpris300 SEK

58877
Peter Dahl, "Hemlig klenod", litografi, E.A, signerad.
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK

58894
Tomtefiguriner, 2 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar Läns Museum.
Slutpris400 SEK

58897
Golvvas, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

58910
Tvättställ, flintgods/metall, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58925
Kaffebryggare, Melitta, Look Selection, obegagnad.
Slutpris250 SEK

58946
Skåp med spegel, trä.
Slutpris300 SEK

58950
Krus, 3 st, 3 stengods, 3 liter, Höganäs och Ystad.
Slutpris250 SEK

58979
Teaterstolar, 3 st, textil/trä.
Slutpris400 SEK

59031
Stefan Gellerstedt, skålfat, glas, Pukeberg.
Slutpris300 SEK

59034
Ljusstake, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
Slutpris600 SEK

59089
Tamburmajor, metall, Rörmekano i Skåne Fagerhult AB.
Slutpris350 SEK

59105
Bing & Gröndahl, kaffeservis, 14 delar, porslin.
Slutpris300 SEK

59120
Golvlampa, metall/textil.
Slutpris250 SEK

59159
Karmstol, trä, Nesto.
Slutpris350 SEK

59160
Blombord, trä, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

59167
Heiki Orviola, "Kivi", ljuslyktor, 10 st, glas, Ittala.
Slutpris300 SEK

59211
Kjäll Arvidsson, olja på duk, signerad, daterad -04.
Slutpris350 SEK

59220
Bertil Vallien, glasskulptur, Kosta Boda.
Slutpris500 SEK

59222
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, Rydèns, samtida.
Slutpris400 SEK

59225
Bordslampor, 2 st, tenn, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59228
Bordslampor, ett par, trä/glas, Elpe-Armatur AB.
Slutpris250 SEK

59247
Skål, chamotterat lergods, Drejargruppen, Rörstrand, 1972.
Slutpris300 SEK

59258
Hasse Andersson, litografi nr 32/300, signerad.
Slutpris350 SEK

59275
Arbetsbänk, Workmate, Black & Decker.
Slutpris350 SEK

59281
Lådhurts på hjul, 6 lådor, metall.
Slutpris175 SEK

59282
Märken och pins , ett parti.
Slutpris600 SEK

59285
Skärmaskin, metall/plast, Bosch.
Slutpris350 SEK

59296
Ljusstakar, ett par, malm, Ystad Metall.
Slutpris300 SEK

59364
Bordsdukar, 11 st, bomull.
Slutpris450 SEK

59383
Laique, bokstöd, kristall, "Hirondelle Swallow".
Slutpris600 SEK

59382
Sminkbord, en låda och 2 skåp, avlutad furu.
Slutpris225 SEK

59441
Stenbordsdukar, 5 delar, textil, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

59482
Vas, porslin, Meiji, Satsuma, Japan, 1800/1900-tal.
Slutpris500 SEK

59491
Ljusstakar, ett par, tenn, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

57727
Åsa Brandt, pokalglas, 2 st, signerade.
Slutpris400 SEK