Torbjörn Martinsson, ''Flugsnappare med ungar'', olja på duk, signerad a tergo.
58729
Slutpris250 SEK
Tomte, keramik, 1900-tal.
58752
Tomte, keramik, 1900-tal.
Slutpris450 SEK
Tomte, lergods.
58753
Tomte, lergods.
Slutpris300 SEK
Projektor, Toshiba  MT 200.
58754
Projektor, Toshiba MT 200.
Slutpris250 SEK
Svets, Parkside PFDS 33B4.
58775
Svets, Parkside PFDS 33B4.
Slutpris300 SEK
Fotogenlampa och elektrifierad fotogenlampa, metall/glas.
58789
Slutpris300 SEK
Fönster med karm, 12+2 st.
58791
Fönster med karm, 12+2 st.
Slutpris400 SEK
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a ILAB.
58828
Slutpris250 SEK
Växtpress, trä.
58845
Växtpress, trä.
Slutpris400 SEK
Slangvinda med slang, Gardena.
58849
Slutpris350 SEK
Gryta, gjutjärn, emaljerad, Husqvarna.
58852
Slutpris450 SEK
Glasföremål, 10 delar, bl. a Orrefors.
58858
Slutpris350 SEK
Elljusstakar, ett par, mässing.
58870
Slutpris300 SEK
Peter Dahl, "Hemlig klenod", litografi, E.A, signerad.
58877
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Tomtefiguriner, 2 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar Läns Museum.
58894
Slutpris400 SEK
Golvvas, porslin, Kina, 1900-tal.
58897
Slutpris400 SEK
Tvättställ, flintgods/metall, 1900-tal.
58910
Slutpris350 SEK
Kaffebryggare, Melitta, Look Selection, obegagnad.
58925
Slutpris250 SEK
Skåp med spegel, trä.
58946
Skåp med spegel, trä.
Slutpris300 SEK
Krus, 3 st, 3 stengods, 3 liter, Höganäs och Ystad.
58950
Slutpris250 SEK
Teaterstolar, 3 st, textil/trä.
58979
Slutpris400 SEK
Stefan Gellerstedt, skålfat, glas, Pukeberg.
59031
Slutpris300 SEK
Ljusstake, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
59034
Slutpris600 SEK
Tamburmajor, metall, Rörmekano i Skåne Fagerhult AB.
59089
Slutpris350 SEK
Bing & Gröndahl, kaffeservis, 14 delar, porslin.
59105
Slutpris300 SEK
Golvlampa, metall/textil.
59120
Golvlampa, metall/textil.
Slutpris250 SEK
Karmstol, trä, Nesto.
59159
Karmstol, trä, Nesto.
Slutpris350 SEK
Blombord, trä, 1900-tal.
59160
Blombord, trä, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Heiki Orviola, "Kivi", ljuslyktor, 10 st, glas, Ittala.
59167
Slutpris300 SEK
Kjäll Arvidsson, olja på duk, signerad, daterad -04.
59211
Slutpris350 SEK
Bertil Vallien, glasskulptur, Kosta Boda.
59220
Slutpris500 SEK
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, Rydèns, samtida.
59222
Slutpris400 SEK
Bordslampor, 2 st, tenn, 1900-tal.
59225
Slutpris300 SEK
Bordslampor, ett par, trä/glas, Elpe-Armatur AB.
59228
Slutpris250 SEK
Skål, chamotterat lergods, Drejargruppen, Rörstrand, 1972.
59247
Slutpris300 SEK
Hasse Andersson, litografi nr 32/300, signerad.
59258
Slutpris350 SEK
Arbetsbänk, Workmate, Black & Decker.
59275
Slutpris350 SEK
Lådhurts på hjul, 6 lådor, metall.
59281
Slutpris175 SEK
Märken och pins , ett parti.
59282
Märken och pins , ett parti.
Slutpris600 SEK
Skärmaskin, metall/plast, Bosch.
59285
Slutpris350 SEK
Ljusstakar, ett par, malm, Ystad Metall.
59296
Slutpris300 SEK
Bordsdukar, 11 st, bomull.
59364
Bordsdukar, 11 st, bomull.
Slutpris450 SEK
Laique, bokstöd, kristall, "Hirondelle Swallow".
59383
Slutpris600 SEK
Sminkbord, en låda och 2 skåp, avlutad furu.
59382
Slutpris225 SEK
Stenbordsdukar, 5 delar, textil, 1900-tal.
59441
Slutpris350 SEK
Vas, porslin, Meiji, Satsuma, Japan, 1800/1900-tal.
59482
Slutpris500 SEK
Ljusstakar, ett par, tenn, 1900-tal.
59491
Slutpris300 SEK
Åsa Brandt, pokalglas, 2 st, signerade.
57727
Slutpris400 SEK