44022
Skåp, glas/bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

44029
Kaffeservis, 26 delar porslin, Classic Rose Collection, Rosenthal.
Slutpris400 SEK

44030
Parti singlar, mest rock & pop.
Slutpris450 SEK

44046
Lasermätare, 0515, Skil.
Slutpris300 SEK

44070
Matservis, 42 delar, porslin, Seltmann Weiden, Bavaria.
Slutpris750 SEK

44076
Pinnstolar, ett par, björk, B10, Nesto, Nässjö.
Slutpris400 SEK

44080
Stringhylla, 2-plan, teakfanér/metall, 1960-tal.
Slutpris450 SEK

44098
Fotogenvärmare, "Kokapparat, Pod 8K/SEL".
Slutpris350 SEK

44127
Vägglampor, ett par, mässing, ÖIA.
Slutpris350 SEK

44143
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, importstämplat, Sverige/Danmark.
Slutpris700 SEK

44163
Vägglampa, plåt/mässing, KLK 5414, Karlskrona Lampfabrik.
Slutpris250 SEK

44241
Dalahästar, 4 st, varav 2 st ej färdigställda, trä, bl.a Nils Olsson, Nusnäs.
Slutpris350 SEK

44247
Carl Malmsten, ljusstakar, ett par, trä, Liljeholmens ljussstake nr 13.
Slutpris250 SEK

44249
Brandstege, metall, miniMANstegen.
Slutpris250 SEK

44269
Vaser, 3 st, keramik, bl.a Minerva, Västtyskland.
Slutpris150 SEK

44280
Vas och skulptur, glas, bl.a Gunnar Nylund.
Slutpris300 SEK

44291
Nanny Still, karaff, gjutet glas, "Grapponia", Riihimänen Lasi, Finland, 1900-talets senare del.
Slutpris225 SEK

44329
Vinylskivor, 77 st, blandat.
Slutpris350 SEK

44330
Jaktkniv, damaskusstål/läder, 1900-talets andra hälft.
Slutpris300 SEK

44344
Fåtölj, sammet/trä, samtida.
Slutpris400 SEK

44388
Golvlampa, justerbart stativ, teak/metall, 1950/60-tal.
Slutpris350 SEK

44408
Kompostkvarn, elektrisk, Bio-master, stiga.
Slutpris400 SEK

44419
Matta/vävnad, ull/ullvarp, Kelim.
Slutpris225 SEK

44426
Hyllvagn på hjul, metall/trä.
Slutpris350 SEK

44432
Spegel och nyckelskåp, trä, allmogestil, spegel märkt BM 1914.
Slutpris300 SEK

44446
Fåtölj, sammet/trä, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

44496
Skålar med ställ m.m, 4 delar, emaljerad metall/metall, bl.a "Krenit", Herbert Krenchel, 1950/60-tal.
Slutpris400 SEK

44497
Fotogenkök, metall, Primus, med tillbehör.
Slutpris250 SEK

44506
Murano, vaser, 3 st, glas.
Slutpris225 SEK

44510
Lisa Larson, kjol/vas, stengods, ur serien "Garderob", Gustavsberg, signerad.
Slutpris300 SEK

44532
Krus, 5 st, stengods, bl.a Rörstrand.
Slutpris250 SEK

44535
Wallendorf, figuriner, 2 st, porslin.
Slutpris225 SEK

44540
Babysäng, trä/textil, Danmark.
Slutpris500 SEK

44573
Bestickservis, 32 delar, rostfritt stål, ''Facette'', Folke Arström, Gense.
Slutpris200 SEK

44576
Borslampa, porslin, Le Dauphin.
Slutpris300 SEK

44597
Backar, 5 st, trä, bl.a Pripps, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

44613
Parti cd-skivor, blandat.
Slutpris350 SEK

44621
Gitte Lind, keramiktavla, signerad, daterad 97.
Slutpris250 SEK

44629
Affisch, "A Century of Danish Lighting".
Slutpris225 SEK

44652
Louis Lindholm, 4 tavlor, olika tekniker, signerade.
Slutpris650 SEK

44659
Bordslampa/vägglampa, metall, EWÅ Värnamo.
Slutpris250 SEK

44665
Meissen, nipperask och askfat, porslin.
Slutpris225 SEK

44668
Ljustakar, 4 st, malm/mässing.
Slutpris225 SEK

44674
Tågset och stapelclown, trä, Brio.
Slutpris175 SEK

44697
Stelton, termoskanna, plast, design Erik Magnussen.
Slutpris300 SEK

44725
Piedestal, bronserat trä/sten, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

44728
Yxa, flinta, ca äldre stenåldern (10000-4100 f.kr.)
Slutpris350 SEK

44760
Klyvsåg, Parkside.
Slutpris300 SEK