SV
Flest antal bud

56212
Curt Magnus Addin, vas, glaserat stengods, Glumslöv.
Slutpris350 SEK

56271
Mortlar med stöt, 2 st, sten.
Slutpris250 SEK

56288
Miniatyrer, 6 st, keramik, bl.a Cecilia Bynke.
Slutpris225 SEK

56297
Figuriner, älgar, 3 st, Älghults Glasbruk, signerade JN -15.
Slutpris225 SEK

56308
Bodo von Campenhausen, "Simrishamn", reproduktion, nr 418/700, signerad.
Slutpris200 SEK

56321
Cd-skivor, ett parti, bl.a Millencolin och punk.
Slutpris550 SEK

56353
Johan Falkman, ''Tolv roller söker en regissör'', litografi nr 30/500 cm.
Slutpris400 SEK

56365
Krus m.m, 6 delar, Höganäs och Wallåkra.
Slutpris300 SEK

56372
Tappkrus och muggar, 7 delar, stengods, Höganäs.
Slutpris350 SEK

56389
Apoteksmortel, porslin, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

56399
Ytterfoder, majolika, samt kruka, keramik.
Slutpris400 SEK

56403
Lars Norrman, "Spanien", olja på pannå, signerad.
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 800 SEK

56411
Gryta, emaljerad.
Slutpris250 SEK

56418
Ytterfoder, 4 st, keramik, Oscar & Clothilde, samtida.
Slutpris200 SEK

56421
Lp-skivor och singlar, ett parti, bl.a Björn Afzelius.
Slutpris250 SEK

56458
Ljuslyktor på fot, metall, Stilling Design, Danmark.
Slutpris350 SEK

56476
Ryamatta.
Slutpris350 SEK

56479
Assietter m.m, 12 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris250 SEK

56485
Burkar, kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

56488
Stig Wernheden, "Ale stenar" och "Källa, Korsika", olja på duk, signerade
Slutpris200 SEK

56493
Stege, trä, hopfällbar.
Slutpris300 SEK

56526
Bestickservis, 24 delar, trä/rostfritt stål.
Slutpris300 SEK

56530
Signe Persson-Melin, burkar, 3 st, glas/kork, ''i kvadrat'', Boda.
Slutpris300 SEK

56550
Skottkärra, metall/trä.
Slutpris200 SEK

55002
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Slutpris400 SEK

56560
Teburk, mässing, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

56624
Handdukar, 14 st, linne.
Slutpris225 SEK

56632
Afrikansk mask, trä.
Slutpris225 SEK

56670
Mangel, UPO.
Slutpris250 SEK

56671
Figurin, porslin, rovfågel, Porzellanfabrik, Karl Ehs, Volkstedt, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

56684
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
Slutpris250 SEK

56693
Industrilampa, golvmodell.
Slutpris200 SEK

56708
Niels Nielsen, figurin, murare, porslin, signerad, daterad 1912.
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK

56722
Oidentifierad konstnär, olja på duk, stilleben, monogramsignerad EÅ, daterad 1920.
Slutpris400 SEK

56724
Hugo Gehlin, kanna, tenn, Ystad Tenn, 1931.
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 SEK

56737
Michael Qvarsebo, litografi 19/100 signerad.
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK

55095
Figurin, Napoleon, brons, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

56741
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
Slutpris225 SEK

56749
Skålar och vas , 2+1, glas, Kjell Engman och Anna Ehrner, Kosta Boda.
Slutpris225 SEK

56808
Actionfigurer m.m, ett parti.
Slutpris225 SEK

56839
Golvlampor, 2 st, trä/metall.
Slutpris300 SEK

56841
Vattenkanna, zink.
Slutpris200 SEK

56846
Matta, ull, "Köpenhamn", Ikea.
Slutpris225 SEK

56874
Textil, 6 delar, bl.a allmoge.
Slutpris225 SEK

56921
Trasmattor, 7 st, textil.
Slutpris350 SEK

56946
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK

56951
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
Slutpris300 SEK

56972
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
Slutpris225 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


