Kategorier

Avslutad
Curt Magnus Addin, vas, glaserat stengods, Glumslöv.
56212
Curt Magnus Addin, vas, glaserat stengods, Glumslöv.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Mortlar med stöt, 2 st, sten.
56271
Mortlar med stöt, 2 st, sten.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Miniatyrer, 6 st, keramik, bl.a Cecilia Bynke.
56288
Miniatyrer, 6 st, keramik, bl.a Cecilia Bynke.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Figuriner, älgar, 3 st, Älghults Glasbruk, signerade JN -15.
56297
Figuriner, älgar, 3 st, Älghults Glasbruk, signerade JN -15.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Bodo von Campenhausen, "Simrishamn", reproduktion, nr 418/700, signerad.
56308
Bodo von Campenhausen, "Simrishamn", reproduktion, nr 418/700, signerad.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Cd-skivor, ett parti, bl.a Millencolin och punk.
56321
Cd-skivor, ett parti, bl.a Millencolin och punk.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Johan Falkman, ''Tolv roller söker en regissör'', litografi nr 30/500 cm.
56353
Johan Falkman, ''Tolv roller söker en regissör'', litografi nr 30/500 cm.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Krus m.m, 6 delar, Höganäs och Wallåkra.
56365
Krus m.m, 6 delar, Höganäs och Wallåkra.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Tappkrus och muggar, 7 delar, stengods, Höganäs.
56372
Tappkrus och muggar, 7 delar, stengods, Höganäs.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Apoteksmortel, porslin, 1900-tal.
56389
Apoteksmortel, porslin, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Ytterfoder, majolika, samt kruka, keramik.
56399
Ytterfoder, majolika, samt kruka, keramik.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Lars Norrman, "Spanien", olja på pannå, signerad.
56403
Lars Norrman, "Spanien", olja på pannå, signerad.
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
Avslutad
Gryta, emaljerad.
56411
Gryta, emaljerad.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Ytterfoder, 4 st, keramik, Oscar & Clothilde, samtida.
56418
Ytterfoder, 4 st, keramik, Oscar & Clothilde, samtida.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Lp-skivor och singlar, ett parti, bl.a Björn Afzelius.
56421
Lp-skivor och singlar, ett parti, bl.a Björn Afzelius.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Ljuslyktor på fot, metall, Stilling Design, Danmark.
56458
Ljuslyktor på fot, metall, Stilling Design, Danmark.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Ryamatta.
56476
Ryamatta.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Assietter m.m, 12 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
56479
Assietter m.m, 12 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Burkar, kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
56485
Burkar, kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Stig Wernheden, "Ale stenar" och "Källa, Korsika", olja på duk, signerade
56488
Stig Wernheden, "Ale stenar" och "Källa, Korsika", olja på duk, signerade
Slutpris200 SEK
Avslutad
Stege, trä, hopfällbar.
56493
Stege, trä, hopfällbar.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Bestickservis, 24 delar, trä/rostfritt stål.
56526
Bestickservis, 24 delar, trä/rostfritt stål.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Signe Persson-Melin, burkar, 3 st, glas/kork, ''i kvadrat'', Boda.
56530
Signe Persson-Melin, burkar, 3 st, glas/kork, ''i kvadrat'', Boda.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Skottkärra, metall/trä.
56550
Skottkärra, metall/trä.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
55002
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Teburk, mässing, 1900-tal.
56560
Teburk, mässing, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Handdukar, 14 st, linne.
56624
Handdukar, 14 st, linne.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Afrikansk mask, trä.
56632
Afrikansk mask, trä.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Mangel, UPO.
56670
Mangel, UPO.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Figurin, porslin, rovfågel, Porzellanfabrik, Karl Ehs, Volkstedt, 1900-tal.
56671
Figurin, porslin, rovfågel, Porzellanfabrik, Karl Ehs, Volkstedt, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
56684
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Industrilampa, golvmodell.
56693
Industrilampa, golvmodell.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Niels Nielsen, figurin, murare, porslin, signerad, daterad 1912.
56708
Niels Nielsen, figurin, murare, porslin, signerad, daterad 1912.
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, olja på duk, stilleben, monogramsignerad EÅ, daterad 1920.
56722
Oidentifierad konstnär, olja på duk, stilleben, monogramsignerad EÅ, daterad 1920.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Hugo Gehlin, kanna, tenn, Ystad Tenn, 1931.
56724
Hugo Gehlin, kanna, tenn, Ystad Tenn, 1931.
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Michael Qvarsebo, litografi 19/100 signerad.
56737
Michael Qvarsebo, litografi 19/100 signerad.
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Figurin, Napoleon, brons, 1900-tal.
55095
Figurin, Napoleon, brons, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
56741
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Skålar och vas , 2+1, glas, Kjell Engman och Anna Ehrner, Kosta Boda.
56749
Skålar och vas , 2+1, glas, Kjell Engman och Anna Ehrner, Kosta Boda.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Actionfigurer m.m, ett parti.
56808
Actionfigurer m.m, ett parti.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Golvlampor, 2 st, trä/metall.
56839
Golvlampor, 2 st, trä/metall.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Vattenkanna, zink.
56841
Vattenkanna, zink.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Matta, ull, "Köpenhamn", Ikea.
56846
Matta, ull, "Köpenhamn", Ikea.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Textil, 6 delar, bl.a allmoge.
56874
Textil, 6 delar, bl.a allmoge.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Trasmattor, 7 st, textil.
56921
Trasmattor, 7 st, textil.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
56946
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
56951
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
56972
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
Slutpris225 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.