55928
Skeppslampa och taklampa, glas/mässing.
Slutpris225 SEK

55929
Matz Borgström, champagneglas, 12 st, SagaForm.
Slutpris225 SEK

55947
Tennföremål, ett parti, bl.a Oslo Metall, Norway.
Slutpris700 SEK

55974
Ytterfoder, 4 st, porslin, ''Empire'', Gustavsberg.
Slutpris225 SEK

55997
Byrå, 2 lådor, trä, stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

56000
Ljusstake, mässing, "Gloria", Broberg & Ridderstråle, Klong.
Slutpris300 SEK

56027
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand.
Slutpris200 SEK

56044
Blomsterbord, stringmodell, teakfanér, 1950/60-tal.
Slutpris250 SEK

56045
Kast, trä.
Slutpris300 SEK

56049
Hockeykort, ett parti.
Slutpris300 SEK

56066
Hängande ljusstake, smidesjärn/stengods, Nittsjö, 1960/70-tal.
Slutpris450 SEK

56070
Arne Aspelin, olja på duk, signerad.
Slutpris200 SEK

56073
Gösta Calmeyer, "Från Mälarhusen", olja på pannå, signerad, daterad 98.
Slutpris225 SEK
Värdering1 500 SEK

56088
Tidningsställ, 2 st, rotting, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

56101
Göran Hansson, ''Högsommar'', olja på duk, signerad.
Slutpris225 SEK
Värdering1 300 SEK

56108
Occano, barncykel, 20 tum, 3 växlar.
Slutpris350 SEK

56126
Juldekorationer, ett parti.
Slutpris225 SEK

56129
Sybord/lyrbord, mahogny, Karl Johan stil, 1900-talets första hälft.
Slutpris350 SEK

56134
Golvstaffli, palett m.m, ett parti.
Slutpris225 SEK

56143
Vägglampetter, ett par, mässing.
Slutpris300 SEK

56157
Nalle, textil, Vida XL.
Slutpris200 SEK

56170
Max Papart, färgetsning nr 22/125, signerad.
Slutpris250 SEK

56203
Yxor, 2 st, bl.a Sandvik, Sverige.
Slutpris200 SEK

56208
Glas, 10+1 st, "Måtta", Orrefors.
Slutpris250 SEK

56211
Skylt, trä, samt lösa lappar med text.
Slutpris400 SEK

56212
Curt Magnus Addin, vas, glaserat stengods, Glumslöv.
Slutpris350 SEK

56271
Mortlar med stöt, 2 st, sten.
Slutpris250 SEK

56288
Miniatyrer, 6 st, keramik, bl.a Cecilia Bynke.
Slutpris225 SEK

56297
Figuriner, älgar, 3 st, Älghults Glasbruk, signerade JN -15.
Slutpris225 SEK

56308
Bodo von Campenhausen, "Simrishamn", reproduktion, nr 418/700, signerad.
Slutpris200 SEK

56321
Cd-skivor, ett parti, bl.a Millencolin och punk.
Slutpris550 SEK

56353
Johan Falkman, ''Tolv roller söker en regissör'', litografi nr 30/500 cm.
Slutpris400 SEK

56365
Krus m.m, 6 delar, Höganäs och Wallåkra.
Slutpris300 SEK

56372
Tappkrus och muggar, 7 delar, stengods, Höganäs.
Slutpris350 SEK

56389
Apoteksmortel, porslin, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

56399
Ytterfoder, majolika, samt kruka, keramik.
Slutpris400 SEK

56403
Lars Norrman, "Spanien", olja på pannå, signerad.
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 800 SEK

56411
Gryta, emaljerad.
Slutpris250 SEK

56418
Ytterfoder, 4 st, keramik, Oscar & Clothilde, samtida.
Slutpris200 SEK

56421
Lp-skivor och singlar, ett parti, bl.a Björn Afzelius.
Slutpris250 SEK

56458
Ljuslyktor på fot, metall, Stilling Design, Danmark.
Slutpris350 SEK

56476
Ryamatta.
Slutpris350 SEK

56479
Assietter m.m, 12 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris250 SEK

56485
Burkar, kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

56488
Slutpris200 SEK

56493
Slutpris300 SEK

56526
Bestickservis, 24 delar, trä/rostfritt stål.
Slutpris300 SEK

56530
Signe Persson-Melin, burkar, 3 st, glas/kork, ''i kvadrat'', Boda.
Slutpris300 SEK