Skeppslampa och taklampa, glas/mässing.
55928
Slutpris225 SEK
Matz Borgström, champagneglas, 12 st, SagaForm.
55929
Slutpris225 SEK
Tennföremål, ett parti, bl.a Oslo Metall, Norway.
55947
Slutpris700 SEK
Ytterfoder, 4 st, porslin, ''Empire'', Gustavsberg.
55974
Slutpris225 SEK
Byrå, 2 lådor, trä, stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
55997
Slutpris250 SEK
Ljusstake, mässing, "Gloria", Broberg & Ridderstråle, Klong.
56000
Slutpris300 SEK
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand.
56027
Slutpris200 SEK
Blomsterbord, stringmodell, teakfanér, 1950/60-tal.
56044
Slutpris250 SEK
Kast, trä.
56045
Kast, trä.
Slutpris300 SEK
Hockeykort, ett parti.
56049
Hockeykort, ett parti.
Slutpris300 SEK
Hängande ljusstake, smidesjärn/stengods, Nittsjö, 1960/70-tal.
56066
Slutpris450 SEK
Arne Aspelin, olja på duk, signerad.
56070
Slutpris200 SEK
Gösta Calmeyer, "Från Mälarhusen", olja på pannå, signerad, daterad 98.
56073
Slutpris225 SEK
Värdering1 500 SEK
Tidningsställ, 2 st, rotting, 1900-tal.
56088
Slutpris400 SEK
Göran Hansson, ''Högsommar'', olja på duk, signerad.
56101
Slutpris225 SEK
Värdering1 300 SEK
Occano, barncykel, 20 tum, 3 växlar.
56108
Slutpris350 SEK
Juldekorationer, ett parti.
56126
Juldekorationer, ett parti.
Slutpris225 SEK
Sybord/lyrbord, mahogny, Karl Johan stil, 1900-talets första hälft.
56129
Slutpris350 SEK
Golvstaffli, palett m.m, ett parti.
56134
Slutpris225 SEK
Vägglampetter, ett par, mässing.
56143
Slutpris300 SEK
Nalle, textil, Vida XL.
56157
Nalle, textil, Vida XL.
Slutpris200 SEK
Max Papart, färgetsning nr 22/125, signerad.
56170
Slutpris250 SEK
Yxor, 2 st, bl.a Sandvik, Sverige.
56203
Slutpris200 SEK
Glas, 10+1 st, "Måtta", Orrefors.
56208
Slutpris250 SEK
Skylt, trä, samt lösa lappar med text.
56211
Slutpris400 SEK
Curt Magnus Addin, vas, glaserat stengods, Glumslöv.
56212
Slutpris350 SEK
Mortlar med stöt, 2 st, sten.
56271
Mortlar med stöt, 2 st, sten.
Slutpris250 SEK
Miniatyrer, 6 st, keramik, bl.a Cecilia Bynke.
56288
Slutpris225 SEK
Figuriner, älgar, 3 st, Älghults Glasbruk, signerade JN -15.
56297
Slutpris225 SEK
Bodo von Campenhausen, "Simrishamn", reproduktion, nr 418/700, signerad.
56308
Slutpris200 SEK
Cd-skivor, ett parti, bl.a Millencolin och punk.
56321
Slutpris550 SEK
Johan Falkman, ''Tolv roller söker en regissör'', litografi nr 30/500 cm.
56353
Slutpris400 SEK
Krus m.m, 6 delar, Höganäs och Wallåkra.
56365
Slutpris300 SEK
Tappkrus och muggar, 7 delar, stengods, Höganäs.
56372
Slutpris350 SEK
Apoteksmortel, porslin, 1900-tal.
56389
Slutpris225 SEK
Ytterfoder, majolika, samt kruka, keramik.
56399
Slutpris400 SEK
Lars Norrman, "Spanien", olja på pannå, signerad.
56403
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
Gryta, emaljerad.
56411
Gryta, emaljerad.
Slutpris250 SEK
Ytterfoder, 4 st, keramik, Oscar & Clothilde, samtida.
56418
Slutpris200 SEK
Lp-skivor och singlar, ett parti, bl.a Björn Afzelius.
56421
Slutpris250 SEK
Ljuslyktor på fot, metall, Stilling Design, Danmark.
56458
Slutpris350 SEK
Ryamatta.
56476
Ryamatta.
Slutpris350 SEK
Assietter m.m, 12 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
56479
Slutpris250 SEK
Burkar, kakformar m.m, ett parti, metall, 1900-tal.
56485
Slutpris250 SEK
56488
Slutpris200 SEK
56493
Slutpris300 SEK
Bestickservis, 24 delar, trä/rostfritt stål.
56526
Slutpris300 SEK
Signe Persson-Melin, burkar, 3 st, glas/kork, ''i kvadrat'', Boda.
56530
Slutpris300 SEK