SV
Flest antal bud

56550
Skottkärra, metall/trä.
Slutpris200 SEK

55002
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Slutpris400 SEK

56560
Teburk, mässing, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

56624
Handdukar, 14 st, linne.
Slutpris225 SEK

56632
Afrikansk mask, trä.
Slutpris225 SEK

56670
Mangel, UPO.
Slutpris250 SEK

56671
Figurin, porslin, rovfågel, Porzellanfabrik, Karl Ehs, Volkstedt, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

56684
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
Slutpris250 SEK

56693
Industrilampa, golvmodell.
Slutpris200 SEK

56708
Niels Nielsen, figurin, murare, porslin, signerad, daterad 1912.
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK

56722
Oidentifierad konstnär, olja på duk, stilleben, monogramsignerad EÅ, daterad 1920.
Slutpris400 SEK

56724
Hugo Gehlin, kanna, tenn, Ystad Tenn, 1931.
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 SEK

56737
Michael Qvarsebo, litografi 19/100 signerad.
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK

55095
Figurin, Napoleon, brons, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

56741
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
Slutpris225 SEK

56749
Skålar och vas , 2+1, glas, Kjell Engman och Anna Ehrner, Kosta Boda.
Slutpris225 SEK

56808
Actionfigurer m.m, ett parti.
Slutpris225 SEK

56839
Golvlampor, 2 st, trä/metall.
Slutpris300 SEK

56841
Vattenkanna, zink.
Slutpris200 SEK

56846
Matta, ull, "Köpenhamn", Ikea.
Slutpris225 SEK

56874
Textil, 6 delar, bl.a allmoge.
Slutpris225 SEK

56921
Trasmattor, 7 st, textil.
Slutpris350 SEK

56946
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK

56951
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
Slutpris300 SEK

56972
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
Slutpris225 SEK

56970
Matsalsgrupp, 6 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

57001
Gruvlykta, mässing, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

57018
Magnus & Wilhelm von Wright, "Svenska fåglar", litografiska tryck, 8 st, Ivar Baarsens Förlag, Stockholm.
Slutpris225 SEK

57040
Pallbockar och domkrafter, 4 delar, metall.
Slutpris225 SEK

57090
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
Slutpris400 SEK

57117
Figurin, porslin, ''Marianne - The Minuet'', Franklin Porcelain.
Slutpris250 SEK

57122
Golvvas, glaserat stengods, Vallåkra, tillskriven Arthur Andersson.
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK

57129
Blomsterbord, trä/mässing.
Slutpris225 SEK

57133
Jordglob med belysning, Replogle Globes Inc.
Slutpris225 SEK

56355
Ray Ban, solglasögon.
Slutpris225 SEK

57153
Lars Hellsten, glasservisdelar, 9+9+9 st, "Eden", Orrefors.
Slutpris200 SEK

57163
Burk med lock, porslin, Mumin, ''Förfadern'', Arabia, Finland.
Slutpris200 SEK

57171
Telefonhylla, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris200 SEK

57185
Iphone XS och Iphone SE, Apple.
Slutpris225 SEK

57190
Dammsugare, Miele S6230 Hepa.
Slutpris450 SEK

57214
Signe Persson-Melin, tekanna och spis, glas/kork, Boda Nova.
Slutpris250 SEK

57233
Golvvas, keramik, med plastblommor.
Slutpris300 SEK

57243
Frisörstolar, 3 st, konstskinn/metall, Olymp.
Slutpris400 SEK

57256
TV, Bang & Olufsen Beovision 1, 25 tum, med väggstativ och fjärrkontroll, Beoremote 1.
Slutpris300 SEK

57263
Matbord och 6 stolar, trä/textil.
Slutpris500 SEK

57278
Skulptur, glas, äpple, Scancrystal.
Slutpris300 SEK

57279
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, Nils Hansen, Norge.
Slutpris900 SEK

57300
Vas, porslin, Studio-Linie, Rosenthal.
Slutpris350 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


