Kategorier

Avslutad
Skottkärra, metall/trä.
56550
Skottkärra, metall/trä.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
55002
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Teburk, mässing, 1900-tal.
56560
Teburk, mässing, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Handdukar, 14 st, linne.
56624
Handdukar, 14 st, linne.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Afrikansk mask, trä.
56632
Afrikansk mask, trä.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Mangel, UPO.
56670
Mangel, UPO.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Figurin, porslin, rovfågel, Porzellanfabrik, Karl Ehs, Volkstedt, 1900-tal.
56671
Figurin, porslin, rovfågel, Porzellanfabrik, Karl Ehs, Volkstedt, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
56684
Stolar, ett par, Stolfabrik Smålandsstenar, björk.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Industrilampa, golvmodell.
56693
Industrilampa, golvmodell.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Niels Nielsen, figurin, murare, porslin, signerad, daterad 1912.
56708
Niels Nielsen, figurin, murare, porslin, signerad, daterad 1912.
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, olja på duk, stilleben, monogramsignerad EÅ, daterad 1920.
56722
Oidentifierad konstnär, olja på duk, stilleben, monogramsignerad EÅ, daterad 1920.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Hugo Gehlin, kanna, tenn, Ystad Tenn, 1931.
56724
Hugo Gehlin, kanna, tenn, Ystad Tenn, 1931.
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Michael Qvarsebo, litografi 19/100 signerad.
56737
Michael Qvarsebo, litografi 19/100 signerad.
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Figurin, Napoleon, brons, 1900-tal.
55095
Figurin, Napoleon, brons, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
56741
Skottkärra, metall/trä, Ekeby, Hörby Bruk.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Skålar och vas , 2+1, glas, Kjell Engman och Anna Ehrner, Kosta Boda.
56749
Skålar och vas , 2+1, glas, Kjell Engman och Anna Ehrner, Kosta Boda.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Actionfigurer m.m, ett parti.
56808
Actionfigurer m.m, ett parti.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Golvlampor, 2 st, trä/metall.
56839
Golvlampor, 2 st, trä/metall.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Vattenkanna, zink.
56841
Vattenkanna, zink.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Matta, ull, "Köpenhamn", Ikea.
56846
Matta, ull, "Köpenhamn", Ikea.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Textil, 6 delar, bl.a allmoge.
56874
Textil, 6 delar, bl.a allmoge.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Trasmattor, 7 st, textil.
56921
Trasmattor, 7 st, textil.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
56946
Kaffeservisdelar, 23 delar, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
56951
Takhängd hylla, svart, järn, Mech, New Old Home, Schou.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
56972
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Matsalsgrupp, 6 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
56970
Matsalsgrupp, 6 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Gruvlykta, mässing, 1900-tal.
57001
Gruvlykta, mässing, 1900-tal.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Magnus & Wilhelm von Wright, "Svenska fåglar", litografiska tryck, 8 st, Ivar Baarsens Förlag, Stockholm.
57018
Magnus & Wilhelm von Wright, "Svenska fåglar", litografiska tryck, 8 st, Ivar Baarsens Förlag, Stockholm.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Pallbockar och domkrafter, 4 delar, metall.
57040
Pallbockar och domkrafter, 4 delar, metall.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
57090
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Figurin, porslin, ''Marianne - The Minuet'', Franklin Porcelain.
57117
Figurin, porslin, ''Marianne - The Minuet'', Franklin Porcelain.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Golvvas, glaserat stengods, Vallåkra, tillskriven Arthur Andersson.
57122
Golvvas, glaserat stengods, Vallåkra, tillskriven Arthur Andersson.
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Blomsterbord, trä/mässing.
57129
Blomsterbord, trä/mässing.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Jordglob med belysning, Replogle Globes Inc.
57133
Jordglob med belysning, Replogle Globes Inc.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Ray Ban, solglasögon.
56355
Ray Ban, solglasögon.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Lars Hellsten, glasservisdelar, 9+9+9 st, "Eden", Orrefors.
57153
Lars Hellsten, glasservisdelar, 9+9+9 st, "Eden", Orrefors.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Burk med lock, porslin, Mumin, ''Förfadern'', Arabia, Finland.
57163
Burk med lock, porslin, Mumin, ''Förfadern'', Arabia, Finland.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Telefonhylla, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
57171
Telefonhylla, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Iphone XS och Iphone SE, Apple.
57185
Iphone XS och Iphone SE, Apple.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Dammsugare, Miele S6230 Hepa.
57190
Dammsugare, Miele S6230 Hepa.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Signe Persson-Melin, tekanna och spis, glas/kork, Boda Nova.
57214
Signe Persson-Melin, tekanna och spis, glas/kork, Boda Nova.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Golvvas, keramik, med plastblommor.
57233
Golvvas, keramik, med plastblommor.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Frisörstolar, 3 st, konstskinn/metall, Olymp.
57243
Frisörstolar, 3 st, konstskinn/metall, Olymp.
Slutpris400 SEK
Avslutad
TV, Bang & Olufsen Beovision 1, 25 tum, med väggstativ och fjärrkontroll, Beoremote 1.
57256
TV, Bang & Olufsen Beovision 1, 25 tum, med väggstativ och fjärrkontroll, Beoremote 1.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Matbord och 6 stolar, trä/textil.
57263
Matbord och 6 stolar, trä/textil.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Skulptur, glas, äpple, Scancrystal.
57278
Skulptur, glas, äpple, Scancrystal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, Nils Hansen, Norge.
57279
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, Nils Hansen, Norge.
Slutpris900 SEK
Avslutad
Vas, porslin, Studio-Linie, Rosenthal.
57300
Vas, porslin, Studio-Linie, Rosenthal.
Slutpris350 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.