Lornjetter, 2 st, gulmetall/emajl, 1800/1900-tal.
58354
Slutpris300 SEK
Coca-Cola flasköppnare för bordsmontering.
58389
Slutpris225 SEK
Bordslampa, glas /mässing, 1900-talets andra hälft.
58446
Slutpris400 SEK
Dukar och servetter, ett parti, linne, 1900-tal.
58462
Slutpris300 SEK
Göran Tullberg, olja på duk, signerad.
58470
Slutpris450 SEK
Brännvinskaraffer och pluntor, 10 st, glas, 1800/1900-tal.
58473
Slutpris225 SEK
Snigelhink, trä och metall, 1800-tal.
58485
Slutpris225 SEK
Krus, 2 st, stengods, 8 liter, Helsingborg och Ystad, 1900-tal.
58525
Slutpris250 SEK
Ljusstakar och ljuskrona, 5 delar, bl a Skultuna, 1900-tal.
58539
Slutpris250 SEK
Koppar, ett parti, 1800/1900-tal.
58545
Slutpris225 SEK
Brännvinskaraffer och pluntor, 7 delar, glas m.m, 1800/1900-tal.
58594
Slutpris350 SEK
Redskap för textilberedning, allmoge, trä/metall/las, 1800/1900-tal.
58606
Slutpris300 SEK
Husgeråd, ett parti, mest allmoge.
58607
Slutpris350 SEK
Keramik, 8 delar, allmoge, 1800-1900-tal.
58608
Slutpris225 SEK
Glasservis, 34 delar, Åfors.
58616
Glasservis, 34 delar, Åfors.
Slutpris225 SEK
Carl-Einar Borgström, brännvinskaraff, tenn, Ystad-Metall, 1942.
58622
Slutpris400 SEK
Skålar och ljuslyktor, 4 delar, glas, Orrefors och Kosta Boda.
58634
Slutpris225 SEK
Anders A. Jönsson, ''Nyutslagen bokskog'', olja på duk, signerad.
58663
Slutpris300 SEK
58681
Slutpris400 SEK
Akustisk gitarr, Yamaha , C-60 A.
58688
Slutpris350 SEK
DVD Home Theatre System, med högtalare, Sony.
58744
Slutpris300 SEK
Elljusstakar, ett par, smide, Luma.
58770
Slutpris450 SEK
Multislip m.m, ett parti, bl.a Black & Decker.
58774
Slutpris225 SEK
Blu-Ray/DVD-spelare, Panasonic DMP-BD75.
58784
Slutpris350 SEK
Bordslampa, mässing.
58792
Bordslampa, mässing.
Slutpris300 SEK
Sven Hofverberg, skål, stengods.
58808
Slutpris300 SEK
Elefantgräs, 3 st.
57743
Elefantgräs, 3 st.
Slutpris250 SEK
Tomtar, 3 st, keramik, 1900-tal.
58822
Slutpris250 SEK
Provdocka, dam, snurrbar, höj/sänkbar, metall/textil/trä.
58834
Slutpris200 SEK
Bordsfotogenlampor, 2 st, mässing/glas.
58847
Slutpris250 SEK
Rundslingor och spännrem, 5 delar, bl.a Xuli.
58856
Slutpris250 SEK
Acetat silikon, 24 tuber, Dowsil 781, DOW.
58859
Slutpris300 SEK
Pussel, 8 st, bl.a Wasgij?, Jumbo.
58865
Slutpris250 SEK
Elljusstakar m.m, 6 delar, bl. a Konstsmide.
58868
Slutpris250 SEK
Fiskerullar, 2 st, varav en Fladen 2000 för havsfiske.
58895
Slutpris200 SEK
Sticksåg m.m, 5 delar, bl.a Bosch.
58899
Slutpris225 SEK
Vinglas, 8 st, Christineholm Design Studio.
58907
Slutpris225 SEK
Snurrstolar, ett par, metall/plast, "Scala", IKEA, 1970-tal.
58935
Slutpris225 SEK
Cykel, 20 tum, 7 växlar, Hammer Sphere, med tillbehör.
58974
Slutpris500 SEK
Kaffeskedar, silver, 5 st, "Carmen", 41 gram.
58987
Slutpris450 SEK
Fönsterbrädor, 4 st, sten.
58989
Fönsterbrädor, 4 st, sten.
Slutpris150 SEK
Lasse Åberg, affischer, 3 st, Åbergs Museum Art Editions.
59007
Slutpris225 SEK
Karl Bergman, olja på duk, signerad.
59011
Slutpris550 SEK
59015
Slutpris250 SEK
Badrumsbelysning och vägglampor, 2+2 st, bl.a porslin och glas, 1900-tal.
59018
Slutpris225 SEK
Batteriladdare, Telwin Leader 400 Start.
59026
Slutpris300 SEK
Vas och skål, mässing/tenn, Ystad Metall och Ystad Tenn.
59044
Slutpris300 SEK
59055
Slutpris250 SEK