SV
Flest antal bud

59066
Brio tågbana, ett parti, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59074
Fotogenlampa, mässing/glas, elektrifierad, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

59079
Anna Ehrner, fat med 2 kulor, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris225 SEK

59082
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
Slutpris600 SEK

59081
Cd-skivor, ett parti, klassiskt och jazz.
Slutpris300 SEK

59121
Mockaservis, 12 delar, porslin, Alka Kunst, Bavaria.
Slutpris250 SEK

59127
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Edith Piaf , Tommy Steele med flera.
Slutpris400 SEK

59129
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Björn Borg, The Hep Stars med flera.
Slutpris400 SEK

59155
Damejeanne, glas.
Slutpris225 SEK

59182
Skål, salladsbestick och kylskåpskaraff, 4 delar, Eva Trio/Solo.
Slutpris400 SEK

59191
Kittel, koppar.
Slutpris300 SEK

59196
Orkidévas no 95, samt 3 vikter, mässing, Skultuna.
Slutpris250 SEK

59197
Möbelgrupp, snurrfåtöljer, fotpallar och bord, 5 delar, bambu/textil/glas.
Slutpris450 SEK

59209
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
Slutpris350 SEK

59216
Skulptur, "Boxer", porslin.
Slutpris225 SEK

59231
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

59234
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

59240
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
Slutpris500 SEK

59241
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59265
Etiennehylla, 5 hyllplan, björk, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

59274
Skrivbordslampa, metall, Jac Jacobsen, Luxo PL-85.
Slutpris225 SEK

59294
Figurin, ballerina, porslin, Wallendorf.
Slutpris400 SEK

59300
Serveringsfat och burk med lock, porslin, Chippendale, Rosenthal.
Slutpris450 SEK

59306
Jaktroféer, 2 st.
Slutpris400 SEK

59310
Tråg, trä.
Slutpris225 SEK

59311
Vas, glas, Firma Walter Johansson, Orrefors.
Slutpris250 SEK

59318
Matservis, 55 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Slutpris650 SEK

59321
Carin Backmarck, litografi nr 100/240, signerad, daterad -78.
Slutpris300 SEK

59370
Virkat sängöverkast till dubbelsäng.
Slutpris350 SEK

59376
Bordslampa, konstmassa/mässing/traverstin, Le Dauphin, Frankrike.
Slutpris300 SEK

59388
Byrå, 4 lådor, avlutad furu.
Slutpris650 SEK

59433
Fågelmatare, metall/plast/glas, Eva Solo.
Slutpris225 SEK

59440
Sidobord, metall/sten, Jysk.
Slutpris200 SEK

59443
Julgran, snurrande med speldosa, Harrods, samt 4 tomtar.
Slutpris350 SEK

59450
Bordslampa, ananas, trä, skärm med fransar.
Slutpris225 SEK

59453
Fotogenlampa, glas/mässing, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

59483
Borrmaskiner/skruvdragare, 2 st, med laddare och tillbehör.
Slutpris300 SEK

58115
Golfskor, "Classics-Dry", Footjoy, USA, samt golvbollar, ett parti, obegagnat.
Slutpris850 SEK

57817
Bil, metall, Grand Prix racer 1070, Schuco, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Slutpris400 SEK

58437
Ostkupa med fat, slipad dekor, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

57893
Lasse Åberg, glas, 21 st, 3 olika modeller.
Slutpris450 SEK

59541
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
Slutpris250 SEK

59549
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Slutpris200 SEK

59557
Golvlampa, metall, Aneta.
Slutpris225 SEK

58425
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK

58839
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
Slutpris250 SEK

59576
Verner Panton, termokoppar, 8 st, porslin, Menu.
Slutpris300 SEK

59585
Ljuskedja, "Olivkedja", Philips.
Slutpris200 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


