Kategorier

Avslutad
Brio tågbana, ett parti, 1900-tal.
59066
Brio tågbana, ett parti, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Fotogenlampa, mässing/glas, elektrifierad, 1900-tal.
59074
Fotogenlampa, mässing/glas, elektrifierad, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Anna Ehrner, fat med 2 kulor, glas, Kosta Boda, signerad.
59079
Anna Ehrner, fat med 2 kulor, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
59082
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Cd-skivor, ett parti, klassiskt och jazz.
59081
Cd-skivor, ett parti, klassiskt och jazz.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Mockaservis, 12 delar, porslin, Alka Kunst, Bavaria.
59121
Mockaservis, 12 delar, porslin, Alka Kunst, Bavaria.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Edith Piaf , Tommy Steele med flera.
59127
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Edith Piaf , Tommy Steele med flera.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Björn Borg, The Hep Stars med flera.
59129
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Björn Borg, The Hep Stars med flera.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Damejeanne, glas.
59155
Damejeanne, glas.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Skål, salladsbestick och kylskåpskaraff, 4 delar, Eva Trio/Solo.
59182
Skål, salladsbestick och kylskåpskaraff, 4 delar, Eva Trio/Solo.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Kittel, koppar.
59191
Kittel, koppar.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Orkidévas no 95, samt 3 vikter, mässing, Skultuna.
59196
Orkidévas no 95, samt 3 vikter, mässing, Skultuna.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Möbelgrupp, snurrfåtöljer, fotpallar och bord, 5 delar, bambu/textil/glas.
59197
Möbelgrupp, snurrfåtöljer, fotpallar och bord, 5 delar, bambu/textil/glas.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
59209
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Skulptur, "Boxer", porslin.
59216
Skulptur, "Boxer", porslin.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
59231
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
59234
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
59240
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
59241
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Etiennehylla, 5 hyllplan, björk, 1900-tal.
59265
Etiennehylla, 5 hyllplan, björk, 1900-tal.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Skrivbordslampa, metall, Jac Jacobsen, Luxo PL-85.
59274
Skrivbordslampa, metall, Jac Jacobsen, Luxo PL-85.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Figurin, ballerina, porslin, Wallendorf.
59294
Figurin, ballerina, porslin, Wallendorf.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Serveringsfat och burk med lock, porslin, Chippendale, Rosenthal.
59300
Serveringsfat och burk med lock, porslin, Chippendale, Rosenthal.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Jaktroféer, 2 st.
59306
Jaktroféer, 2 st.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Tråg, trä.
59310
Tråg, trä.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Vas, glas, Firma Walter Johansson, Orrefors.
59311
Vas, glas, Firma Walter Johansson, Orrefors.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Matservis, 55 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
59318
Matservis, 55 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Carin Backmarck, litografi nr 100/240, signerad, daterad -78.
59321
Carin Backmarck, litografi nr 100/240, signerad, daterad -78.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Virkat sängöverkast till dubbelsäng.
59370
Virkat sängöverkast till dubbelsäng.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Bordslampa, konstmassa/mässing/traverstin, Le Dauphin, Frankrike.
59376
Bordslampa, konstmassa/mässing/traverstin, Le Dauphin, Frankrike.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Byrå, 4 lådor, avlutad furu.
59388
Byrå, 4 lådor, avlutad furu.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Fågelmatare, metall/plast/glas, Eva Solo.
59433
Fågelmatare, metall/plast/glas, Eva Solo.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Sidobord, metall/sten, Jysk.
59440
Sidobord, metall/sten, Jysk.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Julgran, snurrande med speldosa, Harrods, samt 4 tomtar.
59443
Julgran, snurrande med speldosa, Harrods, samt 4 tomtar.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Bordslampa, ananas, trä, skärm med fransar.
59450
Bordslampa, ananas, trä, skärm med fransar.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Fotogenlampa, glas/mässing, 1900-tal.
59453
Fotogenlampa, glas/mässing, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Borrmaskiner/skruvdragare, 2 st, med laddare och tillbehör.
59483
Borrmaskiner/skruvdragare, 2 st, med laddare och tillbehör.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Golfskor, "Classics-Dry", Footjoy, USA, samt golvbollar, ett parti, obegagnat.
58115
Golfskor, "Classics-Dry", Footjoy, USA, samt golvbollar, ett parti, obegagnat.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Bil, metall, Grand Prix racer 1070, Schuco, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
57817
Bil, metall, Grand Prix racer 1070, Schuco, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Ostkupa med fat, slipad dekor, 1900-tal.
58437
Ostkupa med fat, slipad dekor, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Lasse Åberg, glas, 21 st, 3 olika modeller.
57893
Lasse Åberg, glas, 21 st, 3 olika modeller.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
59541
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
59549
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Golvlampa, metall, Aneta.
59557
Golvlampa, metall, Aneta.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
58425
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
58839
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Verner Panton, termokoppar, 8 st, porslin, Menu.
59576
Verner Panton, termokoppar, 8 st, porslin, Menu.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Ljuskedja, "Olivkedja", Philips.
59585
Ljuskedja, "Olivkedja", Philips.
Slutpris200 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.