Tavla och bägare, 7 delar, mässing/tenn, Walter Andersson och Ystad Tenn.
60275
Slutpris500 SEK
Skålar, burkar och fat, keramik, bl.a Höganäs Keramik.
60295
Slutpris250 SEK
Champagnekylare, glas.
60324
Champagnekylare, glas.
Slutpris225 SEK
60329
Slutpris225 SEK
Yngvar Sandström, soffbord, teak, Seffle Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
60331
Slutpris225 SEK
Mikrofon och högtalare m.m, ett parti, bl.a Audio-Technica, Focusrite och Samsung.
60346
Slutpris350 SEK
Anna Ehrner, taklampa, textil/metall, ''Anna '', Ateljé Lyktan, Åhus.
60399
Slutpris200 SEK
Wilhelm Kåge och Gabriel Burmeister, vaser, 2 st, keramik, bl.a ''Argenta'', Gustavsberg.
60417
Slutpris300 SEK
Figurin, porslin, Nao, Spanien.
60419
Slutpris500 SEK
Dukar och kuddfodral, 5 delar, allmogetextil.
60434
Slutpris400 SEK
Jägarutrustning, ett parti.
60435
Jägarutrustning, ett parti.
Slutpris350 SEK
Tillbehör till modelljärnväg, ett parti, bl.a Lima.
60465
Slutpris225 SEK
Tyg på rulle, 5 st, bl.a "Kattegatt", Arvidssons Textil.
43260
Slutpris400 SEK
Tyg på rulle, 5 st.
43261
Tyg på rulle, 5 st.
Slutpris300 SEK
43262
Slutpris300 SEK
Tyg på rulle, 5 st, bl.a "Tax" design Agneta Hansson.
43265
Slutpris350 SEK
Glas  21 st, "Siesta", Ravenhead, 1900-tal.
43323
Slutpris300 SEK
Verktygslåda med innehåll, trekantsslip och planslip.
43325
Slutpris225 SEK
Spegel med hyllplan, vitlackerad, nyrenässans-stil, 1900-tal.
43335
Slutpris225 SEK
Modellhus/bilar/djur m.m, ett parti, plast, 1900-talets andra hälft.
43353
Slutpris225 SEK
Figuriner, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Nao.
43371
Slutpris175 SEK
Fönster, blyinfattat glas.
43380
Fönster, blyinfattat glas.
Slutpris225 SEK
Pläd/överkast, virkad.
43378
Pläd/överkast, virkad.
Slutpris250 SEK
Grensax, teleskopisk, Siehen.
43384
Grensax, teleskopisk, Siehen.
Slutpris250 SEK
Bordsgrill m.m, 3 delar, bl.a OBH Nordica.
43410
Slutpris225 SEK
Sidobord, 2 st, teakfanér, bl.a Alberts, 1960-tal.
43418
Slutpris350 SEK
Sorterings- och verktygstavlor med tillbehör, metall, delvis obegagnat.
43423
Slutpris225 SEK
Matta, ull, handknuten, Pakistan.
43443
Slutpris500 SEK
Matta, ull, maskinvävd, orientalisk, Tyskland.
43444
Slutpris200 SEK
Bjällerkransar, 2 st, skinn/metall.
43448
Slutpris200 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, Bing & Gröndahl.
43465
Slutpris175 SEK
Fruktservis, 1+6 delar, uranglas, 1960/70-tal.
43468
Slutpris200 SEK
Parti metallföremål, koppar/mässing/tenn/nysilver, 1900-tal.
43479
Slutpris250 SEK
Ola Billgren, litografi nr 20/100, signerad, daterad -74.
43492
Slutpris350 SEK
Vas, glas ''Sylvie'', Lalique, Paris, Frankrike.
43559
Slutpris400 SEK
Kartonger, ett parti, obegagnat.
43574
Slutpris250 SEK
Edvin Ollers, karaffer, 2 st, grönt glas, Limmared, 1900-talets första hälft.
43575
Slutpris200 SEK
Armband, silver 830, bismarck, 1949.
43599
Slutpris200 SEK
Slangvindor med slangar, 2 st, Hozelock.
43606
Slutpris300 SEK
Smith´s Konsthantverk, ljuslyktor m.m, 4 delar, glas/metall.
43788
Slutpris175 SEK
43795
Slutpris200 SEK
Bordslampa, glas.
43804
Bordslampa, glas.
Slutpris300 SEK
Opalglasbitar, ett parti.
43812
Opalglasbitar, ett parti.
Slutpris175 SEK
43824
Slutpris350 SEK
John Cederholm, Ystadmotiv, olja på pannå, 2 st, signerade.
43828
Slutpris300 SEK
Kikare, 7x50, Vanguard Marin.
43870
Kikare, 7x50, Vanguard Marin.
Slutpris200 SEK
Knut Grane, litografier 7/350, 3 st, signerade, daterade 1988.
43872
Slutpris250 SEK
Iittala, glas, 12 st, olika modeller.
43888
Slutpris250 SEK