60275
Tavla och bägare, 7 delar, mässing/tenn, Walter Andersson och Ystad Tenn.
Slutpris500 SEK

60295
Skålar, burkar och fat, keramik, bl.a Höganäs Keramik.
Slutpris250 SEK

60324
Champagnekylare, glas.
Slutpris225 SEK

60329
Slutpris225 SEK

60331
Yngvar Sandström, soffbord, teak, Seffle Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
Slutpris225 SEK

60346
Mikrofon och högtalare m.m, ett parti, bl.a Audio-Technica, Focusrite och Samsung.
Slutpris350 SEK

60399
Anna Ehrner, taklampa, textil/metall, ''Anna '', Ateljé Lyktan, Åhus.
Slutpris200 SEK

60417
Wilhelm Kåge och Gabriel Burmeister, vaser, 2 st, keramik, bl.a ''Argenta'', Gustavsberg.
Slutpris300 SEK

60419
Figurin, porslin, Nao, Spanien.
Slutpris500 SEK

60434
Dukar och kuddfodral, 5 delar, allmogetextil.
Slutpris400 SEK

60435
Jägarutrustning, ett parti.
Slutpris350 SEK

60465
Tillbehör till modelljärnväg, ett parti, bl.a Lima.
Slutpris225 SEK

43260
Tyg på rulle, 5 st, bl.a "Kattegatt", Arvidssons Textil.
Slutpris400 SEK

43261
Tyg på rulle, 5 st.
Slutpris300 SEK

43262
Slutpris300 SEK

43265
Tyg på rulle, 5 st, bl.a "Tax" design Agneta Hansson.
Slutpris350 SEK

43323
Glas 21 st, "Siesta", Ravenhead, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

43325
Verktygslåda med innehåll, trekantsslip och planslip.
Slutpris225 SEK

43335
Spegel med hyllplan, vitlackerad, nyrenässans-stil, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

43353
Modellhus/bilar/djur m.m, ett parti, plast, 1900-talets andra hälft.
Slutpris225 SEK

43371
Figuriner, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Nao.
Slutpris175 SEK

43380
Fönster, blyinfattat glas.
Slutpris225 SEK

43378
Pläd/överkast, virkad.
Slutpris250 SEK

43384
Grensax, teleskopisk, Siehen.
Slutpris250 SEK

43410
Bordsgrill m.m, 3 delar, bl.a OBH Nordica.
Slutpris225 SEK

43418
Sidobord, 2 st, teakfanér, bl.a Alberts, 1960-tal.
Slutpris350 SEK

43423
Sorterings- och verktygstavlor med tillbehör, metall, delvis obegagnat.
Slutpris225 SEK

43443
Matta, ull, handknuten, Pakistan.
Slutpris500 SEK

43444
Matta, ull, maskinvävd, orientalisk, Tyskland.
Slutpris200 SEK

43448
Bjällerkransar, 2 st, skinn/metall.
Slutpris200 SEK

43465
Figuriner, 4 st, porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris175 SEK

43468
Fruktservis, 1+6 delar, uranglas, 1960/70-tal.
Slutpris200 SEK

43479
Parti metallföremål, koppar/mässing/tenn/nysilver, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

43492
Ola Billgren, litografi nr 20/100, signerad, daterad -74.
Slutpris350 SEK

43559
Vas, glas ''Sylvie'', Lalique, Paris, Frankrike.
Slutpris400 SEK

43574
Kartonger, ett parti, obegagnat.
Slutpris250 SEK

43575
Edvin Ollers, karaffer, 2 st, grönt glas, Limmared, 1900-talets första hälft.
Slutpris200 SEK

43599
Armband, silver 830, bismarck, 1949.
Slutpris200 SEK

43606
Slangvindor med slangar, 2 st, Hozelock.
Slutpris300 SEK

43788
Smith´s Konsthantverk, ljuslyktor m.m, 4 delar, glas/metall.
Slutpris175 SEK

43795
Slutpris200 SEK

43804
Bordslampa, glas.
Slutpris300 SEK

43812
Opalglasbitar, ett parti.
Slutpris175 SEK

43824
Slutpris350 SEK

43828
John Cederholm, Ystadmotiv, olja på pannå, 2 st, signerade.
Slutpris300 SEK

43870
Kikare, 7x50, Vanguard Marin.
Slutpris200 SEK

43872
Knut Grane, litografier 7/350, 3 st, signerade, daterade 1988.
Slutpris250 SEK

43888
Iittala, glas, 12 st, olika modeller.
Slutpris250 SEK