54613
Tygpåse, bomull, Marimekko, Finland.
Slutpris175 SEK

54614
Skålfat, tenn, Ljung Uti Lund, 1981.
Slutpris200 SEK

54625
Tidningsställ, teak/mocka, 1950/60-tal.
Slutpris250 SEK

54631
Korgar, 3 st, flätade.
Slutpris225 SEK

54638
Lars Hellsten, skål, glas, Orrefors Expo, signerad.
Slutpris225 SEK

54646
Slutpris225 SEK

54647
Alexius Huber, tavlor, 2 st, olja/metall, signerade.
Slutpris350 SEK

54651
Sypall med förvaring, trä/textil, 1900-talets början.
Slutpris175 SEK

54649
Hänkelvaser, 4 st, keramik, bl.a Upsala Ekeby,
Slutpris200 SEK

54652
Juan Cano, 4 st, litografier/blandteknik, signerade.
Slutpris550 SEK

54661
Elverktyg m.m, ett parti, bl.a Black & Decker och Bosch.
Slutpris300 SEK

54662
Viktmått m.m, 6 delar, mässing.
Slutpris200 SEK

54674
Projektor, Ampro, samt filmkamera, Paillard Bolex, modell H.16, schweiz, samt 2 st filmrullar.
Slutpris1 100 SEK

54756
Bestick m.m, ett parti, nysilver, mest ''Svensk Spets''.
Slutpris200 SEK

54788
Schatull,, ek, skuren dekor, barockstil, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

54803
Limknektar, 3 st.
Slutpris500 SEK

54824
Stolar, 4 st, bemålat trä/textil.
Slutpris300 SEK

54846
Klädställning, metall, höj/sänkbar.
Slutpris200 SEK

54876
Häcksaxar, 2 st, eldrivna, Black & Decker.
Slutpris200 SEK

54883
Portabel luftkonditionering, Sandström, med tillbehör.
Slutpris200 SEK

54899
Bordslampor, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris175 SEK

54908
Bordslampor, 2 st, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris225 SEK

54909
Vaser m.m, 4 delar, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris225 SEK

54922
Vas, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris175 SEK

54939
Vaser, 2 st, glas, Gullaskruf och Arthur Percy.
Slutpris250 SEK

54942
Balja och spann, koppar.
Slutpris300 SEK

54981
Krukor, 3 st, keramik.
Slutpris200 SEK

55000
Ljuslyktor, ljusstakar, vas och skål, 6 delar, bl.a Ulrica Hydman Vallien.
Slutpris200 SEK

55017
Figuriner, 8 st, olika material, Kina.
Slutpris225 SEK

55041
Bricka, kavel och hushållsvåg, trä/porslin/metall.
Slutpris200 SEK

55057
Piedestal, trä/marmorskiva, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

55068
Trädgårdsgrupp, bord, 8 stolar, 7 dynor, plast, Aquarius.
Slutpris200 SEK

55088
Dockor, 2 st, ''Mecki & Micki Hedgehog'', Steiff, Tyskland, 1900-talets mitt.
Slutpris225 SEK

55090
Gunnar Nylund, skålar, 3 st, porslin, ''Kronskålen'', Rörstrand.
Slutpris200 SEK

55091
Figurin, porslin, Lladro, Spanien.
Slutpris250 SEK

55126
Doktorsväska, ölback m.m, 6 delar.
Slutpris225 SEK

55148
Singlar, ett parti, blandat.
Slutpris225 SEK

55179
Bordslampa, plast, "Flap Flap", Hopt & Wortmann, Tyskland.
Slutpris350 SEK

55194
Matta, orientalisk, silke/ull, handknuten.
Slutpris350 SEK

55208
Trådlös router, TP-link Archer MR600.
Slutpris300 SEK

55237
Slutpris225 SEK

55245
Djupa tallrikar, 8 st, stengods, Höganäs Keramik.
Slutpris350 SEK

55258
Tidningsställ, metall, skinn, 1900-talets andra hälft.
Slutpris125 SEK

55269
Jan Johansson, serveringsfat på fot, rostfritt stål, Orrefors Jernverk.
Slutpris200 SEK

54409
Vedställ, metall/trä.
Slutpris175 SEK

54343
Vävnad/matta, textil, Marocko.
Slutpris650 SEK

55301
Notställ/tidningsställ, hjulstrissor, trä/metall, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

55325
Koffert.
Slutpris200 SEK