56035
Servisdelar, 15 st, stengods, servis 80, Höganäs.
Slutpris200 SEK

56037
Frimärksalbum.
Slutpris200 SEK

56041
Oidentifierad konstnär, "Vårrabatt", diptyk, olja på duk signerad M Westerberg, daterad 07.
Slutpris250 SEK

55938
Heuer, armbandsur, herr, manuell, kronograf, stål/plexiglas, 1940/50-tal.
Slutpris18 000 SEK
Värdering25 000 SEK

56048
Rolf Hallengren, olja på duk, signerad, daterad -92.
Slutpris300 SEK

56063
Förstoringsbordslampa, metall.
Slutpris250 SEK

56084
Charlie Gramelius, akvarell, signerad.
Slutpris300 SEK

56097
Fåtöljer, ett par, rotting.
Slutpris400 SEK

56123
Takplafond, glas/mässing.
Slutpris200 SEK

56133
Kamelsadel, trä/skinn, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

56140
Torkpapper, 2 st, obegagnat.
Slutpris250 SEK

56149
Ställning för omslagspapper.
Slutpris650 SEK

56152
Teservisdelar, kaffekoppar m.m, ett parti, stengods/porslin, Rörstrand och Upsala-Ekeby Gefle.
Slutpris350 SEK

56165
Vide Jansson, ''Indigo Mood'', litografi nr 1/30, signerad.
Slutpris350 SEK

56183
Trälådor, 3 st.
Slutpris400 SEK

56195
Herrbetjänt, trä, Brevettato, Italien.
Slutpris225 SEK

56217
Skrivbordslampa, metall, AH, Tibro, 1950-tal.
Slutpris200 SEK

56218
Golvlampa, smide, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

56244
Marianne Westman, mat/kaffe/teservis, 96 delar, stengods, "Annika", Rörstrand.
Slutpris750 SEK

56245
Frukttallrikar, vas m.m, 17 delar, keramik, bl.a Upsala Ekeby.
Slutpris200 SEK

56250
Skålar och figurin, glas/keramik, Kjell Engman, Kosta Boda och Mari Simmulson, Upsala Ekeby.
Slutpris200 SEK

56258
Skärmväggar, 3 sektioner, metall/textil, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

56263
Skulpturer, 2 st, fågel och säl, keramik, Ego Atelje och Per Liliengren.
Slutpris175 SEK

56277
Mangelkorg, flätad.
Slutpris300 SEK

56280
Erik Höglund, sejdlar, 8 st, grönt glas, Boda.
Slutpris225 SEK

56295
Ostkupa, glas/metall, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

56298
Trappstege, trä/metall, hopfällbar.
Slutpris250 SEK

56351
Jordglob med belysning.
Slutpris200 SEK

56359
Bordslampa, omgjord från fotogenlampa, mässing/glas.
Slutpris200 SEK

56368
Frisörstolar, 3 st, konstskinn/metall, Olymp.
Slutpris250 SEK

56382
Elverktyg m.m, ett parti, bl. a Black & Decker.
Slutpris225 SEK

56383
Ryggsäck, "Wind 50", Fjällräven.
Slutpris200 SEK

56385
Verktyg m.m samt låda.
Slutpris200 SEK

56398
Mässings-och kopparföremål, ett parti.
Slutpris225 SEK

56408
Leon Szutar, olja på pannå, 3 st, religiösa motiv, signerade.
Slutpris450 SEK

56409
Tennföremål, 7 delar, bl.a Scandia Tenn.
Slutpris250 SEK

56423
Rikstelefon, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

56429
Snickarbänk för barn, trä, metall.
Slutpris225 SEK

56442
Gunnar Hansson, figuriner, 2 st, stengods, Lomma, signerade.
Slutpris200 SEK

56463
Fåtölj, textil/trä, Dux, 1900-talets mitt.
Slutpris500 SEK

56467
Skolsparbössa, metall, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

56527
Seriemagasin, Fantomen, Agent X9, Seriemagasinet m.m, ett parti, mest 1980-tal.
Slutpris175 SEK

56540
Bordslampa, metall, E S Horn, Aalestrup, 1960-tal.
Slutpris225 SEK

56546
Slutpris225 SEK

56552
Anders Pehrsson, vägglampa, metall, Ateljé Lyktan, Åhus.
Slutpris300 SEK

56555
Slutpris250 SEK

56558
Sigurd Persson, gryta, gjutjärn/rostfritt stål, Ronab.
Slutpris200 SEK

56568
CD-hylla, trä, Blp Station.
Slutpris200 SEK