Servisdelar, 15 st, stengods, servis 80, Höganäs.
56035
Slutpris200 SEK
Frimärksalbum.
56037
Frimärksalbum.
Slutpris200 SEK
Oidentifierad konstnär, "Vårrabatt", diptyk, olja på duk signerad M Westerberg, daterad 07.
56041
Slutpris250 SEK
Heuer, armbandsur, herr, manuell, kronograf, stål/plexiglas, 1940/50-tal.
55938
Slutpris18 000 SEK
Värdering25 000 SEK
Rolf Hallengren, olja på duk, signerad, daterad -92.
56048
Slutpris300 SEK
Förstoringsbordslampa, metall.
56063
Slutpris250 SEK
Charlie Gramelius, akvarell, signerad.
56084
Slutpris300 SEK
Fåtöljer, ett par, rotting.
56097
Fåtöljer, ett par, rotting.
Slutpris400 SEK
Takplafond, glas/mässing.
56123
Takplafond, glas/mässing.
Slutpris200 SEK
Kamelsadel, trä/skinn, 1900-tal.
56133
Slutpris250 SEK
Torkpapper, 2 st, obegagnat.
56140
Torkpapper, 2 st, obegagnat.
Slutpris250 SEK
Ställning för omslagspapper.
56149
Ställning för omslagspapper.
Slutpris650 SEK
Teservisdelar, kaffekoppar m.m, ett parti,  stengods/porslin, Rörstrand och Upsala-Ekeby Gefle.
56152
Slutpris350 SEK
Vide Jansson,  ''Indigo Mood'', litografi nr 1/30, signerad.
56165
Slutpris350 SEK
Trälådor, 3 st.
56183
Trälådor, 3 st.
Slutpris400 SEK
Herrbetjänt, trä, Brevettato, Italien.
56195
Slutpris225 SEK
Skrivbordslampa, metall, AH, Tibro, 1950-tal.
56217
Slutpris200 SEK
Golvlampa, smide, 1900-tal.
56218
Golvlampa, smide, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Marianne Westman, mat/kaffe/teservis, 96 delar, stengods, "Annika", Rörstrand.
56244
Slutpris750 SEK
Frukttallrikar, vas m.m, 17 delar, keramik, bl.a Upsala Ekeby.
56245
Slutpris200 SEK
Skålar och figurin, glas/keramik, Kjell Engman, Kosta Boda och Mari Simmulson, Upsala Ekeby.
56250
Slutpris200 SEK
Skärmväggar, 3 sektioner, metall/textil, 1900-tal.
56258
Slutpris250 SEK
Skulpturer, 2 st, fågel och säl, keramik, Ego Atelje och Per Liliengren.
56263
Slutpris175 SEK
Mangelkorg, flätad.
56277
Mangelkorg, flätad.
Slutpris300 SEK
Erik Höglund, sejdlar, 8 st, grönt glas, Boda.
56280
Slutpris225 SEK
Ostkupa, glas/metall, 1900-tal.
56295
Slutpris200 SEK
Trappstege, trä/metall, hopfällbar.
56298
Slutpris250 SEK
Jordglob med belysning.
56351
Jordglob med belysning.
Slutpris200 SEK
Bordslampa, omgjord från fotogenlampa, mässing/glas.
56359
Slutpris200 SEK
Frisörstolar, 3 st, konstskinn/metall, Olymp.
56368
Slutpris250 SEK
Elverktyg m.m, ett parti, bl. a Black & Decker.
56382
Slutpris225 SEK
Ryggsäck, "Wind 50", Fjällräven.
56383
Slutpris200 SEK
Verktyg m.m samt låda.
56385
Verktyg m.m samt låda.
Slutpris200 SEK
Mässings-och kopparföremål, ett parti.
56398
Slutpris225 SEK
Leon Szutar, olja på pannå, 3 st, religiösa motiv, signerade.
56408
Slutpris450 SEK
Tennföremål, 7 delar, bl.a Scandia Tenn.
56409
Slutpris250 SEK
Rikstelefon, 1900-tal.
56423
Rikstelefon, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Snickarbänk för barn, trä, metall.
56429
Slutpris225 SEK
Gunnar Hansson, figuriner, 2 st, stengods, Lomma, signerade.
56442
Slutpris200 SEK
Fåtölj, textil/trä, Dux, 1900-talets mitt.
56463
Slutpris500 SEK
Skolsparbössa, metall, 1900-tal.
56467
Slutpris175 SEK
Seriemagasin, Fantomen, Agent X9, Seriemagasinet m.m, ett parti, mest 1980-tal.
56527
Slutpris175 SEK
Bordslampa, metall, E S  Horn, Aalestrup, 1960-tal.
56540
Slutpris225 SEK
56546
Slutpris225 SEK
Anders Pehrsson, vägglampa, metall, Ateljé Lyktan, Åhus.
56552
Slutpris300 SEK
56555
Slutpris250 SEK
Sigurd Persson, gryta, gjutjärn/rostfritt stål, Ronab.
56558
Slutpris200 SEK
CD-hylla, trä, Blp Station.
56568
CD-hylla, trä, Blp Station.
Slutpris200 SEK