Sittpuff, läder.
57176
Sittpuff, läder.
Slutpris350 SEK
Kopparföremål, ett parti, bl.a Dorre.
57162
Slutpris250 SEK
Rosina Wachtmeister, figuriner, 3 st, porslin, Goebel.
57182
Slutpris225 SEK
Limknekt.
57186
Limknekt.
Slutpris225 SEK
Golvvas, keramik, Japan.
57193
Golvvas, keramik, Japan.
Slutpris200 SEK
Skålar, muggar m.m, 9 delar, keramik, bl.a Tomas Drejare.
57197
Slutpris125 SEK
Figurinblomskål, porslin, Tjeckoslovakien.
57203
Slutpris350 SEK
Skål och dekorativa äpplen, 4 delar, glas, bl.a Ulrica Hydman Vallien, Kosta Boda.
57207
Slutpris250 SEK
Ljupco Kocovski, "Flickan och Duvan", bord, mahogntbetsad bok/glas med gravyr, signerad, Fyrklövern.
57232
Slutpris200 SEK
Erik Höglund, vas, konstglas, Boda, signerad, 1965.
57249
Slutpris200 SEK
Karaff med propp, konstglas, troligen Empoli, Italien.
57251
Slutpris350 SEK
Klädhängare, 2 st, trä/metall, bl.a Norrgavel.
57254
Slutpris300 SEK
Solstolar, trädgårdsstolar och vindskydd, 5 delar.
57296
Slutpris200 SEK
Microvågsugn, Wirlpool, AT315/WH.
57314
Slutpris225 SEK
Plåtburk, Hälsingborg Choklad & Konfektfabrik.
57321
Slutpris200 SEK
Skål med lock, mässing, Jugend, 1900-talets början.
57364
Slutpris200 SEK
Jordglob med belysning, World Antique, Scan-Globe A/S, Danmark.
57376
Slutpris200 SEK
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
57385
Slutpris225 SEK
Stege, trä, hopfällbar, 1900-tal.
57403
Slutpris300 SEK
Fruktassietter och mustaschkopp, 11 delar, flintgods, bl.a Rörstrand, 1900-talets början.
57407
Slutpris225 SEK
Ljusstakar, 2 par, nysilver, barockstil, 1900-tal.
57413
Slutpris225 SEK
Dahl Jensen, lockurna, porslin.
57416
Slutpris200 SEK
Luftpistol, Recoco.
55765
Luftpistol, Recoco.
Slutpris200 SEK
57431
Slutpris225 SEK
Vas, glaserad keramik, monogramsignerad JF.
57442
Slutpris200 SEK
Ljusmanschetter, ett parti, glas/metall.
57464
Slutpris225 SEK
Saftservis, 7 delar, glas.
57465
Saftservis, 7 delar, glas.
Slutpris250 SEK
Terrin, porslin, Frankrike, 1900-tal.
57470
Slutpris600 SEK
Kopparstick, 2 st.
57478
Kopparstick, 2 st.
Slutpris250 SEK
Bordslampa, mässing/glas, Karlskrona Lampfabrik.
57499
Slutpris350 SEK
Tennföremål, ett parti.
57514
Tennföremål, ett parti.
Slutpris450 SEK
Hängstol, rep/trä.
57518
Hängstol, rep/trä.
Slutpris200 SEK
Lars Hellsten, glas och smörskål, 13 delar, glas, "Påfågel", Orrefors.
57519
Slutpris200 SEK
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Vinranka", Hackefors.
57523
Slutpris225 SEK
Ingeborg Plockross Irminger, figurin, porslin, ''Flicka med docka'', 1526, Bing & Gröndahl.
57574
Slutpris150 SEK
Matta, Afghan Proyer, handknuten, ull, Ikea.
57578
Slutpris250 SEK
Soffbord, teak, 1900-talets andra hälft.
57582
Slutpris350 SEK
Karaffer och snapsglas, 16 delar, glas, Holmegaard.
57586
Slutpris300 SEK
Taklampa, i form av glödlampa, s.k. Pop Art, 1960/70-tal.
57608
Slutpris250 SEK
Sängbord, ett par, trä, 1900-tal.
57622
Slutpris450 SEK
Stereo, Sony MHC-EC69, samt skivspelare.
57661
Slutpris225 SEK
Högtalare, ett par, Sony SS-5300, med kablar.
57668
Slutpris400 SEK
Satsbord, 3 delar, trä/rotting/glas.
57685
Slutpris300 SEK
Kandelabrar och ljussläckare, 6 delar, metall, samtida.
57716
Slutpris200 SEK
Vägglampetter, ett par, mässing.
57719
Slutpris350 SEK
Lampetter, 2 st par, metall/trä, bl.a Ringus.
57731
Slutpris200 SEK
Glasservisdelar, 91 st, 2 olika serviser, bl.a Trelleborgs glasbruk, 1900-tal.
57737
Slutpris400 SEK
Bestickservisdelar, 37 st, nysilver, ''Haga''.
57738
Slutpris200 SEK