57176
Sittpuff, läder.
Slutpris350 SEK

57162
Kopparföremål, ett parti, bl.a Dorre.
Slutpris250 SEK

57182
Rosina Wachtmeister, figuriner, 3 st, porslin, Goebel.
Slutpris225 SEK

57186
Limknekt.
Slutpris225 SEK

57193
Golvvas, keramik, Japan.
Slutpris200 SEK

57197
Skålar, muggar m.m, 9 delar, keramik, bl.a Tomas Drejare.
Slutpris125 SEK

57203
Figurinblomskål, porslin, Tjeckoslovakien.
Slutpris350 SEK

57207
Skål och dekorativa äpplen, 4 delar, glas, bl.a Ulrica Hydman Vallien, Kosta Boda.
Slutpris250 SEK

57232
Ljupco Kocovski, "Flickan och Duvan", bord, mahogntbetsad bok/glas med gravyr, signerad, Fyrklövern.
Slutpris200 SEK

57249
Erik Höglund, vas, konstglas, Boda, signerad, 1965.
Slutpris200 SEK

57251
Karaff med propp, konstglas, troligen Empoli, Italien.
Slutpris350 SEK

57254
Klädhängare, 2 st, trä/metall, bl.a Norrgavel.
Slutpris300 SEK

57296
Solstolar, trädgårdsstolar och vindskydd, 5 delar.
Slutpris200 SEK

57314
Microvågsugn, Wirlpool, AT315/WH.
Slutpris225 SEK

57321
Plåtburk, Hälsingborg Choklad & Konfektfabrik.
Slutpris200 SEK

57364
Skål med lock, mässing, Jugend, 1900-talets början.
Slutpris200 SEK

57376
Jordglob med belysning, World Antique, Scan-Globe A/S, Danmark.
Slutpris200 SEK

57385
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
Slutpris225 SEK

57403
Stege, trä, hopfällbar, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

57407
Fruktassietter och mustaschkopp, 11 delar, flintgods, bl.a Rörstrand, 1900-talets början.
Slutpris225 SEK

57413
Ljusstakar, 2 par, nysilver, barockstil, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

57416
Dahl Jensen, lockurna, porslin.
Slutpris200 SEK

55765
Luftpistol, Recoco.
Slutpris200 SEK

57431
Slutpris225 SEK

57442
Vas, glaserad keramik, monogramsignerad JF.
Slutpris200 SEK

57464
Ljusmanschetter, ett parti, glas/metall.
Slutpris225 SEK

57465
Saftservis, 7 delar, glas.
Slutpris250 SEK

57470
Terrin, porslin, Frankrike, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

57478
Kopparstick, 2 st.
Slutpris250 SEK

57499
Bordslampa, mässing/glas, Karlskrona Lampfabrik.
Slutpris350 SEK

57514
Tennföremål, ett parti.
Slutpris450 SEK

57518
Hängstol, rep/trä.
Slutpris200 SEK

57519
Lars Hellsten, glas och smörskål, 13 delar, glas, "Påfågel", Orrefors.
Slutpris200 SEK

57523
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Vinranka", Hackefors.
Slutpris225 SEK

57574
Ingeborg Plockross Irminger, figurin, porslin, ''Flicka med docka'', 1526, Bing & Gröndahl.
Slutpris150 SEK

57578
Matta, Afghan Proyer, handknuten, ull, Ikea.
Slutpris250 SEK

57582
Soffbord, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK

57586
Karaffer och snapsglas, 16 delar, glas, Holmegaard.
Slutpris300 SEK

57608
Taklampa, i form av glödlampa, s.k. Pop Art, 1960/70-tal.
Slutpris250 SEK

57622
Sängbord, ett par, trä, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

57661
Stereo, Sony MHC-EC69, samt skivspelare.
Slutpris225 SEK

57668
Högtalare, ett par, Sony SS-5300, med kablar.
Slutpris400 SEK

57685
Satsbord, 3 delar, trä/rotting/glas.
Slutpris300 SEK

57716
Kandelabrar och ljussläckare, 6 delar, metall, samtida.
Slutpris200 SEK

57719
Vägglampetter, ett par, mässing.
Slutpris350 SEK

57731
Lampetter, 2 st par, metall/trä, bl.a Ringus.
Slutpris200 SEK

57737
Glasservisdelar, 91 st, 2 olika serviser, bl.a Trelleborgs glasbruk, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

57738
Bestickservisdelar, 37 st, nysilver, ''Haga''.
Slutpris200 SEK