Vas, gröntonat glas, jugend, 1900-talets början.
57770
Slutpris300 SEK
Kaffe/teservis, 25 delar, porslin, "Marcella", Ikea, 1990-tal.
57793
Slutpris300 SEK
Koppar, ett parti, bl.a Dorre och Krögarehuset.
57802
Slutpris250 SEK
Julkyrka med belysning.
57822
Julkyrka med belysning.
Slutpris250 SEK
Carl-Johan De Geer, kudde, textil, ''Maskros''.
57864
Slutpris350 SEK
Leif Wikner, taklampor, ett par, trä, signerade, 1970-tal.
57865
Slutpris350 SEK
Oljelampor m.m, 9 delar, mässing, 1900-tal.
57877
Slutpris300 SEK
Skeppsur m.m, 4 delar, mässing, bl. a Henry Browne & Son, 1900-tal.
57881
Slutpris200 SEK
Karbidlampa, Brilliant, 1900-tal.
57880
Slutpris200 SEK
Kopparföremål, 12 delar, 1900-tal.
57888
Slutpris200 SEK
Klaffbord, furu, 1900-talets andra hälft.
57905
Slutpris250 SEK
Piggtittare, trä, 1900-tal.
57940
Piggtittare, trä, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
Göran Wärff, fat på fot, konstglas, signerad, Kosta Boda.
57946
Slutpris225 SEK
Matservisdelar, ett parti, flintgods, "Opal", "Kryss" och "Terra", Upsala Ekeby och Gefle.
57999
Slutpris200 SEK
Fritz Kallenberg, glasservisdelar, 48 st, Cecil, Kosta Boda, 1900-talets mitt.
58012
Slutpris225 SEK
Kinamatta, skulpterad, handknuten, ull.
58017
Slutpris300 SEK
Bordslampor, 2 st, porslin.
58025
Bordslampor, 2 st, porslin.
Slutpris250 SEK
Snapskaraffer och skål, 3 delar, glas, Holmegaard, Danmark.
58045
Slutpris250 SEK
Lakan med spets och brodyr, 8 st, 1900-tal.
58064
Slutpris300 SEK
Rune Welin, "Teatergränd Ystad", pastell, signerad, daterad 1946.
58092
Slutpris175 SEK
Emaljeskylt, "Brand-och Lifförsäkringsaktiebolaget Svea", 1900-tal.
58104
Slutpris300 SEK
Gräsklippare, Stiga SA 45 OHV ,144 cc.
58120
Slutpris300 SEK
Kaffemaskin, helautomatisk, Siemens, EQ500.
58121
Slutpris800 SEK
Grästrimmer, bensindriven, McCulloch T22 LS.
58123
Slutpris225 SEK
Barbro Jones, ''Boktrave'', litografi nr 71/125, signerad, daterad 1991.
58148
Slutpris300 SEK
Gustav Rudberg, akvarell, osignerad, 1996/1997.
58155
Slutpris225 SEK
Gunghäst, trä, 1900-tal.
58178
Gunghäst, trä, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
Vaser, 2 st, keramik, VEB Haldensleben, Tyskland.
58180
Slutpris350 SEK
Itera, cykel, plast, Heva AB/Vilhelmina Plast AB, 1980-tal.
58264
Slutpris225 SEK
Trädgårdsstolar, 6 st, metall/flätad plast, stapelbara.
58281
Slutpris350 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, litografier, 4 st, nr 143/200, signerade.
58292
Slutpris200 SEK
Gustav Rudberg, litografi 102/360, signerad.
58296
Slutpris250 SEK
Kaffeservisdelar och ljusstakar, 27 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
58300
Slutpris300 SEK
Trädgårdsbänk, plast.
58313
Trädgårdsbänk, plast.
Slutpris200 SEK
Kopparpannor m.m, 7 delar, bl.a Eva-Trio.
56691
Slutpris200 SEK
Specerihylla, trä/flintgods, Gustavsberg.
57612
Slutpris250 SEK
Verktygstavla, verktyg m.m, ett parti.
58358
Slutpris300 SEK
Grammofonmöbel, svartbetsad ek, 1900-tal.
58394
Slutpris150 SEK
Hatthållare, trä, 1900-tal.
58396
Hatthållare, trä, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Adventsljusstake, Skandia, 1900-talets mitt.
58405
Slutpris225 SEK
Konferensstolar, 5 st, krom/konstskinn, snurrbara.
58444
Slutpris250 SEK
Fredrik Rohde, litografi nr 141/200, signerad, daterad 1981.
58487
Slutpris250 SEK
Silver, ett parti, 1900-tal.
58502
Silver, ett parti, 1900-tal.
Slutpris2 500 SEK
Krus, 4 st, stengods, bl.a Wallåkra, 1900-tal.
58518
Slutpris225 SEK
Kaffeservis, 52 delar, porslin, "Blå ros", Hackefors.
58529
Slutpris175 SEK
Gryta på tre ben, gjutjärn, 1800-tal.
58534
Slutpris200 SEK
Jonas Grundell, ljusstake, trä, 4-armad, "Nordic Light", Design House, Stockholm.
58548
Slutpris350 SEK
Portfölj, skinn, Vera Pelle, Italien.
58549
Slutpris225 SEK