57770
Vas, gröntonat glas, jugend, 1900-talets början.
Slutpris300 SEK

57793
Kaffe/teservis, 25 delar, porslin, "Marcella", Ikea, 1990-tal.
Slutpris300 SEK

57802
Koppar, ett parti, bl.a Dorre och Krögarehuset.
Slutpris250 SEK

57822
Julkyrka med belysning.
Slutpris250 SEK

57864
Carl-Johan De Geer, kudde, textil, ''Maskros''.
Slutpris350 SEK

57865
Leif Wikner, taklampor, ett par, trä, signerade, 1970-tal.
Slutpris350 SEK

57877
Oljelampor m.m, 9 delar, mässing, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

57881
Skeppsur m.m, 4 delar, mässing, bl. a Henry Browne & Son, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

57880
Karbidlampa, Brilliant, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

57888
Kopparföremål, 12 delar, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

57905
Klaffbord, furu, 1900-talets andra hälft.
Slutpris250 SEK

57940
Piggtittare, trä, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

57946
Göran Wärff, fat på fot, konstglas, signerad, Kosta Boda.
Slutpris225 SEK

57999
Matservisdelar, ett parti, flintgods, "Opal", "Kryss" och "Terra", Upsala Ekeby och Gefle.
Slutpris200 SEK

58012
Fritz Kallenberg, glasservisdelar, 48 st, Cecil, Kosta Boda, 1900-talets mitt.
Slutpris225 SEK

58017
Kinamatta, skulpterad, handknuten, ull.
Slutpris300 SEK

58025
Bordslampor, 2 st, porslin.
Slutpris250 SEK

58045
Snapskaraffer och skål, 3 delar, glas, Holmegaard, Danmark.
Slutpris250 SEK

58064
Lakan med spets och brodyr, 8 st, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

58092
Rune Welin, "Teatergränd Ystad", pastell, signerad, daterad 1946.
Slutpris175 SEK

58104
Emaljeskylt, "Brand-och Lifförsäkringsaktiebolaget Svea", 1900-tal.
Slutpris300 SEK

58120
Gräsklippare, Stiga SA 45 OHV ,144 cc.
Slutpris300 SEK

58121
Kaffemaskin, helautomatisk, Siemens, EQ500.
Slutpris800 SEK

58123
Grästrimmer, bensindriven, McCulloch T22 LS.
Slutpris225 SEK

58148
Barbro Jones, ''Boktrave'', litografi nr 71/125, signerad, daterad 1991.
Slutpris300 SEK

58155
Gustav Rudberg, akvarell, osignerad, 1996/1997.
Slutpris225 SEK

58178
Gunghäst, trä, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58180
Vaser, 2 st, keramik, VEB Haldensleben, Tyskland.
Slutpris350 SEK

58264
Itera, cykel, plast, Heva AB/Vilhelmina Plast AB, 1980-tal.
Slutpris225 SEK

58281
Trädgårdsstolar, 6 st, metall/flätad plast, stapelbara.
Slutpris350 SEK

58292
Carl Fredrik Reuterswärd, litografier, 4 st, nr 143/200, signerade.
Slutpris200 SEK

58296
Gustav Rudberg, litografi 102/360, signerad.
Slutpris250 SEK

58300
Kaffeservisdelar och ljusstakar, 27 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Slutpris300 SEK

58313
Trädgårdsbänk, plast.
Slutpris200 SEK

56691
Kopparpannor m.m, 7 delar, bl.a Eva-Trio.
Slutpris200 SEK

57612
Specerihylla, trä/flintgods, Gustavsberg.
Slutpris250 SEK

58358
Verktygstavla, verktyg m.m, ett parti.
Slutpris300 SEK

58394
Grammofonmöbel, svartbetsad ek, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58396
Hatthållare, trä, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

58405
Adventsljusstake, Skandia, 1900-talets mitt.
Slutpris225 SEK

58444
Konferensstolar, 5 st, krom/konstskinn, snurrbara.
Slutpris250 SEK

58487
Fredrik Rohde, litografi nr 141/200, signerad, daterad 1981.
Slutpris250 SEK

58502
Silver, ett parti, 1900-tal.
Slutpris2 500 SEK

58518
Krus, 4 st, stengods, bl.a Wallåkra, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

58529
Kaffeservis, 52 delar, porslin, "Blå ros", Hackefors.
Slutpris175 SEK

58534
Gryta på tre ben, gjutjärn, 1800-tal.
Slutpris200 SEK

58548
Jonas Grundell, ljusstake, trä, 4-armad, "Nordic Light", Design House, Stockholm.
Slutpris350 SEK

58549
Portfölj, skinn, Vera Pelle, Italien.
Slutpris225 SEK