58559
Slutpris450 SEK
Rita Lillemor Hedelin, ''Nattvakten'', blandteknik på trä, signerad.
58567
Slutpris200 SEK
Hörnväggskåp och hylla, trä, allmoge, 1900-tal.
58578
Slutpris200 SEK
Berit Temell, servisdelar, 13 st, "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal.
58581
Slutpris200 SEK
Brandstege, 2 våningar, Kidde, obegagnad.
58601
Slutpris300 SEK
Skjutskrin, 2 st, allmoge, 1800-tal.
58602
Slutpris350 SEK
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 110.1.
57057
Slutpris350 SEK
Bestickservis, 72 delar, nysilver, ''Gammal fransk''.
58621
Slutpris300 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, Öja-Metall, Ystad, 1900-tal.
58623
Slutpris200 SEK
Böcker om antikt m.m, ett parti, 1900-tal.
58630
Slutpris250 SEK
Lars Bergsten, figurin, keramik.
58638
Slutpris300 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro och Porcelanas Miquel Requena S.A., Spanien.
58644
Slutpris225 SEK
Aldo Londi, vas, keramik, "Rimini", Bitossi, Italien.
58654
Slutpris200 SEK
Skålar m.m, 6 delar, glas, bl a Marimekko, Iittala.
58697
Slutpris150 SEK
Armbandsur, 6 st, bl.a Moretime och Flo.
57096
Slutpris200 SEK
Edvin Öhrström, vas, glas, ''Flickan som niger'', Orrefors, signerad.
58714
Slutpris200 SEK
Einar Critén, olja på duk, 2 st, signerade.
58726
Slutpris300 SEK
Maurice Moberg, olja på pannå, signerad, 1954.
58725
Slutpris225 SEK
Kommod, furu, 1900-talets första hälft.
58730
Slutpris200 SEK
Gunnar Brusewitz, blandteknik, signerad.
58732
Slutpris225 SEK
Ungdomscykel, 24 tum, Yosemite.
58740
Slutpris150 SEK
Fåtölj, böjträ/rotting, IKEA, 1900-tal.
58745
Slutpris225 SEK
Klädhängare, vägghängd, metall, IKEA.
58778
Slutpris400 SEK
Fårskinn, Home Collection, Skinnwille.
58786
Slutpris200 SEK
Pipor och långpipor, ett parti.
58790
Slutpris200 SEK
Emaljerat tråg.
58805
Emaljerat tråg.
Slutpris250 SEK
Släpvagnsdragare för husvagn, metall.
58814
Slutpris200 SEK
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing, lampskärmar i plåt, 1960-tal.
58817
Slutpris500 SEK
Jeepdunkar, 2 st, 20 l, metall.
58825
Slutpris350 SEK
Golvlampa, mässing.
58843
Golvlampa, mässing.
Slutpris200 SEK
Pelarbord, trä, 1900-tal.
58914
Pelarbord, trä, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Kaffeservis, 31 delar, porslin, Svenska slott, Bing & Gröndahl.
58929
Slutpris225 SEK
Kaffeskedar, silver, olika modeller, vikt: 132 gr.
58936
Slutpris1 000 SEK
58940
Slutpris700 SEK
Stege, hopfällbar, metall, Seda.
58941
Slutpris350 SEK
Spegel, ram i metall, Malmö glassliperi & blyfönsterfabrik.
58944
Slutpris175 SEK
Arbetslampa, samt 3 kablar.
58960
Arbetslampa, samt 3 kablar.
Slutpris250 SEK
Inversionsbänk, justerbar, metall/plast.
58968
Slutpris225 SEK
Tomte, keramik, 1900-tal.
58983
Tomte, keramik, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
Tomtar, 5 st, keramik, 1900-tal.
58984
Slutpris225 SEK
Bilbana, Scalextric, 2000-tal.
58999
Slutpris225 SEK
58140
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Bord, 2 st, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
59004
Slutpris500 SEK
Högtalare, ett par, Genexxa C 31 XL.
59024
Slutpris300 SEK
Hushållsföremål, 8 delar, metall, bl.a Skeppshult, 1900-tal.
59042
Slutpris200 SEK
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Lladro.
59047
Slutpris225 SEK
Björn Lindroth, litografi nr 271/300, signerad.
59058
Slutpris200 SEK
Plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
59069
Slutpris225 SEK