58559
Slutpris450 SEK

58567
Rita Lillemor Hedelin, ''Nattvakten'', blandteknik på trä, signerad.
Slutpris200 SEK

58578
Hörnväggskåp och hylla, trä, allmoge, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

58581
Berit Temell, servisdelar, 13 st, "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal.
Slutpris200 SEK

58601
Brandstege, 2 våningar, Kidde, obegagnad.
Slutpris300 SEK

58602
Skjutskrin, 2 st, allmoge, 1800-tal.
Slutpris350 SEK

57057
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 110.1.
Slutpris350 SEK

58621
Bestickservis, 72 delar, nysilver, ''Gammal fransk''.
Slutpris300 SEK

58623
Fotogenlampa, mässing/glas, Öja-Metall, Ystad, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

58630
Böcker om antikt m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

58638
Lars Bergsten, figurin, keramik.
Slutpris300 SEK

58644
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro och Porcelanas Miquel Requena S.A., Spanien.
Slutpris225 SEK

58654
Aldo Londi, vas, keramik, "Rimini", Bitossi, Italien.
Slutpris200 SEK

58697
Skålar m.m, 6 delar, glas, bl a Marimekko, Iittala.
Slutpris150 SEK

57096
Armbandsur, 6 st, bl.a Moretime och Flo.
Slutpris200 SEK

58714
Edvin Öhrström, vas, glas, ''Flickan som niger'', Orrefors, signerad.
Slutpris200 SEK

58726
Einar Critén, olja på duk, 2 st, signerade.
Slutpris300 SEK

58725
Maurice Moberg, olja på pannå, signerad, 1954.
Slutpris225 SEK

58730
Kommod, furu, 1900-talets första hälft.
Slutpris200 SEK

58732
Gunnar Brusewitz, blandteknik, signerad.
Slutpris225 SEK

58740
Ungdomscykel, 24 tum, Yosemite.
Slutpris150 SEK

58745
Fåtölj, böjträ/rotting, IKEA, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

58778
Klädhängare, vägghängd, metall, IKEA.
Slutpris400 SEK

58786
Fårskinn, Home Collection, Skinnwille.
Slutpris200 SEK

58790
Pipor och långpipor, ett parti.
Slutpris200 SEK

58805
Emaljerat tråg.
Slutpris250 SEK

58814
Släpvagnsdragare för husvagn, metall.
Slutpris200 SEK

58817
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing, lampskärmar i plåt, 1960-tal.
Slutpris500 SEK

58825
Jeepdunkar, 2 st, 20 l, metall.
Slutpris350 SEK

58843
Golvlampa, mässing.
Slutpris200 SEK

58914
Pelarbord, trä, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

58929
Kaffeservis, 31 delar, porslin, Svenska slott, Bing & Gröndahl.
Slutpris225 SEK

58936
Kaffeskedar, silver, olika modeller, vikt: 132 gr.
Slutpris1 000 SEK

58940
Slutpris700 SEK

58941
Stege, hopfällbar, metall, Seda.
Slutpris350 SEK

58944
Spegel, ram i metall, Malmö glassliperi & blyfönsterfabrik.
Slutpris175 SEK

58960
Arbetslampa, samt 3 kablar.
Slutpris250 SEK

58968
Inversionsbänk, justerbar, metall/plast.
Slutpris225 SEK

58983
Tomte, keramik, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

58984
Tomtar, 5 st, keramik, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

58999
Bilbana, Scalextric, 2000-tal.
Slutpris225 SEK

58140
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

59004
Bord, 2 st, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris500 SEK

59024
Högtalare, ett par, Genexxa C 31 XL.
Slutpris300 SEK

59042
Hushållsföremål, 8 delar, metall, bl.a Skeppshult, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

59047
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Lladro.
Slutpris225 SEK

59058
Björn Lindroth, litografi nr 271/300, signerad.
Slutpris200 SEK

59069
Plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
Slutpris225 SEK