60246
Slutpris450 SEK

60247
Pussel, 5 st, Wasgij.
Slutpris200 SEK

58582
Matservis, 33 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

58600
Lampkupor och lampor, ett parti, glas/porslin, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

60261
Mangelkorg, flätad.
Slutpris225 SEK

60276
Armbandsur, Guess.
Slutpris200 SEK

60287
Brödkorg och tidningsställ, stringmodell, metall/flätad rotting, 1900-talets andra hälft.
Slutpris250 SEK

60322
Taklampa, glas/mässing, Ståks Armatur.
Slutpris200 SEK

60360
Piedestaler, ett par, bemålat trä.
Slutpris225 SEK

60365
Trädgårdsbord, hopfällbart, trä/metall.
Slutpris400 SEK

60371
Kopparföremål, ett parti.
Slutpris300 SEK

60382
Bestickservis, 22 delar, bakelit/rostfritt stål.
Slutpris300 SEK

60397
Frimärken m.m, ett parti.
Slutpris350 SEK

60408
Slutpris225 SEK

60418
Fåtöljer, ett par, björk/textil, "Poäng", IKEA.
Slutpris350 SEK

60437
Vitrinskåp, ek, blyinfattat glas, 1900-tal.
Slutpris850 SEK

60468
Räls m.m, ett parti, Fleischmann och Lima.
Slutpris200 SEK

60480
Bertil Vallien, vas, glas, ''Galaxy Blue'', Kosta Boda.
Slutpris250 SEK

60485
Tidningsställ, gulmetall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris225 SEK

60520
Golvlampa, justerbar skärm, metall/plast, Elidus.
Slutpris250 SEK

60525
Skålar, m.m, 5 delar, bl.a Trelleborg.
Slutpris200 SEK

60537
Slutpris225 SEK

60539
Golvlampa, metall.
Slutpris200 SEK

60569
Armbandsur, Jaques Richal, Swiss Chronograph, metall, quartz.
Slutpris225 SEK

60601
Skrivbord, 5 lådor, 2 skåp, ek.
Slutpris800 SEK

60602
Skivspelare i skåp, teak.
Slutpris400 SEK

60603
Fiskfat, vapenmärkt, flintgods, Rörstrand.
Slutpris175 SEK

60621
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
Slutpris300 SEK

60636
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
Slutpris200 SEK

60643
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
Slutpris300 SEK

60652
Bordslampa, glas, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Slutpris200 SEK

60656
Gräsklippare m.m, ett parti, bl.a Bosch.
Slutpris225 SEK

43234
Brödburk, tekanna, skulptur, metall/porslin.
Slutpris175 SEK

43254
Bordslampa med fransar, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
Slutpris200 SEK

43257
Matservis, 25 delar, stengods, "Ruska", Arabia.
Slutpris400 SEK

43264
Tyg på rulle, 5 st, bl.a design Teija Bruhn.
Slutpris250 SEK

43286
Karin Brandels Engqvist, blomsterstilleben, olja på duk, signerad.
Slutpris225 SEK

43291
Bord och stol, vitlackerad trä, 1900-talets mitt.
Slutpris250 SEK

43300
Lyrbord, körsbärsfaner, Carl-Johan-stil, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

43351
Figuriner, 15 st, glas, bl.a Lars Hellsten, Skruf.
Slutpris175 SEK

43355
Taklampa, mässing, ''Puck'', Åke Hultgren, Örsjö Industri AB.
Slutpris175 SEK

43362
Figurin, fågel, glas, Lalique Cristal, Paris.
Slutpris225 SEK

43364
Smörgåslåda, plåt.
Slutpris200 SEK

43548
Bordssurtout, salt/pepparströare m.m, ett parti, mest nysilver.
Slutpris200 SEK

43381
Kaffebryggare, Moccamaster Homeline, Technivorm.
Slutpris175 SEK

43383
Fondueset, gjutjärn/trä.
Slutpris225 SEK

43389
Vattenkokare och mixer, keramik/plast, bl.a Melissa.
Slutpris150 SEK

43397
Slagbord och stolar, 1+4, IKEA, 1980-tal.
Slutpris350 SEK