Kategorier

Avslutad
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
60246
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Pussel, 5 st, Wasgij.
60247
Pussel, 5 st, Wasgij.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Matservis, 33 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
58582
Matservis, 33 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Lampkupor och lampor, ett parti, glas/porslin, 1900-tal.
58600
Lampkupor och lampor, ett parti, glas/porslin, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Mangelkorg, flätad.
60261
Mangelkorg, flätad.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Armbandsur, Guess.
60276
Armbandsur, Guess.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Brödkorg och tidningsställ, stringmodell, metall/flätad rotting, 1900-talets andra hälft.
60287
Brödkorg och tidningsställ, stringmodell, metall/flätad rotting, 1900-talets andra hälft.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Taklampa, glas/mässing, Ståks Armatur.
60322
Taklampa, glas/mässing, Ståks Armatur.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Piedestaler, ett par, bemålat trä.
60360
Piedestaler, ett par, bemålat trä.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Trädgårdsbord, hopfällbart, trä/metall.
60365
Trädgårdsbord, hopfällbart, trä/metall.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Kopparföremål, ett parti.
60371
Kopparföremål, ett parti.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Bestickservis, 22 delar, bakelit/rostfritt stål.
60382
Bestickservis, 22 delar, bakelit/rostfritt stål.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Frimärken m.m, ett parti.
60397
Frimärken m.m, ett parti.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
60408
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Fåtöljer, ett par, björk/textil, "Poäng", IKEA.
60418
Fåtöljer, ett par, björk/textil, "Poäng", IKEA.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Vitrinskåp, ek, blyinfattat glas, 1900-tal.
60437
Vitrinskåp, ek, blyinfattat glas, 1900-tal.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Räls m.m, ett parti, Fleischmann och Lima.
60468
Räls m.m, ett parti, Fleischmann och Lima.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Bertil Vallien, vas, glas, ''Galaxy Blue'', Kosta Boda.
60480
Bertil Vallien, vas, glas, ''Galaxy Blue'', Kosta Boda.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Tidningsställ, gulmetall, 1900-talets andra hälft.
60485
Tidningsställ, gulmetall, 1900-talets andra hälft.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Golvlampa, justerbar skärm, metall/plast, Elidus.
60520
Golvlampa, justerbar skärm, metall/plast, Elidus.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Skålar, m.m, 5 delar, bl.a Trelleborg.
60525
Skålar, m.m, 5 delar, bl.a Trelleborg.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Matta, orientalisk stil, ull.
60537
Matta, orientalisk stil, ull.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Golvlampa, metall.
60539
Golvlampa, metall.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Armbandsur, Jaques Richal, Swiss Chronograph, metall, quartz.
60569
Armbandsur, Jaques Richal, Swiss Chronograph, metall, quartz.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Skrivbord, 5 lådor, 2 skåp, ek.
60601
Skrivbord, 5 lådor, 2 skåp, ek.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Skivspelare i skåp, teak.
60602
Skivspelare i skåp, teak.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Fiskfat, vapenmärkt, flintgods, Rörstrand.
60603
Fiskfat, vapenmärkt, flintgods, Rörstrand.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
60621
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
60636
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
60643
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Bordslampa, glas, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
60652
Bordslampa, glas, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Gräsklippare m.m, ett parti, bl.a Bosch.
60656
Gräsklippare m.m, ett parti, bl.a Bosch.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Brödburk, tekanna, skulptur, metall/porslin.
43234
Brödburk, tekanna, skulptur, metall/porslin.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Bordslampa med fransar, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
43254
Bordslampa med fransar, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Matservis, 25 delar, stengods, "Ruska", Arabia.
43257
Matservis, 25 delar, stengods, "Ruska", Arabia.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Tyg på rulle, 5 st, bl.a design Teija Bruhn.
43264
Tyg på rulle, 5 st, bl.a design Teija Bruhn.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Karin Brandels Engqvist, blomsterstilleben, olja på duk, signerad.
43286
Karin Brandels Engqvist, blomsterstilleben, olja på duk, signerad.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Bord och stol, vitlackerad trä, 1900-talets mitt.
43291
Bord och stol, vitlackerad trä, 1900-talets mitt.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Lyrbord, körsbärsfaner, Carl-Johan-stil, 1900-tal.
43300
Lyrbord, körsbärsfaner, Carl-Johan-stil, 1900-tal.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Figuriner, 15 st, glas, bl.a Lars Hellsten, Skruf.
43351
Figuriner, 15 st, glas, bl.a Lars Hellsten, Skruf.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Taklampa, mässing, ''Puck'', Åke Hultgren, Örsjö Industri AB.
43355
Taklampa, mässing, ''Puck'', Åke Hultgren, Örsjö Industri AB.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Figurin, fågel, glas, Lalique Cristal, Paris.
43362
Figurin, fågel, glas, Lalique Cristal, Paris.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Smörgåslåda, plåt.
43364
Smörgåslåda, plåt.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Bordssurtout, salt/pepparströare m.m, ett parti, mest nysilver.
43548
Bordssurtout, salt/pepparströare m.m, ett parti, mest nysilver.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Kaffebryggare, Moccamaster Homeline, Technivorm.
43381
Kaffebryggare, Moccamaster Homeline, Technivorm.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Fondueset, gjutjärn/trä.
43383
Fondueset, gjutjärn/trä.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Vattenkokare och mixer, keramik/plast, bl.a Melissa.
43389
Vattenkokare och mixer, keramik/plast, bl.a Melissa.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Slagbord och stolar, 1+4, IKEA, 1980-tal.
43397
Slagbord och stolar, 1+4, IKEA, 1980-tal.
Slutpris350 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.