Kategorier

12d 4h
Leksaksbilar m.m, ett parti, metall/plast/trä, bl.a Corgi och Dinky Toys.
61124
Leksaksbilar m.m, ett parti, metall/plast/trä, bl.a Corgi och Dinky Toys.
Aktuellt bud150 SEK
12d 4h
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
60630
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
Aktuellt bud100 SEK
12d 4h
Soffbord på hjul, trä/glas, 1900-tal.
60504
Soffbord på hjul, trä/glas, 1900-tal.
Startbud100 SEK
12d 4h
Salongsmatta, Tunisien, handknuten, ull.
60651
Salongsmatta, Tunisien, handknuten, ull.
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
14d 3h
Linnedukar m.m, ett parti.
61092
Linnedukar m.m, ett parti.
Startbud100 SEK
14d 3h
Hushållsföremål, 7 delar, bl. a Strömshaga.
61096
Hushållsföremål, 7 delar, bl. a Strömshaga.
Startbud100 SEK
14d 3h
Taklampor, ett par, lackerad plåt, "Hinken", Per Sundstedt, Kosta Lampan.
61098
Taklampor, ett par, lackerad plåt, "Hinken", Per Sundstedt, Kosta Lampan.
Startbud100 SEK
14d 3h
Plädar, ett par, ull.
60438
Plädar, ett par, ull.
Startbud100 SEK
14d 3h
Fotogenlampor, 3+2 st, glas/mässing, Strömshaga.
61103
Fotogenlampor, 3+2 st, glas/mässing, Strömshaga.
Startbud100 SEK
14d 3h
Handdukar, 11 st, linne.
61107
Handdukar, 11 st, linne.
Startbud100 SEK
14d 3h
Handdukar, 12 st, linne.
61108
Handdukar, 12 st, linne.
Startbud100 SEK
14d 3h
Armbandsur, Omega Seamaster Quartz.
60479
Armbandsur, Omega Seamaster Quartz.
Startbud100 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 3h
Barnservisdelar, 4+5 set, plast/metall, Elsa Beskow, Rätt Start.
61110
Barnservisdelar, 4+5 set, plast/metall, Elsa Beskow, Rätt Start.
Startbud100 SEK
14d 3h
Lakan m.m, med spets och brodyr, ett parti.
61111
Lakan m.m, med spets och brodyr, ett parti.
Startbud100 SEK
14d 3h
Fotogenlampor, 2+1 st, mässing/glas.
61112
Fotogenlampor, 2+1 st, mässing/glas.
Startbud100 SEK
14d 3h
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
61113
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
Startbud100 SEK
14d 3h
Handdukar, 11 st, linne.
61114
Handdukar, 11 st, linne.
Startbud100 SEK
14d 3h
Taklampa, mässing, House Doctor.
61115
Taklampa, mässing, House Doctor.
Startbud100 SEK
14d 3h
Lakan med spets och brodyr , ett parti.
61116
Lakan med spets och brodyr , ett parti.
Startbud100 SEK
14d 3h
Brödburk, keramik.
61117
Brödburk, keramik.
Startbud100 SEK
14d 3h
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti.
61118
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti.
Startbud100 SEK
14d 3h
Lantmäteriutrustning, metall/trä, bl.a Topcon.
60570
Lantmäteriutrustning, metall/trä, bl.a Topcon.
Aktuellt bud100 SEK
14d 3h
Vägglyktor, 3 st, koppar/glas.
60563
Vägglyktor, 3 st, koppar/glas.
Startbud100 SEK
14d 3h
Vägglyktor, 4 st, koppar/glas.
60565
Vägglyktor, 4 st, koppar/glas.
Startbud100 SEK
14d 3h
Lakan med spets och brodyr m.m, ett parti.
61122
Lakan med spets och brodyr m.m, ett parti.
Startbud100 SEK
14d 3h
Rullator, AC873, SeniorSam.
60406
Rullator, AC873, SeniorSam.
Startbud100 SEK
14d 3h
Bok, Svenska Gods och Gårdar del VIII, Skåne sydöstra delen, 1944.
61125
Bok, Svenska Gods och Gårdar del VIII, Skåne sydöstra delen, 1944.
Startbud100 SEK
14d 3h
Tryck, äldre modebilder, 9 st.
61126
Tryck, äldre modebilder, 9 st.
Startbud100 SEK
14d 3h
Kerstin Stenman, ''Var är min kokbok?'', akvarell, signerad.
61127
Kerstin Stenman, ''Var är min kokbok?'', akvarell, signerad.
Startbud100 SEK
14d 3h
Kittel, koppar.
61128
Kittel, koppar.
Startbud100 SEK
14d 3h
Telefonhylla, trä/metall.
61129
Telefonhylla, trä/metall.
Startbud100 SEK
14d 3h
Fiol, trä, Aubert, Johann Bruck, Music Pool.
61130
Fiol, trä, Aubert, Johann Bruck, Music Pool.
Startbud100 SEK
14d 3h
Vägghylla, trä.
61131
Vägghylla, trä.
Startbud100 SEK
14d 3h
Taklampa, metall, snäckskalsmodell, samtida.
61132
Taklampa, metall, snäckskalsmodell, samtida.
Startbud100 SEK
14d 3h
Super Nintendo spel, kontroller m.m, ett parti, bl.a Blackhawk och Super Soccer.
61133
Super Nintendo spel, kontroller m.m, ett parti, bl.a Blackhawk och Super Soccer.
Startbud100 SEK
14d 3h
Menorah, malm, Ekbergs Malm.
61134
Menorah, malm, Ekbergs Malm.
Startbud100 SEK
14d 3h
Skrivbord, 5 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
61135
Skrivbord, 5 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Startbud100 SEK
14d 3h
Kerstin Danielsson, skål, stengods, signerad.
61136
Kerstin Danielsson, skål, stengods, signerad.
Startbud100 SEK
14d 3h
Stol och bord, 3 delar, bambu/glas/rotting.
61137
Stol och bord, 3 delar, bambu/glas/rotting.
Startbud100 SEK
14d 3h
Fåtölj, Stressless, textil/trä, 2000-tal.
61138
Fåtölj, Stressless, textil/trä, 2000-tal.
Startbud100 SEK
14d 3h
Bryggeriflaskor, 3 st, varav 2 st med träställning.
61139
Bryggeriflaskor, 3 st, varav 2 st med träställning.
Startbud100 SEK
14d 4h
Soffbord, trä, 1900-talets första hälft.
61140
Soffbord, trä, 1900-talets första hälft.
Startbud100 SEK
14d 4h
Kalevala Koru, burk med lock, björk, monogramsignerad, Finland.
61141
Kalevala Koru, burk med lock, björk, monogramsignerad, Finland.
Startbud100 SEK
14d 4h
Våt- och torrdammsugare, WD 1200/30, Biltema.
61142
Våt- och torrdammsugare, WD 1200/30, Biltema.
Startbud100 SEK
14d 4h
Brickor, skålar m.m, ett parti, trä, mestadels Söwe-Konst, Sövestad.
61143
Brickor, skålar m.m, ett parti, trä, mestadels Söwe-Konst, Sövestad.
Aktuellt bud100 SEK
14d 4h
Väggställ, emalj, Kockums.
61144
Väggställ, emalj, Kockums.
Aktuellt bud100 SEK
14d 4h
Cykelkärra, metall.
61145
Cykelkärra, metall.
Startbud100 SEK
14d 4h
Perukvas, porslin, Kina.
61146
Perukvas, porslin, Kina.
Startbud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.