56073 Gösta Calmeyer, "Från Mälarhusen", olja på pannå, signerad, daterad 98.

- Dimensions:Rammått: 53x68 cm.
| Estimate | 1,500 SEK |
| Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |