61286
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
Current bid150 SEK

61288
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
Current bid100 SEK

60718
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
Current bid2,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK

61376
Bendt Lauridsen, olja på duk, signerad.
Current bid100 SEK

61378
Valerie Olsson Komstad, olja på duk, signerad.
Current bid100 SEK

61379
Oscar Reutersvärd och Anders Österlin, litografier, 2 st, provtryck och nr 18/110, signerade.
Current bid250 SEK

61381
Alesandro Canzini, efter, olja på duk, signerad Canzini.
Starting bid100 SEK

61383
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad C. Lantz.
Current bid150 SEK

61384
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G.W. Hill.
Starting bid100 SEK

61405
Inger Kihlman, färgetsning, provtryck, signerad, 1992.
Current bid225 SEK

61488
Åke Arenhill, litografi nr 120/500, signerad.
Starting bid100 SEK

61521
Affisch, Gottfried Helnwein, "Boulevard of Broken Dreams".
Current bid100 SEK

61524
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
Current bid150 SEK

61534
Affisch, Tintin ''L'or Noir'', Hergé, Moulinsart, 2018.
Starting bid100 SEK

61648
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
Current bid250 SEK

61668
Ulric Öunapuu, olja på duk, signerad, daterad 1949.
Current bid125 SEK

61669
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Elert.
Current bid125 SEK

61671
Hans L. Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1970.
Starting bid100 SEK

61672
Oidentifierad konstnär, olja på duk, monogramsignerad.
Current bid225 SEK

60430
Tryck, Asien.
Starting bid100 SEK

60622
Current bid100 SEK

60663
Jacek K. Mieliwodzki, ''Strövstigen'', olja på pannå, signerad.
Current bid125 SEK

60710
Skolplanscher, 2 st, textil/trä.
Current bid100 SEK

61691
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 285/375, signerad, 1978.
Starting bid100 SEK

61692
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 271/375, signerad, 1978.
Starting bid100 SEK

61698
Oidentifierade konstnärer, blomsterstilleben, 2 st, olja på duk, otydligt signerade.
Current bid100 SEK

61699
Eddy Gerhard, olja på duk, signerad.
Starting bid100 SEK

61700
Margareta Nislander, olja på pannå, signerad.
Starting bid100 SEK

61701
Kristina Munklinde, ''Grottfolket V'', linoleumsnitt nr 41/70, signerad.
Starting bid100 SEK

61702
Michel Moskovtchenko, linoleumsnitt nr 8/30, signerad,1970.
Starting bid100 SEK

61703
Jörgen Fogelquist, litografi nr 108/150, signerad.
Starting bid100 SEK

61704
Lars Hofsjö, ''Utsikt från ett palats'', blandteknik, signerad.
Starting bid100 SEK

61705
Oidentifierad konstnär, blyerts, signerad, 1969.
Starting bid100 SEK

61709
Affisch, ''Kivik Art ´19 Ulla Viotti 23 Juni- 1 September'', Kivik Art Centre Österlen Sweden.
Starting bid100 SEK

61710
Affisch, ''Ceramics in architecture, Public art and installation'', Barcelona 2016, Chinese Clay Art, USA.
Starting bid100 SEK

61711
Claes Håkansson, litografi nr 66/250, signerad.
Starting bid100 SEK

61713
Olof Sandahl, ''Flyktväg'', linoleumsnitt nr 11/50, signerad, 1969.
Current bid100 SEK

61714
Lars Hofsjö, blandteknik.
Starting bid100 SEK

61718
Viveka Viotti, linoleumsnitt, nr 21/50, signerad.
Starting bid100 SEK

61719
Einar Persson, etsning, signerad.
Starting bid100 SEK

61721
Jens Söndergaard, litografi nr 271/296, signerad.
Starting bid100 SEK

61723
Roj Friberg, litografi nr 29/280, signerad, 1974.
Current bid100 SEK

61791
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 4/99, signerad.
Current bid100 SEK

61792
Torsten Esbjörnsson, litografi E.H., signerad.
Current bid100 SEK

61803
Ebbe Sjölin, olja på pannå, 7 st, signerade, 1975.
Starting bid100 SEK

61805
Yvonne Bävman, skulpturer, 4 st, textil.
Current bid125 SEK

61854
Madeleine Pyk, ''Modellen. Hatten Flyger'' tusch och olja papper, signerad.
Current bid600 SEK

61855
Joan Miró, efter tryck, signerad i trycket.
Starting bid100 SEK