Categories

1
6d 16h
Vitrinskåp med belysning, 2 skåp och 2 lådor, trä/glas.
61421
Vitrinskåp med belysning, 2 skåp och 2 lådor, trä/glas.
Current bid850 SEK
6d 16h
Matsalsgrupp, 5 delar, trä/textil, gustaviansk stil.
61444
Matsalsgrupp, 5 delar, trä/textil, gustaviansk stil.
Starting bid100 SEK
6d 16h
Hylla, 3 hyllplan och 2 skåp, teak, 1900-talets andra hälft.
61445
Hylla, 3 hyllplan och 2 skåp, teak, 1900-talets andra hälft.
Current bid125 SEK
6d 16h
Hylla, 5 lådor, teak.
61448
Hylla, 5 lådor, teak.
Current bid350 SEK
6d 17h
Spegel, förgylld ram, rokokostil, 1900-tal.
61450
Spegel, förgylld ram, rokokostil, 1900-tal.
Current bid125 SEK
6d 17h
Bruno Mathsson, klaffbord på hjul, trä/metall, "Berit", Mathsson International, Värnamo, 1900-tal.
61452
Bruno Mathsson, klaffbord på hjul, trä/metall, "Berit", Mathsson International, Värnamo, 1900-tal.
Current bid400 SEK
6d 17h
Herrbetjänt, metall/sten.
61455
Herrbetjänt, metall/sten.
Starting bid100 SEK
6d 17h
Åke Fribyter, fåtölj samt fotpall, skinn/trä, "Kroken", Nelo Möbler.
61462
Åke Fribyter, fåtölj samt fotpall, skinn/trä, "Kroken", Nelo Möbler.
Current bid175 SEK
6d 17h
Golvlampa med bord, justerbar lampa, trä/metall/textil, 1900-talets mitt.
61464
Golvlampa med bord, justerbar lampa, trä/metall/textil, 1900-talets mitt.
Current bid350 SEK
8d 15h
Tamburmajor, kromad metall, 1900-talets senare del.
61473
Tamburmajor, kromad metall, 1900-talets senare del.
Current bid100 SEK
8d 15h
Tidningsbord, bemålad teak/string, "Numretto", K.A. Fredriksson, Värnamo, 1900-talets andra hälft.
61475
Tidningsbord, bemålad teak/string, "Numretto", K.A. Fredriksson, Värnamo, 1900-talets andra hälft.
Starting bid100 SEK
8d 15h
Soffbord, björk/glasskiva, 1900-talets första hälft.
61477
Soffbord, björk/glasskiva, 1900-talets första hälft.
Starting bid100 SEK
8d 15h
Klädhängare, trä/metall,
61479
Klädhängare, trä/metall,
Current bid225 SEK
8d 15h
Snurrfåtölj med fotpall, textil/metall.
61483
Snurrfåtölj med fotpall, textil/metall.
Current bid200 SEK
8d 15h
Reclinerfåtölj med fotpall, konstskinn/bok.
61487
Reclinerfåtölj med fotpall, konstskinn/bok.
Current bid225 SEK
8d 15h
Koffert, trä/metall.
61490
Koffert, trä/metall.
Starting bid100 SEK
8d 15h
Gungstol, flätade bananlöv, "Gullholmen", IKEA PS.
61492
Gungstol, flätade bananlöv, "Gullholmen", IKEA PS.
Starting bid100 SEK
8d 15h
Sittsäckar, 2 st, textil, Star Collection.
61499
Sittsäckar, 2 st, textil, Star Collection.
Starting bid100 SEK
8d 15h
Soffgrupp, 3 delar, textil/trä.
61501
Soffgrupp, 3 delar, textil/trä.
Current bid100 SEK
8d 15h
Säng, ställbar, med fjärrkontroll.
61505
Säng, ställbar, med fjärrkontroll.
Current bid100 SEK
8d 15h
Byrå, 6 lådor, oljad ek.
61510
Byrå, 6 lådor, oljad ek.
Starting bid100 SEK
8d 15h
Vitrinskåp, 4 skåp varav en har 2 lådor, mahogny, gustaviansk stil, 1900-tal.
61512
Vitrinskåp, 4 skåp varav en har 2 lådor, mahogny, gustaviansk stil, 1900-tal.
Current bid100 SEK
8d 16h
Barnstolar, 4 st, hopfällbara, trä, Brevetti Reguitti, Italien.
61514
Barnstolar, 4 st, hopfällbara, trä, Brevetti Reguitti, Italien.
Starting bid100 SEK
8d 16h
Sängram på hjul, metall.
61515
Sängram på hjul, metall.
Starting bid100 SEK
8d 16h
Sängram på hjul, metall.
61516
Sängram på hjul, metall.
Starting bid100 SEK
8d 16h
Piedestal, trä/sten, 1900-tal.
61517
Piedestal, trä/sten, 1900-tal.
Starting bid100 SEK
8d 16h
Kontorsstol, snurrbar, trä/skinn.
61518
Kontorsstol, snurrbar, trä/skinn.
Starting bid100 SEK
8d 16h
Fotpall, snurrbar, skinn/metall.
61522
Fotpall, snurrbar, skinn/metall.
Starting bid100 SEK
8d 16h
Piedestal, trä/sten, 1900-tal.
61525
Piedestal, trä/sten, 1900-tal.
Starting bid100 SEK
8d 16h
Hylla, furu.
61527
Hylla, furu.
Starting bid100 SEK
8d 16h
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
61531
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
Current bid850 SEK
8d 16h
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
61532
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
Current bid500 SEK
8d 16h
Dynvar, 10 st.
61533
Dynvar, 10 st.
Current bid100 SEK
8d 16h
Dukar och handdukar, 21 delar, linne.
61535
Dukar och handdukar, 21 delar, linne.
Current bid150 SEK
8d 16h
Dukar, ett parti, linne.
61536
Dukar, ett parti, linne.
Starting bid100 SEK
8d 16h
Bord, trä.
61538
Bord, trä.
Current bid100 SEK
8d 16h
Utdragssoffa, trä/textil.
61540
Utdragssoffa, trä/textil.
Starting bid100 SEK
8d 16h
Dukar, ett parti, linne.
61543
Dukar, ett parti, linne.
Current bid100 SEK
8d 16h
Brasskärm, metall.
61544
Brasskärm, metall.
Current bid100 SEK
8d 16h
Hylla, furu.
61552
Hylla, furu.
Current bid100 SEK
8d 17h
Bord och vägghylla, trä.
61554
Bord och vägghylla, trä.
Current bid100 SEK
11d 14h
Väggskåp/skrivskåp, furu.
61570
Väggskåp/skrivskåp, furu.
Starting bid100 SEK
11d 14h
Soffbord, teak, 1900-talets senare del.
61571
Soffbord, teak, 1900-talets senare del.
Current bid100 SEK
11d 14h
Carl Malmsten, "Vapensmeden", karmstolar , 2 st, björk/textil.
61572
Carl Malmsten, "Vapensmeden", karmstolar , 2 st, björk/textil.
Current bid225 SEK
11d 15h
Bord, bok, Gärsnäs Möbler.
61573
Bord, bok, Gärsnäs Möbler.
Current bid100 SEK
11d 15h
Säng, ställbar, Viking, med fjärrkontroll samt tillbehör.
61575
Säng, ställbar, Viking, med fjärrkontroll samt tillbehör.
Starting bid100 SEK
11d 15h
Yngvar Sandström, bänk, ek, "Tokyo", Triva-serien för NK.
61576
Yngvar Sandström, bänk, ek, "Tokyo", Triva-serien för NK.
Current bid225 SEK
11d 15h
Sideboard, 3 lådor och 2 skåp, teak, 1900-talets senare del.
61578
Sideboard, 3 lådor och 2 skåp, teak, 1900-talets senare del.
Current bid175 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.