Categories

1
10h 04m
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
61203
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
Current bid100 SEK
10h 25m
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
61217
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
Current bid100 SEK
10h 28m
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
61219
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
Current bid100 SEK
10h 31m
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
61221
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
Current bid125 SEK
11h 00m
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Starting bid100 SEK
11h 12m
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Current bid8,000 SEK
Est10,000 SEK
11h 13m
Påskpynt m.m, ett parti.
61249
Påskpynt m.m, ett parti.
Current bid250 SEK
3d 10h
Figurin, porslin, Liadro.
61267
Figurin, porslin, Liadro.
Current bid100 SEK
3d 10h
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
61278
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
Current bid175 SEK
3d 10h
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Starting bid100 SEK
3d 11h
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
61323
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
Current bid200 SEK
5d 10h
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a Goebel.
61387
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a Goebel.
Current bid100 SEK
5d 11h
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
61406
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK
5d 11h
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
61408
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
Current bid150 SEK
5d 12h
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
61460
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
Current bid100 SEK
5d 12h
Figurin, porslin, Wallendorf.
61461
Figurin, porslin, Wallendorf.
Current bid350 SEK
7d 10h
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf och Schaubach Kunst, Tyskland.
61489
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf och Schaubach Kunst, Tyskland.
Current bid200 SEK
7d 11h
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
61524
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
Current bid125 SEK
7d 11h
Skulptur, patinerad gips.
61526
Skulptur, patinerad gips.
Starting bid100 SEK
7d 12h
Byst, Wilhelm Richard Wagner, konstmaterial.
61557
Byst, Wilhelm Richard Wagner, konstmaterial.
Current bid100 SEK
10d 10h
Vas, skål och ljusstakar, 4 delar glas, Bertil Vallien, Kosta Boda och Johansfors.
61586
Vas, skål och ljusstakar, 4 delar glas, Bertil Vallien, Kosta Boda och Johansfors.
Current bid100 SEK
10d 10h
Bordstelefon, onyx.
61599
Bordstelefon, onyx.
Current bid100 SEK
10d 10h
Skulptur, patinerad zink, 1800-tal.
61602
Skulptur, patinerad zink, 1800-tal.
Current bid150 SEK
10d 10h
"Don Quijote och Sancho Panza", Figurin, konstmaterial.
61604
"Don Quijote och Sancho Panza", Figurin, konstmaterial.
Current bid100 SEK
10d 11h
Piedestal, keramik.
61617
Piedestal, keramik.
Current bid100 SEK
10d 11h
Figuriner, 6 st, porslin, bl.a Lladro.
61619
Figuriner, 6 st, porslin, bl.a Lladro.
Current bid175 SEK
10d 11h
Vas, gips.
61634
Vas, gips.
Starting bid100 SEK
10d 11h
Figuriner m.m, 5 delar, porslin, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, Goebel.
61637
Figuriner m.m, 5 delar, porslin, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, Goebel.
Current bid150 SEK
10d 11h
Kaj E. Jönsson, träfigur, signerad KEJ, Hannas, 1968.
61644
Kaj E. Jönsson, träfigur, signerad KEJ, Hannas, 1968.
Current bid800 SEK
10d 11h
Kaj E. Jönsson, träfigurer, 3 delar, gubbar signerad KEJ.
61646
Kaj E. Jönsson, träfigurer, 3 delar, gubbar signerad KEJ.
Current bid800 SEK
10d 11h
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
61648
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
Current bid250 SEK
10d 12h
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
61651
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
Starting bid100 SEK
10d 12h
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
61653
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
Current bid225 SEK
10d 12h
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
61657
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
Current bid100 SEK
10d 13h
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
60925
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
Starting bid100 SEK
12d 9h
Matryoshka och ägg, 3 delar, trä.
61676
Matryoshka och ägg, 3 delar, trä.
Current bid150 SEK
12d 11h
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 4 st, Kosta Boda.
61784
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 4 st, Kosta Boda.
Current bid450 SEK
12d 11h
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 3 st, Kosta Boda.
61786
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 3 st, Kosta Boda.
Current bid150 SEK
12d 12h
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 3 st, Kosta Boda.
61789
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 3 st, Kosta Boda.
Current bid125 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.