- Sculptures, Figurines & Decorative ObjectsClear filters

61203
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
Current bid100 SEK

61217
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
Current bid100 SEK

61219
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
Current bid100 SEK

61221
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
Current bid125 SEK

61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Starting bid100 SEK

61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Current bid8,000 SEK
Est10,000 SEK

61249
Påskpynt m.m, ett parti.
Current bid250 SEK

61267
Figurin, porslin, Liadro.
Current bid100 SEK

61278
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
Current bid175 SEK

61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Starting bid100 SEK

61323
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
Current bid200 SEK

61387
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a Goebel.
Current bid100 SEK

61406
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK

61408
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
Current bid150 SEK

61460
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
Current bid100 SEK

61461
Figurin, porslin, Wallendorf.
Current bid350 SEK

61489
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf och Schaubach Kunst, Tyskland.
Current bid200 SEK

61524
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
Current bid125 SEK

61526
Skulptur, patinerad gips.
Starting bid100 SEK

61557
Byst, Wilhelm Richard Wagner, konstmaterial.
Current bid100 SEK

61586
Vas, skål och ljusstakar, 4 delar glas, Bertil Vallien, Kosta Boda och Johansfors.
Current bid100 SEK

61599
Bordstelefon, onyx.
Current bid100 SEK

61602
Skulptur, patinerad zink, 1800-tal.
Current bid150 SEK

61604
"Don Quijote och Sancho Panza", Figurin, konstmaterial.
Current bid100 SEK

61617
Piedestal, keramik.
Current bid100 SEK

61619
Figuriner, 6 st, porslin, bl.a Lladro.
Current bid175 SEK

61634
Vas, gips.
Starting bid100 SEK

61637
Figuriner m.m, 5 delar, porslin, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, Goebel.
Current bid150 SEK

61644
Kaj E. Jönsson, träfigur, signerad KEJ, Hannas, 1968.
Current bid800 SEK

61646
Kaj E. Jönsson, träfigurer, 3 delar, gubbar signerad KEJ.
Current bid800 SEK

61648
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
Current bid250 SEK

61651
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
Starting bid100 SEK

61653
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
Current bid225 SEK

61657
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
Current bid100 SEK

60925
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
Starting bid100 SEK

61676
Matryoshka och ägg, 3 delar, trä.
Current bid150 SEK

61784
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 4 st, Kosta Boda.
Current bid450 SEK

61786
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 3 st, Kosta Boda.
Current bid150 SEK

61789
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 3 st, Kosta Boda.
Current bid125 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



