Categories

6d 5h
Flintyxor, 3 st, sannolikt neoliticum.
61251
Flintyxor, 3 st, sannolikt neoliticum.
Current bid125 SEK
6d 5h
Allmogetextil, 5 delar.
61254
Allmogetextil, 5 delar.
Current bid125 SEK
6d 5h
Bordsdukar, 5 st, bl.a med broderi.
61255
Bordsdukar, 5 st, bl.a med broderi.
Current bid125 SEK
9d 4h
Carl Hjalmar Norrström, ljusstakar, ett par, mässing, "No 80", Skultuna, signerade.
61268
Carl Hjalmar Norrström, ljusstakar, ett par, mässing, "No 80", Skultuna, signerade.
Current bid125 SEK
9d 4h
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
60113
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
Current bid125 SEK
9d 5h
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
61304
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
Current bid125 SEK
9d 6h
Blombord, bemålat trä.
61352
Blombord, bemålat trä.
Current bid125 SEK
9d 6h
Arthur Percy, vaser, 10 st, glas, Gullaskruf, 1950-tal.
60924
Arthur Percy, vaser, 10 st, glas, Gullaskruf, 1950-tal.
Current bid125 SEK
11d 4h
Plåtburkar m.m, 17 delar, 1900-tal.
61382
Plåtburkar m.m, 17 delar, 1900-tal.
Current bid125 SEK
11d 5h
Kaj Frank, dricksglas, 8 st, Iittala, Finland.
61389
Kaj Frank, dricksglas, 8 st, Iittala, Finland.
Current bid125 SEK
11d 5h
Inger Kihlman, färgetsning, provtryck, signerad, 1992.
61405
Inger Kihlman, färgetsning, provtryck, signerad, 1992.
Current bid125 SEK
11d 5h
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
61408
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
Current bid125 SEK
11d 5h
Solglasögon, Gucci.
61410
Solglasögon, Gucci.
Current bid125 SEK
11d 6h
Matta, orientalisk stil, ull.
61437
Matta, orientalisk stil, ull.
Current bid125 SEK
11d 6h
Fotogenlampa, koppar/glas, 2000-tal.
61439
Fotogenlampa, koppar/glas, 2000-tal.
Current bid125 SEK
11d 6h
Kaj Franck, Skålar, 6 st, glas, "Bullseye", Nuutajärvi, Finland.
61443
Kaj Franck, Skålar, 6 st, glas, "Bullseye", Nuutajärvi, Finland.
Current bid125 SEK
13d 4h
MC-lyft, metall, Biltema 82-414.
61481
MC-lyft, metall, Biltema 82-414.
Current bid125 SEK
13d 4h
Ångtvätt, Kärcher SC 5, med tillbehör.
61493
Ångtvätt, Kärcher SC 5, med tillbehör.
Current bid125 SEK
13d 5h
Smart-TV, Panasonic TX-55MX710E, med fjärrkontroll samt tillbehör.
61508
Smart-TV, Panasonic TX-55MX710E, med fjärrkontroll samt tillbehör.
Current bid125 SEK
13d 6h
Vägglampor för utomhusbruk, ett par, glas/mässing, Lido.
61547
Vägglampor för utomhusbruk, ett par, glas/mässing, Lido.
Current bid125 SEK
2d 4h
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, metall, empirestil.
61037
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, metall, empirestil.
Current bid100 SEK
2d 4h
Skålar och vaser, 5 delar, glas, bl.a Eva Englund, Målerås.
61050
Skålar och vaser, 5 delar, glas, bl.a Eva Englund, Målerås.
Current bid100 SEK
2d 5h
Plädar, 5 st, bl.a ull.
61065
Plädar, 5 st, bl.a ull.
Current bid100 SEK
2d 5h
Takkrona, 6 ljuspunkter, metall/glas.
61078
Takkrona, 6 ljuspunkter, metall/glas.
Current bid100 SEK
2d 5h
Vaser, 14 st, glas, bl.a Emma Dafnäs, IKEA.
61081
Vaser, 14 st, glas, bl.a Emma Dafnäs, IKEA.
Current bid100 SEK
2d 5h
Sven Palmqvist, skålar, 5 st, glas, "Princess", Orrefors.
61086
Sven Palmqvist, skålar, 5 st, glas, "Princess", Orrefors.
Current bid100 SEK
2d 5h
Skålar m.m, 7 delar, glas.
61088
Skålar m.m, 7 delar, glas.
Current bid100 SEK
2d 5h
Taklampa, 4 ljuspunkter, justerbar, metall, IKEA.
61097
Taklampa, 4 ljuspunkter, justerbar, metall, IKEA.
Current bid100 SEK
4d 4h
Taklampor, ett par, lackerad plåt, "Hinken", Per Sundstedt, Kosta Lampan.
61098
Taklampor, ett par, lackerad plåt, "Hinken", Per Sundstedt, Kosta Lampan.
Current bid100 SEK
4d 4h
Lakan med spets och brodyr , ett parti.
61116
Lakan med spets och brodyr , ett parti.
Current bid100 SEK
4d 4h
Lantmäteriutrustning, metall/trä, bl.a Topcon.
60570
Lantmäteriutrustning, metall/trä, bl.a Topcon.
Current bid100 SEK
4d 5h
Taklampa, metall, snäckskalsmodell, samtida.
61132
Taklampa, metall, snäckskalsmodell, samtida.
Current bid100 SEK
4d 5h
Menorah, malm, Ekbergs Malm.
61134
Menorah, malm, Ekbergs Malm.
Current bid100 SEK
4d 5h
Mikrovågsugn, FAR, D90D25ETL-T2.
61156
Mikrovågsugn, FAR, D90D25ETL-T2.
Current bid100 SEK
4d 5h
Rullskidor, 2 par, salomonbindningar, Skigo och Eagle Sport.
61160
Rullskidor, 2 par, salomonbindningar, Skigo och Eagle Sport.
Current bid100 SEK
4d 5h
Matta, ull.
61163
Matta, ull.
Current bid100 SEK
4d 5h
Dockhus samt tillbehör, plast/trä, LOL Surprise.
61168
Dockhus samt tillbehör, plast/trä, LOL Surprise.
Current bid100 SEK
4d 5h
Leksakslyftkran och bilar, 1+3 st, plast, bl.a Dinkie Toys.
61169
Leksakslyftkran och bilar, 1+3 st, plast, bl.a Dinkie Toys.
Current bid100 SEK
4d 6h
Pussel, 5 st, bl.a Jumbo.
61180
Pussel, 5 st, bl.a Jumbo.
Current bid100 SEK
4d 6h
Nils Dardel, "Exotiskt", tryck, 15 st, i mapp, signerade i trycket.
61181
Nils Dardel, "Exotiskt", tryck, 15 st, i mapp, signerade i trycket.
Current bid100 SEK
4d 6h
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
61185
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
Current bid100 SEK
4d 6h
Bertil Vallien, "Rainbow", skål, glas, Kosta Boda, signerad.
61191
Bertil Vallien, "Rainbow", skål, glas, Kosta Boda, signerad.
Current bid100 SEK
4d 6h
Vrilskål, trä, monogramsignerad HA, daterad 1969.
61192
Vrilskål, trä, monogramsignerad HA, daterad 1969.
Current bid100 SEK
4d 6h
Bijouterier, ett parti, bl. a silver.
61193
Bijouterier, ett parti, bl. a silver.
Current bid100 SEK
4d 6h
Ove Olson, olja på duk, signerad.
61195
Ove Olson, olja på duk, signerad.
Current bid100 SEK
4d 6h
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
61196
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
Current bid100 SEK
6d 4h
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
61203
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
Current bid100 SEK
6d 4h
Skålar, 9 st, glas, bl.a Orrefors.
61209
Skålar, 9 st, glas, bl.a Orrefors.
Current bid100 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.