Highest bid

61251
Flintyxor, 3 st, sannolikt neoliticum.
Current bid125 SEK

61254
Allmogetextil, 5 delar.
Current bid125 SEK

61255
Bordsdukar, 5 st, bl.a med broderi.
Current bid125 SEK

61268
Carl Hjalmar Norrström, ljusstakar, ett par, mässing, "No 80", Skultuna, signerade.
Current bid125 SEK

60113
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
Current bid125 SEK

61304
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
Current bid125 SEK

61352
Blombord, bemålat trä.
Current bid125 SEK

60924
Arthur Percy, vaser, 10 st, glas, Gullaskruf, 1950-tal.
Current bid125 SEK

61382
Plåtburkar m.m, 17 delar, 1900-tal.
Current bid125 SEK

61389
Kaj Frank, dricksglas, 8 st, Iittala, Finland.
Current bid125 SEK

61405
Inger Kihlman, färgetsning, provtryck, signerad, 1992.
Current bid125 SEK

61408
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
Current bid125 SEK

61410
Solglasögon, Gucci.
Current bid125 SEK

61437
Matta, orientalisk stil, ull.
Current bid125 SEK

61439
Fotogenlampa, koppar/glas, 2000-tal.
Current bid125 SEK

61443
Kaj Franck, Skålar, 6 st, glas, "Bullseye", Nuutajärvi, Finland.
Current bid125 SEK

61481
MC-lyft, metall, Biltema 82-414.
Current bid125 SEK

61493
Ångtvätt, Kärcher SC 5, med tillbehör.
Current bid125 SEK

61508
Smart-TV, Panasonic TX-55MX710E, med fjärrkontroll samt tillbehör.
Current bid125 SEK

61547
Vägglampor för utomhusbruk, ett par, glas/mässing, Lido.
Current bid125 SEK

61037
Ljuskrona, 6 ljuspunkter, metall, empirestil.
Current bid100 SEK

61050
Skålar och vaser, 5 delar, glas, bl.a Eva Englund, Målerås.
Current bid100 SEK

61065
Plädar, 5 st, bl.a ull.
Current bid100 SEK

61078
Takkrona, 6 ljuspunkter, metall/glas.
Current bid100 SEK

61081
Vaser, 14 st, glas, bl.a Emma Dafnäs, IKEA.
Current bid100 SEK

61086
Sven Palmqvist, skålar, 5 st, glas, "Princess", Orrefors.
Current bid100 SEK

61088
Skålar m.m, 7 delar, glas.
Current bid100 SEK

61097
Taklampa, 4 ljuspunkter, justerbar, metall, IKEA.
Current bid100 SEK

61098
Taklampor, ett par, lackerad plåt, "Hinken", Per Sundstedt, Kosta Lampan.
Current bid100 SEK

61116
Lakan med spets och brodyr , ett parti.
Current bid100 SEK

60570
Lantmäteriutrustning, metall/trä, bl.a Topcon.
Current bid100 SEK

61132
Taklampa, metall, snäckskalsmodell, samtida.
Current bid100 SEK

61134
Menorah, malm, Ekbergs Malm.
Current bid100 SEK

61156
Mikrovågsugn, FAR, D90D25ETL-T2.
Current bid100 SEK

61160
Rullskidor, 2 par, salomonbindningar, Skigo och Eagle Sport.
Current bid100 SEK

61163
Matta, ull.
Current bid100 SEK

61168
Dockhus samt tillbehör, plast/trä, LOL Surprise.
Current bid100 SEK

61169
Leksakslyftkran och bilar, 1+3 st, plast, bl.a Dinkie Toys.
Current bid100 SEK

61180
Pussel, 5 st, bl.a Jumbo.
Current bid100 SEK

61181
Nils Dardel, "Exotiskt", tryck, 15 st, i mapp, signerade i trycket.
Current bid100 SEK

61185
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
Current bid100 SEK

61191
Bertil Vallien, "Rainbow", skål, glas, Kosta Boda, signerad.
Current bid100 SEK

61192
Vrilskål, trä, monogramsignerad HA, daterad 1969.
Current bid100 SEK

61193
Bijouterier, ett parti, bl. a silver.
Current bid100 SEK

61195
Ove Olson, olja på duk, signerad.
Current bid100 SEK

61196
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
Current bid100 SEK

61203
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
Current bid100 SEK

61209
Skålar, 9 st, glas, bl.a Orrefors.
Current bid100 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



