Highest bid

61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Current bid7,600 SEK
Est10,000 SEK

61399
Armlänk, x-länk, guld 18K, 1973.
Current bid6,000 SEK

61396
Ringar, 3 st, förlovnings/vigsel/alliansring, guld 18k.
Current bid4,200 SEK

61400
Armlänk, bismark, guld 18K, 1965.
Current bid4,200 SEK

61402
Halslänk, bismarck, doserad, guld 18K.
Current bid4,200 SEK

61252
Nils Jonsson, "Arild", sideboard, riopalisander, Troeds, 1900-talets senare del.
Current bid3,200 SEK

61361
Myntsamling, ett parti, blandade valutor , mestadels svenska.
Current bid2,700 SEK

61403
Manschettknappar, ett par, guld 18K, 2018.
Current bid2,200 SEK

60720
Oidentifierad konstnär, "Tysk fältherre", olja på parketterad pannå, Tyskland, 1600-tal.
Current bid2,000 SEK
Est8,000 SEK

60718
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
Current bid2,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK

61298
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
Current bid1,900 SEK

61056
Kandelaber, mässing, för 5 ljus, Neue München, Kunstwerk stätten, Tyskland, 1900-talets början.
Current bid1,700 SEK
Est4,000 SEK

61136
Kerstin Danielsson, skål, stengods, signerad.
Current bid1,400 SEK

61189
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
Current bid1,300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK

61326
Skrivbord, 7 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Current bid1,300 SEK

60565
Vägglyktor, 4 st, koppar/glas.
Current bid1,200 SEK

61076
Kaffeskedar, 12 st, silver, "Rosenranka" GAB.
Current bid1,100 SEK

61075
Thorvald Marthinsen, kaffeskedar, 12 st, silver, "Viking Rose", Norge.
Current bid1,000 SEK

61292
Skedar, tänger m.m, 10 delar, silver.
Current bid1,000 SEK

61422
Bakelsegafflar, 12 st, silver 830, ''Valdres'', Thorvald Marthinsen, Norge.
Current bid900 SEK

60563
Vägglyktor, 3 st, koppar/glas.
Current bid850 SEK

61060
Månbord, trä.
Current bid800 SEK

60479
Armbandsur, Omega Seamaster Quartz.
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK

61146
Perukvas, porslin, Kina.
Current bid800 SEK

61152
Trumset, bl.a Wesper.
Current bid800 SEK

61041
Fiskeutrustning, ett parti.
Current bid700 SEK

61271
Marian Zawadzki, golvvas, keramik, Tilgmans, signerad, 1962.
Current bid700 SEK

61423
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, ''Valdres'', Thorvald Marthinsen, Norge.
Current bid700 SEK

61241
Bajonetter och kniv, 3 delar.
Current bid650 SEK

60651
Salongsmatta, Tunisien, handknuten, ull.
Current bid600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK

61507
Luftpistol, Feinwerkerbau, Westinger & Altenburger, Mod 65, Tyskland.
Current bid600 SEK

61107
Handdukar, 11 st, linne.
Current bid550 SEK

61148
Högtryckstvätt, Nilfisk C125.3, samt tillbehör.
Current bid550 SEK

61149
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
Current bid550 SEK

61375
Fritz Kallenberg, glasservis, 37 delar, "Pyramid", Boda, 1900-tal.
Current bid550 SEK

61420
Silver, 13 delar, 830-925.
Current bid550 SEK

61053
Dalahästar, 5 st, trä, O.A Olsson och Nils Olsson, Nusnäs.
Current bid500 SEK

61108
Handdukar, 12 st, linne.
Current bid500 SEK

61110
Barnservisdelar, 4+5 set, plast/metall, Elsa Beskow, Rätt Start.
Current bid500 SEK

61114
Handdukar, 11 st, linne.
Current bid500 SEK

61179
Fönster, 4 st, gjutjärn/glas.
Current bid500 SEK

61293
Charlotte Rude & Hjördis Olsson-Une, "GoGo", fåtöljer, ett par, kanvas/stål, IKEA, 1970-tal.
Current bid500 SEK

61302
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
Current bid500 SEK

61315
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
Current bid500 SEK

61144
Väggställ, emalj, Kockums.
Current bid450 SEK

61145
Cykelkärra, metall.
Current bid450 SEK

61205
Stafflier, 5 st, metall.
Current bid450 SEK

61256
Handdukar m.m, ett parti, linne, 1900-tal.
Current bid450 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



