Categories

6d 5h
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Current bid7,600 SEK
Est10,000 SEK
11d 5h
Armlänk, x-länk, guld 18K, 1973.
61399
Armlänk, x-länk, guld 18K, 1973.
Current bid6,000 SEK
11d 5h
Ringar, 3 st, förlovnings/vigsel/alliansring, guld 18k.
61396
Ringar, 3 st, förlovnings/vigsel/alliansring, guld 18k.
Current bid4,200 SEK
11d 5h
Armlänk, bismark, guld 18K, 1965.
61400
Armlänk, bismark, guld 18K, 1965.
Current bid4,200 SEK
11d 5h
Halslänk, bismarck, doserad, guld 18K.
61402
Halslänk, bismarck, doserad, guld 18K.
Current bid4,200 SEK
6d 5h
Nils Jonsson, "Arild", sideboard, riopalisander, Troeds, 1900-talets senare del.
61252
Nils Jonsson, "Arild", sideboard, riopalisander, Troeds, 1900-talets senare del.
Current bid3,200 SEK
11d 4h
Myntsamling, ett parti, blandade valutor , mestadels svenska.
61361
Myntsamling, ett parti, blandade valutor , mestadels svenska.
Current bid2,700 SEK
11d 5h
Manschettknappar, ett par, guld 18K, 2018.
61403
Manschettknappar, ett par, guld 18K, 2018.
Current bid2,200 SEK
6d 5h
Oidentifierad konstnär, "Tysk fältherre", olja på parketterad pannå, Tyskland, 1600-tal.
60720
Oidentifierad konstnär, "Tysk fältherre", olja på parketterad pannå, Tyskland, 1600-tal.
Current bid2,000 SEK
Est8,000 SEK
9d 6h
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
60718
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
Current bid2,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
9d 5h
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
61298
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
Current bid1,900 SEK
2d 4h
Kandelaber, mässing, för 5 ljus, Neue München, Kunstwerk stätten, Tyskland, 1900-talets början.
61056
Kandelaber, mässing, för 5 ljus, Neue München, Kunstwerk stätten, Tyskland, 1900-talets början.
Current bid1,700 SEK
Est4,000 SEK
4d 5h
Kerstin Danielsson, skål, stengods, signerad.
61136
Kerstin Danielsson, skål, stengods, signerad.
Current bid1,400 SEK
4d 6h
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
61189
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
Current bid1,300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
9d 5h
Skrivbord, 7 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
61326
Skrivbord, 7 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Current bid1,300 SEK
4d 4h
Vägglyktor, 4 st, koppar/glas.
60565
Vägglyktor, 4 st, koppar/glas.
Current bid1,200 SEK
2d 5h
Kaffeskedar, 12 st, silver, "Rosenranka" GAB.
61076
Kaffeskedar, 12 st, silver, "Rosenranka" GAB.
Current bid1,100 SEK
2d 5h
Thorvald Marthinsen, kaffeskedar, 12 st, silver, "Viking Rose", Norge.
61075
Thorvald Marthinsen, kaffeskedar, 12 st, silver, "Viking Rose", Norge.
Current bid1,000 SEK
9d 5h
Skedar, tänger m.m, 10 delar, silver.
61292
Skedar, tänger m.m, 10 delar, silver.
Current bid1,000 SEK
11d 5h
Bakelsegafflar, 12 st, silver 830, ''Valdres'', Thorvald Marthinsen, Norge.
61422
Bakelsegafflar, 12 st, silver 830, ''Valdres'', Thorvald Marthinsen, Norge.
Current bid900 SEK
4d 4h
Vägglyktor, 3 st, koppar/glas.
60563
Vägglyktor, 3 st, koppar/glas.
Current bid850 SEK
2d 4h
Månbord, trä.
61060
Månbord, trä.
Current bid800 SEK
4d 4h
Armbandsur, Omega Seamaster Quartz.
60479
Armbandsur, Omega Seamaster Quartz.
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK
4d 5h
Perukvas, porslin, Kina.
61146
Perukvas, porslin, Kina.
Current bid800 SEK
4d 5h
Trumset, bl.a Wesper.
61152
Trumset, bl.a Wesper.
Current bid800 SEK
2d 4h
Fiskeutrustning, ett parti.
61041
Fiskeutrustning, ett parti.
Current bid700 SEK
9d 4h
Marian Zawadzki, golvvas, keramik, Tilgmans, signerad, 1962.
61271
Marian Zawadzki, golvvas, keramik, Tilgmans, signerad, 1962.
Current bid700 SEK
11d 5h
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, ''Valdres'', Thorvald Marthinsen, Norge.
61423
Kaffeskedar, 12 st, silver 830, ''Valdres'', Thorvald Marthinsen, Norge.
Current bid700 SEK
6d 5h
Bajonetter och kniv, 3 delar.
61241
Bajonetter och kniv, 3 delar.
Current bid650 SEK
2d 6h
Salongsmatta, Tunisien, handknuten, ull.
60651
Salongsmatta, Tunisien, handknuten, ull.
Current bid600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
13d 5h
Luftpistol, Feinwerkerbau, Westinger & Altenburger, Mod 65, Tyskland.
61507
Luftpistol, Feinwerkerbau, Westinger & Altenburger, Mod 65, Tyskland.
Current bid600 SEK
4d 4h
Handdukar, 11 st, linne.
61107
Handdukar, 11 st, linne.
Current bid550 SEK
4d 5h
Högtryckstvätt, Nilfisk C125.3, samt tillbehör.
61148
Högtryckstvätt, Nilfisk C125.3, samt tillbehör.
Current bid550 SEK
4d 5h
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
61149
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
Current bid550 SEK
11d 4h
Fritz Kallenberg, glasservis, 37 delar, "Pyramid", Boda, 1900-tal.
61375
Fritz Kallenberg, glasservis, 37 delar, "Pyramid", Boda, 1900-tal.
Current bid550 SEK
11d 5h
Silver, 13 delar, 830-925.
61420
Silver, 13 delar, 830-925.
Current bid550 SEK
2d 4h
Dalahästar, 5 st, trä, O.A Olsson och Nils Olsson, Nusnäs.
61053
Dalahästar, 5 st, trä, O.A Olsson och Nils Olsson, Nusnäs.
Current bid500 SEK
4d 4h
Handdukar, 12 st, linne.
61108
Handdukar, 12 st, linne.
Current bid500 SEK
4d 4h
Barnservisdelar, 4+5 set, plast/metall, Elsa Beskow, Rätt Start.
61110
Barnservisdelar, 4+5 set, plast/metall, Elsa Beskow, Rätt Start.
Current bid500 SEK
4d 4h
Handdukar, 11 st, linne.
61114
Handdukar, 11 st, linne.
Current bid500 SEK
4d 6h
Fönster, 4 st, gjutjärn/glas.
61179
Fönster, 4 st, gjutjärn/glas.
Current bid500 SEK
9d 5h
Charlotte Rude & Hjördis Olsson-Une, "GoGo", fåtöljer, ett par, kanvas/stål, IKEA, 1970-tal.
61293
Charlotte Rude & Hjördis Olsson-Une, "GoGo", fåtöljer, ett par, kanvas/stål, IKEA, 1970-tal.
Current bid500 SEK
9d 5h
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
61302
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
Current bid500 SEK
9d 5h
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
61315
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
Current bid500 SEK
4d 5h
Väggställ, emalj, Kockums.
61144
Väggställ, emalj, Kockums.
Current bid450 SEK
4d 5h
Cykelkärra, metall.
61145
Cykelkärra, metall.
Current bid450 SEK
6d 4h
Stafflier, 5 st, metall.
61205
Stafflier, 5 st, metall.
Current bid450 SEK
6d 5h
Handdukar m.m, ett parti, linne, 1900-tal.
61256
Handdukar m.m, ett parti, linne, 1900-tal.
Current bid450 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.