Highest bid

61565
Grovdammsugare, plast, Alto Aero 840.
Current bid100 SEK

61566
Gallerimatta, orientalisk, handknuten, ull.
Current bid100 SEK

61058
Vägglampa, glas/trä, Serax Collections.
Starting bid100 SEK

61062
Mikrovågsugn, Samsung M1714.
Starting bid100 SEK

61063
Kennet Björne, litografi nr 21/150, signerad, daterad 81.
Starting bid100 SEK

61071
Takkrona, 5 ljuspunkter, metall/glas/textil.
Starting bid100 SEK

61072
Taklampor, 2 st, metall.
Starting bid100 SEK

61084
Ljusstakar, 9 st, glas, Reims, Frankrike.
Starting bid100 SEK

61091
Skålar, 4 st, glas.
Starting bid100 SEK

61100
Bordslampa, keramik/metall/textil.
Starting bid100 SEK

61101
Taklampa, glas/metall.
Starting bid100 SEK

61113
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
Starting bid100 SEK

61115
Taklampa, mässing, House Doctor.
Starting bid100 SEK

61118
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti.
Starting bid100 SEK

61139
Bryggeriflaskor, 3 st, varav 2 st med träställning.
Starting bid100 SEK

61140
Soffbord, trä, 1900-talets första hälft.
Starting bid100 SEK

61155
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
Starting bid100 SEK

61157
Jan Härstedt, olja på duk, signerad, 1988.
Starting bid100 SEK

61158
Odlingstunnel samt delar, metall/plast.
Starting bid100 SEK

61172
Fåtölj, bok/textil.
Starting bid100 SEK

61184
Carolina Gynning, tryck, tygtryck och värmeunderlägg, 3 st, Gynning Design.
Starting bid100 SEK

61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Starting bid100 SEK

61188
Helge Lundström, litografi nr 150/300, signerad, daterad -98.
Starting bid100 SEK

61199
Oidentifierad konstnär, "Lurblåsaren i Ystad", olja på pannå, otydligt signerad.
Starting bid100 SEK

61200
Vinetiketter, ca 600 st.
Starting bid100 SEK

61213
Albert Engström, böcker, 15 st, helfranska band, Bonnier 1950.
Starting bid100 SEK

61217
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
Starting bid100 SEK

61219
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
Starting bid100 SEK

61221
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
Starting bid100 SEK

61231
Sylvanian Families, lekset samt tillbehör, ett parti, plast/textil.
Starting bid100 SEK

61234
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
Starting bid100 SEK

61235
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
Starting bid100 SEK

61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Starting bid100 SEK

61245
Påsar för vinflaskor, ett parti, textil, samt korg, metall.
Starting bid100 SEK

61258
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
Starting bid100 SEK

61262
Bijouterier, ett parti.
Starting bid100 SEK

61263
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
Starting bid100 SEK

61265
Ryamatta, ull, "Maya", Nordiska Kompaniet, 1970/80-tal.
Starting bid100 SEK

61267
Figurin, porslin, Liadro.
Starting bid100 SEK

61274
Soffbord, teak, detaljer i mässing, 1900-talets andra hälft.
Starting bid100 SEK

61276
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
Starting bid100 SEK

61277
Piedestaler, 2 st, trä.
Starting bid100 SEK

61294
Bordsur, glas, Orrefors.
Starting bid100 SEK

61297
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
Starting bid100 SEK

61299
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
Starting bid100 SEK

61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Starting bid100 SEK

61313
Carl Fagerlund, taklampa, mässing/glas, Orrefors.
Starting bid100 SEK

61334
Vaser m.m, 13 st, keramik/trä/plast, bl.a Syco Keramik.
Starting bid100 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



