Categories

13d 6h
Grovdammsugare, plast, Alto Aero 840.
61565
Grovdammsugare, plast, Alto Aero 840.
Current bid100 SEK
13d 6h
Gallerimatta, orientalisk, handknuten, ull.
61566
Gallerimatta, orientalisk, handknuten, ull.
Current bid100 SEK
2d 4h
Vägglampa, glas/trä, Serax Collections.
61058
Vägglampa, glas/trä, Serax Collections.
Starting bid100 SEK
2d 4h
Mikrovågsugn, Samsung M1714.
61062
Mikrovågsugn, Samsung M1714.
Starting bid100 SEK
2d 4h
Kennet Björne, litografi nr 21/150, signerad, daterad 81.
61063
Kennet Björne, litografi nr 21/150, signerad, daterad 81.
Starting bid100 SEK
2d 5h
Takkrona, 5 ljuspunkter, metall/glas/textil.
61071
Takkrona, 5 ljuspunkter, metall/glas/textil.
Starting bid100 SEK
2d 5h
Taklampor, 2 st, metall.
61072
Taklampor, 2 st, metall.
Starting bid100 SEK
2d 5h
Ljusstakar, 9 st, glas, Reims, Frankrike.
61084
Ljusstakar, 9 st, glas, Reims, Frankrike.
Starting bid100 SEK
2d 5h
Skålar, 4 st, glas.
61091
Skålar, 4 st, glas.
Starting bid100 SEK
2d 5h
Bordslampa, keramik/metall/textil.
61100
Bordslampa, keramik/metall/textil.
Starting bid100 SEK
2d 5h
Taklampa, glas/metall.
61101
Taklampa, glas/metall.
Starting bid100 SEK
4d 4h
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
61113
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
Starting bid100 SEK
4d 4h
Taklampa, mässing, House Doctor.
61115
Taklampa, mässing, House Doctor.
Starting bid100 SEK
4d 4h
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti.
61118
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti.
Starting bid100 SEK
4d 5h
Bryggeriflaskor, 3 st, varav 2 st med träställning.
61139
Bryggeriflaskor, 3 st, varav 2 st med träställning.
Starting bid100 SEK
4d 5h
Soffbord, trä, 1900-talets första hälft.
61140
Soffbord, trä, 1900-talets första hälft.
Starting bid100 SEK
4d 5h
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
61155
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
Starting bid100 SEK
4d 5h
Jan Härstedt, olja på duk, signerad, 1988.
61157
Jan Härstedt, olja på duk, signerad, 1988.
Starting bid100 SEK
4d 5h
Odlingstunnel samt delar, metall/plast.
61158
Odlingstunnel samt delar, metall/plast.
Starting bid100 SEK
4d 6h
Fåtölj, bok/textil.
61172
Fåtölj, bok/textil.
Starting bid100 SEK
4d 6h
Carolina Gynning, tryck, tygtryck och värmeunderlägg, 3 st, Gynning Design.
61184
Carolina Gynning, tryck, tygtryck och värmeunderlägg, 3 st, Gynning Design.
Starting bid100 SEK
4d 6h
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Starting bid100 SEK
4d 6h
Helge Lundström, litografi nr 150/300, signerad, daterad -98.
61188
Helge Lundström, litografi nr 150/300, signerad, daterad -98.
Starting bid100 SEK
6d 4h
Oidentifierad konstnär, "Lurblåsaren i Ystad", olja på pannå, otydligt signerad.
61199
Oidentifierad konstnär, "Lurblåsaren i Ystad", olja på pannå, otydligt signerad.
Starting bid100 SEK
6d 4h
Vinetiketter, ca 600 st.
61200
Vinetiketter, ca 600 st.
Starting bid100 SEK
6d 4h
Albert Engström, böcker, 15 st, helfranska band, Bonnier 1950.
61213
Albert Engström, böcker, 15 st, helfranska band, Bonnier 1950.
Starting bid100 SEK
6d 4h
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
61217
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
Starting bid100 SEK
6d 4h
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
61219
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
Starting bid100 SEK
6d 4h
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
61221
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
Starting bid100 SEK
6d 5h
Sylvanian Families, lekset samt tillbehör, ett parti, plast/textil.
61231
Sylvanian Families, lekset samt tillbehör, ett parti, plast/textil.
Starting bid100 SEK
6d 5h
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
61234
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
Starting bid100 SEK
6d 5h
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
61235
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
Starting bid100 SEK
6d 5h
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Starting bid100 SEK
6d 5h
Påsar för vinflaskor, ett parti, textil, samt korg, metall.
61245
Påsar för vinflaskor, ett parti, textil, samt korg, metall.
Starting bid100 SEK
6d 5h
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
61258
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
Starting bid100 SEK
9d 4h
Bijouterier, ett parti.
61262
Bijouterier, ett parti.
Starting bid100 SEK
9d 4h
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
61263
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
Starting bid100 SEK
9d 4h
Ryamatta, ull, "Maya", Nordiska Kompaniet, 1970/80-tal.
61265
Ryamatta, ull, "Maya", Nordiska Kompaniet, 1970/80-tal.
Starting bid100 SEK
9d 4h
Figurin, porslin, Liadro.
61267
Figurin, porslin, Liadro.
Starting bid100 SEK
9d 4h
Soffbord, teak, detaljer i mässing, 1900-talets andra hälft.
61274
Soffbord, teak, detaljer i mässing, 1900-talets andra hälft.
Starting bid100 SEK
9d 4h
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
61276
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
Starting bid100 SEK
9d 4h
Piedestaler, 2 st, trä.
61277
Piedestaler, 2 st, trä.
Starting bid100 SEK
9d 5h
Bordsur, glas, Orrefors.
61294
Bordsur, glas, Orrefors.
Starting bid100 SEK
9d 5h
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
61297
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
Starting bid100 SEK
9d 5h
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
61299
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
Starting bid100 SEK
9d 5h
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Starting bid100 SEK
9d 5h
Carl Fagerlund, taklampa, mässing/glas, Orrefors.
61313
Carl Fagerlund, taklampa, mässing/glas, Orrefors.
Starting bid100 SEK
9d 6h
Vaser m.m, 13 st, keramik/trä/plast, bl.a Syco Keramik.
61334
Vaser m.m, 13 st, keramik/trä/plast, bl.a Syco Keramik.
Starting bid100 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.