Highest bid

61257
Förkläden till folkdräkter m.m, 8 delar, 1800/1900-tal.
Current bid450 SEK

61281
Hallbyrå, 2 lådor och lucka, teak, 1900-talets andra hälft.
Current bid450 SEK

61282
Gunvor Olin-Grönquist, assietter, 12 st, stengods, "Kosmos", Arabia.
Current bid450 SEK

61343
Mangel, Elektro Helios.
Current bid450 SEK

61354
Edvin Ollers, glasservis, 66 delar, glas, "Elon", Kosta Boda.
Current bid450 SEK

61388
Monica Bratt, dessertskålar, 13 st, glas, "Puck", Reijmyre.
Current bid450 SEK

61406
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
Current bid450 SEK
Est2,000 SEK

61052
Dalahästar, 3 st, trä, Nils Olsson, Nusnäs.
Current bid400 SEK

61061
Golvlampa, justerbar, metall.
Current bid400 SEK

61112
Fotogenlampor, 2+1 st, mässing/glas.
Current bid400 SEK

61130
Fiol, trä, Aubert, Johann Bruck, Music Pool.
Current bid400 SEK

61153
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
Current bid400 SEK

61198
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
Current bid400 SEK

61314
Renè Lalique, skål på fot, glas, ''Elizabeth'', Lalique, Paris, Frankrike, signerad.
Current bid400 SEK

61452
Bruno Mathsson, klaffbord på hjul, trä/metall, "Berit", Mathsson International, Värnamo, 1900-tal.
Current bid400 SEK

61532
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
Current bid400 SEK

61042
Stereo, Technics SA-AX540, samt 2 högtalare, Audio pro A2.42LIVE.
Current bid350 SEK

61043
Klädställningar, 2 st, metall.
Current bid350 SEK

61049
Korgar, 6 st, metall, bl.a Strömshaga.
Current bid350 SEK

61066
Täcken m.m, 2+5 st, textil.
Current bid350 SEK

61067
Täcken, 3 st, textil.
Current bid350 SEK

61073
Bordslampa, metall, "Scarabé", Atelje Lyktan.
Current bid350 SEK

61080
Kaffeservis, 94 delar, porslin, Hackefors.
Current bid350 SEK

61093
Tvärflöjt med fodral, Noblet Paris.
Current bid350 SEK

61103
Fotogenlampor, 3+2 st, glas/mässing, Strömshaga.
Current bid350 SEK

61125
Bok, Svenska Gods och Gårdar del VIII, Skåne sydöstra delen, 1944.
Current bid350 SEK

61127
Kerstin Stenman, ''Var är min kokbok?'', akvarell, signerad.
Current bid350 SEK

61133
Super Nintendo spel, kontroller m.m, ett parti, bl.a Blackhawk och Super Soccer.
Current bid350 SEK

61162
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Current bid350 SEK

61320
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
Current bid350 SEK

61348
Balja, koppar.
Current bid350 SEK

61464
Golvlampa med bord, justerbar lampa, trä/metall/textil, 1900-talets mitt.
Current bid350 SEK

61531
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
Current bid350 SEK

61068
Hängen m.m, 7 delar, textil.
Current bid300 SEK

61069
Dukar m.m, 9 delar, textil.
Current bid300 SEK

61095
Industrilampor, 2 st, metall/glas.
Current bid300 SEK

60630
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
Current bid300 SEK

61092
Linnedukar m.m, ett parti.
Current bid300 SEK

60406
Rullator, AC873, SeniorSam.
Current bid300 SEK

61138
Fåtölj, Stressless, textil/trä, 2000-tal.
Current bid300 SEK

61141
Kalevala Koru, burk med lock, björk, monogramsignerad, Finland.
Current bid300 SEK

61201
Skivspelare, AKAI AP-100.
Current bid300 SEK

61202
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall/glas, 1900-talets mitt.
Current bid300 SEK

61280
Anita Nylund, burk med lock, keramik/teak, "Majas Mejeri, ur serien "Vår lilla stad", Jie.
Current bid300 SEK

61300
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
Current bid300 SEK

61349
Kaffebryggare med termoskanna, Technivorm Moccamaster.
Current bid300 SEK

61482
Karaokestation, Fenton Live 280, samt 2 mikrofoner, DM-100.
Current bid300 SEK

61054
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
Current bid250 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



