Categories

6d 5h
Förkläden till folkdräkter m.m, 8 delar, 1800/1900-tal.
61257
Förkläden till folkdräkter m.m, 8 delar, 1800/1900-tal.
Current bid450 SEK
9d 4h
Hallbyrå, 2 lådor och lucka, teak, 1900-talets andra hälft.
61281
Hallbyrå, 2 lådor och lucka, teak, 1900-talets andra hälft.
Current bid450 SEK
9d 4h
Gunvor Olin-Grönquist, assietter, 12 st, stengods, "Kosmos", Arabia.
61282
Gunvor Olin-Grönquist, assietter, 12 st, stengods, "Kosmos", Arabia.
Current bid450 SEK
9d 6h
Mangel, Elektro Helios.
61343
Mangel, Elektro Helios.
Current bid450 SEK
9d 6h
Edvin Ollers, glasservis, 66 delar, glas, "Elon", Kosta Boda.
61354
Edvin Ollers, glasservis, 66 delar, glas, "Elon", Kosta Boda.
Current bid450 SEK
11d 4h
Monica Bratt, dessertskålar, 13 st, glas, "Puck", Reijmyre.
61388
Monica Bratt, dessertskålar, 13 st, glas, "Puck", Reijmyre.
Current bid450 SEK
11d 5h
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
61406
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
Current bid450 SEK
Est2,000 SEK
2d 4h
Dalahästar, 3 st, trä, Nils Olsson, Nusnäs.
61052
Dalahästar, 3 st, trä, Nils Olsson, Nusnäs.
Current bid400 SEK
2d 4h
Golvlampa, justerbar, metall.
61061
Golvlampa, justerbar, metall.
Current bid400 SEK
4d 4h
Fotogenlampor, 2+1 st, mässing/glas.
61112
Fotogenlampor, 2+1 st, mässing/glas.
Current bid400 SEK
4d 5h
Fiol, trä, Aubert, Johann Bruck, Music Pool.
61130
Fiol, trä, Aubert, Johann Bruck, Music Pool.
Current bid400 SEK
4d 5h
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
61153
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
Current bid400 SEK
6d 4h
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
61198
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
Current bid400 SEK
9d 5h
Renè Lalique, skål på fot, glas, ''Elizabeth'', Lalique, Paris, Frankrike, signerad.
61314
Renè Lalique, skål på fot, glas, ''Elizabeth'', Lalique, Paris, Frankrike, signerad.
Current bid400 SEK
11d 6h
Bruno Mathsson, klaffbord på hjul, trä/metall, "Berit", Mathsson International, Värnamo, 1900-tal.
61452
Bruno Mathsson, klaffbord på hjul, trä/metall, "Berit", Mathsson International, Värnamo, 1900-tal.
Current bid400 SEK
13d 5h
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
61532
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
Current bid400 SEK
2d 4h
Stereo, Technics SA-AX540, samt 2 högtalare, Audio pro A2.42LIVE.
61042
Stereo, Technics SA-AX540, samt 2 högtalare, Audio pro A2.42LIVE.
Current bid350 SEK
2d 4h
Klädställningar, 2 st, metall.
61043
Klädställningar, 2 st, metall.
Current bid350 SEK
2d 4h
Korgar, 6 st, metall, bl.a Strömshaga.
61049
Korgar, 6 st, metall, bl.a Strömshaga.
Current bid350 SEK
2d 5h
Täcken m.m, 2+5 st, textil.
61066
Täcken m.m, 2+5 st, textil.
Current bid350 SEK
2d 5h
Täcken, 3 st, textil.
61067
Täcken, 3 st, textil.
Current bid350 SEK
2d 5h
Bordslampa, metall, "Scarabé", Atelje Lyktan.
61073
Bordslampa, metall, "Scarabé", Atelje Lyktan.
Current bid350 SEK
2d 5h
Kaffeservis, 94 delar, porslin, Hackefors.
61080
Kaffeservis, 94 delar, porslin, Hackefors.
Current bid350 SEK
2d 5h
Tvärflöjt med fodral, Noblet Paris.
61093
Tvärflöjt med fodral, Noblet Paris.
Current bid350 SEK
4d 4h
Fotogenlampor, 3+2 st, glas/mässing, Strömshaga.
61103
Fotogenlampor, 3+2 st, glas/mässing, Strömshaga.
Current bid350 SEK
4d 4h
Bok, Svenska Gods och Gårdar del VIII, Skåne sydöstra delen, 1944.
61125
Bok, Svenska Gods och Gårdar del VIII, Skåne sydöstra delen, 1944.
Current bid350 SEK
4d 4h
Kerstin Stenman, ''Var är min kokbok?'', akvarell, signerad.
61127
Kerstin Stenman, ''Var är min kokbok?'', akvarell, signerad.
Current bid350 SEK
4d 5h
Super Nintendo spel, kontroller m.m, ett parti, bl.a Blackhawk och Super Soccer.
61133
Super Nintendo spel, kontroller m.m, ett parti, bl.a Blackhawk och Super Soccer.
Current bid350 SEK
4d 5h
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61162
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Current bid350 SEK
9d 5h
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
61320
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
Current bid350 SEK
9d 6h
Balja, koppar.
61348
Balja, koppar.
Current bid350 SEK
11d 6h
Golvlampa med bord, justerbar lampa, trä/metall/textil, 1900-talets mitt.
61464
Golvlampa med bord, justerbar lampa, trä/metall/textil, 1900-talets mitt.
Current bid350 SEK
13d 5h
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
61531
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
Current bid350 SEK
2d 5h
Hängen m.m, 7 delar, textil.
61068
Hängen m.m, 7 delar, textil.
Current bid300 SEK
2d 5h
Dukar m.m, 9 delar, textil.
61069
Dukar m.m, 9 delar, textil.
Current bid300 SEK
2d 5h
Industrilampor, 2 st, metall/glas.
61095
Industrilampor, 2 st, metall/glas.
Current bid300 SEK
2d 5h
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
60630
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
Current bid300 SEK
4d 4h
Linnedukar m.m, ett parti.
61092
Linnedukar m.m, ett parti.
Current bid300 SEK
4d 4h
Rullator, AC873, SeniorSam.
60406
Rullator, AC873, SeniorSam.
Current bid300 SEK
4d 5h
Fåtölj, Stressless, textil/trä, 2000-tal.
61138
Fåtölj, Stressless, textil/trä, 2000-tal.
Current bid300 SEK
4d 5h
Kalevala Koru, burk med lock, björk, monogramsignerad, Finland.
61141
Kalevala Koru, burk med lock, björk, monogramsignerad, Finland.
Current bid300 SEK
6d 4h
Skivspelare, AKAI AP-100.
61201
Skivspelare, AKAI AP-100.
Current bid300 SEK
6d 4h
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall/glas, 1900-talets mitt.
61202
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall/glas, 1900-talets mitt.
Current bid300 SEK
9d 4h
Anita Nylund, burk med lock, keramik/teak, "Majas Mejeri, ur serien "Vår lilla stad", Jie.
61280
Anita Nylund, burk med lock, keramik/teak, "Majas Mejeri, ur serien "Vår lilla stad", Jie.
Current bid300 SEK
9d 5h
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
61300
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
Current bid300 SEK
9d 6h
Kaffebryggare med termoskanna, Technivorm Moccamaster.
61349
Kaffebryggare med termoskanna, Technivorm Moccamaster.
Current bid300 SEK
13d 4h
Karaokestation, Fenton Live 280, samt 2 mikrofoner, DM-100.
61482
Karaokestation, Fenton Live 280, samt 2 mikrofoner, DM-100.
Current bid300 SEK
2d 4h
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
61054
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
Current bid250 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.