9d 10h
Piedestal, keramik.
60758
Piedestal, keramik.
Starting bid100 SEK
11d 7h
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi  285/375, signerad, 1978.
61691
Starting bid100 SEK
11d 7h
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi  271/375, signerad, 1978.
61692
Starting bid100 SEK
11d 8h
Kanna och skålar, 7 delar, glas.
61697
Starting bid100 SEK
11d 8h
Eddy Gerhard, olja på duk, signerad.
61699
Starting bid100 SEK
11d 8h
Margareta Nislander, olja på pannå, signerad.
61700
Starting bid100 SEK
11d 8h
Kristina Munklinde, ''Grottfolket V'', linoleumsnitt nr 41/70, signerad.
61701
Starting bid100 SEK
11d 8h
Michel Moskovtchenko, linoleumsnitt nr 8/30, signerad,1970.
61702
Starting bid100 SEK
11d 8h
Jörgen Fogelquist, litografi nr 108/150, signerad.
61703
Starting bid100 SEK
11d 8h
Lars Hofsjö, ''Utsikt från ett palats'', blandteknik, signerad.
61704
Starting bid100 SEK
11d 8h
Oidentifierad konstnär, blyerts, signerad, 1969.
61705
Starting bid100 SEK
11d 8h
Affisch, ''Kivik Art ´19 Ulla Viotti 23 Juni- 1 September'', Kivik Art Centre Österlen Sweden.
61709
Starting bid100 SEK
11d 8h
Affisch, ''Ceramics in architecture, Public art and installation'', Barcelona 2016, Chinese Clay Art, USA.
61710
Starting bid100 SEK
11d 8h
Claes Håkansson, litografi nr 66/250, signerad.
61711
Starting bid100 SEK
11d 8h
Räfsa, trä.
61712
Räfsa, trä.
Starting bid100 SEK
11d 8h
Lars Hofsjö, blandteknik.
61714
Lars Hofsjö, blandteknik.
Starting bid100 SEK
11d 8h
Viveka Viotti, linoleumsnitt, nr 21/50, signerad.
61718
Starting bid100 SEK
11d 8h
Einar Persson, etsning, signerad.
61719
Starting bid100 SEK
11d 8h
Golvlampa, metall, ställbar skärm, Aneta.
61720
Starting bid100 SEK
11d 8h
Jens Söndergaard, litografi nr 271/296, signerad.
61721
Starting bid100 SEK
11d 8h
Byrå med spegel, 7 lådor, avlutad furu.
60099
Starting bid100 SEK
11d 8h
Väggplåtar, mässing, ett par, 1900-tal.
61725
Starting bid100 SEK
11d 8h
Avfallsbehållare, metall, Justrite.
61729
Starting bid100 SEK
11d 8h
Glasservis, 37 delar, Axel Peterssons glassliperi, Kosta, 1900-tal.
61731
Starting bid100 SEK
11d 8h
Golvlampa, trä.
61734
Golvlampa, trä.
Starting bid100 SEK
11d 9h
Matbord, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
61757
Starting bid100 SEK
11d 9h
Pall, textil, hjultrissor, samtida.
61771
Starting bid100 SEK
11d 9h
Krister Gustavsson, stolar, ett par, skinn/krom, hopfällbara, Ire Möbler.
61772
Starting bid100 SEK
11d 9h
Dukar m.m., ett parti.
61774
Dukar m.m., ett parti.
Starting bid100 SEK
11d 9h
Skrivbord, ek.
61781
Skrivbord, ek.
Starting bid100 SEK
11d 9h
Fotpall, skinn/krom, snurrbar.
61783
Starting bid100 SEK
11d 9h
Keramik, 4 delar, bl.a Anna-Lisa Thomson, Upsala Ekeby.
61788
Starting bid100 SEK
13d 7h
Skåp, avlutad furu.
61795
Skåp, avlutad furu.
Starting bid100 SEK
13d 7h
Assietter/jultallrikar, 8 st, porslin, nr 1-8, Jenny Nyström, Nils Holgersson Gården, Kalmar Läns Museum.
61796
Starting bid100 SEK
13d 7h
Bänk, trä, 1900-talets andra hälft.
61799
Starting bid100 SEK
13d 7h
Alvar Aalto, skål, glas, ''Savoy'', Iiittala, Finland.
61800
Starting bid100 SEK
13d 7h
Kista, björk.
61801
Kista, björk.
Starting bid100 SEK
13d 7h
Ebbe Sjölin, olja på pannå, 7 st, signerade, 1975.
61803
Starting bid100 SEK
13d 7h
Väggskåp, furu, 2 hyllor, Karl Andersson & Söner, Huskvarna.
61804
Starting bid100 SEK
13d 7h
Högtalare, Model 10 Stereo, Tivoli Audio.
61806
Starting bid100 SEK
13d 7h
Acetat silikon, 24 tuber, svart, Dowsil 781, DOW.
61807
Starting bid100 SEK
13d 7h
Antonio Gioia, "Avanti", sideboard, trä, Dux, 1900-talets sista kvartal.
61808
Starting bid100 SEK
13d 7h
61809
Starting bid100 SEK
13d 7h
Skål, poppel, Söwe Konst, Sövestad.
61810
Starting bid100 SEK
13d 7h
Stolar, 2 st, trä/metall.
61811
Stolar, 2 st, trä/metall.
Starting bid100 SEK
13d 7h
Kontorsstol på hjul, höj/sänkbar, Kevi.
61812
Starting bid100 SEK
13d 8h
Reclinerfåtölj med fotpall, textil/bok.
61813
Starting bid100 SEK
13d 8h
Armbandsur, ett parti, bl.a Casio och Calvin Klein.
61816
Starting bid100 SEK