Highest bid

60758
Piedestal, keramik.
Starting bid100 SEK

61691
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 285/375, signerad, 1978.
Starting bid100 SEK

61692
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 271/375, signerad, 1978.
Starting bid100 SEK

61697
Kanna och skålar, 7 delar, glas.
Starting bid100 SEK

61699
Eddy Gerhard, olja på duk, signerad.
Starting bid100 SEK

61700
Margareta Nislander, olja på pannå, signerad.
Starting bid100 SEK

61701
Kristina Munklinde, ''Grottfolket V'', linoleumsnitt nr 41/70, signerad.
Starting bid100 SEK

61702
Michel Moskovtchenko, linoleumsnitt nr 8/30, signerad,1970.
Starting bid100 SEK

61703
Jörgen Fogelquist, litografi nr 108/150, signerad.
Starting bid100 SEK

61704
Lars Hofsjö, ''Utsikt från ett palats'', blandteknik, signerad.
Starting bid100 SEK

61705
Oidentifierad konstnär, blyerts, signerad, 1969.
Starting bid100 SEK

61709
Affisch, ''Kivik Art ´19 Ulla Viotti 23 Juni- 1 September'', Kivik Art Centre Österlen Sweden.
Starting bid100 SEK

61710
Affisch, ''Ceramics in architecture, Public art and installation'', Barcelona 2016, Chinese Clay Art, USA.
Starting bid100 SEK

61711
Claes Håkansson, litografi nr 66/250, signerad.
Starting bid100 SEK

61712
Räfsa, trä.
Starting bid100 SEK

61714
Lars Hofsjö, blandteknik.
Starting bid100 SEK

61718
Viveka Viotti, linoleumsnitt, nr 21/50, signerad.
Starting bid100 SEK

61719
Einar Persson, etsning, signerad.
Starting bid100 SEK

61720
Golvlampa, metall, ställbar skärm, Aneta.
Starting bid100 SEK

61721
Jens Söndergaard, litografi nr 271/296, signerad.
Starting bid100 SEK

60099
Byrå med spegel, 7 lådor, avlutad furu.
Starting bid100 SEK

61725
Väggplåtar, mässing, ett par, 1900-tal.
Starting bid100 SEK

61729
Avfallsbehållare, metall, Justrite.
Starting bid100 SEK

61731
Glasservis, 37 delar, Axel Peterssons glassliperi, Kosta, 1900-tal.
Starting bid100 SEK

61734
Golvlampa, trä.
Starting bid100 SEK

61757
Matbord, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Starting bid100 SEK

61771
Pall, textil, hjultrissor, samtida.
Starting bid100 SEK

61772
Krister Gustavsson, stolar, ett par, skinn/krom, hopfällbara, Ire Möbler.
Starting bid100 SEK

61774
Dukar m.m., ett parti.
Starting bid100 SEK

61781
Skrivbord, ek.
Starting bid100 SEK

61783
Fotpall, skinn/krom, snurrbar.
Starting bid100 SEK

61788
Keramik, 4 delar, bl.a Anna-Lisa Thomson, Upsala Ekeby.
Starting bid100 SEK

61795
Skåp, avlutad furu.
Starting bid100 SEK

61796
Assietter/jultallrikar, 8 st, porslin, nr 1-8, Jenny Nyström, Nils Holgersson Gården, Kalmar Läns Museum.
Starting bid100 SEK

61799
Bänk, trä, 1900-talets andra hälft.
Starting bid100 SEK

61800
Alvar Aalto, skål, glas, ''Savoy'', Iiittala, Finland.
Starting bid100 SEK

61801
Kista, björk.
Starting bid100 SEK

61803
Ebbe Sjölin, olja på pannå, 7 st, signerade, 1975.
Starting bid100 SEK

61804
Väggskåp, furu, 2 hyllor, Karl Andersson & Söner, Huskvarna.
Starting bid100 SEK

61806
Högtalare, Model 10 Stereo, Tivoli Audio.
Starting bid100 SEK

61807
Acetat silikon, 24 tuber, svart, Dowsil 781, DOW.
Starting bid100 SEK

61808
Antonio Gioia, "Avanti", sideboard, trä, Dux, 1900-talets sista kvartal.
Starting bid100 SEK

61809
Starting bid100 SEK

61810
Skål, poppel, Söwe Konst, Sövestad.
Starting bid100 SEK

61811
Stolar, 2 st, trä/metall.
Starting bid100 SEK

61812
Kontorsstol på hjul, höj/sänkbar, Kevi.
Starting bid100 SEK

61813
Reclinerfåtölj med fotpall, textil/bok.
Starting bid100 SEK

61816
Armbandsur, ett parti, bl.a Casio och Calvin Klein.
Starting bid100 SEK