Highest bid

61825
Anna Ehrner, skål och ljusykta, glas, Kosta Boda, signerade.
Starting bid100 SEK

61826
Kjell Engman, skål och vas, glas, ''Oktober'', Kosta Boda, signerade.
Starting bid100 SEK

61827
Stol med förvaring, furu.
Starting bid100 SEK

61828
Matservisdelar, 11 delar, plast, Marimekko, Zak! Designs.
Starting bid100 SEK

61829
Matta, Iran, handknuten, ull.
Starting bid100 SEK

61831
Bord på bockar, furu.
Starting bid100 SEK

61833
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro, bl.a "Daisa", 1978.
Starting bid100 SEK

61834
Glas, 15 st, 2 olika modeller.
Starting bid100 SEK

61837
Skålar m.m, 5 delar, metall, bl.a Monika Muller, IKEA.
Starting bid100 SEK

61838
Dekorationsbrasa, plast, fasett.
Starting bid100 SEK

61839
Cd-skivor, ett parti, jazz.
Starting bid100 SEK

61841
Handdammsugare med laddare, Nilfisk Quick 28Vmax.
Starting bid100 SEK

61844
Tak och fönsterlampor, 3 delar, Markslöjd.
Starting bid100 SEK

61845
Erika Höglund, skulptur, glas, ''Artémiss'', Mats Johansson Målerås Glasbruk.
Starting bid100 SEK

61847
Glas, 11 st, gukdkant.
Starting bid100 SEK

61848
Ulrica Hydman Vallien, vin och snapsglas, 3 st, ''Tulipa'', Kosta Boda, signerade.
Starting bid100 SEK

61851
Etikettskrivare, Zebra GX430t.
Starting bid100 SEK

61853
Bijouterier, ett parti, bl.a bärnsten.
Starting bid100 SEK

61855
Joan Miró, efter tryck, signerad i trycket.
Starting bid100 SEK

61856
Hans Östman, ''Orgelkonsert'', olja på duk, monogramsignerad.
Starting bid100 SEK

61857
Tage Nilsson, blandteknik, signerad, 1960.
Starting bid100 SEK

61858
Hylla, 10 hyllplan, trä/metall.
Starting bid100 SEK

61859
Gösta Asp, olja på duk uppklistrad på pannå, signerad, 1955.
Starting bid100 SEK

61860
Gunda Eriksson, ''Blåsippor'', olja på duk uppklistrad på pannå, signerad.
Starting bid100 SEK

61862
Börje Sandelin, ''Åskådare'', etsning nr 24/35, signerad.
Starting bid100 SEK

61863
Peter Sylvester, ''Den järnhårde Messias'', akvatint/etsning nr IVX/VX, signerad, 1977.
Starting bid100 SEK

61865
Friedrich Henkel, etsnig nr XLII/L, signerad, 1972.
Starting bid100 SEK

61866
Oidentifierad konstnär, linoleumsnitt EL, otydligt signerad.
Starting bid100 SEK

61867
Oidentifierad konstnär, glasmålning.
Starting bid100 SEK

61868
Vägglampa, textil/metall, Anders Ljungberg & Yvonne Nyström, "Stella", Bsweden.
Starting bid100 SEK

61869
Helge Nysell, ''Från Orust'', akvarell, signerad.
Starting bid100 SEK

61870
Valdemar Jordan, ''Spansk tvätterska'', färgträsnitt, provtryck, signerad, 1960.
Starting bid100 SEK

61871
Ljusstake, för 6 ljus, metall/glas, By Rydéns.
Starting bid100 SEK

61872
Louis Bastin, ''Gosse i randig tröja'', etsning nr 40/110, signerad, 1949.
Starting bid100 SEK

61875
Bror Stawe, etsning nr 3/25, signerad, 1969.
Starting bid100 SEK

61877
Erik Olson, litografi nr 81/310, signerad, 1973.
Starting bid100 SEK

61878
Whiteboard, 3 st, Nobo, med tillbehör.
Starting bid100 SEK

61879
Olle Bonniér, litgorafi nr 111/115, signerad, 1958.
Starting bid100 SEK

61880
Torsten Renqvist, ''Fågna träd'', träsnitt nr 6/20, monogramsignerad, 1952.
Starting bid100 SEK

61881
Whiteboard, 2+1, bl.a Nobo, med tillbehör.
Starting bid100 SEK

61884
Fladdermusfåtöljer, 2 st, textil/skinn/metall.
Starting bid100 SEK

61885
Verktygstavlor, 4 st, metall, bl.a Orderinvest AB, med tillbehör.
Starting bid100 SEK

61886
Rullbockar, ett par, metall.
Starting bid100 SEK

61887
Gunnar Kanevad, spegelglas på furuträ, signerad a tergo.
Starting bid100 SEK