Categories

2d 4h
Träprover, 21 st, "Årsringar", Söwe Konst.
61055
Träprover, 21 st, "Årsringar", Söwe Konst.
Current bid250 SEK
2d 4h
Granat, metall.
61057
Granat, metall.
Current bid250 SEK
2d 5h
Soffbord på hjul, trä/glas, 1900-tal.
60504
Soffbord på hjul, trä/glas, 1900-tal.
Current bid250 SEK
4d 5h
Bordslampa, mässing/glas.
61154
Bordslampa, mässing/glas.
Current bid250 SEK
4d 6h
Korgar och fat, 3 delar, flätade.
61173
Korgar och fat, 3 delar, flätade.
Current bid250 SEK
6d 4h
Konduktörsväska, läder/metall.
61207
Konduktörsväska, läder/metall.
Current bid250 SEK
6d 4h
Matservis, 39 delar, flintgods, Royston, Johnson Bros, England.
61211
Matservis, 39 delar, flintgods, Royston, Johnson Bros, England.
Current bid250 SEK
6d 5h
Bordsdukar och servetter , ett parti.
61260
Bordsdukar och servetter , ett parti.
Current bid250 SEK
9d 4h
Kaffebryggare, Moccamaster.
61275
Kaffebryggare, Moccamaster.
Current bid250 SEK
9d 5h
Matta, Hossienabad, orientalisk, handknuten, ull.
61330
Matta, Hossienabad, orientalisk, handknuten, ull.
Current bid250 SEK
9d 6h
Mangelkorg, flätad.
61331
Mangelkorg, flätad.
Current bid250 SEK
9d 6h
Smart-TV, Samsung UE40J6285SU, med fjärrkontroll.
61333
Smart-TV, Samsung UE40J6285SU, med fjärrkontroll.
Current bid250 SEK
9d 6h
Bestickservis, 71 delar, nysilver, Chippendale.
61335
Bestickservis, 71 delar, nysilver, Chippendale.
Current bid250 SEK
11d 4h
Oscar Reutersvärd och Anders Österlin, litografier, 2 st, provtryck och nr 18/110, signerade.
61379
Oscar Reutersvärd och Anders Österlin, litografier, 2 st, provtryck och nr 18/110, signerade.
Current bid250 SEK
11d 5h
Guld, 3 delar, 18K.
61398
Guld, 3 delar, 18K.
Current bid250 SEK
11d 6h
Balja, koppar.
61438
Balja, koppar.
Current bid250 SEK
2d 5h
Carl Fagerlund, taklampa, glas/mässing, Orrefors.
61077
Carl Fagerlund, taklampa, glas/mässing, Orrefors.
Current bid225 SEK
2d 5h
Vagnslyktor med väggfäste, 2 st, metall/glas.
61079
Vagnslyktor med väggfäste, 2 st, metall/glas.
Current bid225 SEK
2d 5h
Technics, förstärkare SA EX-100, med fjärrkontroll, samt högtalare SB-CA10, ett par.
61085
Technics, förstärkare SA EX-100, med fjärrkontroll, samt högtalare SB-CA10, ett par.
Current bid225 SEK
4d 4h
Hushållsföremål, 7 delar, bl. a Strömshaga.
61096
Hushållsföremål, 7 delar, bl. a Strömshaga.
Current bid225 SEK
4d 5h
Handdukar, ett parti, linne.
61151
Handdukar, ett parti, linne.
Current bid225 SEK
4d 5h
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61167
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Current bid225 SEK
4d 5h
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
61170
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
Current bid225 SEK
4d 6h
Pärlor m.m till smyckestillverkning, ett parti.
61171
Pärlor m.m till smyckestillverkning, ett parti.
Current bid225 SEK
4d 6h
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61175
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Current bid225 SEK
4d 6h
Bijouterier, ett parti.
61186
Bijouterier, ett parti.
Current bid225 SEK
6d 5h
Stringhylla, 2 hyllplan, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
61238
Stringhylla, 2 hyllplan, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
Current bid225 SEK
6d 5h
Påskpynt m.m, ett parti.
61249
Påskpynt m.m, ett parti.
Current bid225 SEK
6d 5h
Playmobil, ett parti.
61261
Playmobil, ett parti.
Current bid225 SEK
9d 4h
Piedestal, bronserat trä/stenskiva, empirestil, 1900-tal.
61283
Piedestal, bronserat trä/stenskiva, empirestil, 1900-tal.
Current bid225 SEK
9d 4h
Pottskåp, trä.
61290
Pottskåp, trä.
Current bid225 SEK
9d 6h
Klockradio, JBL Horizon2 DAB, samt tillbehör.
61355
Klockradio, JBL Horizon2 DAB, samt tillbehör.
Current bid225 SEK
11d 6h
Matta, orientalisk stil, ull.
61440
Matta, orientalisk stil, ull.
Current bid225 SEK
11d 6h
Figurin, porslin, Wallendorf.
61461
Figurin, porslin, Wallendorf.
Current bid225 SEK
2d 4h
Takfotogenlampa, majolika/metall/glas.
61039
Takfotogenlampa, majolika/metall/glas.
Current bid200 SEK
2d 5h
Vaser, 6 st, glas, bl.a Orrefors.
61082
Vaser, 6 st, glas, bl.a Orrefors.
Current bid200 SEK
4d 4h
Lakan m.m, med spets och brodyr, ett parti.
61111
Lakan m.m, med spets och brodyr, ett parti.
Current bid200 SEK
4d 4h
Lakan med spets och brodyr m.m, ett parti.
61122
Lakan med spets och brodyr m.m, ett parti.
Current bid200 SEK
4d 5h
Sigrid Richter, skålfat, keramik, Rörstrand, monogramsignerad.
61147
Sigrid Richter, skålfat, keramik, Rörstrand, monogramsignerad.
Current bid200 SEK
4d 6h
Smyckeskrin och bijouterier, ett parti.
61182
Smyckeskrin och bijouterier, ett parti.
Current bid200 SEK
4d 6h
Jozefina Krosno, skål på fot, glas, Polen.
61190
Jozefina Krosno, skål på fot, glas, Polen.
Current bid200 SEK
6d 4h
Gerhard Wihlborg, "Krokus", pastell, signerad, daterad -74.
61222
Gerhard Wihlborg, "Krokus", pastell, signerad, daterad -74.
Current bid200 SEK
6d 5h
Servisdelar, ett parti, porslin, England.
61237
Servisdelar, ett parti, porslin, England.
Current bid200 SEK
9d 4h
Dammsugare, Miele Complete C3.
61279
Dammsugare, Miele Complete C3.
Current bid200 SEK
9d 5h
Fickur, 4 st, silver/mässing.
61295
Fickur, 4 st, silver/mässing.
Current bid200 SEK
9d 5h
Skänk, 4 skåp samt 5 lådor i ett skåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal, City Möbler AB Tibro.
61312
Skänk, 4 skåp samt 5 lådor i ett skåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal, City Möbler AB Tibro.
Current bid200 SEK
9d 5h
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
61323
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
Current bid200 SEK
11d 4h
Bananlådor, 3 st, trä, Fyffes, A.-B. Banankompaniet.
61374
Bananlådor, 3 st, trä, Fyffes, A.-B. Banankompaniet.
Current bid200 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.