- Mattor & TextilRensa filter

60660
Kaarina Kellomäki, gardinvåder, ett par, ''Keisarin Puutarhassa'', Marimekko, Finland, 1966.
Aktuellt bud400 SEK

60661
Överlakan och örngott, vuxen och bebis storlek, ett parti, linne.
Aktuellt bud500 SEK

60662
Flamskvävnad, 3 spinnande kvinnor.
Aktuellt bud150 SEK

60692
Handdukar, ett parti, 1900-tal.
Aktuellt bud200 SEK

60712
Trasmattor, 5 st, textil.
Aktuellt bud100 SEK

60713
Trasmattor, 4 st, textil.
Startbud100 SEK

60724
Kuddar m.m, ett 9 delar, allmogetextil.
Aktuellt bud500 SEK

59375
Matta, kelim, ull.
Aktuellt bud225 SEK

60796
Mattor, 2 st, orientaliska, bl.a Indo Gabbeh, handknutna, ull.
Aktuellt bud100 SEK

60799
Startbud100 SEK

60801
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
Aktuellt bud550 SEK

60853
Josef Frank, gardinvåder, ett par, ''Tulpaner'', Svenskt Tenn.
Aktuellt bud550 SEK

60858
Pläd/sängöverkast, virkad.
Aktuellt bud175 SEK

60865
Bonad, märkt 1959.
Aktuellt bud200 SEK

60867
Matta, orientalisk, handknuten, ull
Aktuellt bud350 SEK

60870
Aktuellt bud400 SEK

60873
Anne-Marie Boberg, rölakanmatta, ull, monogramsignerad, 1900-talets senare del.
Aktuellt bud100 SEK

60875
Ingegerd Silow, rölakanmatta, ull, monogramsignerad.
Aktuellt bud350 SEK

60877
Matta, Gabbeh, ull.
Aktuellt bud175 SEK

60878
Flamskvävnad.
Startbud100 SEK

60879
Dukar, 5 st, textil.
Aktuellt bud150 SEK

60880
Ryamatta, figural, ull, 1950-tal.
Aktuellt bud150 SEK

60882
Aktuellt bud450 SEK

60884
Evy Svensson, rölakanmatta, ull, monogramsignerad.
Aktuellt bud1 500 SEK

60885
Dukar, 15 st, textil.
Aktuellt bud100 SEK

60886
Matta, Gabbeh, ull.
Aktuellt bud175 SEK

60931
Aktuellt bud1 100 SEK

61010
Gallerimatta, ull.
Startbud100 SEK

61065
Plädar, 5 st, bl.a ull.
Startbud100 SEK

61066
Täcken m.m, 2+5 st, textil.
Aktuellt bud150 SEK

61067
Täcken, 3 st, textil.
Aktuellt bud150 SEK

61068
Hängen m.m, 7 delar, textil.
Startbud100 SEK

61069
Dukar m.m, 9 delar, textil.
Aktuellt bud150 SEK

60651
Salongsmatta, Tunisien, handknuten, ull.
Aktuellt bud175 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK