Kategorier

16h 32 m
Wilhelm Kåge, servisdelar, 10 st, flintgods, ''Pyro'', Gustavsberg.
60963
Wilhelm Kåge, servisdelar, 10 st, flintgods, ''Pyro'', Gustavsberg.
Aktuellt bud750 SEK
16h 33 m
Tias Eckhoff, bestickservisdelar, 44 st, teak/rostfritt stål, ''Opus'', Lundtofte, Danmark.
60966
Tias Eckhoff, bestickservisdelar, 44 st, teak/rostfritt stål, ''Opus'', Lundtofte, Danmark.
Aktuellt bud700 SEK
16h 35 m
Höganäs Keramik, 14 delar, stengods.
60972
Höganäs Keramik, 14 delar, stengods.
Aktuellt bud225 SEK
16h 36 m
Höganäs Keramik, ett parti, stengods.
60973
Höganäs Keramik, ett parti, stengods.
Aktuellt bud125 SEK
16h 38 m
Kannor, 10 st, glas, bl.a Gullaskruf och Skånska Glasbruket.
60975
Kannor, 10 st, glas, bl.a Gullaskruf och Skånska Glasbruket.
Aktuellt bud400 SEK
16h 39 m
Stege, metall, hopfällbar, Kvikkie, Holland.
60977
Stege, metall, hopfällbar, Kvikkie, Holland.
Aktuellt bud300 SEK
16h 41 m
Lampskärmar, 16 st, bl.a IKEA, Skimra och Kvista.
60979
Lampskärmar, 16 st, bl.a IKEA, Skimra och Kvista.
Aktuellt bud175 SEK
16h 42 m
Lampskärmar, 9 st, Kvista, IKEA.
60980
Lampskärmar, 9 st, Kvista, IKEA.
Aktuellt bud100 SEK
16h 44 m
Tamburmajor med lampa, metall.
60982
Tamburmajor med lampa, metall.
Aktuellt bud125 SEK
16h 45 m
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
60992
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
Aktuellt bud100 SEK
16h 47 m
Magasinkärra, hopfällbar, metall.
60993
Magasinkärra, hopfällbar, metall.
Aktuellt bud300 SEK
16h 48 m
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
60994
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
16h 50 m
Byrå, 5 lådor, trä, beslag i mässing, 1900-tal.
60995
Byrå, 5 lådor, trä, beslag i mässing, 1900-tal.
Aktuellt bud125 SEK
16h 51 m
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
60996
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
Startbud100 SEK
16h 53 m
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
60997
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
Aktuellt bud750 SEK
16h 54 m
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
60998
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
16h 56 m
Slagbord, 6 lådor, trä.
60999
Slagbord, 6 lådor, trä.
Aktuellt bud550 SEK
16h 57 m
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
61000
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
Aktuellt bud500 SEK
16h 59 m
Sängbord, ett par, metall/glas.
61001
Sängbord, ett par, metall/glas.
Aktuellt bud125 SEK
17h 00 m
Lyktor, 2 st, metall/glas.
61002
Lyktor, 2 st, metall/glas.
Startbud100 SEK
17h 02 m
Hylla, 5 hyllplan, metall/plast.
61003
Hylla, 5 hyllplan, metall/plast.
Aktuellt bud125 SEK
17h 03 m
Märkmaskin, Brother P-Touch 1200.
61004
Märkmaskin, Brother P-Touch 1200.
Aktuellt bud100 SEK
17h 05 m
Bordstomme, sten/metall.
61005
Bordstomme, sten/metall.
Aktuellt bud225 SEK
17h 06 m
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
61006
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Aktuellt bud150 SEK
17h 08 m
Bänk, trä, Hübsch.
61007
Bänk, trä, Hübsch.
Aktuellt bud550 SEK
17h 09 m
Bok, Skånes Bebyggelse Del III, Owe Ahlfors-Geyer, AB Skandinavisk Litteratur, Skånska Dagbladets Tryckeri, Malmö, 1961.
61008
Bok, Skånes Bebyggelse Del III, Owe Ahlfors-Geyer, AB Skandinavisk Litteratur, Skånska Dagbladets Tryckeri, Malmö, 1961.
Aktuellt bud500 SEK
17h 11 m
Bord, sten/metall.
61009
Bord, sten/metall.
Aktuellt bud100 SEK
17h 12 m
Gallerimatta, ull.
61010
Gallerimatta, ull.
Startbud100 SEK
17h 14 m
Kyrkbänk, trä.
61011
Kyrkbänk, trä.
Aktuellt bud350 SEK
17h 17 m
Soffbord, sten.
61013
Soffbord, sten.
Aktuellt bud150 SEK
17h 18 m
Tubkikare, 20x40, mässing, Japan.
61014
Tubkikare, 20x40, mässing, Japan.
Aktuellt bud450 SEK
17h 20 m
Soffbord, sten/metall.
61015
Soffbord, sten/metall.
Aktuellt bud100 SEK
17h 21 m
Spegel, träram.
61016
Spegel, träram.
Startbud100 SEK
17h 23 m
C-E Fors, bordslampor, 3 st, mässing/glas, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft.
61017
C-E Fors, bordslampor, 3 st, mässing/glas, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud300 SEK
17h 24 m
Spegel, förgylld ram.
61018
Spegel, förgylld ram.
Aktuellt bud125 SEK
17h 26 m
Taklampa, 3 ljuspunkter, mässing, engelsk stil, Nya ÖIA.
61019
Taklampa, 3 ljuspunkter, mässing, engelsk stil, Nya ÖIA.
Aktuellt bud150 SEK
17h 27 m
Spegel, träram.
61020
Spegel, träram.
Startbud100 SEK
17h 29 m
Spegel, träram.
61021
Spegel, träram.
Aktuellt bud125 SEK
17h 30 m
Taklampa, metall, Markslöjd.
61022
Taklampa, metall, Markslöjd.
Startbud100 SEK
17h 33 m
Spegel, förgylld ram.
61024
Spegel, förgylld ram.
Aktuellt bud300 SEK
17h 35 m
Ramar, 2 st, förgyllt trä.
61025
Ramar, 2 st, förgyllt trä.
Aktuellt bud175 SEK
17h 36 m
Matservis, 30 delar, porslin, ''Blå Herrgård'', Christineholm, Fyrklövern.
61026
Matservis, 30 delar, porslin, ''Blå Herrgård'', Christineholm, Fyrklövern.
Aktuellt bud1 500 SEK
17h 38 m
Karl Lagerfeld, slip-ins, strl 41, canvas.
61027
Karl Lagerfeld, slip-ins, strl 41, canvas.
Aktuellt bud250 SEK
17h 39 m
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
61028
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
Aktuellt bud250 SEK
17h 41 m
Takkrona, 9 ljuspunkter, metall/glas, Rejmyre Armaturfabrik.
61029
Takkrona, 9 ljuspunkter, metall/glas, Rejmyre Armaturfabrik.
Aktuellt bud100 SEK
17h 42 m
Tvättmaskin, Siemens WM14Q451DN, samt droppskydd.
61030
Tvättmaskin, Siemens WM14Q451DN, samt droppskydd.
Aktuellt bud350 SEK
17h 44 m
Köksbänkskivor, 3 st, sten.
61031
Köksbänkskivor, 3 st, sten.
Aktuellt bud150 SEK
17h 45 m
Ryggsäckar med tillhörande pall, 2 st, metal/textil/skinn, bl.a Husqvarna.
61032
Ryggsäckar med tillhörande pall, 2 st, metal/textil/skinn, bl.a Husqvarna.
Aktuellt bud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.