61262
Aktuellt bud150 SEK

61263
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
Startbud100 SEK

61264
Aktuellt bud100 SEK

61265
Ryamatta, ull, "Maya", Nordiska Kompaniet, 1970/80-tal.
Aktuellt bud350 SEK

61266
Rostfritt, ett parti.
Aktuellt bud100 SEK

61267
Figurin, porslin, Liadro.
Aktuellt bud100 SEK

61268
Aktuellt bud225 SEK

60113
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
Aktuellt bud150 SEK

61270
Nattljusstakar, ett par, mässing, Skultuna.
Aktuellt bud300 SEK

61271
Marian Zawadzki, golvvas, keramik, Tilgmans, signerad, 1962.
Aktuellt bud1 100 SEK

61272
Bertil Vallien, skål på fot, Boda.
Aktuellt bud125 SEK

61273
Mormorsfilt, virkad.
Aktuellt bud225 SEK

61274
Startbud100 SEK

61275
Kaffebryggare, Moccamaster.
Aktuellt bud900 SEK

61276
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
Startbud100 SEK

61277
Piedestaler, 2 st, trä.
Startbud100 SEK

61278
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK

61279
Dammsugare, Miele Complete C3.
Aktuellt bud550 SEK

61280
Aktuellt bud300 SEK

61281
Hallbyrå, 2 lådor och lucka, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud600 SEK

61282
Gunvor Olin-Grönquist, assietter, 12 st, stengods, "Kosmos", Arabia.
Aktuellt bud800 SEK

61283
Piedestal, bronserat trä/stenskiva, empirestil, 1900-tal.
Aktuellt bud225 SEK

61284
Dragspel, Granesso, Hagström, 1900-tal.
Aktuellt bud200 SEK

61285
Syskrin på ben, trä.
Aktuellt bud225 SEK

61286
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
Aktuellt bud150 SEK

61288
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
Aktuellt bud100 SEK

61290
Pottskåp, trä.
Aktuellt bud225 SEK

61291
Kontorsstolar, 2 st, trä/metall, höj/sänkbara, snurrbara.
Aktuellt bud100 SEK

61292
Skedar, tänger m.m, 10 delar, silver.
Aktuellt bud2 000 SEK

61293
Aktuellt bud550 SEK

61294
Bordsur, glas, Orrefors.
Aktuellt bud125 SEK

61295
Fickur, 4 st, silver/mässing.
Aktuellt bud400 SEK

61296
Armbandsur, dam, Omega.
Aktuellt bud200 SEK

61297
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
Aktuellt bud250 SEK

61298
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
Aktuellt bud2 000 SEK

61299
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61300
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
Aktuellt bud650 SEK

61301
Fåtöljer, ett par, textil/trä. 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud150 SEK

61302
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
Aktuellt bud1 000 SEK

61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Startbud100 SEK

61304
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
Aktuellt bud150 SEK

61305
Serveringsbricka, teak, Söwe-Konst, Sövestad.
Aktuellt bud125 SEK

61306
Karmstol, ek/skinn, jugend.
Aktuellt bud200 SEK

61307
Taklampa, glas/mässing, 1970-tal.
Aktuellt bud400 SEK

61308
Matsalsskåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud550 SEK

61309
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud750 SEK

61310
Taklampa, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
Aktuellt bud100 SEK

61311
Takkrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas.
Aktuellt bud175 SEK