SV
Kortast tid kvar

60592
Sovelfat, delbar, keramik, 1800/1900-tal.
Aktuellt bud400 SEK

60593
Bordslampa, keramik/metall/textil, Nittsjö.
Aktuellt bud100 SEK

58850
Väggskylt, gjutjärn, dubbesidig, "Välkommen".
Aktuellt bud500 SEK

60595
Dykarhjälm, koppar/mässing/glas, på träsockel, replika.
Aktuellt bud5 000 SEK

60596
Kruka, keramik.
Aktuellt bud125 SEK

58415
Nanny Nilsson, olja på pannå, monogramsignerad.
Aktuellt bud225 SEK

60598
Mössbord med låda, furu, 1700/1800-tal.
Aktuellt bud1 000 SEK

60599
Sideboard, björk, Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, 1930/40-tal.
Aktuellt bud350 SEK

60600
Vitrinskåp med 2 lådor, trä/glas, samtida.
Aktuellt bud300 SEK

60601
Skrivbord, 5 lådor, 2 skåp, ek.
Aktuellt bud800 SEK

60602
Skivspelare i skåp, teak.
Aktuellt bud150 SEK

60603
Fiskfat, vapenmärkt, flintgods, Rörstrand.
Aktuellt bud150 SEK

60604
Taklampa, tiffanystil, glas/metall.
Aktuellt bud225 SEK

60605
Taklampa, tiffanystil, glas/metall.
Aktuellt bud650 SEK

60606
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
Aktuellt bud150 SEK

60607
Kniv, Real Bowie Knife, horn, fulltånge, Köllers, Solingen.
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 500 SEK

60608
Däckstolar, 2 st, trä, bl.a Deep River Furniture.
Aktuellt bud300 SEK

60609
Trädgårdsmöblemang, 5 delar, trä, Jutlandia.
Aktuellt bud125 SEK

60610
Taklampa, glas.
Aktuellt bud150 SEK

60611
Keramik, 4 delar, bl.a Anna-Lisa Thomson, Upsala Ekeby.
Aktuellt bud150 SEK

60612
Bordslampa, metall/glas, Decorabex, Hägersten.
Aktuellt bud100 SEK

60613
Saftservis, 7 delar, glas, Trelleborgs glasbruk.
Aktuellt bud225 SEK

60614
Böcker om trädgård och växter, 10 st.
Aktuellt bud100 SEK

60615
Skålar, ljuslyktor, m.m, 11 delar, glas, bl.a Orrefors.
Aktuellt bud350 SEK

60616
Matbord med påhängsskiva, ek.
Aktuellt bud100 SEK

60617
Bord med iläggsskiva, skrapad furu.
Aktuellt bud450 SEK

60618
Bestickservis, 36 delar, rostfritt stål.
Aktuellt bud250 SEK

60619
Tryck och akvarell, oidentifierad konstnär för akvarell signerad M. Borg, Tryck signerad i trycket Boberg, numrerad 8/50.
Aktuellt bud100 SEK

60620
Kompressor, ABAC Pole Position LT 24.
Aktuellt bud400 SEK

60621
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
Aktuellt bud250 SEK

60622
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
Aktuellt bud175 SEK

60623
Stegfot, metall/plast, Scando.
Aktuellt bud125 SEK

60624
Evert Taube, litografi nr 64/195, signerad, 1972.
Aktuellt bud500 SEK

60625
Högtryckstvätt, Kärcher 520 M.
Aktuellt bud225 SEK

60626
Göran Gidenstam, ''Blasieholmskajen'', litografi nr 113/250, signerad.
Aktuellt bud175 SEK

60627
Dammsugare, Nilfisk GD 930SP, samt dammsugarpåsar.
Aktuellt bud600 SEK

60628
Stekgryta, gjutjärn, 6,3 L, Le Creuset, Frankrike.
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 500 SEK

60629
Verktyg m.m, ett parti, bl.a Osatu.
Aktuellt bud300 SEK

60630
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
Aktuellt bud400 SEK

60631
Bertil Vallien, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda.
Aktuellt bud250 SEK

60632
Figurin, glas, Murano, Italien.
Aktuellt bud225 SEK

60633
Jordglob med belysning, Räth Politiska Jordglob, 1974.
Aktuellt bud250 SEK

60634
Burk med lock, poppel, Söwe-Konst Sövestad.
Aktuellt bud125 SEK

60635
Hylla på hjul, trä.
Startbud100 SEK

60636
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
Aktuellt bud175 SEK

60637
Vaser, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand.
Aktuellt bud100 SEK

60638
Keramik, ett parti.
Aktuellt bud500 SEK

60639
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
Aktuellt bud175 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


