61636
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61637
Figuriner m.m, 5 delar, porslin, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, Goebel.
Aktuellt bud150 SEK

61638
Startbud100 SEK

61639
Spegel, bemålat trä.
Startbud100 SEK

61640
Teservis, 9 delar, porslin, Nordkorea, 1960/70-tal.
Startbud100 SEK

61641
Aktuellt bud125 SEK

61642
Bordslampa, glas/metall, Engshyttan, Nybro, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61643
Aktuellt bud100 SEK

61644
Kaj E. Jönsson, träfigur, signerad KEJ, Hannas, 1968.
Aktuellt bud750 SEK

61645
Gallerimatta, Iran, handknuten, ull.
Aktuellt bud100 SEK

61646
Kaj E. Jönsson, träfigurer, 3 delar, gubbar signerad KEJ.
Aktuellt bud750 SEK

61647
Startbud100 SEK

61648
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
Aktuellt bud225 SEK

61649
Matta, Persien Bidjar, handknuten, ull.
Aktuellt bud100 SEK

61650
Adam Jablonski, fat, glas, Polen, signerat.
Aktuellt bud100 SEK

61651
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
Startbud100 SEK

61652
Aktuellt bud100 SEK

61653
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
Aktuellt bud125 SEK

61654
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
Aktuellt bud400 SEK

61655
Ångmaskiner, 3 delar, Wilesco och Mamod.
Aktuellt bud100 SEK

61656
Soffa och bord, bambu/rotting/glas.
Aktuellt bud125 SEK

61657
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
Startbud100 SEK

61658
Tvätt- och förvaringskorg, flätade.
Startbud100 SEK

61659
Terrin med lock, porslin, Kina, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61660
Sängbord, 2 lådor, bambu/trä, "Mirianda", Dux.
Startbud100 SEK

61661
Golvlampa, justerbar, metall/textil, Örsjö Industri.
Startbud100 SEK

61662
Tvättset, 2 delar, porslin, "Adolf", Annaburg, Tyskland.
Aktuellt bud150 SEK

61663
Golvlampa och lampskärm, metall/textil.
Startbud100 SEK

61664
Rullklaffsekretär, 6 lådor, trä.
Startbud100 SEK

61665
CD-skivor, ett parti, blandat.
Startbud100 SEK

61666
Startbud100 SEK

61667
Fåtölj, ställbar, med fjärrkontroll, textil/metall.
Aktuellt bud100 SEK

61668
Ulric Öunapuu, olja på duk, signerad, daterad 1949.
Aktuellt bud125 SEK

61669
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Elert.
Aktuellt bud100 SEK

61670
Käppare, 6 st, trä, samt hatt, Stetson med hattask.
Aktuellt bud175 SEK

61671
Hans L. Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1970.
Startbud100 SEK

61672
Oidentifierad konstnär, olja på duk, monogramsignerad.
Aktuellt bud150 SEK

61673
Nintendo NES, spelkonsol 2 st handkontroller, 4 st spel, tillbehör.
Aktuellt bud350 SEK

60430
Tryck, Asien.
Startbud100 SEK

60268
Wii, xbox, Nintendo 64, Playstation 3 m.m, ett parti.
Startbud100 SEK

60282
Bordslampa, s.k. ozonelampa, porslin.
Startbud100 SEK

60295
Skålar, burkar och fat, keramik, bl.a Höganäs Keramik.
Startbud100 SEK

60309
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
Startbud100 SEK

60330
Etanolkamin för vägghängning, metall.
Startbud100 SEK

60370
Plåtburkar, ett parti.
Aktuellt bud100 SEK

59686
Ljusstakar, 8 st, metall, bl.a Skultuna och "Shell", Design House, Stockholm.
Startbud100 SEK

59681
Banketter, 2 st, textil/trä, 2000-tal.
Startbud100 SEK

60472
Bordslampor, ett par, metall.
Aktuellt bud100 SEK