Kategorier

13d 1h
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
61636
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
Startbud100 SEK
13d 1h
Figuriner m.m, 5 delar, porslin, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, Goebel.
61637
Figuriner m.m, 5 delar, porslin, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, Goebel.
Aktuellt bud150 SEK
13d 1h
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
61638
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
Startbud100 SEK
13d 1h
Spegel, bemålat trä.
61639
Spegel, bemålat trä.
Startbud100 SEK
13d 1h
Teservis, 9 delar, porslin, Nordkorea, 1960/70-tal.
61640
Teservis, 9 delar, porslin, Nordkorea, 1960/70-tal.
Startbud100 SEK
13d 2h
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
61641
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Aktuellt bud125 SEK
13d 2h
Bordslampa, glas/metall, Engshyttan, Nybro, 1900-tal.
61642
Bordslampa, glas/metall, Engshyttan, Nybro, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
13d 2h
Matta, orientalisk stil, ull.
61643
Matta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud100 SEK
13d 2h
Kaj E. Jönsson, träfigur, signerad KEJ, Hannas, 1968.
61644
Kaj E. Jönsson, träfigur, signerad KEJ, Hannas, 1968.
Aktuellt bud750 SEK
13d 2h
Gallerimatta, Iran, handknuten, ull.
61645
Gallerimatta, Iran, handknuten, ull.
Aktuellt bud100 SEK
13d 2h
Kaj E. Jönsson, träfigurer, 3 delar, gubbar signerad KEJ.
61646
Kaj E. Jönsson, träfigurer, 3 delar, gubbar signerad KEJ.
Aktuellt bud750 SEK
13d 2h
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
61647
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Startbud100 SEK
13d 2h
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
61648
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
Aktuellt bud225 SEK
13d 2h
Matta, Persien Bidjar, handknuten, ull.
61649
Matta, Persien Bidjar, handknuten, ull.
Aktuellt bud100 SEK
13d 2h
Adam Jablonski, fat, glas, Polen, signerat.
61650
Adam Jablonski, fat, glas, Polen, signerat.
Aktuellt bud100 SEK
13d 2h
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
61651
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
Startbud100 SEK
13d 2h
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
61652
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Aktuellt bud100 SEK
13d 2h
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
61653
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
Aktuellt bud125 SEK
13d 2h
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
61654
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
Aktuellt bud400 SEK
13d 2h
Ångmaskiner, 3 delar, Wilesco och Mamod.
61655
Ångmaskiner, 3 delar, Wilesco och Mamod.
Aktuellt bud100 SEK
13d 2h
Soffa och bord, bambu/rotting/glas.
61656
Soffa och bord, bambu/rotting/glas.
Aktuellt bud125 SEK
13d 2h
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
61657
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
Startbud100 SEK
13d 2h
Tvätt- och förvaringskorg, flätade.
61658
Tvätt- och förvaringskorg, flätade.
Startbud100 SEK
13d 2h
Terrin med lock, porslin, Kina, 1900-tal.
61659
Terrin med lock, porslin, Kina, 1900-tal.
Startbud100 SEK
13d 2h
Sängbord, 2 lådor, bambu/trä, "Mirianda", Dux.
61660
Sängbord, 2 lådor, bambu/trä, "Mirianda", Dux.
Startbud100 SEK
13d 2h
Golvlampa, justerbar, metall/textil, Örsjö Industri.
61661
Golvlampa, justerbar, metall/textil, Örsjö Industri.
Startbud100 SEK
13d 2h
Tvättset, 2 delar, porslin, "Adolf", Annaburg, Tyskland.
61662
Tvättset, 2 delar, porslin, "Adolf", Annaburg, Tyskland.
Aktuellt bud150 SEK
13d 2h
Golvlampa och lampskärm, metall/textil.
61663
Golvlampa och lampskärm, metall/textil.
Startbud100 SEK
13d 2h
Rullklaffsekretär, 6 lådor, trä.
61664
Rullklaffsekretär, 6 lådor, trä.
Startbud100 SEK
13d 2h
CD-skivor, ett parti, blandat.
61665
CD-skivor, ett parti, blandat.
Startbud100 SEK
13d 2h
CD-skivor, ett parti, blandat.
61666
CD-skivor, ett parti, blandat.
Startbud100 SEK
13d 2h
Fåtölj, ställbar, med fjärrkontroll, textil/metall.
61667
Fåtölj, ställbar, med fjärrkontroll, textil/metall.
Aktuellt bud100 SEK
13d 2h
Ulric Öunapuu, olja på duk, signerad, daterad 1949.
61668
Ulric Öunapuu, olja på duk, signerad, daterad 1949.
Aktuellt bud125 SEK
13d 2h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Elert.
61669
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Elert.
Aktuellt bud100 SEK
13d 2h
Käppare, 6 st, trä, samt hatt, Stetson med hattask.
61670
Käppare, 6 st, trä, samt hatt, Stetson med hattask.
Aktuellt bud175 SEK
13d 2h
Hans L. Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1970.
61671
Hans L. Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1970.
Startbud100 SEK
13d 2h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, monogramsignerad.
61672
Oidentifierad konstnär, olja på duk, monogramsignerad.
Aktuellt bud150 SEK
13d 2h
Nintendo NES, spelkonsol 2 st handkontroller, 4 st spel, tillbehör.
61673
Nintendo NES, spelkonsol 2 st handkontroller, 4 st spel, tillbehör.
Aktuellt bud350 SEK
13d 2h
Tryck, Asien.
60430
Tryck, Asien.
Startbud100 SEK
13d 2h
Wii, xbox, Nintendo 64, Playstation 3 m.m, ett parti.
60268
Wii, xbox, Nintendo 64, Playstation 3 m.m, ett parti.
Startbud100 SEK
13d 2h
Bordslampa, s.k. ozonelampa, porslin.
60282
Bordslampa, s.k. ozonelampa, porslin.
Startbud100 SEK
13d 2h
Skålar, burkar och fat, keramik, bl.a Höganäs Keramik.
60295
Skålar, burkar och fat, keramik, bl.a Höganäs Keramik.
Startbud100 SEK
13d 2h
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
60309
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
Startbud100 SEK
13d 2h
Etanolkamin för vägghängning, metall.
60330
Etanolkamin för vägghängning, metall.
Startbud100 SEK
13d 2h
Plåtburkar, ett parti.
60370
Plåtburkar, ett parti.
Aktuellt bud100 SEK
13d 3h
Ljusstakar, 8 st, metall, bl.a Skultuna och "Shell", Design House, Stockholm.
59686
Ljusstakar, 8 st, metall, bl.a Skultuna och "Shell", Design House, Stockholm.
Startbud100 SEK
13d 3h
Banketter, 2 st, textil/trä, 2000-tal.
59681
Banketter, 2 st, textil/trä, 2000-tal.
Startbud100 SEK
13d 3h
Bordslampor, ett par, metall.
60472
Bordslampor, ett par, metall.
Aktuellt bud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.