61724
Banketter, ett par, björk/textil, 1800-talets senare del.
Aktuellt bud100 SEK

61728
Vinglas/remmare, 6 st, glas, Boda, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61730
Stolar, 6 st, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61732
Klädskåp med 2 lådor, ådringsmålat trä, 1800-talets andra hälft.
Aktuellt bud100 SEK

61733
Amerikansk gungstol, trä,/textil, 1800-talets andra hälft.
Aktuellt bud100 SEK

61735
Böcker, 30 st, bl.a om konst.
Aktuellt bud100 SEK

61736
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 100.4, med tillbehör.
Aktuellt bud100 SEK

61770
Böcker, 30 st, bl.a om konst.
Aktuellt bud100 SEK

61773
Serveringsvagn, trä/krom, "General/Voss", IKEA, 1980-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61775
Pall, konstskinn/krom, snurrbar, höj/sänkbar.
Aktuellt bud100 SEK

61776
Golvlampa, metall, ställbar. Markslöjd.
Aktuellt bud100 SEK

61791
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 4/99, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61792
Torsten Esbjörnsson, litografi E.H., signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61794
Knivar och fickkniv, 4 delar, bl.a J. Marttiini, Finland.
Aktuellt bud100 SEK

61797
Skåp, avlutad furu.
Aktuellt bud100 SEK

61798
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Aktuellt bud100 SEK

61814
Siffer och bokstavsstansar, 5 mm, Romonder Extra-extra.
Aktuellt bud100 SEK

61819
Böcker, 23 st, bl.a konst.
Aktuellt bud100 SEK

61830
Matta, rölakan, ull, "Kibäk", IKEA.
Aktuellt bud100 SEK

61835
Anna Ehrner, skålar och ljuslyktor, 7 delar, glas, "Atoll", Kosta Boda.
Aktuellt bud100 SEK

61840
Stereo, 3 delar, samt fjärrkontroll, "Stereo One", audio pro.
Aktuellt bud100 SEK

61842
Skålar, 3 st, glas, "Tulpan" och "Corona", Orrefors.
Aktuellt bud100 SEK

61846
Martti Rykönen, ljuslyktor, 4 st, glas, "Edgy", Orrefors.
Aktuellt bud100 SEK

61849
Ulrica Hydman Vallien, fat, assietter och ljusstake, 4 delar, glas, ''Tulipa'', Kosta Boda.
Aktuellt bud100 SEK

61850
Samovar, metall.
Aktuellt bud100 SEK

61861
Beth Zeeh, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61864
Mattor, 2+1 st, bomull/plast.
Aktuellt bud100 SEK

61874
Claes Hake, litografi nr 41/150, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61876
Oidentifierad konstnär, ''Ingrid'', etsning, E.T., signerad, 2007.
Aktuellt bud100 SEK

61888
Hyllsystem, metall, Elfa.
Aktuellt bud100 SEK

61263
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
Startbud100 SEK

61274
Startbud100 SEK

61276
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
Startbud100 SEK

61277
Piedestaler, 2 st, trä.
Startbud100 SEK

61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Startbud100 SEK

61334
Vaser m.m, 13 st, keramik/trä/plast, bl.a Syco Keramik.
Startbud100 SEK

61336
Väggur, trä/glas/metall, Brobi.
Startbud100 SEK

61342
Vinöppnare och vinluftare, metall/glas/plast, Leif Mannerström.
Startbud100 SEK

61344
Lego Duplo, ett parti, plast.
Startbud100 SEK

60304
Golvlampa, metall.
Startbud100 SEK

61363
Lampkupor, 5 st, glas.
Startbud100 SEK

61381
Alesandro Canzini, efter, olja på duk, signerad Canzini.
Startbud100 SEK

61384
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G.W. Hill.
Startbud100 SEK

61392
Öronlappsfåtölj med fotpall, textil, Turninova.
Startbud100 SEK

61394
Kaffeservis, 12 delar, porslin, ''Skånska Slott'', Fyrklövern.
Startbud100 SEK

61397
Matbord och stolar, 5 delar, trä/textil, samtida.
Startbud100 SEK

61407
Spegel, bronserad ram, fasettslipat glas.
Startbud100 SEK

61411
Hylla och skohylla, trä.
Startbud100 SEK