Kategorier

11d 11h
Banketter, ett par, björk/textil, 1800-talets senare del.
61724
Banketter, ett par, björk/textil, 1800-talets senare del.
Aktuellt bud100 SEK
11d 11h
Vinglas/remmare, 6 st, glas, Boda, 1900-tal.
61728
Vinglas/remmare, 6 st, glas, Boda, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
11d 11h
Stolar, 6 st, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
61730
Stolar, 6 st, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
11d 11h
Klädskåp med 2 lådor, ådringsmålat trä, 1800-talets andra hälft.
61732
Klädskåp med 2 lådor, ådringsmålat trä, 1800-talets andra hälft.
Aktuellt bud100 SEK
11d 11h
Amerikansk gungstol, trä,/textil, 1800-talets andra hälft.
61733
Amerikansk gungstol, trä,/textil, 1800-talets andra hälft.
Aktuellt bud100 SEK
11d 11h
Böcker, 30 st, bl.a om konst.
61735
Böcker, 30 st, bl.a om konst.
Aktuellt bud100 SEK
11d 11h
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 100.4, med tillbehör.
61736
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 100.4, med tillbehör.
Aktuellt bud100 SEK
11d 11h
Böcker, 30 st, bl.a om konst.
61770
Böcker, 30 st, bl.a om konst.
Aktuellt bud100 SEK
11d 11h
Serveringsvagn, trä/krom, "General/Voss", IKEA, 1980-tal.
61773
Serveringsvagn, trä/krom, "General/Voss", IKEA, 1980-tal.
Aktuellt bud100 SEK
11d 11h
Pall, konstskinn/krom, snurrbar, höj/sänkbar.
61775
Pall, konstskinn/krom, snurrbar, höj/sänkbar.
Aktuellt bud100 SEK
11d 11h
Golvlampa, metall, ställbar. Markslöjd.
61776
Golvlampa, metall, ställbar. Markslöjd.
Aktuellt bud100 SEK
13d 9h
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 4/99, signerad.
61791
Torsten Esbjörnsson, litografi nr 4/99, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
13d 9h
Torsten Esbjörnsson, litografi E.H., signerad.
61792
Torsten Esbjörnsson, litografi E.H., signerad.
Aktuellt bud100 SEK
13d 9h
Knivar och fickkniv, 4 delar, bl.a J. Marttiini, Finland.
61794
Knivar och fickkniv, 4 delar, bl.a J. Marttiini, Finland.
Aktuellt bud100 SEK
13d 10h
Skåp, avlutad furu.
61797
Skåp, avlutad furu.
Aktuellt bud100 SEK
13d 10h
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
61798
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Aktuellt bud100 SEK
13d 10h
Siffer och bokstavsstansar, 5 mm, Romonder Extra-extra.
61814
Siffer och bokstavsstansar, 5 mm, Romonder Extra-extra.
Aktuellt bud100 SEK
13d 10h
Böcker, 23 st, bl.a konst.
61819
Böcker, 23 st, bl.a konst.
Aktuellt bud100 SEK
13d 10h
Matta, rölakan, ull, "Kibäk", IKEA.
61830
Matta, rölakan, ull, "Kibäk", IKEA.
Aktuellt bud100 SEK
13d 10h
Anna Ehrner, skålar och ljuslyktor, 7 delar, glas, "Atoll", Kosta Boda.
61835
Anna Ehrner, skålar och ljuslyktor, 7 delar, glas, "Atoll", Kosta Boda.
Aktuellt bud100 SEK
13d 11h
Stereo, 3 delar, samt fjärrkontroll, "Stereo One", audio pro.
61840
Stereo, 3 delar, samt fjärrkontroll, "Stereo One", audio pro.
Aktuellt bud100 SEK
13d 11h
Skålar, 3 st, glas, "Tulpan" och "Corona", Orrefors.
61842
Skålar, 3 st, glas, "Tulpan" och "Corona", Orrefors.
Aktuellt bud100 SEK
13d 11h
Martti Rykönen, ljuslyktor, 4 st, glas, "Edgy", Orrefors.
61846
Martti Rykönen, ljuslyktor, 4 st, glas, "Edgy", Orrefors.
Aktuellt bud100 SEK
13d 11h
Ulrica Hydman Vallien, fat, assietter och ljusstake, 4 delar, glas, ''Tulipa'', Kosta Boda.
61849
Ulrica Hydman Vallien, fat, assietter och ljusstake, 4 delar, glas, ''Tulipa'', Kosta Boda.
Aktuellt bud100 SEK
13d 11h
Samovar, metall.
61850
Samovar, metall.
Aktuellt bud100 SEK
13d 11h
Beth Zeeh, olja på pannå, signerad.
61861
Beth Zeeh, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
13d 11h
Mattor, 2+1 st, bomull/plast.
61864
Mattor, 2+1 st, bomull/plast.
Aktuellt bud100 SEK
13d 11h
Claes Hake, litografi nr 41/150, signerad.
61874
Claes Hake, litografi nr 41/150, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
13d 11h
Oidentifierad konstnär, ''Ingrid'', etsning, E.T., signerad, 2007.
61876
Oidentifierad konstnär, ''Ingrid'', etsning, E.T., signerad, 2007.
Aktuellt bud100 SEK
13d 12h
Hyllsystem, metall, Elfa.
61888
Hyllsystem, metall, Elfa.
Aktuellt bud100 SEK
2d 9h
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
61263
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
Startbud100 SEK
2d 10h
Soffbord, teak, detaljer i mässing, 1900-talets andra hälft.
61274
Soffbord, teak, detaljer i mässing, 1900-talets andra hälft.
Startbud100 SEK
2d 10h
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
61276
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
Startbud100 SEK
2d 10h
Piedestaler, 2 st, trä.
61277
Piedestaler, 2 st, trä.
Startbud100 SEK
2d 10h
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Startbud100 SEK
2d 11h
Vaser m.m, 13 st, keramik/trä/plast, bl.a Syco Keramik.
61334
Vaser m.m, 13 st, keramik/trä/plast, bl.a Syco Keramik.
Startbud100 SEK
2d 11h
Väggur, trä/glas/metall, Brobi.
61336
Väggur, trä/glas/metall, Brobi.
Startbud100 SEK
2d 11h
Vinöppnare och vinluftare, metall/glas/plast, Leif Mannerström.
61342
Vinöppnare och vinluftare, metall/glas/plast, Leif Mannerström.
Startbud100 SEK
2d 11h
Lego Duplo, ett parti, plast.
61344
Lego Duplo, ett parti, plast.
Startbud100 SEK
2d 12h
Golvlampa, metall.
60304
Golvlampa, metall.
Startbud100 SEK
4d 10h
Lampkupor, 5 st, glas.
61363
Lampkupor, 5 st, glas.
Startbud100 SEK
4d 10h
Alesandro Canzini, efter, olja på duk, signerad Canzini.
61381
Alesandro Canzini, efter, olja på duk, signerad Canzini.
Startbud100 SEK
4d 10h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G.W. Hill.
61384
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G.W. Hill.
Startbud100 SEK
4d 10h
Öronlappsfåtölj med fotpall, textil, Turninova.
61392
Öronlappsfåtölj med fotpall, textil, Turninova.
Startbud100 SEK
4d 10h
Kaffeservis, 12 delar, porslin, ''Skånska Slott'', Fyrklövern.
61394
Kaffeservis, 12 delar, porslin, ''Skånska Slott'', Fyrklövern.
Startbud100 SEK
4d 10h
Matbord och stolar, 5 delar, trä/textil, samtida.
61397
Matbord och stolar, 5 delar, trä/textil, samtida.
Startbud100 SEK
4d 11h
Spegel, bronserad ram, fasettslipat glas.
61407
Spegel, bronserad ram, fasettslipat glas.
Startbud100 SEK
4d 11h
Hylla och skohylla, trä.
61411
Hylla och skohylla, trä.
Startbud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.