Kategorier

2d 11h
Smart-TV, Samsung UE40J6285SU, med fjärrkontroll.
61333
Smart-TV, Samsung UE40J6285SU, med fjärrkontroll.
Aktuellt bud550 SEK
4d 12h
Bruno Mathsson, klaffbord på hjul, trä/metall, "Berit", Mathsson International, Värnamo, 1900-tal.
61452
Bruno Mathsson, klaffbord på hjul, trä/metall, "Berit", Mathsson International, Värnamo, 1900-tal.
Aktuellt bud550 SEK
9d 11h
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
61641
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Aktuellt bud550 SEK
9d 11h
Gallerimatta, Iran, handknuten, ull.
61645
Gallerimatta, Iran, handknuten, ull.
Aktuellt bud550 SEK
2d 10h
Charlotte Rude & Hjördis Olsson-Une, "GoGo", fåtöljer, ett par, kanvas/stål, IKEA, 1970-tal.
61293
Charlotte Rude & Hjördis Olsson-Une, "GoGo", fåtöljer, ett par, kanvas/stål, IKEA, 1970-tal.
Aktuellt bud500 SEK
2d 11h
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
61315
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
Aktuellt bud500 SEK
2d 11h
Mangel, Elektro Helios.
61343
Mangel, Elektro Helios.
Aktuellt bud500 SEK
4d 9h
Matservis, 34 delar, flintgods, ''Asiatic Pheasant'', Enoch  Wedgwood, England.
61358
Matservis, 34 delar, flintgods, ''Asiatic Pheasant'', Enoch Wedgwood, England.
Aktuellt bud500 SEK
4d 12h
Golvlampa med bord, justerbar lampa, trä/metall/textil, 1900-talets mitt.
61464
Golvlampa med bord, justerbar lampa, trä/metall/textil, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud500 SEK
6d 11h
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
61532
Stringhylla, 5-plan, teak/metall.
Aktuellt bud500 SEK
9d 10h
Trumset, Eagle, med cymbaler, Sabian.
61584
Trumset, Eagle, med cymbaler, Sabian.
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 10h
Monica Bratt, dessertskålar, 13 st, glas, "Puck", Reijmyre.
61388
Monica Bratt, dessertskålar, 13 st, glas, "Puck", Reijmyre.
Aktuellt bud450 SEK
11d 11h
Fåtölj, equipaleskinn/trä, Mexico, 1900-talets andra hälft.
61727
Fåtölj, equipaleskinn/trä, Mexico, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud450 SEK
11d 11h
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 4 st, Kosta Boda.
61784
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 4 st, Kosta Boda.
Aktuellt bud450 SEK
2d 10h
Fickur, 4 st, silver/mässing.
61295
Fickur, 4 st, silver/mässing.
Aktuellt bud400 SEK
2d 12h
Tamburmajor, trä.
61350
Tamburmajor, trä.
Aktuellt bud400 SEK
2d 12h
Matservis, 49 delar, flintgods, "Vinranka", Gefle.
60289
Matservis, 49 delar, flintgods, "Vinranka", Gefle.
Aktuellt bud400 SEK
9d 11h
Matta, Persien Bidjar, handknuten, ull.
61649
Matta, Persien Bidjar, handknuten, ull.
Aktuellt bud400 SEK
9d 12h
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
61654
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
Aktuellt bud400 SEK
13d 10h
Kruka, terrakotta, samt fat 4 st, keramik.
61823
Kruka, terrakotta, samt fat 4 st, keramik.
Aktuellt bud400 SEK
2d 9h
Ryamatta, ull, "Maya", Nordiska Kompaniet, 1970/80-tal.
61265
Ryamatta, ull, "Maya", Nordiska Kompaniet, 1970/80-tal.
Aktuellt bud350 SEK
2d 11h
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
61320
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
Aktuellt bud350 SEK
4d 11h
Balja, koppar.
61438
Balja, koppar.
Aktuellt bud350 SEK
4d 12h
Hylla, 5 lådor, teak.
61448
Hylla, 5 lådor, teak.
Aktuellt bud350 SEK
4d 12h
Figurin, porslin, Wallendorf.
61461
Figurin, porslin, Wallendorf.
Aktuellt bud350 SEK
6d 10h
Karaokestation, Fenton Live 280, samt 2 mikrofoner, DM-100.
61482
Karaokestation, Fenton Live 280, samt 2 mikrofoner, DM-100.
Aktuellt bud350 SEK
6d 10h
Smart-TV, Panasonic TX-55MX710E, med fjärrkontroll samt tillbehör.
61508
Smart-TV, Panasonic TX-55MX710E, med fjärrkontroll samt tillbehör.
Aktuellt bud350 SEK
6d 11h
Vägglampor för utomhusbruk, ett par, glas/mässing, Lido.
61547
Vägglampor för utomhusbruk, ett par, glas/mässing, Lido.
Aktuellt bud350 SEK
2d 10h
Nattljusstakar, ett par, mässing, Skultuna.
61270
Nattljusstakar, ett par, mässing, Skultuna.
Aktuellt bud300 SEK
2d 10h
Anita Nylund, burk med lock, keramik/teak, "Majas Mejeri, ur serien "Vår lilla stad", Jie.
61280
Anita Nylund, burk med lock, keramik/teak, "Majas Mejeri, ur serien "Vår lilla stad", Jie.
Aktuellt bud300 SEK
2d 11h
Lego, ett parti, samt ritningar.
61325
Lego, ett parti, samt ritningar.
Aktuellt bud300 SEK
2d 11h
Gallerimatta, orientalisk stil, ull.
61329
Gallerimatta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud300 SEK
2d 11h
Mustang City Komfort, herrcykel, 28 tum, 5 växlar.
61345
Mustang City Komfort, herrcykel, 28 tum, 5 växlar.
Aktuellt bud300 SEK
4d 10h
Hugo Troeds, sideboard, teak, Bjärnum, 1950/60-tal.
61370
Hugo Troeds, sideboard, teak, Bjärnum, 1950/60-tal.
Aktuellt bud300 SEK
4d 10h
Bananlådor, 3 st, trä, Fyffes, A.-B. Banankompaniet.
61374
Bananlådor, 3 st, trä, Fyffes, A.-B. Banankompaniet.
Aktuellt bud300 SEK
4d 11h
Matta, orientalisk stil, ull.
61437
Matta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud300 SEK
6d 10h
Formar, keramik/glas, bl.a "Koka", Rörstrand.
61478
Formar, keramik/glas, bl.a "Koka", Rörstrand.
Aktuellt bud300 SEK
6d 10h
MC-lyft, metall, Biltema 82-414.
61481
MC-lyft, metall, Biltema 82-414.
Aktuellt bud300 SEK
6d 11h
Vitrinskåp, 4 skåp varav en har 2 lådor, mahogny, gustaviansk stil, 1900-tal.
61512
Vitrinskåp, 4 skåp varav en har 2 lådor, mahogny, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud300 SEK
9d 11h
Gunnar Ander, ljusstakar, ett par, Ystad Metall.
61620
Gunnar Ander, ljusstakar, ett par, Ystad Metall.
Aktuellt bud300 SEK
9d 12h
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
61653
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
Aktuellt bud300 SEK
11d 10h
Kaffeserrvis, 35 delar, porslin, ''Echt Cobalt'', Schumann Arzberg, Bavaria.
61685
Kaffeserrvis, 35 delar, porslin, ''Echt Cobalt'', Schumann Arzberg, Bavaria.
Aktuellt bud300 SEK
11d 10h
Timo Sarpaneva, ljusstakar, ett par, glas, ''Festivo'', Iittala, Finland, monogramsignerade.
61686
Timo Sarpaneva, ljusstakar, ett par, glas, ''Festivo'', Iittala, Finland, monogramsignerade.
Aktuellt bud300 SEK
11d 10h
Armlänk, guld 14k och jadestenar.
61689
Armlänk, guld 14k och jadestenar.
Aktuellt bud300 SEK
11d 11h
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 3 st, Kosta Boda.
61789
Gunnel Sahlin, glasfrukter, 3 st, Kosta Boda.
Aktuellt bud300 SEK
13d 9h
Sigill, maschettknappar m.m, 9 delar, militärt.
61793
Sigill, maschettknappar m.m, 9 delar, militärt.
Aktuellt bud300 SEK
13d 10h
Krukor, ett par, terrakotta.
61818
Krukor, ett par, terrakotta.
Aktuellt bud300 SEK
13d 10h
Böcker, 23 st, bl.a konst.
61832
Böcker, 23 st, bl.a konst.
Aktuellt bud300 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.