Kategorier

9d 9h
Kamelsadelpallar, 2 st, trä/skinn.
61589
Kamelsadelpallar, 2 st, trä/skinn.
Startbud100 SEK
9d 9h
Piedestal, björk.
61590
Piedestal, björk.
Startbud100 SEK
9d 9h
Bord med speldosa, trä/textil, Italien, 1900-tal.
61591
Bord med speldosa, trä/textil, Italien, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 9h
Samlarporslin, 7 delar, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
61595
Samlarporslin, 7 delar, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Startbud100 SEK
9d 9h
Lampor, 2 st, metall, Design House Stockholm och Frandsen Lightning.
61603
Lampor, 2 st, metall, Design House Stockholm och Frandsen Lightning.
Startbud100 SEK
9d 9h
Stereo, Pioneer.
61606
Stereo, Pioneer.
Startbud100 SEK
9d 9h
Golvstaffli och målarduk, trä/linne.
61612
Golvstaffli och målarduk, trä/linne.
Startbud100 SEK
9d 9h
Pall, textil/trä.
61613
Pall, textil/trä.
Startbud100 SEK
9d 9h
Bänk, ek/textil.
61614
Bänk, ek/textil.
Startbud100 SEK
9d 9h
Sidobord, trä, Italien.
61616
Sidobord, trä, Italien.
Startbud100 SEK
9d 10h
Bord, trä, rokokostil, 1900-tal.
61625
Bord, trä, rokokostil, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 10h
Vägghylla med spegel, bambu/rotting.
61627
Vägghylla med spegel, bambu/rotting.
Startbud100 SEK
9d 10h
Stereo samt högtalare, 3 delar, JVC.
61628
Stereo samt högtalare, 3 delar, JVC.
Startbud100 SEK
9d 10h
Stege, hopfällbar, metall, KWA.
61633
Stege, hopfällbar, metall, KWA.
Startbud100 SEK
9d 10h
Vas, gips.
61634
Vas, gips.
Startbud100 SEK
9d 10h
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
61635
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 10h
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
61636
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 10h
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
61638
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 10h
Spegel, bemålat trä.
61639
Spegel, bemålat trä.
Startbud100 SEK
9d 10h
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
61647
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Startbud100 SEK
9d 10h
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
61651
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
Startbud100 SEK
9d 11h
Tvätt- och förvaringskorg, flätade.
61658
Tvätt- och förvaringskorg, flätade.
Startbud100 SEK
9d 11h
Terrin med lock, porslin, Kina, 1900-tal.
61659
Terrin med lock, porslin, Kina, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 11h
Sängbord, 2 lådor, bambu/trä, "Mirianda", Dux.
61660
Sängbord, 2 lådor, bambu/trä, "Mirianda", Dux.
Startbud100 SEK
9d 11h
Golvlampa, justerbar, metall/textil, Örsjö Industri.
61661
Golvlampa, justerbar, metall/textil, Örsjö Industri.
Startbud100 SEK
9d 11h
Golvlampa och lampskärm, metall/textil.
61663
Golvlampa och lampskärm, metall/textil.
Startbud100 SEK
9d 11h
Rullklaffsekretär, 6 lådor, trä.
61664
Rullklaffsekretär, 6 lådor, trä.
Startbud100 SEK
9d 11h
CD-skivor, ett parti, blandat.
61665
CD-skivor, ett parti, blandat.
Startbud100 SEK
9d 11h
CD-skivor, ett parti, blandat.
61666
CD-skivor, ett parti, blandat.
Startbud100 SEK
9d 11h
Hans L. Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1970.
61671
Hans L. Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1970.
Startbud100 SEK
9d 11h
Tryck, Asien.
60430
Tryck, Asien.
Startbud100 SEK
9d 11h
Skålar, burkar och fat, keramik, bl.a Höganäs Keramik.
60295
Skålar, burkar och fat, keramik, bl.a Höganäs Keramik.
Startbud100 SEK
9d 11h
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
60309
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
Startbud100 SEK
9d 11h
Ljusstakar, 8 st, metall, bl.a Skultuna och "Shell", Design House, Stockholm.
59686
Ljusstakar, 8 st, metall, bl.a Skultuna och "Shell", Design House, Stockholm.
Startbud100 SEK
9d 11h
Snurrfåtöljer, 4 st, plast/konstskinn/metall, 2000-tal.
60473
Snurrfåtöljer, 4 st, plast/konstskinn/metall, 2000-tal.
Startbud100 SEK
9d 11h
Fotogentaklampa, 3 ljuspunkter inkluderat fotogenlampan, metall/glas.
60492
Fotogentaklampa, 3 ljuspunkter inkluderat fotogenlampan, metall/glas.
Startbud100 SEK
9d 11h
Karin Mobring, skåp med underrede, 2 st, trä/glas, "Vadstena", IKEA, 1900-tal.
60524
Karin Mobring, skåp med underrede, 2 st, trä/glas, "Vadstena", IKEA, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 11h
Symaskin, Brother VX 661S.
60585
Symaskin, Brother VX 661S.
Startbud100 SEK
9d 11h
Bordslampa, keramik/metall/textil, Nittsjö.
60593
Bordslampa, keramik/metall/textil, Nittsjö.
Startbud100 SEK
9d 11h
Böcker om trädgård och växter, 10 st.
60614
Böcker om trädgård och växter, 10 st.
Startbud100 SEK
9d 11h
Ryamatta, figural, ull, 1950-tal.
60880
Ryamatta, figural, ull, 1950-tal.
Startbud100 SEK
9d 11h
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
60925
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 11h
Vas, keramik, "Ivory", Rörstrand, 1900-tal.
60936
Vas, keramik, "Ivory", Rörstrand, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 11h
Vitrinskåp med belysning, trä/glas/metall.
60956
Vitrinskåp med belysning, trä/glas/metall.
Startbud100 SEK
9d 11h
Taklampa, glas, ''Zero'', Tyringe.
60986
Taklampa, glas, ''Zero'', Tyringe.
Startbud100 SEK
9d 12h
Ljushållare till vägg, ett par, metall.
60730
Ljushållare till vägg, ett par, metall.
Startbud100 SEK
9d 12h
Piedestal, keramik.
60758
Piedestal, keramik.
Startbud100 SEK
11d 9h
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi  285/375, signerad, 1978.
61691
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 285/375, signerad, 1978.
Startbud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.