61692
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 271/375, signerad, 1978.
Startbud100 SEK

61697
Kanna och skålar, 7 delar, glas.
Startbud100 SEK

61699
Eddy Gerhard, olja på duk, signerad.
Startbud100 SEK

61700
Margareta Nislander, olja på pannå, signerad.
Startbud100 SEK

61701
Kristina Munklinde, ''Grottfolket V'', linoleumsnitt nr 41/70, signerad.
Startbud100 SEK

61702
Michel Moskovtchenko, linoleumsnitt nr 8/30, signerad,1970.
Startbud100 SEK

61703
Jörgen Fogelquist, litografi nr 108/150, signerad.
Startbud100 SEK

61704
Lars Hofsjö, ''Utsikt från ett palats'', blandteknik, signerad.
Startbud100 SEK

61705
Oidentifierad konstnär, blyerts, signerad, 1969.
Startbud100 SEK

61709
Affisch, ''Kivik Art ´19 Ulla Viotti 23 Juni- 1 September'', Kivik Art Centre Österlen Sweden.
Startbud100 SEK

61710
Affisch, ''Ceramics in architecture, Public art and installation'', Barcelona 2016, Chinese Clay Art, USA.
Startbud100 SEK

61711
Claes Håkansson, litografi nr 66/250, signerad.
Startbud100 SEK

61712
Räfsa, trä.
Startbud100 SEK

61714
Lars Hofsjö, blandteknik.
Startbud100 SEK

61718
Viveka Viotti, linoleumsnitt, nr 21/50, signerad.
Startbud100 SEK

61719
Einar Persson, etsning, signerad.
Startbud100 SEK

61720
Golvlampa, metall, ställbar skärm, Aneta.
Startbud100 SEK

61721
Jens Söndergaard, litografi nr 271/296, signerad.
Startbud100 SEK

60099
Byrå med spegel, 7 lådor, avlutad furu.
Startbud100 SEK

61725
Väggplåtar, mässing, ett par, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61729
Avfallsbehållare, metall, Justrite.
Startbud100 SEK

61731
Glasservis, 37 delar, Axel Peterssons glassliperi, Kosta, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61734
Golvlampa, trä.
Startbud100 SEK

61757
Matbord, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61771
Pall, textil, hjultrissor, samtida.
Startbud100 SEK

61772
Krister Gustavsson, stolar, ett par, skinn/krom, hopfällbara, Ire Möbler.
Startbud100 SEK

61774
Dukar m.m., ett parti.
Startbud100 SEK

61781
Skrivbord, ek.
Startbud100 SEK

61783
Fotpall, skinn/krom, snurrbar.
Startbud100 SEK

61788
Keramik, 4 delar, bl.a Anna-Lisa Thomson, Upsala Ekeby.
Startbud100 SEK

61795
Skåp, avlutad furu.
Startbud100 SEK

61796
Assietter/jultallrikar, 8 st, porslin, nr 1-8, Jenny Nyström, Nils Holgersson Gården, Kalmar Läns Museum.
Startbud100 SEK

61799
Bänk, trä, 1900-talets andra hälft.
Startbud100 SEK

61800
Alvar Aalto, skål, glas, ''Savoy'', Iiittala, Finland.
Startbud100 SEK

61801
Kista, björk.
Startbud100 SEK

61803
Ebbe Sjölin, olja på pannå, 7 st, signerade, 1975.
Startbud100 SEK

61804
Väggskåp, furu, 2 hyllor, Karl Andersson & Söner, Huskvarna.
Startbud100 SEK

61806
Högtalare, Model 10 Stereo, Tivoli Audio.
Startbud100 SEK

61807
Acetat silikon, 24 tuber, svart, Dowsil 781, DOW.
Startbud100 SEK

61808
Antonio Gioia, "Avanti", sideboard, trä, Dux, 1900-talets sista kvartal.
Startbud100 SEK

61809
Startbud100 SEK

61810
Skål, poppel, Söwe Konst, Sövestad.
Startbud100 SEK

61811
Stolar, 2 st, trä/metall.
Startbud100 SEK

61812
Kontorsstol på hjul, höj/sänkbar, Kevi.
Startbud100 SEK

61813
Reclinerfåtölj med fotpall, textil/bok.
Startbud100 SEK

61816
Armbandsur, ett parti, bl.a Casio och Calvin Klein.
Startbud100 SEK

61820
Armbandsur, herr, Casio Edifice Chronograph, WR100M.
Startbud100 SEK

61821
Armbandsur, herr, Seiko.
Startbud100 SEK