11d 9h
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi  271/375, signerad, 1978.
61692
Startbud100 SEK
11d 9h
Kanna och skålar, 7 delar, glas.
61697
Startbud100 SEK
11d 9h
Eddy Gerhard, olja på duk, signerad.
61699
Startbud100 SEK
11d 9h
Margareta Nislander, olja på pannå, signerad.
61700
Startbud100 SEK
11d 9h
Kristina Munklinde, ''Grottfolket V'', linoleumsnitt nr 41/70, signerad.
61701
Startbud100 SEK
11d 9h
Michel Moskovtchenko, linoleumsnitt nr 8/30, signerad,1970.
61702
Startbud100 SEK
11d 9h
Jörgen Fogelquist, litografi nr 108/150, signerad.
61703
Startbud100 SEK
11d 9h
Lars Hofsjö, ''Utsikt från ett palats'', blandteknik, signerad.
61704
Startbud100 SEK
11d 9h
Oidentifierad konstnär, blyerts, signerad, 1969.
61705
Startbud100 SEK
11d 9h
Affisch, ''Kivik Art ´19 Ulla Viotti 23 Juni- 1 September'', Kivik Art Centre Österlen Sweden.
61709
Startbud100 SEK
11d 9h
Affisch, ''Ceramics in architecture, Public art and installation'', Barcelona 2016, Chinese Clay Art, USA.
61710
Startbud100 SEK
11d 9h
Claes Håkansson, litografi nr 66/250, signerad.
61711
Startbud100 SEK
11d 9h
Räfsa, trä.
61712
Räfsa, trä.
Startbud100 SEK
11d 9h
Lars Hofsjö, blandteknik.
61714
Lars Hofsjö, blandteknik.
Startbud100 SEK
11d 9h
Viveka Viotti, linoleumsnitt, nr 21/50, signerad.
61718
Startbud100 SEK
11d 9h
Einar Persson, etsning, signerad.
61719
Startbud100 SEK
11d 9h
Golvlampa, metall, ställbar skärm, Aneta.
61720
Startbud100 SEK
11d 9h
Jens Söndergaard, litografi nr 271/296, signerad.
61721
Startbud100 SEK
11d 9h
Byrå med spegel, 7 lådor, avlutad furu.
60099
Startbud100 SEK
11d 10h
Väggplåtar, mässing, ett par, 1900-tal.
61725
Startbud100 SEK
11d 10h
Avfallsbehållare, metall, Justrite.
61729
Startbud100 SEK
11d 10h
Glasservis, 37 delar, Axel Peterssons glassliperi, Kosta, 1900-tal.
61731
Startbud100 SEK
11d 10h
Golvlampa, trä.
61734
Golvlampa, trä.
Startbud100 SEK
11d 10h
Matbord, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
61757
Startbud100 SEK
11d 10h
Pall, textil, hjultrissor, samtida.
61771
Startbud100 SEK
11d 10h
Krister Gustavsson, stolar, ett par, skinn/krom, hopfällbara, Ire Möbler.
61772
Startbud100 SEK
11d 10h
Dukar m.m., ett parti.
61774
Dukar m.m., ett parti.
Startbud100 SEK
11d 10h
Skrivbord, ek.
61781
Skrivbord, ek.
Startbud100 SEK
11d 10h
Fotpall, skinn/krom, snurrbar.
61783
Startbud100 SEK
11d 10h
Keramik, 4 delar, bl.a Anna-Lisa Thomson, Upsala Ekeby.
61788
Startbud100 SEK
13d 8h
Skåp, avlutad furu.
61795
Skåp, avlutad furu.
Startbud100 SEK
13d 8h
Assietter/jultallrikar, 8 st, porslin, nr 1-8, Jenny Nyström, Nils Holgersson Gården, Kalmar Läns Museum.
61796
Startbud100 SEK
13d 8h
Bänk, trä, 1900-talets andra hälft.
61799
Startbud100 SEK
13d 8h
Alvar Aalto, skål, glas, ''Savoy'', Iiittala, Finland.
61800
Startbud100 SEK
13d 8h
Kista, björk.
61801
Kista, björk.
Startbud100 SEK
13d 9h
Ebbe Sjölin, olja på pannå, 7 st, signerade, 1975.
61803
Startbud100 SEK
13d 9h
Väggskåp, furu, 2 hyllor, Karl Andersson & Söner, Huskvarna.
61804
Startbud100 SEK
13d 9h
Högtalare, Model 10 Stereo, Tivoli Audio.
61806
Startbud100 SEK
13d 9h
Acetat silikon, 24 tuber, svart, Dowsil 781, DOW.
61807
Startbud100 SEK
13d 9h
Antonio Gioia, "Avanti", sideboard, trä, Dux, 1900-talets sista kvartal.
61808
Startbud100 SEK
13d 9h
61809
Startbud100 SEK
13d 9h
Skål, poppel, Söwe Konst, Sövestad.
61810
Startbud100 SEK
13d 9h
Stolar, 2 st, trä/metall.
61811
Stolar, 2 st, trä/metall.
Startbud100 SEK
13d 9h
Kontorsstol på hjul, höj/sänkbar, Kevi.
61812
Startbud100 SEK
13d 9h
Reclinerfåtölj med fotpall, textil/bok.
61813
Startbud100 SEK
13d 9h
Armbandsur, ett parti, bl.a Casio och Calvin Klein.
61816
Startbud100 SEK
13d 9h
Armbandsur, herr, Casio Edifice Chronograph, WR100M.
61820
Startbud100 SEK
13d 9h
Armbandsur, herr, Seiko.
61821
Armbandsur, herr, Seiko.
Startbud100 SEK