13d 9h
Anna Ehrner, skål och ljusykta, glas, Kosta Boda, signerade.
61825
Startbud100 SEK
13d 9h
Kjell Engman, skål och vas, glas, ''Oktober'', Kosta Boda, signerade.
61826
Startbud100 SEK
13d 9h
Stol med förvaring, furu.
61827
Stol med förvaring, furu.
Startbud100 SEK
13d 9h
Matservisdelar, 11 delar, plast, Marimekko, Zak! Designs.
61828
Startbud100 SEK
13d 9h
Matta, Iran, handknuten, ull.
61829
Matta, Iran, handknuten, ull.
Startbud100 SEK
13d 9h
Bord på bockar, furu.
61831
Bord på bockar, furu.
Startbud100 SEK
13d 9h
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro, bl.a "Daisa", 1978.
61833
Startbud100 SEK
13d 9h
Glas, 15 st, 2 olika modeller.
61834
Startbud100 SEK
13d 9h
Skålar m.m, 5 delar, metall, bl.a Monika Muller, IKEA.
61837
Startbud100 SEK
13d 9h
Dekorationsbrasa, plast, fasett.
61838
Startbud100 SEK
13d 9h
Cd-skivor, ett parti, jazz.
61839
Cd-skivor, ett parti, jazz.
Startbud100 SEK
13d 10h
Handdammsugare med laddare, Nilfisk Quick 28Vmax.
61841
Startbud100 SEK
13d 10h
Tak och fönsterlampor, 3 delar, Markslöjd.
61844
Startbud100 SEK
13d 10h
Erika Höglund, skulptur, glas, ''Artémiss'', Mats Johansson Målerås Glasbruk.
61845
Startbud100 SEK
13d 10h
Glas, 11 st, gukdkant.
61847
Glas, 11 st, gukdkant.
Startbud100 SEK
13d 10h
Ulrica Hydman Vallien, vin och snapsglas, 3 st, ''Tulipa'', Kosta Boda, signerade.
61848
Startbud100 SEK
13d 10h
Etikettskrivare, Zebra GX430t.
61851
Startbud100 SEK
13d 10h
Bijouterier, ett parti, bl.a bärnsten.
61853
Startbud100 SEK
13d 10h
Joan Miró, efter tryck, signerad i trycket.
61855
Startbud100 SEK
13d 10h
Hans Östman, ''Orgelkonsert'', olja på duk, monogramsignerad.
61856
Startbud100 SEK
13d 10h
Tage Nilsson, blandteknik, signerad, 1960.
61857
Startbud100 SEK
13d 10h
Hylla, 10 hyllplan, trä/metall.
61858
Startbud100 SEK
13d 10h
Gösta Asp, olja på duk uppklistrad på pannå, signerad, 1955.
61859
Startbud100 SEK
13d 10h
Gunda Eriksson, ''Blåsippor'', olja på duk uppklistrad på pannå, signerad.
61860
Startbud100 SEK
13d 10h
Börje Sandelin, ''Åskådare'', etsning nr 24/35, signerad.
61862
Startbud100 SEK
13d 10h
Peter Sylvester, ''Den järnhårde Messias'', akvatint/etsning nr IVX/VX, signerad, 1977.
61863
Startbud100 SEK
13d 10h
Friedrich Henkel, etsnig nr XLII/L, signerad, 1972.
61865
Startbud100 SEK
13d 10h
Oidentifierad konstnär, linoleumsnitt EL, otydligt signerad.
61866
Startbud100 SEK
13d 10h
Oidentifierad konstnär, glasmålning.
61867
Startbud100 SEK
13d 10h
Vägglampa, textil/metall, Anders Ljungberg & Yvonne Nyström, "Stella", Bsweden.
61868
Startbud100 SEK
13d 10h
Helge Nysell, ''Från Orust'', akvarell, signerad.
61869
Startbud100 SEK
13d 10h
Valdemar Jordan, ''Spansk tvätterska'', färgträsnitt, provtryck, signerad, 1960.
61870
Startbud100 SEK
13d 10h
Ljusstake, för 6 ljus, metall/glas, By Rydéns.
61871
Startbud100 SEK
13d 10h
Louis Bastin, ''Gosse i randig tröja'', etsning nr 40/110, signerad, 1949.
61872
Startbud100 SEK
13d 10h
Bror Stawe, etsning nr 3/25, signerad, 1969.
61875
Startbud100 SEK
13d 10h
Erik Olson, litografi nr 81/310, signerad, 1973.
61877
Startbud100 SEK
13d 10h
Whiteboard, 3 st, Nobo, med tillbehör.
61878
Startbud100 SEK
13d 10h
Olle Bonniér, litgorafi nr 111/115, signerad, 1958.
61879
Startbud100 SEK
13d 10h
Torsten Renqvist, ''Fågna träd'', träsnitt nr 6/20, monogramsignerad, 1952.
61880
Startbud100 SEK
13d 10h
Whiteboard, 2+1, bl.a Nobo, med tillbehör.
61881
Startbud100 SEK
13d 11h
Fladdermusfåtöljer, 2 st, textil/skinn/metall.
61884
Startbud100 SEK
13d 11h
Verktygstavlor, 4 st, metall, bl.a Orderinvest AB, med tillbehör.
61885
Startbud100 SEK
13d 11h
Rullbockar, ett par, metall.
61886
Rullbockar, ett par, metall.
Startbud100 SEK
13d 11h
Gunnar Kanevad, spegelglas på furuträ, signerad a tergo.
61887
Startbud100 SEK