61825
Anna Ehrner, skål och ljusykta, glas, Kosta Boda, signerade.
Startbud100 SEK

61826
Kjell Engman, skål och vas, glas, ''Oktober'', Kosta Boda, signerade.
Startbud100 SEK

61827
Stol med förvaring, furu.
Startbud100 SEK

61828
Matservisdelar, 11 delar, plast, Marimekko, Zak! Designs.
Startbud100 SEK

61829
Matta, Iran, handknuten, ull.
Startbud100 SEK

61831
Bord på bockar, furu.
Startbud100 SEK

61833
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro, bl.a "Daisa", 1978.
Startbud100 SEK

61834
Glas, 15 st, 2 olika modeller.
Startbud100 SEK

61837
Skålar m.m, 5 delar, metall, bl.a Monika Muller, IKEA.
Startbud100 SEK

61838
Dekorationsbrasa, plast, fasett.
Startbud100 SEK

61839
Cd-skivor, ett parti, jazz.
Startbud100 SEK

61841
Handdammsugare med laddare, Nilfisk Quick 28Vmax.
Startbud100 SEK

61844
Tak och fönsterlampor, 3 delar, Markslöjd.
Startbud100 SEK

61845
Erika Höglund, skulptur, glas, ''Artémiss'', Mats Johansson Målerås Glasbruk.
Startbud100 SEK

61847
Glas, 11 st, gukdkant.
Startbud100 SEK

61848
Ulrica Hydman Vallien, vin och snapsglas, 3 st, ''Tulipa'', Kosta Boda, signerade.
Startbud100 SEK

61851
Etikettskrivare, Zebra GX430t.
Startbud100 SEK

61853
Bijouterier, ett parti, bl.a bärnsten.
Startbud100 SEK

61855
Joan Miró, efter tryck, signerad i trycket.
Startbud100 SEK

61856
Hans Östman, ''Orgelkonsert'', olja på duk, monogramsignerad.
Startbud100 SEK

61857
Tage Nilsson, blandteknik, signerad, 1960.
Startbud100 SEK

61858
Hylla, 10 hyllplan, trä/metall.
Startbud100 SEK

61859
Gösta Asp, olja på duk uppklistrad på pannå, signerad, 1955.
Startbud100 SEK

61860
Gunda Eriksson, ''Blåsippor'', olja på duk uppklistrad på pannå, signerad.
Startbud100 SEK

61862
Börje Sandelin, ''Åskådare'', etsning nr 24/35, signerad.
Startbud100 SEK

61863
Peter Sylvester, ''Den järnhårde Messias'', akvatint/etsning nr IVX/VX, signerad, 1977.
Startbud100 SEK

61865
Friedrich Henkel, etsnig nr XLII/L, signerad, 1972.
Startbud100 SEK

61866
Oidentifierad konstnär, linoleumsnitt EL, otydligt signerad.
Startbud100 SEK

61867
Oidentifierad konstnär, glasmålning.
Startbud100 SEK

61868
Vägglampa, textil/metall, Anders Ljungberg & Yvonne Nyström, "Stella", Bsweden.
Startbud100 SEK

61869
Helge Nysell, ''Från Orust'', akvarell, signerad.
Startbud100 SEK

61870
Valdemar Jordan, ''Spansk tvätterska'', färgträsnitt, provtryck, signerad, 1960.
Startbud100 SEK

61871
Ljusstake, för 6 ljus, metall/glas, By Rydéns.
Startbud100 SEK

61872
Louis Bastin, ''Gosse i randig tröja'', etsning nr 40/110, signerad, 1949.
Startbud100 SEK

61875
Bror Stawe, etsning nr 3/25, signerad, 1969.
Startbud100 SEK

61877
Erik Olson, litografi nr 81/310, signerad, 1973.
Startbud100 SEK

61878
Whiteboard, 3 st, Nobo, med tillbehör.
Startbud100 SEK

61879
Olle Bonniér, litgorafi nr 111/115, signerad, 1958.
Startbud100 SEK

61880
Torsten Renqvist, ''Fågna träd'', träsnitt nr 6/20, monogramsignerad, 1952.
Startbud100 SEK

61881
Whiteboard, 2+1, bl.a Nobo, med tillbehör.
Startbud100 SEK

61884
Fladdermusfåtöljer, 2 st, textil/skinn/metall.
Startbud100 SEK

61885
Verktygstavlor, 4 st, metall, bl.a Orderinvest AB, med tillbehör.
Startbud100 SEK

61886
Rullbockar, ett par, metall.
Startbud100 SEK

61887
Gunnar Kanevad, spegelglas på furuträ, signerad a tergo.
Startbud100 SEK