61331
Mangelkorg, flätad.
Aktuellt bud250 SEK

61332
Lego, ett parti, samt ritningar.
Aktuellt bud250 SEK

61335
Bestickservis, 71 delar, nysilver, Chippendale.
Aktuellt bud250 SEK

61369
Sängbord, trä, stenskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud250 SEK

61379
Oscar Reutersvärd och Anders Österlin, litografier, 2 st, provtryck och nr 18/110, signerade.
Aktuellt bud250 SEK

61385
Bo Fajans, assietter, 10 st, keramik, 1900-taltes mitt.
Aktuellt bud250 SEK

61419
Aktuellt bud250 SEK

61479
Klädhängare, trä/metall,
Aktuellt bud250 SEK

61495
Åsa Åkerblom, "Ljusterö", rölakanmatta, ull.
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK

61545
Anna Ehrner, vaser, 2 st, glas, "Samoa", Kosta Boda, signerad.
Aktuellt bud250 SEK

61550
DVD/VHS spelare, Samsung DVD-V6600.
Aktuellt bud250 SEK

61600
Plåtburkar och kaffepannor, 7 delar, metall, bl.a C. Nyberg, Vårberg.
Aktuellt bud250 SEK

61622
Blombord, trä/metall.
Aktuellt bud250 SEK

61648
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
Aktuellt bud250 SEK

61778
Tord Björklund, sidobord, glas/krom, "Ry", IKEA, 1900-talets senare del.
Aktuellt bud250 SEK

61802
Ulrika Hydman Vallien, mattallrikar och djupa tallrikar, 18 delar, porslin, ''Nice Flower''.
Aktuellt bud250 SEK

61836
Böcker, 20 st, bl. a konst.
Aktuellt bud250 SEK

61854
Madeleine Pyk, ''Modellen. Hatten Flyger'' tusch och olja papper, signerad.
Aktuellt bud250 SEK

61268
Aktuellt bud225 SEK

61273
Mormorsfilt, virkad.
Aktuellt bud225 SEK

61283
Piedestal, bronserat trä/stenskiva, empirestil, 1900-tal.
Aktuellt bud225 SEK

61285
Syskrin på ben, trä.
Aktuellt bud225 SEK

61290
Pottskåp, trä.
Aktuellt bud225 SEK

61307
Taklampa, glas/mässing, 1970-tal.
Aktuellt bud225 SEK

61328
Aktuellt bud225 SEK

61355
Klockradio, JBL Horizon2 DAB, samt tillbehör.
Aktuellt bud225 SEK

60924
Arthur Percy, vaser, 10 st, glas, Gullaskruf, 1950-tal.
Aktuellt bud225 SEK

61362
Fotogenlampa, glas/mässing.
Aktuellt bud225 SEK

61405
Inger Kihlman, färgetsning, provtryck, signerad, 1992.
Aktuellt bud225 SEK

61418
Karmstol, "Alison", med snurrfunktion, samt sidobord, textil/trä/metall.
Aktuellt bud225 SEK

61430
Ryamatta, Svängsta Lin.
Aktuellt bud225 SEK

61440
Aktuellt bud225 SEK

61476
Bestickservis och brickor, 40 delar, teak/plast.
Aktuellt bud225 SEK

61487
Reclinerfåtölj med fotpall, konstskinn/bok.
Aktuellt bud225 SEK

61566
Gallerimatta, orientalisk, handknuten, ull.
Aktuellt bud225 SEK

61572
Carl Malmsten, "Vapensmeden", karmstolar , 2 st, björk/textil.
Aktuellt bud225 SEK

61672
Oidentifierad konstnär, olja på duk, monogramsignerad.
Aktuellt bud225 SEK

60703
Brosch, sten/guld 18k.
Aktuellt bud225 SEK

61284
Dragspel, Granesso, Hagström, 1900-tal.
Aktuellt bud200 SEK

61296
Armbandsur, dam, Omega.
Aktuellt bud200 SEK

61306
Karmstol, ek/skinn, jugend.
Aktuellt bud200 SEK

61323
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
Aktuellt bud200 SEK

61339
Köksassistent, Electrolux Assistent, samt tillbehör.
Aktuellt bud200 SEK

61340
Grytor och kastrull, 3+1 st, gjutjärn/emaljerat, bl.a Kockums.
Aktuellt bud200 SEK

61359
Stenbordsdukar, 5 st.
Aktuellt bud200 SEK

61366
Kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Berlin Bellevue'', Rosenthal.
Aktuellt bud200 SEK

61367
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud200 SEK

61410
Solglasögon, Gucci.
Aktuellt bud200 SEK