1
1d 3h
Oidentifierad konstnär, ''Mariakyrkan i Ystad'', olja på pannå, signerad J.T Johansson.
60474
Aktuellt bud400 SEK
1d 3h
Gertrud Carlsson, olja på pannå, signerad, 1981.
60475
Aktuellt bud500 SEK
1d 5h
Eric Alsmark, ''Hästar vid ekbacken'', olja på pannå, signerad, 1937.
60567
Aktuellt bud500 SEK
4d 3h
Nanny Nilsson, olja på pannå, monogramsignerad.
58415
Aktuellt bud200 SEK
4d 4h
Tryck och akvarell, oidentifierad konstnär för akvarell signerad M. Borg, Tryck signerad i trycket Boberg, numrerad 8/50.
60619
Aktuellt bud100 SEK
4d 4h
60622
Aktuellt bud175 SEK
4d 4h
Evert Taube, litografi nr 64/195, signerad, 1972.
60624
Aktuellt bud500 SEK
4d 4h
Göran Gidenstam, ''Blasieholmskajen'', litografi nr 113/250, signerad.
60626
Aktuellt bud175 SEK
4d 4h
Litografier, olika konstnärer, signerade och numrerade.
60645
Startbud100 SEK
4d 5h
Emily Eyres, tillskriven, olja på duk, signerad E. Eyres.
59764
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 3h
Jacek K. Mieliwodzki, ''Strövstigen'', olja på pannå, signerad.
60663
Aktuellt bud550 SEK
6d 3h
Edward Wollin, ''YSTAD Lilla Västergatan'', akvarell, signerad, 1945.
60669
Aktuellt bud950 SEK
6d 4h
Skolplanscher, 2 st, textil/trä.
60710
Aktuellt bud250 SEK
6d 4h
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
60718
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
6d 4h
60720
Aktuellt bud4 100 SEK
Värdering8 000 SEK
6d 4h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Anderberg.
60723
Startbud100 SEK
8d 4h
Gerhard Nordström, etsning nr 134/175, signerad.
60824
Aktuellt bud100 SEK
8d 4h
Johan Waldenström, "Från Bornholm", gouache, signerad, daterad 78.
60826
Aktuellt bud100 SEK
8d 5h
Gösta Calmeyer, olja på pannå, signerad, 1961.
60860
Aktuellt bud150 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
11d 3h
L.M. Sjöberg, akryl på duk, 3 st, signerade, daterade 1988/1989.
60888
Startbud100 SEK
11d 4h
Helge Lundström, litografi 112/300, signerad, daterad -71.
60899
Startbud100 SEK
11d 5h
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi  288/375, signerad.
60937
Aktuellt bud150 SEK
11d 5h
Axel Olson, litografi nr 58/360
60939
Aktuellt bud150 SEK