1
20h 52 m
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
60992
Aktuellt bud100 SEK
20h 55 m
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
60994
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
20h 58 m
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
60996
Startbud100 SEK
20h 59 m
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
60997
Aktuellt bud750 SEK
21h 01 m
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
60998
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
21h 04 m
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
61000
Aktuellt bud500 SEK
21h 46 m
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
61028
Aktuellt bud250 SEK
3d 20h
Erik Viktorson, akvarell, signerad, daterad 1969.
61045
Aktuellt bud100 SEK
3d 21h
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
61054
Aktuellt bud250 SEK
3d 21h
Kennet Björne, litografi nr 21/150, signerad, daterad 81.
61063
Startbud100 SEK
5d 21h
Tryck, äldre modebilder, 9 st.
61126
Aktuellt bud125 SEK
5d 21h
61127
Aktuellt bud350 SEK
5d 21h
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
61155
Startbud100 SEK
5d 21h
Jan Härstedt, olja på duk, signerad, 1988.
61157
Startbud100 SEK
5d 22h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A Jerlów.
61159
Aktuellt bud175 SEK
5d 22h
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
61170
Aktuellt bud225 SEK
5d 22h
61181
Aktuellt bud100 SEK
5d 22h
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
61183
Aktuellt bud125 SEK
5d 22h
61184
Startbud100 SEK
5d 22h
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
61185
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
Aktuellt bud100 SEK
5d 22h
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
61187
Startbud100 SEK
5d 22h
61188
Startbud100 SEK
5d 22h
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
61189
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
5d 22h
Ove Olson, olja på duk, signerad.
61195
Aktuellt bud100 SEK
5d 22h
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
61196
Aktuellt bud100 SEK
7d 20h
Oidentifierad konstnär, "Lurblåsaren i Ystad", olja på pannå, otydligt signerad.
61199
Startbud100 SEK
7d 20h
61203
Aktuellt bud100 SEK
7d 21h
Gerhard Wihlborg, "Krokus", pastell, signerad, daterad -74.
61222
Aktuellt bud200 SEK
7d 21h
Konstböcker, 12 st, bl.a Edvard Munch och Rembrandt.
61225
Aktuellt bud100 SEK
7d 21h
Konstböcker, 15 st, bl.a Edward Hopper och Paul Klee.
61227
Aktuellt bud100 SEK
7d 21h
Konstböcker, 10 st, bl.a Andy Warhol och Picasso.
61229
Aktuellt bud100 SEK
7d 21h
Konstböcker, 10 st, bl.a Gustav Rudberg och Aschenbrenner.
61230
Aktuellt bud100 SEK
7d 21h
Konstböcker m.m, 12 st, bl.a Ola Billgren och Wassily Kandinsky.
61232
Aktuellt bud100 SEK
7d 21h
Konstböcker, 10 st, bl.a Lennart Rodhe och Skagenmålarna.
61233
Aktuellt bud125 SEK
7d 21h
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
61234
Startbud100 SEK
7d 21h
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
61235
Startbud100 SEK
7d 22h
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
61258
Startbud100 SEK
7d 22h
60720
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering8 000 SEK
10d 21h
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
61286
Aktuellt bud100 SEK
10d 21h
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
61288
Aktuellt bud100 SEK
10d 23h
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
60718
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
12d 21h
Bendt Lauridsen, olja på duk, signerad.
61376
Startbud100 SEK
12d 21h
Valerie Olsson Komstad, olja på duk, signerad.
61378
Aktuellt bud100 SEK
12d 21h
Oscar Reutersvärd och Anders Österlin, litografier, 2 st, provtryck och nr 18/110, signerade.
61379
Aktuellt bud100 SEK
12d 21h
Alesandro Canzini, efter, olja på duk, signerad Canzini.
61381
Startbud100 SEK
12d 21h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad C. Lantz.
61383
Aktuellt bud100 SEK
12d 21h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G.W. Hill.
61384
Startbud100 SEK
12d 21h
Inger Kihlman, färgetsning, provtryck, signerad, 1992.
61405
Aktuellt bud125 SEK