1
22h 03 m
L.M. Sjöberg, akryl på duk, 3 st, signerade, daterade 1988/1989.
60888
Startbud100 SEK
22h 18 m
Helge Lundström, litografi 112/300, signerad, daterad -71.
60899
Startbud100 SEK
23h 15 m
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi  288/375, signerad.
60937
Aktuellt bud500 SEK
23h 18 m
Axel Olson, litografi nr 58/360
60939
Aktuellt bud225 SEK
4d 21h
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
60992
Aktuellt bud100 SEK
4d 21h
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
60994
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
4d 21h
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
60996
Startbud100 SEK
4d 21h
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
60997
Aktuellt bud250 SEK
4d 21h
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
60998
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
4d 21h
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
61000
Aktuellt bud300 SEK
4d 22h
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
61028
Aktuellt bud100 SEK
7d 21h
Erik Viktorson, akvarell, signerad, daterad 1969.
61045
Startbud100 SEK
7d 21h
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
61054
Aktuellt bud100 SEK
7d 22h
Kennet Björne, litografi nr 21/150, signerad, daterad 81.
61063
Startbud100 SEK
9d 22h
Tryck, äldre modebilder, 9 st.
61126
Aktuellt bud100 SEK
9d 22h
61127
Aktuellt bud250 SEK
9d 22h
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
61155
Startbud100 SEK
9d 22h
Jan Härstedt, olja på duk, signerad, 1988.
61157
Startbud100 SEK
9d 22h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A Jerlów.
61159
Aktuellt bud100 SEK
9d 23h
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
61170
Aktuellt bud225 SEK
9d 23h
61181
Startbud100 SEK
9d 23h
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
61183
Aktuellt bud125 SEK
9d 23h
61184
Startbud100 SEK
9d 23h
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
61185
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
Startbud100 SEK
9d 23h
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
61187
Startbud100 SEK
9d 23h
61188
Startbud100 SEK
9d 23h
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
61189
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
9d 23h
Ove Olson, olja på duk, signerad.
61195
Aktuellt bud100 SEK
9d 23h
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
61196
Aktuellt bud100 SEK
11d 21h
Oidentifierad konstnär, "Lurblåsaren i Ystad", olja på pannå, otydligt signerad.
61199
Startbud100 SEK
11d 21h
61203
Aktuellt bud100 SEK
11d 22h
Gerhard Wihlborg, "Krokus", pastell, signerad, daterad -74.
61222
Aktuellt bud100 SEK
11d 22h
Konstböcker, 12 st, bl.a Edvard Munch och Rembrandt.
61225
Startbud100 SEK
11d 22h
Konstböcker, 15 st, bl.a Edward Hopper och Paul Klee.
61227
Aktuellt bud100 SEK
11d 22h
Konstböcker, 10 st, bl.a Andy Warhol och Picasso.
61229
Startbud100 SEK
11d 22h
Konstböcker, 10 st, bl.a Gustav Rudberg och Aschenbrenner.
61230
Startbud100 SEK
11d 22h
Konstböcker m.m, 12 st, bl.a Ola Billgren och Wassily Kandinsky.
61232
Aktuellt bud100 SEK
11d 22h
Konstböcker, 10 st, bl.a Lennart Rodhe och Skagenmålarna.
61233
Aktuellt bud100 SEK
11d 22h
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
61234
Startbud100 SEK
11d 22h
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
61235
Startbud100 SEK
11d 22h
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
61258
Startbud100 SEK
11d 23h
60720
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering8 000 SEK
14d 22h
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
61286
Aktuellt bud100 SEK
14d 22h
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
61288
Aktuellt bud100 SEK