- KonstRensa filter

60474
Oidentifierad konstnär, ''Mariakyrkan i Ystad'', olja på pannå, signerad J.T Johansson.
Aktuellt bud400 SEK

60475
Gertrud Carlsson, olja på pannå, signerad, 1981.
Aktuellt bud500 SEK

60567
Eric Alsmark, ''Hästar vid ekbacken'', olja på pannå, signerad, 1937.
Aktuellt bud500 SEK

58415
Nanny Nilsson, olja på pannå, monogramsignerad.
Aktuellt bud200 SEK

60619
Tryck och akvarell, oidentifierad konstnär för akvarell signerad M. Borg, Tryck signerad i trycket Boberg, numrerad 8/50.
Aktuellt bud100 SEK

60622
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
Aktuellt bud175 SEK

60624
Evert Taube, litografi nr 64/195, signerad, 1972.
Aktuellt bud500 SEK

60626
Göran Gidenstam, ''Blasieholmskajen'', litografi nr 113/250, signerad.
Aktuellt bud175 SEK

60645
Litografier, olika konstnärer, signerade och numrerade.
Startbud100 SEK

59764
Emily Eyres, tillskriven, olja på duk, signerad E. Eyres.
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK

60663
Jacek K. Mieliwodzki, ''Strövstigen'', olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud550 SEK

60669
Edward Wollin, ''YSTAD Lilla Västergatan'', akvarell, signerad, 1945.
Aktuellt bud950 SEK

60710
Skolplanscher, 2 st, textil/trä.
Aktuellt bud250 SEK

60718
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK

60720
Oidentifierad konstnär, "Tysk fältherre", olja på parketterad pannå, Tyskland, 1600-tal.
Aktuellt bud4 100 SEK
Värdering8 000 SEK

60723
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Anderberg.
Startbud100 SEK

60824
Gerhard Nordström, etsning nr 134/175, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

60826
Johan Waldenström, "Från Bornholm", gouache, signerad, daterad 78.
Aktuellt bud100 SEK

60860
Gösta Calmeyer, olja på pannå, signerad, 1961.
Aktuellt bud150 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK

60888
L.M. Sjöberg, akryl på duk, 3 st, signerade, daterade 1988/1989.
Startbud100 SEK

60899
Helge Lundström, litografi 112/300, signerad, daterad -71.
Startbud100 SEK

60937
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 288/375, signerad.
Aktuellt bud150 SEK

60939
Axel Olson, litografi nr 58/360
Aktuellt bud150 SEK