1
20h 59 m
Oidentifierad konstnär, "Lurblåsaren i Ystad", olja på pannå, otydligt signerad.
61199
Aktuellt bud100 SEK
21h 05 m
61203
Aktuellt bud100 SEK
21h 33 m
Gerhard Wihlborg, "Krokus", pastell, signerad, daterad -74.
61222
Aktuellt bud400 SEK
21h 38 m
Konstböcker, 12 st, bl.a Edvard Munch och Rembrandt.
61225
Aktuellt bud125 SEK
21h 41 m
Konstböcker, 15 st, bl.a Edward Hopper och Paul Klee.
61227
Aktuellt bud150 SEK
21h 44 m
Konstböcker, 10 st, bl.a Andy Warhol och Picasso.
61229
Aktuellt bud175 SEK
21h 45 m
Konstböcker, 10 st, bl.a Gustav Rudberg och Aschenbrenner.
61230
Aktuellt bud100 SEK
21h 48 m
Konstböcker m.m, 12 st, bl.a Ola Billgren och Wassily Kandinsky.
61232
Aktuellt bud100 SEK
21h 50 m
Konstböcker, 10 st, bl.a Lennart Rodhe och Skagenmålarna.
61233
Aktuellt bud150 SEK
21h 51 m
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
61234
Startbud100 SEK
21h 53 m
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
61235
Startbud100 SEK
22h 27 m
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
61258
Startbud100 SEK
22h 33 m
60720
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering8 000 SEK
3d 21h
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
61286
Aktuellt bud100 SEK
3d 21h
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
61288
Aktuellt bud100 SEK
3d 23h
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
60718
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
5d 21h
Bendt Lauridsen, olja på duk, signerad.
61376
Aktuellt bud100 SEK
5d 21h
Valerie Olsson Komstad, olja på duk, signerad.
61378
Aktuellt bud100 SEK
5d 21h
Oscar Reutersvärd och Anders Österlin, litografier, 2 st, provtryck och nr 18/110, signerade.
61379
Aktuellt bud250 SEK
5d 21h
Alesandro Canzini, efter, olja på duk, signerad Canzini.
61381
Startbud100 SEK
5d 21h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad C. Lantz.
61383
Aktuellt bud150 SEK
5d 21h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G.W. Hill.
61384
Startbud100 SEK
5d 21h
Inger Kihlman, färgetsning, provtryck, signerad, 1992.
61405
Aktuellt bud225 SEK
7d 21h
Åke Arenhill, litografi nr 120/500, signerad.
61488
Startbud100 SEK
7d 22h
Affisch, Gottfried Helnwein, "Boulevard of Broken Dreams".
61521
Aktuellt bud100 SEK
7d 22h
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
61524
Aktuellt bud125 SEK
7d 22h
Affisch, Tintin ''L'or Noir'', Hergé, Moulinsart, 2018.
61534
Startbud100 SEK
10d 22h
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
61648
Aktuellt bud250 SEK
10d 23h
Ulric Öunapuu, olja på duk, signerad, daterad 1949.
61668
Aktuellt bud125 SEK
10d 23h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Elert.
61669
Aktuellt bud125 SEK
10d 23h
Hans L. Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1970.
61671
Startbud100 SEK
10d 23h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, monogramsignerad.
61672
Aktuellt bud175 SEK
10d 23h
Tryck, Asien.
60430
Tryck, Asien.
Startbud100 SEK
11d 0h
60622
Aktuellt bud100 SEK
11d 0h
Jacek K. Mieliwodzki, ''Strövstigen'', olja på pannå, signerad.
60663
Aktuellt bud125 SEK
11d 0h
Skolplanscher, 2 st, textil/trä.
60710
Aktuellt bud100 SEK
12d 21h
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi  285/375, signerad, 1978.
61691
Startbud100 SEK
12d 21h
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi  271/375, signerad, 1978.
61692
Startbud100 SEK
12d 21h
Oidentifierade konstnärer, blomsterstilleben, 2 st, olja på duk, otydligt signerade.
61698
Startbud100 SEK
12d 21h
Eddy Gerhard, olja på duk, signerad.
61699
Startbud100 SEK
12d 21h
Margareta Nislander, olja på pannå, signerad.
61700
Startbud100 SEK
12d 21h
Kristina Munklinde, ''Grottfolket V'', linoleumsnitt nr 41/70, signerad.
61701
Startbud100 SEK
12d 21h
Michel Moskovtchenko, linoleumsnitt nr 8/30, signerad,1970.
61702
Startbud100 SEK
12d 21h
Jörgen Fogelquist, litografi nr 108/150, signerad.
61703
Startbud100 SEK
12d 21h
Lars Hofsjö, ''Utsikt från ett palats'', blandteknik, signerad.
61704
Startbud100 SEK
12d 21h
Oidentifierad konstnär, blyerts, signerad, 1969.
61705
Startbud100 SEK
12d 21h
Affisch, ''Kivik Art ´19 Ulla Viotti 23 Juni- 1 September'', Kivik Art Centre Österlen Sweden.
61709
Startbud100 SEK
12d 21h
Affisch, ''Ceramics in architecture, Public art and installation'', Barcelona 2016, Chinese Clay Art, USA.
61710
Startbud100 SEK