1
2d 6h
Bert Johnny Nilsson, litografi nr 65/130, signerad.
60264
Aktuellt bud700 SEK
2d 6h
Jessica Björn, "Liten kurva 1", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
60274
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 800 - 2 200 SEK
2d 6h
Tavla och bägare, 7 delar, mässing/tenn, Walter Andersson och Ystad Tenn.
60275
Aktuellt bud125 SEK
2d 6h
Bert Johnny Nilsson, litografi 65/130, signerad.
60291
Aktuellt bud450 SEK
2d 8h
Iris Rönnqvist, olja på duk, signerad.
60364
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 6h
Blomsterplanscher, ''Plant portraits from the Flora Danica 1761-1769'', bilder av Matin & Michael Rössler, The Mendip Press, 1983.
60377
Aktuellt bud100 SEK
4d 6h
Ingemar Salebrant, ''Allén'', olja på duk, signerad, 1967.
60401
Aktuellt bud100 SEK
4d 7h
Bodo von Campenhausen, "Ystad", affisch.
60425
Aktuellt bud250 SEK
4d 7h
Tryck, Asien.
60430
Tryck, Asien.
Startbud100 SEK
6d 6h
Oidentifierad konstnär, ''Mariakyrkan i Ystad'', olja på pannå, signerad J.T Johansson.
60474
Aktuellt bud175 SEK
6d 6h
Gertrud Carlsson, olja på pannå, signerad, 1981.
60475
Aktuellt bud500 SEK
6d 8h
Eric Alsmark, ''Hästar vid ekbacken'', olja på pannå, signerad, 1937.
60567
Aktuellt bud500 SEK
9d 6h
Nanny Nilsson, olja på pannå, monogramsignerad.
58415
Aktuellt bud100 SEK
9d 6h
Tryck och akvarell, oidentifierad konstnär för akvarell signerad M. Borg, Tryck signerad i trycket Boberg, numrerad 8/50.
60619
Aktuellt bud100 SEK
9d 6h
60622
Aktuellt bud150 SEK
9d 6h
Evert Taube, litografi nr 64/195, signerad, 1972.
60624
Aktuellt bud500 SEK
9d 7h
Göran Gidenstam, ''Blasieholmskajen'', litografi nr 113/250, signerad.
60626
Aktuellt bud175 SEK
9d 7h
Litografier, olika konstnärer, signerade och numrerade.
60645
Startbud100 SEK
9d 7h
Emily Eyres, tillskriven, olja på duk, signerad E. Eyres.
59764
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 6h
Jacek K. Mieliwodzki, ''Strövstigen'', olja på pannå, signerad.
60663
Aktuellt bud300 SEK
11d 6h
Edward Wollin, ''YSTAD Lilla Västergatan'', akvarell, signerad, 1945.
60669
Aktuellt bud750 SEK
11d 7h
Skolplanscher, 2 st, textil/trä.
60710
Startbud100 SEK
11d 7h
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
60718
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
11d 7h
60720
Aktuellt bud4 100 SEK
Värdering8 000 SEK
11d 7h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Anderberg.
60723
Startbud100 SEK
13d 7h
Gerhard Nordström, etsning nr 134/175, signerad.
60824
Startbud100 SEK
13d 7h
Johan Waldenström, "Från Bornholm", gouache, signerad, daterad 78.
60826
Aktuellt bud100 SEK
13d 8h
Gösta Calmeyer, olja på pannå, signerad, 1961.
60860
Aktuellt bud125 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
16d 6h
L.M. Sjöberg, akryl på duk, 3 st, signerade, daterade 1988/1989.
60888
Startbud100 SEK
16d 7h
Helge Lundström, litografi 112/300, signerad, daterad -71.
60899
Startbud100 SEK
16d 7h
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi  288/375, signerad.
60937
Aktuellt bud150 SEK
16d 8h
Axel Olson, litografi nr 58/360
60939
Aktuellt bud150 SEK