1
1d 3h
Gerhard Nordström, etsning nr 134/175, signerad.
60824
Aktuellt bud100 SEK
1d 3h
Johan Waldenström, "Från Bornholm", gouache, signerad, daterad 78.
60826
Aktuellt bud350 SEK
1d 4h
Gösta Calmeyer, olja på pannå, signerad, 1961.
60860
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
4d 2h
L.M. Sjöberg, akryl på duk, 3 st, signerade, daterade 1988/1989.
60888
Startbud100 SEK
4d 3h
Helge Lundström, litografi 112/300, signerad, daterad -71.
60899
Startbud100 SEK
4d 4h
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi  288/375, signerad.
60937
Aktuellt bud250 SEK
4d 4h
Axel Olson, litografi nr 58/360
60939
Aktuellt bud200 SEK
8d 2h
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
60992
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
60994
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
8d 2h
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
60996
Startbud100 SEK
8d 2h
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
60997
Aktuellt bud250 SEK
8d 2h
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
60998
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
8d 2h
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
61000
Aktuellt bud150 SEK
8d 3h
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
61028
Startbud100 SEK
11d 2h
Erik Viktorson, akvarell, signerad, daterad 1969.
61045
Startbud100 SEK
11d 2h
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
61054
Aktuellt bud100 SEK
11d 2h
Kennet Björne, litografi nr 21/150, signerad, daterad 81.
61063
Startbud100 SEK
13d 2h
Tryck, äldre modebilder, 9 st.
61126
Aktuellt bud100 SEK
13d 2h
61127
Startbud100 SEK
13d 3h
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
61155
Startbud100 SEK
13d 3h
Jan Härstedt, olja på duk, signerad, 1988.
61157
Startbud100 SEK
13d 3h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A Jerlów.
61159
Aktuellt bud100 SEK
13d 3h
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
61170
Aktuellt bud200 SEK
13d 4h
61181
Startbud100 SEK
13d 4h
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
61183
Aktuellt bud100 SEK
13d 4h
61184
Startbud100 SEK
13d 4h
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
61185
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
Startbud100 SEK
13d 4h
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
61187
Startbud100 SEK
13d 4h
61188
Startbud100 SEK
13d 4h
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
61189
Aktuellt bud125 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
13d 4h
Ove Olson, olja på duk, signerad.
61195
Startbud100 SEK
13d 4h
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
61196
Startbud100 SEK