- KonstRensa filter

60824
Gerhard Nordström, etsning nr 134/175, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

60826
Johan Waldenström, "Från Bornholm", gouache, signerad, daterad 78.
Aktuellt bud350 SEK

60860
Gösta Calmeyer, olja på pannå, signerad, 1961.
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK

60888
L.M. Sjöberg, akryl på duk, 3 st, signerade, daterade 1988/1989.
Startbud100 SEK

60899
Helge Lundström, litografi 112/300, signerad, daterad -71.
Startbud100 SEK

60937
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 288/375, signerad.
Aktuellt bud250 SEK

60939
Axel Olson, litografi nr 58/360
Aktuellt bud200 SEK

60992
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
Aktuellt bud100 SEK

60994
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

60996
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
Startbud100 SEK

60997
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
Aktuellt bud250 SEK

60998
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

61000
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
Aktuellt bud150 SEK

61028
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
Startbud100 SEK

61045
Erik Viktorson, akvarell, signerad, daterad 1969.
Startbud100 SEK

61054
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
Aktuellt bud100 SEK

61063
Kennet Björne, litografi nr 21/150, signerad, daterad 81.
Startbud100 SEK

61126
Tryck, äldre modebilder, 9 st.
Aktuellt bud100 SEK

61127
Startbud100 SEK

61155
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
Startbud100 SEK

61157
Jan Härstedt, olja på duk, signerad, 1988.
Startbud100 SEK

61159
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A Jerlów.
Aktuellt bud100 SEK

61170
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
Aktuellt bud200 SEK

61181
Startbud100 SEK

61183
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
Aktuellt bud100 SEK

61184
Startbud100 SEK

61185
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
Startbud100 SEK

61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Startbud100 SEK

61188
Startbud100 SEK

61189
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
Aktuellt bud125 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK

61195
Ove Olson, olja på duk, signerad.
Startbud100 SEK

61196
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
Startbud100 SEK