- KonstRensa filter

61199
Oidentifierad konstnär, "Lurblåsaren i Ystad", olja på pannå, otydligt signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61203
Aktuellt bud100 SEK

61222
Gerhard Wihlborg, "Krokus", pastell, signerad, daterad -74.
Aktuellt bud400 SEK

61225
Konstböcker, 12 st, bl.a Edvard Munch och Rembrandt.
Aktuellt bud125 SEK

61227
Konstböcker, 15 st, bl.a Edward Hopper och Paul Klee.
Aktuellt bud150 SEK

61229
Konstböcker, 10 st, bl.a Andy Warhol och Picasso.
Aktuellt bud175 SEK

61230
Konstböcker, 10 st, bl.a Gustav Rudberg och Aschenbrenner.
Aktuellt bud100 SEK

61232
Konstböcker m.m, 12 st, bl.a Ola Billgren och Wassily Kandinsky.
Aktuellt bud100 SEK

61233
Konstböcker, 10 st, bl.a Lennart Rodhe och Skagenmålarna.
Aktuellt bud150 SEK

61234
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
Startbud100 SEK

61235
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
Startbud100 SEK

61258
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
Startbud100 SEK

60720
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering8 000 SEK

61286
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61288
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
Aktuellt bud100 SEK

60718
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK

61376
Bendt Lauridsen, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61378
Valerie Olsson Komstad, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61379
Oscar Reutersvärd och Anders Österlin, litografier, 2 st, provtryck och nr 18/110, signerade.
Aktuellt bud250 SEK

61381
Alesandro Canzini, efter, olja på duk, signerad Canzini.
Startbud100 SEK

61383
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad C. Lantz.
Aktuellt bud150 SEK

61384
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G.W. Hill.
Startbud100 SEK

61405
Inger Kihlman, färgetsning, provtryck, signerad, 1992.
Aktuellt bud225 SEK

61488
Åke Arenhill, litografi nr 120/500, signerad.
Startbud100 SEK

61521
Affisch, Gottfried Helnwein, "Boulevard of Broken Dreams".
Aktuellt bud100 SEK

61524
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
Aktuellt bud125 SEK

61534
Affisch, Tintin ''L'or Noir'', Hergé, Moulinsart, 2018.
Startbud100 SEK

61648
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
Aktuellt bud250 SEK

61668
Ulric Öunapuu, olja på duk, signerad, daterad 1949.
Aktuellt bud125 SEK

61669
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Elert.
Aktuellt bud125 SEK

61671
Hans L. Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1970.
Startbud100 SEK

61672
Oidentifierad konstnär, olja på duk, monogramsignerad.
Aktuellt bud175 SEK

60430
Tryck, Asien.
Startbud100 SEK

60622
Aktuellt bud100 SEK

60663
Jacek K. Mieliwodzki, ''Strövstigen'', olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud125 SEK

60710
Skolplanscher, 2 st, textil/trä.
Aktuellt bud100 SEK

61691
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 285/375, signerad, 1978.
Startbud100 SEK

61692
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 271/375, signerad, 1978.
Startbud100 SEK

61698
Oidentifierade konstnärer, blomsterstilleben, 2 st, olja på duk, otydligt signerade.
Startbud100 SEK

61699
Eddy Gerhard, olja på duk, signerad.
Startbud100 SEK

61700
Margareta Nislander, olja på pannå, signerad.
Startbud100 SEK

61701
Kristina Munklinde, ''Grottfolket V'', linoleumsnitt nr 41/70, signerad.
Startbud100 SEK

61702
Michel Moskovtchenko, linoleumsnitt nr 8/30, signerad,1970.
Startbud100 SEK

61703
Jörgen Fogelquist, litografi nr 108/150, signerad.
Startbud100 SEK

61704
Lars Hofsjö, ''Utsikt från ett palats'', blandteknik, signerad.
Startbud100 SEK

61705
Oidentifierad konstnär, blyerts, signerad, 1969.
Startbud100 SEK

61709
Affisch, ''Kivik Art ´19 Ulla Viotti 23 Juni- 1 September'', Kivik Art Centre Österlen Sweden.
Startbud100 SEK

61710
Affisch, ''Ceramics in architecture, Public art and installation'', Barcelona 2016, Chinese Clay Art, USA.
Startbud100 SEK