Kategorier

1
4h 20 m
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
61028
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
Aktuellt bud250 SEK
3d 3h
Dalahästar, 3 st, trä, Nils Olsson, Nusnäs.
61052
Dalahästar, 3 st, trä, Nils Olsson, Nusnäs.
Aktuellt bud350 SEK
3d 3h
Dalahästar, 5 st, trä, O.A Olsson och Nils Olsson, Nusnäs.
61053
Dalahästar, 5 st, trä, O.A Olsson och Nils Olsson, Nusnäs.
Aktuellt bud500 SEK
3d 3h
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
61054
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
Aktuellt bud250 SEK
3d 3h
Träprover, 21 st, "Årsringar", Söwe Konst.
61055
Träprover, 21 st, "Årsringar", Söwe Konst.
Aktuellt bud250 SEK
5d 3h
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
61113
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
Startbud100 SEK
5d 4h
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
61149
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
Aktuellt bud550 SEK
5d 4h
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
61150
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
Aktuellt bud175 SEK
5d 4h
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
61153
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
Aktuellt bud400 SEK
5d 5h
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Startbud100 SEK
7d 3h
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
61203
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
Aktuellt bud100 SEK
7d 3h
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
61217
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
Startbud100 SEK
7d 3h
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
61219
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
Startbud100 SEK
7d 3h
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
61221
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
Startbud100 SEK
7d 4h
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Startbud100 SEK
7d 4h
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Aktuellt bud7 600 SEK
Värdering10 000 SEK
7d 4h
Påskpynt m.m, ett parti.
61249
Påskpynt m.m, ett parti.
Aktuellt bud225 SEK
10d 3h
Figurin, porslin, Liadro.
61267
Figurin, porslin, Liadro.
Startbud100 SEK
10d 3h
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
61278
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK
10d 4h
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Startbud100 SEK
10d 4h
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
61323
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
Aktuellt bud200 SEK
12d 3h
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a Goebel.
61387
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a Goebel.
Aktuellt bud100 SEK
12d 4h
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
61406
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 4h
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
61408
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
Aktuellt bud100 SEK
12d 5h
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
61460
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
Startbud100 SEK
12d 5h
Figurin, porslin, Wallendorf.
61461
Figurin, porslin, Wallendorf.
Aktuellt bud100 SEK
14d 3h
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf och Schaubach Kunst, Tyskland.
61489
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf och Schaubach Kunst, Tyskland.
Startbud100 SEK
14d 4h
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
61524
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
Startbud100 SEK
14d 4h
Skulptur, patinerad gips.
61526
Skulptur, patinerad gips.
Startbud100 SEK
14d 5h
Byst, Wilhelm Richard Wagner, konstmaterial.
61557
Byst, Wilhelm Richard Wagner, konstmaterial.
Startbud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.