Kategorier

1
1d 21h
Skulptur, groda, stengods.
60477
Skulptur, groda, stengods.
Aktuellt bud350 SEK
1d 21h
Bertil Vallien, skål/skulptur, glas, Kosta Boda, signerad, 1998.
60482
Bertil Vallien, skål/skulptur, glas, Kosta Boda, signerad, 1998.
Aktuellt bud350 SEK
1d 21h
Merete Agergaard. figuriner, 3 st, porslin, isbjörnar, Royal Copenhagen.
60491
Merete Agergaard. figuriner, 3 st, porslin, isbjörnar, Royal Copenhagen.
Aktuellt bud225 SEK
1d 21h
Monica Backström, konstglas, ägg, Boda.
60494
Monica Backström, konstglas, ägg, Boda.
Aktuellt bud125 SEK
1d 21h
Tomtar, 9 st, keramik, bl.a Jie och Nittsjö.
60496
Tomtar, 9 st, keramik, bl.a Jie och Nittsjö.
Aktuellt bud250 SEK
1d 22h
Figuriner, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl.
60505
Figuriner, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl.
Startbud100 SEK
1d 22h
Tornväktare m.m, 9 st, keramik, Ystad.
60509
Tornväktare m.m, 9 st, keramik, Ystad.
Aktuellt bud225 SEK
1d 23h
Figuriner, 6 st, porslin, bl.a Goebel.
60543
Figuriner, 6 st, porslin, bl.a Goebel.
Aktuellt bud125 SEK
1d 23h
Figurin, porslin, Cascades.
60545
Figurin, porslin, Cascades.
Startbud100 SEK
1d 23h
Figuriner, 9 st, porslin, bl.a GDR.
60546
Figuriner, 9 st, porslin, bl.a GDR.
Aktuellt bud100 SEK
1d 23h
Figuriner, 3 st glas, bl.a Murano och Gränna Glas.
60548
Figuriner, 3 st glas, bl.a Murano och Gränna Glas.
Aktuellt bud125 SEK
1d 23h
Trumma, sköld m.m, 5 delar, trä/skinn, östra Afrika.
60553
Trumma, sköld m.m, 5 delar, trä/skinn, östra Afrika.
Aktuellt bud100 SEK
1d 23h
Mask, trä, Tanzania.
60554
Mask, trä, Tanzania.
Aktuellt bud250 SEK
1d 23h
Halsband och vattenflaska, 3 delar, Masai.
60555
Halsband och vattenflaska, 3 delar, Masai.
Aktuellt bud100 SEK
1d 23h
Masker, 4 st, trä, Afrika.
60556
Masker, 4 st, trä, Afrika.
Aktuellt bud300 SEK
1d 23h
Masker, 3 st, bl.a dödsmask, brons, Kongo.
60557
Masker, 3 st, bl.a dödsmask, brons, Kongo.
Aktuellt bud250 SEK
1d 23h
Skulpturer, 2 st, trä, östra Afrika, en signerad NR.
60558
Skulpturer, 2 st, trä, östra Afrika, en signerad NR.
Aktuellt bud100 SEK
1d 23h
Mask, trä, Liberia.
60559
Mask, trä, Liberia.
Aktuellt bud125 SEK
4d 21h
Sovelfat, delbar, keramik, 1800/1900-tal.
60592
Sovelfat, delbar, keramik, 1800/1900-tal.
Aktuellt bud300 SEK
4d 21h
Dykarhjälm, koppar/mässing/glas, på träsockel, replika.
60595
Dykarhjälm, koppar/mässing/glas, på träsockel, replika.
Aktuellt bud1 600 SEK
4d 21h
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
60606
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
Aktuellt bud150 SEK
4d 22h
Figurin, glas, Murano, Italien.
60632
Figurin, glas, Murano, Italien.
Aktuellt bud225 SEK
4d 22h
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
60639
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
Aktuellt bud125 SEK
4d 22h
Bordsdekorationer, 3 st, trä/metall.
60642
Bordsdekorationer, 3 st, trä/metall.
Aktuellt bud100 SEK
4d 22h
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
60643
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
Aktuellt bud125 SEK
6d 21h
Taxidermi, fasan.
60682
Taxidermi, fasan.
Aktuellt bud450 SEK
6d 21h
Taxidermi, fasan.
60683
Taxidermi, fasan.
Aktuellt bud450 SEK
6d 23h
Trädgårdsdekoration, "Katt", betong.
60740
Trädgårdsdekoration, "Katt", betong.
Aktuellt bud300 SEK
6d 23h
John R Skoogh, träfigurer, 5 st, signerade.
60756
John R Skoogh, träfigurer, 5 st, signerade.
Startbud100 SEK
6d 23h
Max Milo, skulptur, patinerad brons, signerad Milo i godset, A7701, Bronze garanti Paris J.B Deposee.
60768
Max Milo, skulptur, patinerad brons, signerad Milo i godset, A7701, Bronze garanti Paris J.B Deposee.
Aktuellt bud1 200 SEK
6d 23h
Max Milo, skulptur, patinerad brons, signerad Milo i godset, A7949, Bronze Garanti Paris J.B Deposee.
60771
Max Milo, skulptur, patinerad brons, signerad Milo i godset, A7949, Bronze Garanti Paris J.B Deposee.
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 21h
Snäckor, 2 st.
60773
Snäckor, 2 st.
Aktuellt bud125 SEK
8d 21h
Figuriner, 4 st, "De fyra årstiderna", porslin, Ilmenau, GDR.
60782
Figuriner, 4 st, "De fyra årstiderna", porslin, Ilmenau, GDR.
Aktuellt bud225 SEK
8d 21h
Väggrelief, keramik, Knabstrup.
60790
Väggrelief, keramik, Knabstrup.
Aktuellt bud150 SEK
8d 21h
Figurin, stengods, Elbogen.
60792
Figurin, stengods, Elbogen.
Startbud100 SEK
8d 21h
Skulptur, patinerad brons, J.B Deposee, Bronze Garanti, Paris, osignerad.
60793
Skulptur, patinerad brons, J.B Deposee, Bronze Garanti, Paris, osignerad.
Aktuellt bud550 SEK
8d 22h
Vaser m.m, 4 delar, keramik, bl.a Krukmakaren i Ystad.
60810
Vaser m.m, 4 delar, keramik, bl.a Krukmakaren i Ystad.
Aktuellt bud100 SEK
8d 22h
Skulptur, häst, brons.
60822
Skulptur, häst, brons.
Aktuellt bud150 SEK
8d 22h
Bertil Vallien, skulptur, huvud, Kosta Boda, och Erik Höglund, fat, glas.
60823
Bertil Vallien, skulptur, huvud, Kosta Boda, och Erik Höglund, fat, glas.
Aktuellt bud400 SEK
8d 22h
Tuppkanna, glas, möjligen Murano.
60834
Tuppkanna, glas, möjligen Murano.
Aktuellt bud150 SEK
11d 21h
Figurin, glas, Murano, Italien.
60175
Figurin, glas, Murano, Italien.
Aktuellt bud125 SEK
11d 21h
Julfiguriner, 10 st, porslin, Lladro, Spanien.
60881
Julfiguriner, 10 st, porslin, Lladro, Spanien.
Aktuellt bud100 SEK
11d 22h
Julkrubba, 14 delar, trä/keramik.
60902
Julkrubba, 14 delar, trä/keramik.
Aktuellt bud100 SEK
11d 22h
Julljusstakar, ett par, mässing, Carlsson.
60903
Julljusstakar, ett par, mässing, Carlsson.
Aktuellt bud225 SEK
11d 22h
Vicke Lindstrand, figurin, inuit, stengods, Upsala Ekeby.
60913
Vicke Lindstrand, figurin, inuit, stengods, Upsala Ekeby.
Aktuellt bud175 SEK
11d 22h
Väggdekoration, svartek/metall.
60916
Väggdekoration, svartek/metall.
Startbud100 SEK
11d 22h
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
60925
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
Aktuellt bud550 SEK
11d 22h
Skolplanscher, 4 st, Aftonbladets Svampkarta.
60933
Skolplanscher, 4 st, Aftonbladets Svampkarta.
Aktuellt bud125 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.