SV
Kortast tid kvar
- Skulpturer & Figuriner & DekorationsföremålRensa filter

60477
Skulptur, groda, stengods.
Aktuellt bud350 SEK

60482
Bertil Vallien, skål/skulptur, glas, Kosta Boda, signerad, 1998.
Aktuellt bud350 SEK

60491
Merete Agergaard. figuriner, 3 st, porslin, isbjörnar, Royal Copenhagen.
Aktuellt bud225 SEK

60494
Monica Backström, konstglas, ägg, Boda.
Aktuellt bud125 SEK

60496
Tomtar, 9 st, keramik, bl.a Jie och Nittsjö.
Aktuellt bud250 SEK

60505
Figuriner, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl.
Startbud100 SEK

60509
Tornväktare m.m, 9 st, keramik, Ystad.
Aktuellt bud225 SEK

60543
Figuriner, 6 st, porslin, bl.a Goebel.
Aktuellt bud125 SEK

60545
Figurin, porslin, Cascades.
Startbud100 SEK

60546
Figuriner, 9 st, porslin, bl.a GDR.
Aktuellt bud100 SEK

60548
Figuriner, 3 st glas, bl.a Murano och Gränna Glas.
Aktuellt bud125 SEK

60553
Trumma, sköld m.m, 5 delar, trä/skinn, östra Afrika.
Aktuellt bud100 SEK

60554
Mask, trä, Tanzania.
Aktuellt bud250 SEK

60555
Halsband och vattenflaska, 3 delar, Masai.
Aktuellt bud100 SEK

60556
Masker, 4 st, trä, Afrika.
Aktuellt bud300 SEK

60557
Masker, 3 st, bl.a dödsmask, brons, Kongo.
Aktuellt bud250 SEK

60558
Skulpturer, 2 st, trä, östra Afrika, en signerad NR.
Aktuellt bud100 SEK

60559
Mask, trä, Liberia.
Aktuellt bud125 SEK

60592
Sovelfat, delbar, keramik, 1800/1900-tal.
Aktuellt bud300 SEK

60595
Dykarhjälm, koppar/mässing/glas, på träsockel, replika.
Aktuellt bud1 600 SEK

60606
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
Aktuellt bud150 SEK

60632
Figurin, glas, Murano, Italien.
Aktuellt bud225 SEK

60639
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
Aktuellt bud125 SEK

60642
Bordsdekorationer, 3 st, trä/metall.
Aktuellt bud100 SEK

60643
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
Aktuellt bud125 SEK

60682
Taxidermi, fasan.
Aktuellt bud450 SEK

60683
Taxidermi, fasan.
Aktuellt bud450 SEK

60740
Trädgårdsdekoration, "Katt", betong.
Aktuellt bud300 SEK

60756
John R Skoogh, träfigurer, 5 st, signerade.
Startbud100 SEK

60768
Max Milo, skulptur, patinerad brons, signerad Milo i godset, A7701, Bronze garanti Paris J.B Deposee.
Aktuellt bud1 200 SEK

60771
Max Milo, skulptur, patinerad brons, signerad Milo i godset, A7949, Bronze Garanti Paris J.B Deposee.
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK

60773
Snäckor, 2 st.
Aktuellt bud125 SEK

60782
Figuriner, 4 st, "De fyra årstiderna", porslin, Ilmenau, GDR.
Aktuellt bud225 SEK

60790
Väggrelief, keramik, Knabstrup.
Aktuellt bud150 SEK

60792
Figurin, stengods, Elbogen.
Startbud100 SEK

60793
Skulptur, patinerad brons, J.B Deposee, Bronze Garanti, Paris, osignerad.
Aktuellt bud550 SEK

60810
Vaser m.m, 4 delar, keramik, bl.a Krukmakaren i Ystad.
Aktuellt bud100 SEK

60822
Skulptur, häst, brons.
Aktuellt bud150 SEK

60823
Bertil Vallien, skulptur, huvud, Kosta Boda, och Erik Höglund, fat, glas.
Aktuellt bud400 SEK

60834
Tuppkanna, glas, möjligen Murano.
Aktuellt bud150 SEK

60175
Figurin, glas, Murano, Italien.
Aktuellt bud125 SEK

60881
Julfiguriner, 10 st, porslin, Lladro, Spanien.
Aktuellt bud100 SEK

60902
Julkrubba, 14 delar, trä/keramik.
Aktuellt bud100 SEK

60903
Julljusstakar, ett par, mässing, Carlsson.
Aktuellt bud225 SEK

60913
Vicke Lindstrand, figurin, inuit, stengods, Upsala Ekeby.
Aktuellt bud175 SEK

60916
Väggdekoration, svartek/metall.
Startbud100 SEK

60925
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
Aktuellt bud550 SEK

60933
Skolplanscher, 4 st, Aftonbladets Svampkarta.
Aktuellt bud125 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


