SV
Kortast tid kvar
- Skulpturer & Figuriner & DekorationsföremålRensa filter

61113
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
Startbud100 SEK

61149
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
Aktuellt bud550 SEK

61150
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
Aktuellt bud175 SEK

61153
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
Aktuellt bud450 SEK

61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Startbud100 SEK

61203
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
Aktuellt bud100 SEK

61217
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
Startbud100 SEK

61219
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
Aktuellt bud100 SEK

61221
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
Startbud100 SEK

61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Startbud100 SEK

61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Aktuellt bud7 600 SEK
Värdering10 000 SEK

61249
Påskpynt m.m, ett parti.
Aktuellt bud250 SEK

61267
Figurin, porslin, Liadro.
Startbud100 SEK

61278
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK

61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Startbud100 SEK

61323
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
Aktuellt bud200 SEK

61387
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a Goebel.
Aktuellt bud100 SEK

61406
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK

61408
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
Aktuellt bud125 SEK

61460
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61461
Figurin, porslin, Wallendorf.
Aktuellt bud350 SEK

61489
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf och Schaubach Kunst, Tyskland.
Aktuellt bud175 SEK

61524
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
Aktuellt bud125 SEK

61526
Skulptur, patinerad gips.
Startbud100 SEK

61557
Byst, Wilhelm Richard Wagner, konstmaterial.
Startbud100 SEK

61586
Vas, skål och ljusstakar, 4 delar glas, Bertil Vallien, Kosta Boda och Johansfors.
Aktuellt bud100 SEK

61599
Bordstelefon, onyx.
Aktuellt bud100 SEK

61602
Skulptur, patinerad zink, 1800-tal.
Aktuellt bud125 SEK

61604
"Don Quijote och Sancho Panza", Figurin, konstmaterial.
Startbud100 SEK

61617
Piedestal, keramik.
Startbud100 SEK

61619
Figuriner, 6 st, porslin, bl.a Lladro.
Aktuellt bud175 SEK

61634
Vas, gips.
Startbud100 SEK

61637
Figuriner m.m, 5 delar, porslin, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, Goebel.
Aktuellt bud150 SEK

61644
Kaj E. Jönsson, träfigur, signerad KEJ, Hannas, 1968.
Aktuellt bud750 SEK

61646
Kaj E. Jönsson, träfigurer, 3 delar, gubbar signerad KEJ.
Aktuellt bud750 SEK

61648
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
Aktuellt bud225 SEK

61651
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
Startbud100 SEK

61653
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
Aktuellt bud200 SEK

61657
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
Startbud100 SEK

60925
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
Startbud100 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


