- Skulpturer & Figuriner & DekorationsföremålRensa filter

60175
Figurin, glas, Murano, Italien.
Aktuellt bud125 SEK

60881
Julfiguriner, 10 st, porslin, Lladro, Spanien.
Aktuellt bud100 SEK

60902
Julkrubba, 14 delar, trä/keramik.
Aktuellt bud225 SEK

60903
Julljusstakar, ett par, mässing, Carlsson.
Aktuellt bud250 SEK

60913
Vicke Lindstrand, figurin, inuit, stengods, Upsala Ekeby.
Aktuellt bud200 SEK

60916
Väggdekoration, svartek/metall.
Startbud100 SEK

60925
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
Aktuellt bud750 SEK

60933
Skolplanscher, 4 st, Aftonbladets Svampkarta.
Aktuellt bud225 SEK

61028
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
Aktuellt bud100 SEK

61052
Dalahästar, 3 st, trä, Nils Olsson, Nusnäs.
Aktuellt bud250 SEK

61053
Dalahästar, 5 st, trä, O.A Olsson och Nils Olsson, Nusnäs.
Aktuellt bud450 SEK

61054
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
Aktuellt bud100 SEK

61055
Träprover, 21 st, "Årsringar", Söwe Konst.
Aktuellt bud200 SEK

61113
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
Startbud100 SEK

61149
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
Aktuellt bud400 SEK

61150
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
Aktuellt bud100 SEK

61153
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
Aktuellt bud400 SEK

61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Startbud100 SEK

61203
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
Aktuellt bud100 SEK

61217
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
Startbud100 SEK

61219
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
Startbud100 SEK

61221
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
Startbud100 SEK

61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Startbud100 SEK

61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering10 000 SEK

61249
Påskpynt m.m, ett parti.
Startbud100 SEK