SV
Kortast tid kvar
- Skulpturer & Figuriner & DekorationsföremålRensa filter

61052
Dalahästar, 3 st, trä, Nils Olsson, Nusnäs.
Aktuellt bud400 SEK

61053
Dalahästar, 5 st, trä, O.A Olsson och Nils Olsson, Nusnäs.
Aktuellt bud500 SEK

61054
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
Aktuellt bud250 SEK

61055
Träprover, 21 st, "Årsringar", Söwe Konst.
Aktuellt bud250 SEK

61113
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
Startbud100 SEK

61149
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
Aktuellt bud550 SEK

61150
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
Aktuellt bud175 SEK

61153
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
Aktuellt bud400 SEK

61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Startbud100 SEK

61203
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
Aktuellt bud100 SEK

61217
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
Startbud100 SEK

61219
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
Startbud100 SEK

61221
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
Startbud100 SEK

61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Startbud100 SEK

61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Aktuellt bud7 600 SEK
Värdering10 000 SEK

61249
Påskpynt m.m, ett parti.
Aktuellt bud225 SEK

61267
Figurin, porslin, Liadro.
Startbud100 SEK

61278
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK

61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Startbud100 SEK

61323
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
Aktuellt bud200 SEK

61387
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a Goebel.
Aktuellt bud100 SEK

61406
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
Aktuellt bud450 SEK
Värdering2 000 SEK

61408
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
Aktuellt bud125 SEK

61460
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61461
Figurin, porslin, Wallendorf.
Aktuellt bud225 SEK

61489
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf och Schaubach Kunst, Tyskland.
Aktuellt bud150 SEK

61524
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
Startbud100 SEK

61526
Skulptur, patinerad gips.
Startbud100 SEK

61557
Byst, Wilhelm Richard Wagner, konstmaterial.
Startbud100 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


