Kategorier

1
22h 52 m
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
61113
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
Startbud100 SEK
23h 44 m
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
61149
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
Aktuellt bud550 SEK
23h 46 m
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
61150
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
Aktuellt bud175 SEK
23h 50 m
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
61153
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
Aktuellt bud450 SEK
1d 0h
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Startbud100 SEK
2d 22h
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
61203
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
Aktuellt bud100 SEK
2d 23h
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
61217
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
Startbud100 SEK
2d 23h
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
61219
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
Aktuellt bud100 SEK
2d 23h
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
61221
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
Startbud100 SEK
2d 23h
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Startbud100 SEK
2d 23h
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Aktuellt bud7 600 SEK
Värdering10 000 SEK
2d 23h
Påskpynt m.m, ett parti.
61249
Påskpynt m.m, ett parti.
Aktuellt bud250 SEK
5d 22h
Figurin, porslin, Liadro.
61267
Figurin, porslin, Liadro.
Startbud100 SEK
5d 22h
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
61278
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK
5d 23h
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Startbud100 SEK
6d 0h
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
61323
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
Aktuellt bud200 SEK
7d 23h
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a Goebel.
61387
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a Goebel.
Aktuellt bud100 SEK
7d 23h
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
61406
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 23h
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
61408
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
Aktuellt bud125 SEK
8d 0h
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
61460
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
8d 0h
Figurin, porslin, Wallendorf.
61461
Figurin, porslin, Wallendorf.
Aktuellt bud350 SEK
9d 23h
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf och Schaubach Kunst, Tyskland.
61489
Figuriner, 3 st, porslin, Wallendorf och Schaubach Kunst, Tyskland.
Aktuellt bud175 SEK
10d 0h
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
61524
Mats Jonasson, konstglas på träplatta, Målerås, monogramsignerad MJ.
Aktuellt bud125 SEK
10d 0h
Skulptur, patinerad gips.
61526
Skulptur, patinerad gips.
Startbud100 SEK
10d 0h
Byst, Wilhelm Richard Wagner, konstmaterial.
61557
Byst, Wilhelm Richard Wagner, konstmaterial.
Startbud100 SEK
12d 23h
Vas, skål och ljusstakar, 4 delar glas, Bertil Vallien, Kosta Boda och Johansfors.
61586
Vas, skål och ljusstakar, 4 delar glas, Bertil Vallien, Kosta Boda och Johansfors.
Aktuellt bud100 SEK
12d 23h
Bordstelefon, onyx.
61599
Bordstelefon, onyx.
Aktuellt bud100 SEK
12d 23h
Skulptur, patinerad zink, 1800-tal.
61602
Skulptur, patinerad zink, 1800-tal.
Aktuellt bud125 SEK
12d 23h
"Don Quijote och Sancho Panza", Figurin, konstmaterial.
61604
"Don Quijote och Sancho Panza", Figurin, konstmaterial.
Startbud100 SEK
12d 23h
Piedestal, keramik.
61617
Piedestal, keramik.
Startbud100 SEK
12d 23h
Figuriner, 6 st, porslin, bl.a Lladro.
61619
Figuriner, 6 st, porslin, bl.a Lladro.
Aktuellt bud175 SEK
13d 0h
Vas, gips.
61634
Vas, gips.
Startbud100 SEK
13d 0h
Figuriner m.m, 5 delar, porslin, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, Goebel.
61637
Figuriner m.m, 5 delar, porslin, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, Goebel.
Aktuellt bud150 SEK
13d 0h
Kaj E. Jönsson, träfigur, signerad KEJ, Hannas, 1968.
61644
Kaj E. Jönsson, träfigur, signerad KEJ, Hannas, 1968.
Aktuellt bud750 SEK
13d 0h
Kaj E. Jönsson, träfigurer, 3 delar, gubbar signerad KEJ.
61646
Kaj E. Jönsson, träfigurer, 3 delar, gubbar signerad KEJ.
Aktuellt bud750 SEK
13d 0h
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
61648
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
Aktuellt bud225 SEK
13d 0h
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
61651
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
Startbud100 SEK
13d 0h
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
61653
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
Aktuellt bud200 SEK
13d 0h
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
61657
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
Startbud100 SEK
13d 1h
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
60925
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
Startbud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.