- Skulpturer & Figuriner & DekorationsföremålRensa filter

60773
Snäckor, 2 st.
Aktuellt bud125 SEK

60782
Figuriner, 4 st, "De fyra årstiderna", porslin, Ilmenau, GDR.
Aktuellt bud250 SEK

60790
Väggrelief, keramik, Knabstrup.
Aktuellt bud175 SEK

60792
Figurin, stengods, Elbogen.
Startbud100 SEK

60793
Skulptur, patinerad brons, J.B Deposee, Bronze Garanti, Paris, osignerad.
Aktuellt bud850 SEK

60810
Vaser m.m, 4 delar, keramik, bl.a Krukmakaren i Ystad.
Aktuellt bud150 SEK

60822
Skulptur, häst, brons.
Aktuellt bud250 SEK

60823
Bertil Vallien, skulptur, huvud, Kosta Boda, och Erik Höglund, fat, glas.
Aktuellt bud400 SEK

60834
Tuppkanna, glas, möjligen Murano.
Aktuellt bud250 SEK

60175
Figurin, glas, Murano, Italien.
Aktuellt bud125 SEK

60881
Julfiguriner, 10 st, porslin, Lladro, Spanien.
Aktuellt bud100 SEK

60902
Julkrubba, 14 delar, trä/keramik.
Aktuellt bud175 SEK

60903
Julljusstakar, ett par, mässing, Carlsson.
Aktuellt bud225 SEK

60913
Vicke Lindstrand, figurin, inuit, stengods, Upsala Ekeby.
Aktuellt bud175 SEK

60916
Väggdekoration, svartek/metall.
Startbud100 SEK

60925
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
Aktuellt bud550 SEK

60933
Skolplanscher, 4 st, Aftonbladets Svampkarta.
Aktuellt bud125 SEK

61028
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
Startbud100 SEK

61052
Dalahästar, 3 st, trä, Nils Olsson, Nusnäs.
Aktuellt bud250 SEK

61053
Dalahästar, 5 st, trä, O.A Olsson och Nils Olsson, Nusnäs.
Aktuellt bud300 SEK

61054
Marie-Louise Wijkmark, väggskulptur, keramik på träplatta, "Stenfrukt & Strandkonst", signerad a tergo.
Aktuellt bud100 SEK

61055
Träprover, 21 st, "Årsringar", Söwe Konst.
Aktuellt bud100 SEK

61113
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
Startbud100 SEK

61149
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
Aktuellt bud400 SEK

61150
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
Aktuellt bud100 SEK

61153
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
Aktuellt bud175 SEK

61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Startbud100 SEK