Kategorier

8d 11h
Tapetserarbord, hopfällbart, trä.
61177
Tapetserarbord, hopfällbart, trä.
Aktuellt bud125 SEK
8d 11h
Marknadsbord, hopfällbart, trä.
61178
Marknadsbord, hopfällbart, trä.
Aktuellt bud150 SEK
8d 11h
Fönster, 4 st, gjutjärn/glas.
61179
Fönster, 4 st, gjutjärn/glas.
Aktuellt bud300 SEK
8d 11h
Pussel, 5 st, bl.a Jumbo.
61180
Pussel, 5 st, bl.a Jumbo.
Aktuellt bud100 SEK
8d 11h
Nils Dardel, "Exotiskt", tryck, 15 st, i mapp, signerade i trycket.
61181
Nils Dardel, "Exotiskt", tryck, 15 st, i mapp, signerade i trycket.
Startbud100 SEK
8d 11h
Smyckeskrin och bijouterier, ett parti.
61182
Smyckeskrin och bijouterier, ett parti.
Aktuellt bud150 SEK
8d 11h
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
61183
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
Aktuellt bud125 SEK
8d 11h
Carolina Gynning, tryck, tygtryck och värmeunderlägg, 3 st, Gynning Design.
61184
Carolina Gynning, tryck, tygtryck och värmeunderlägg, 3 st, Gynning Design.
Startbud100 SEK
8d 11h
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
61185
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
Startbud100 SEK
8d 11h
Bijouterier, ett parti.
61186
Bijouterier, ett parti.
Aktuellt bud225 SEK
8d 11h
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Startbud100 SEK
8d 11h
Helge Lundström, litografi nr 150/300, signerad, daterad -98.
61188
Helge Lundström, litografi nr 150/300, signerad, daterad -98.
Startbud100 SEK
8d 11h
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
61189
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
8d 11h
Jozefina Krosno, skål på fot, glas, Polen.
61190
Jozefina Krosno, skål på fot, glas, Polen.
Aktuellt bud200 SEK
8d 11h
Bertil Vallien, "Rainbow", skål, glas, Kosta Boda, signerad.
61191
Bertil Vallien, "Rainbow", skål, glas, Kosta Boda, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
8d 11h
Vrilskål, trä, monogramsignerad HA, daterad 1969.
61192
Vrilskål, trä, monogramsignerad HA, daterad 1969.
Startbud100 SEK
8d 11h
Bijouterier, ett parti, bl. a silver.
61193
Bijouterier, ett parti, bl. a silver.
Aktuellt bud100 SEK
8d 11h
Keramik, 13 delar, Kia på Utö.
61194
Keramik, 13 delar, Kia på Utö.
Aktuellt bud125 SEK
8d 11h
Ove Olson, olja på duk, signerad.
61195
Ove Olson, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
8d 11h
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
61196
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
Aktuellt bud100 SEK
10d 9h
LEGO Duplo, tågset, med tillbehör.
61197
LEGO Duplo, tågset, med tillbehör.
Aktuellt bud100 SEK
10d 9h
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
61198
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
Aktuellt bud350 SEK
10d 9h
Oidentifierad konstnär, "Lurblåsaren i Ystad", olja på pannå, otydligt signerad.
61199
Oidentifierad konstnär, "Lurblåsaren i Ystad", olja på pannå, otydligt signerad.
Startbud100 SEK
10d 9h
Vinetiketter, ca 600 st.
61200
Vinetiketter, ca 600 st.
Startbud100 SEK
10d 9h
Skivspelare, AKAI AP-100.
61201
Skivspelare, AKAI AP-100.
Aktuellt bud250 SEK
10d 9h
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall/glas, 1900-talets mitt.
61202
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall/glas, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud175 SEK
10d 9h
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
61203
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
Aktuellt bud100 SEK
10d 9h
Skrin m.m, 5 delar, metall/glas.
61204
Skrin m.m, 5 delar, metall/glas.
Aktuellt bud150 SEK
10d 9h
Stafflier, 5 st, metall.
61205
Stafflier, 5 st, metall.
Aktuellt bud300 SEK
10d 9h
Ljusstakar, 13 st, metall.
61206
Ljusstakar, 13 st, metall.
Aktuellt bud150 SEK
10d 9h
Konduktörsväska, läder/metall.
61207
Konduktörsväska, läder/metall.
Aktuellt bud250 SEK
10d 9h
Glas, 4+3 st, Nachtmann,  Bavaria.
61208
Glas, 4+3 st, Nachtmann, Bavaria.
Aktuellt bud100 SEK
10d 9h
Skålar, 9 st, glas, bl.a Orrefors.
61209
Skålar, 9 st, glas, bl.a Orrefors.
Aktuellt bud100 SEK
10d 9h
Ljusstakar m.m, 19 st, glas, bl.a Orrefors.
61210
Ljusstakar m.m, 19 st, glas, bl.a Orrefors.
Aktuellt bud100 SEK
10d 9h
Matservis, 39 delar, flintgods, Royston, Johnson Bros, England.
61211
Matservis, 39 delar, flintgods, Royston, Johnson Bros, England.
Aktuellt bud100 SEK
10d 9h
Taklampa, glas, By Rydéns.
61212
Taklampa, glas, By Rydéns.
Startbud100 SEK
10d 10h
Albert Engström, böcker, 15 st, helfranska band, Bonnier 1950.
61213
Albert Engström, böcker, 15 st, helfranska band, Bonnier 1950.
Startbud100 SEK
10d 10h
Krus, 2 st, stengods, Göteborg och Rörstrand.
61214
Krus, 2 st, stengods, Göteborg och Rörstrand.
Aktuellt bud100 SEK
10d 10h
Gertrud Lönegren, krus, stengods, "Primavera", Rörstrand.
61215
Gertrud Lönegren, krus, stengods, "Primavera", Rörstrand.
Aktuellt bud100 SEK
10d 10h
Dekorativa böcker, 34 st, halvfranska band, bl.a Leo Tolstoy och Anatole France.
61216
Dekorativa böcker, 34 st, halvfranska band, bl.a Leo Tolstoy och Anatole France.
Aktuellt bud100 SEK
10d 10h
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
61217
Julkrubba och juldekorationer, 14+4 delar, trä/metall/plast/keramik.
Startbud100 SEK
10d 10h
Dekorativa böcker, 32 st, halvfranska band, bl.a Emile Zola och Jack London.
61218
Dekorativa böcker, 32 st, halvfranska band, bl.a Emile Zola och Jack London.
Aktuellt bud100 SEK
10d 10h
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
61219
Julljusstakar, 2 st, "Skatelöv", trä/metall.
Startbud100 SEK
10d 10h
Dekorativa böcker, 30 st, bl.a Viktor Rydberg och Djungelboken av Rudyard Kipling.
61220
Dekorativa böcker, 30 st, bl.a Viktor Rydberg och Djungelboken av Rudyard Kipling.
Aktuellt bud125 SEK
10d 10h
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
61221
Flamskvävnader och vävnader, 5+2 st, textil.
Startbud100 SEK
10d 10h
Gerhard Wihlborg, "Krokus", pastell, signerad, daterad -74.
61222
Gerhard Wihlborg, "Krokus", pastell, signerad, daterad -74.
Aktuellt bud200 SEK
10d 10h
Robotdammsugare, Canvac QCleanR450, samt tillbehör.
61223
Robotdammsugare, Canvac QCleanR450, samt tillbehör.
Aktuellt bud100 SEK
10d 10h
Lego, ett parti, plast.
61224
Lego, ett parti, plast.
Aktuellt bud150 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.