61250
Skafthålsyxa, sten, sannolikt neolitikum.
Aktuellt bud150 SEK

61251
Flintyxor, 3 st, sannolikt neoliticum.
Aktuellt bud125 SEK

61252
Aktuellt bud4 400 SEK

61253
Flintdolk och spjutspets, sannolikt neolitikum.
Aktuellt bud150 SEK

61254
Allmogetextil, 5 delar.
Aktuellt bud125 SEK

61255
Bordsdukar, 5 st, bl.a med broderi.
Aktuellt bud125 SEK

61256
Handdukar m.m, ett parti, linne, 1900-tal.
Aktuellt bud450 SEK

61257
Förkläden till folkdräkter m.m, 8 delar, 1800/1900-tal.
Aktuellt bud450 SEK

61258
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
Startbud100 SEK

60537
Aktuellt bud100 SEK

61260
Bordsdukar och servetter , ett parti.
Aktuellt bud250 SEK

61261
Playmobil, ett parti.
Aktuellt bud225 SEK

60720
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering8 000 SEK

61262
Aktuellt bud100 SEK

61263
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
Startbud100 SEK

61264
Aktuellt bud100 SEK

61265
Ryamatta, ull, "Maya", Nordiska Kompaniet, 1970/80-tal.
Startbud100 SEK

61266
Rostfritt, ett parti.
Aktuellt bud100 SEK

61267
Figurin, porslin, Liadro.
Startbud100 SEK

61268
Aktuellt bud150 SEK

60113
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
Aktuellt bud150 SEK

61270
Nattljusstakar, ett par, mässing, Skultuna.
Aktuellt bud200 SEK

61271
Aktuellt bud1 100 SEK

61272
Bertil Vallien, skål på fot, Boda.
Aktuellt bud100 SEK

61273
Mormorsfilt, virkad.
Aktuellt bud225 SEK

61274
Startbud100 SEK

61275
Kaffebryggare, Moccamaster.
Aktuellt bud350 SEK

61276
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
Startbud100 SEK

61277
Piedestaler, 2 st, trä.
Startbud100 SEK

61278
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK

61279
Dammsugare, Miele Complete C3.
Aktuellt bud500 SEK

61280
Aktuellt bud300 SEK

61281
Hallbyrå, 2 lådor och lucka, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud450 SEK

61282
Gunvor Olin-Grönquist, assietter, 12 st, stengods, "Kosmos", Arabia.
Aktuellt bud450 SEK

61283
Piedestal, bronserat trä/stenskiva, empirestil, 1900-tal.
Aktuellt bud225 SEK

61284
Dragspel, Granesso, Hagström, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK

61285
Syskrin på ben, trä.
Aktuellt bud100 SEK

61286
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61288
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
Aktuellt bud100 SEK

61290
Pottskåp, trä.
Aktuellt bud225 SEK

61291
Kontorsstolar, 2 st, trä/metall, höj/sänkbara, snurrbara.
Aktuellt bud100 SEK

61292
Skedar, tänger m.m, 10 delar, silver.
Aktuellt bud1 000 SEK

61293
Aktuellt bud500 SEK

61294
Bordsur, glas, Orrefors.
Startbud100 SEK

61295
Fickur, 4 st, silver/mässing.
Aktuellt bud300 SEK

61296
Armbandsur, dam, Omega.
Aktuellt bud150 SEK

61297
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61298
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
Aktuellt bud2 000 SEK