61342
Vinöppnare och vinluftare, metall/glas/plast, Leif Mannerström.
Startbud100 SEK

61343
Mangel, Elektro Helios.
Aktuellt bud500 SEK

61344
Lego Duplo, ett parti, plast.
Startbud100 SEK

61345
Mustang City Komfort, herrcykel, 28 tum, 5 växlar.
Aktuellt bud175 SEK

61346
Plunta och bägare, 1+4+6 st, tenn, i lådor, trä, Scandia Tenn.
Aktuellt bud175 SEK

61347
Piedestal, trä.
Aktuellt bud125 SEK

61348
Balja, koppar.
Aktuellt bud600 SEK

61349
Kaffebryggare med termoskanna, Technivorm Moccamaster.
Aktuellt bud700 SEK

61350
Tamburmajor, trä.
Aktuellt bud400 SEK

61351
Gräsklippare, Stig 50 EL Multiclip.
Aktuellt bud125 SEK

61352
Blombord, bemålat trä.
Aktuellt bud175 SEK

61353
Snurrfåtölj, konstskinn/krom.
Aktuellt bud100 SEK

61354
Edvin Ollers, glasservis, 66 delar, glas, "Elon", Kosta Boda.
Aktuellt bud650 SEK

61355
Klockradio, JBL Horizon2 DAB, samt tillbehör.
Aktuellt bud225 SEK

61356
Stilbyrå, 2 lådor, trä/stenskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61357
Årsmortlar med stöt, 4 st, mässing, Skultuna.
Aktuellt bud150 SEK

60352
Stege, aluminium, hopfällbar, Silkeborg Stigefabrik.
Aktuellt bud150 SEK

60289
Matservis, 49 delar, flintgods, "Vinranka", Gefle.
Aktuellt bud300 SEK

60708
Armbandsur, 7 st, bl.a Seiko och Storm.
Aktuellt bud100 SEK

59842
Skiftnycklar och rörtång, 6+1 st, Bahco.
Aktuellt bud100 SEK

60718
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK

60304
Golvlampa, metall.
Startbud100 SEK

60467
Stolar, 6 st, ek/textil, samtida.
Startbud100 SEK

60924
Arthur Percy, vaser, 10 st, glas, Gullaskruf, 1950-tal.
Aktuellt bud225 SEK

61358
Matservis, 34 delar, flintgods, ''Asiatic Pheasant'', Enoch Wedgwood, England.
Aktuellt bud500 SEK

61359
Stenbordsdukar, 5 st.
Aktuellt bud200 SEK

61360
Anja Jaatinen-Winquist, kaffeservisdelar, 14 st, stengods, ''Karelia'', Arabia, Finland.
Aktuellt bud100 SEK

61361
Myntsamling, ett parti, blandade valutor , mestadels svenska.
Aktuellt bud2 800 SEK

61362
Fotogenlampa, glas/mässing.
Aktuellt bud225 SEK

61363
Lampkupor, 5 st, glas.
Startbud100 SEK

61364
Vaser m.m, 8 delar, glas, bl.a Orrefors.
Startbud100 SEK

61365
Barbro Wesslander, martiniglas, 13 st, Boda Nova.
Aktuellt bud125 SEK

61366
Kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Berlin Bellevue'', Rosenthal.
Aktuellt bud125 SEK

61367
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud150 SEK

61369
Sängbord, trä, stenskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud250 SEK

61370
Hugo Troeds, sideboard, teak, Bjärnum, 1950/60-tal.
Aktuellt bud300 SEK

61371
Handdukar, ett parti, linne, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61372
Kaffeservis, 31 delar, porslin, ''Svenska Fåglar'', Bröderna von Wright, Fyrklövern.
Aktuellt bud150 SEK

61373
Handdukar, 19 st, linne.
Aktuellt bud125 SEK

61374
Bananlådor, 3 st, trä, Fyffes, A.-B. Banankompaniet.
Aktuellt bud300 SEK

61375
Fritz Kallenberg, glasservis, 37 delar, "Pyramid", Boda, 1900-tal.
Aktuellt bud600 SEK

61376
Bendt Lauridsen, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61378
Valerie Olsson Komstad, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61379
Oscar Reutersvärd och Anders Österlin, litografier, 2 st, provtryck och nr 18/110, signerade.
Aktuellt bud250 SEK

61380
Glasservis med slipad dekor, 63 delar, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61381
Alesandro Canzini, efter, olja på duk, signerad Canzini.
Startbud100 SEK

61382
Plåtburkar m.m, 17 delar, 1900-tal.
Aktuellt bud125 SEK

61383
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad C. Lantz.
Aktuellt bud125 SEK