Kategorier

3d 21h
Bord med iläggsskiva, skrapad furu.
60617
Bord med iläggsskiva, skrapad furu.
Aktuellt bud450 SEK
3d 21h
Bestickservis, 36 delar, rostfritt stål.
60618
Bestickservis, 36 delar, rostfritt stål.
Aktuellt bud250 SEK
3d 21h
Tryck och akvarell, oidentifierad konstnär för akvarell signerad M. Borg, Tryck signerad i trycket Boberg, numrerad 8/50.
60619
Tryck och akvarell, oidentifierad konstnär för akvarell signerad M. Borg, Tryck signerad i trycket Boberg, numrerad 8/50.
Aktuellt bud100 SEK
3d 21h
Kompressor, ABAC Pole Position LT 24.
60620
Kompressor, ABAC Pole Position LT 24.
Aktuellt bud350 SEK
3d 21h
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
60621
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
Aktuellt bud250 SEK
3d 21h
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
60622
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
Aktuellt bud175 SEK
3d 21h
Stegfot, metall/plast, Scando.
60623
Stegfot, metall/plast, Scando.
Aktuellt bud125 SEK
3d 21h
Evert Taube, litografi nr 64/195, signerad, 1972.
60624
Evert Taube, litografi nr 64/195, signerad, 1972.
Aktuellt bud500 SEK
3d 21h
Högtryckstvätt, Kärcher 520 M.
60625
Högtryckstvätt, Kärcher 520 M.
Aktuellt bud175 SEK
3d 21h
Göran Gidenstam, ''Blasieholmskajen'', litografi nr 113/250, signerad.
60626
Göran Gidenstam, ''Blasieholmskajen'', litografi nr 113/250, signerad.
Aktuellt bud175 SEK
3d 21h
Dammsugare, Nilfisk GD 930SP, samt dammsugarpåsar.
60627
Dammsugare, Nilfisk GD 930SP, samt dammsugarpåsar.
Aktuellt bud600 SEK
3d 21h
Stekgryta, gjutjärn, 6,3 L, Le Creuset, Frankrike.
60628
Stekgryta, gjutjärn, 6,3 L, Le Creuset, Frankrike.
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 21h
Verktyg m.m, ett parti, bl.a Osatu.
60629
Verktyg m.m, ett parti, bl.a Osatu.
Aktuellt bud300 SEK
3d 21h
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
60630
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
Aktuellt bud400 SEK
3d 21h
Bertil Vallien, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda.
60631
Bertil Vallien, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda.
Aktuellt bud225 SEK
3d 21h
Figurin, glas, Murano, Italien.
60632
Figurin, glas, Murano, Italien.
Aktuellt bud225 SEK
3d 21h
Jordglob med belysning, Räth Politiska Jordglob, 1974.
60633
Jordglob med belysning, Räth Politiska Jordglob, 1974.
Aktuellt bud250 SEK
3d 21h
Burk med lock, poppel, Söwe-Konst Sövestad.
60634
Burk med lock, poppel, Söwe-Konst Sövestad.
Aktuellt bud100 SEK
3d 21h
Hylla på hjul, trä.
60635
Hylla på hjul, trä.
Startbud100 SEK
3d 21h
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
60636
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
Aktuellt bud125 SEK
3d 21h
Vaser, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand.
60637
Vaser, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand.
Aktuellt bud100 SEK
3d 21h
Keramik, ett parti.
60638
Keramik, ett parti.
Aktuellt bud500 SEK
3d 21h
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
60639
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
Aktuellt bud175 SEK
3d 21h
Smart-TV, Samsung UE40J5205AK, med väggfäste.
60640
Smart-TV, Samsung UE40J5205AK, med väggfäste.
Aktuellt bud175 SEK
3d 21h
Anna Ehrner och Monica Backström, Vaser, 2 st, glas, Kosta Boda, bl.a ''Atoll''.
60641
Anna Ehrner och Monica Backström, Vaser, 2 st, glas, Kosta Boda, bl.a ''Atoll''.
Aktuellt bud150 SEK
3d 21h
Bordsdekorationer, 3 st, trä/metall.
60642
Bordsdekorationer, 3 st, trä/metall.
Aktuellt bud100 SEK
3d 22h
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
60643
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
Aktuellt bud125 SEK
3d 22h
Duk och stenbordsduk.
60644
Duk och stenbordsduk.
Aktuellt bud125 SEK
3d 22h
Litografier, olika konstnärer, signerade och numrerade.
60645
Litografier, olika konstnärer, signerade och numrerade.
Startbud100 SEK
3d 22h
Klocka för vägghängning, gjutjärn.
60646
Klocka för vägghängning, gjutjärn.
Aktuellt bud400 SEK
3d 22h
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/glas, barockstil, 1900-tal.
60647
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/glas, barockstil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
3d 22h
Koffertar, 3 st, trä/metall/skinn.
60648
Koffertar, 3 st, trä/metall/skinn.
Aktuellt bud300 SEK
3d 22h
Kamera, Konica FC-1, med blixt och väska.
60649
Kamera, Konica FC-1, med blixt och väska.
Aktuellt bud150 SEK
3d 22h
Kuddar, ett parti.
60650
Kuddar, ett parti.
Aktuellt bud100 SEK
3d 22h
Salongsmatta, Tunisien, handknuten, ull.
60651
Salongsmatta, Tunisien, handknuten, ull.
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 22h
Bordslampa, glas, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
60652
Bordslampa, glas, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud150 SEK
3d 22h
Luftkylare på hjul, plast, Klarstein Air Cooler.
60653
Luftkylare på hjul, plast, Klarstein Air Cooler.
Aktuellt bud125 SEK
3d 22h
Golvlampa, metall/plast, IKEA.
60654
Golvlampa, metall/plast, IKEA.
Aktuellt bud100 SEK
3d 22h
Tamburmajor, trä.
60655
Tamburmajor, trä.
Aktuellt bud225 SEK
3d 22h
Gräsklippare m.m, ett parti, bl.a Bosch.
60656
Gräsklippare m.m, ett parti, bl.a Bosch.
Aktuellt bud100 SEK
3d 22h
Skottkärra, metall/plast, AB P.J Håkanssons Mek. Verkstad.
60657
Skottkärra, metall/plast, AB P.J Håkanssons Mek. Verkstad.
Aktuellt bud250 SEK
3d 22h
Trampbilar, 2 st, metall/plast.
60658
Trampbilar, 2 st, metall/plast.
Aktuellt bud100 SEK
3d 22h
Rullator, metall/plast, Trust Care.
60659
Rullator, metall/plast, Trust Care.
Aktuellt bud150 SEK
3d 22h
Emily Eyres, tillskriven, olja på duk, signerad E. Eyres.
59764
Emily Eyres, tillskriven, olja på duk, signerad E. Eyres.
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 22h
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
60109
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
Aktuellt bud450 SEK
3d 22h
Bijouterier, ett parti.
59898
Bijouterier, ett parti.
Startbud100 SEK
3d 22h
Bröllopskimono, siden, broderad dekor, Japan, 1900-talets senare hälft.
59582
Bröllopskimono, siden, broderad dekor, Japan, 1900-talets senare hälft.
Aktuellt bud800 SEK
5d 20h
Kaarina Kellomäki, gardinvåder, ett par, ''Keisarin Puutarhassa'', Marimekko, Finland, 1966.
60660
Kaarina Kellomäki, gardinvåder, ett par, ''Keisarin Puutarhassa'', Marimekko, Finland, 1966.
Aktuellt bud225 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.