11d 20h
Trågsoffa och karmstol, trä/textil, rokokostil, 1800-tal.
61631
Aktuellt bud650 SEK
11d 20h
Vaser, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl.
61632
Aktuellt bud125 SEK
11d 21h
Stege, hopfällbar, metall, KWA.
61633
Startbud100 SEK
11d 21h
Vas, gips.
61634
Vas, gips.
Startbud100 SEK
11d 21h
Spegel, förgylld ram, 1900-tal.
61635
Startbud100 SEK
11d 21h
61636
Startbud100 SEK
11d 21h
Figuriner m.m, 5 delar, porslin, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, Goebel.
61637
Aktuellt bud150 SEK
11d 21h
61638
Startbud100 SEK
11d 21h
Spegel, bemålat trä.
61639
Spegel, bemålat trä.
Startbud100 SEK
11d 21h
Teservis, 9 delar, porslin, Nordkorea, 1960/70-tal.
61640
Startbud100 SEK
11d 21h
61641
Aktuellt bud225 SEK
11d 21h
Bordslampa, glas/metall, Engshyttan, Nybro, 1900-tal.
61642
Aktuellt bud100 SEK
11d 21h
61643
Aktuellt bud125 SEK
11d 21h
Kaj E. Jönsson, träfigur, signerad KEJ, Hannas, 1968.
61644
Aktuellt bud750 SEK
11d 21h
Gallerimatta, Iran, handknuten, ull.
61645
Aktuellt bud500 SEK
11d 21h
Kaj E. Jönsson, träfigurer, 3 delar, gubbar signerad KEJ.
61646
Aktuellt bud750 SEK
11d 21h
61647
Startbud100 SEK
11d 21h
Kaj E. Jönsson, trätavla, signerad KEJ, samt träskulptur signerad NG.
61648
Aktuellt bud225 SEK
11d 21h
Matta, Persien Bidjar, handknuten, ull.
61649
Aktuellt bud400 SEK
11d 21h
Adam Jablonski, fat, glas, Polen, signerat.
61650
Aktuellt bud150 SEK
11d 21h
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
61651
Startbud100 SEK
11d 21h
61652
Aktuellt bud100 SEK
11d 21h
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
61653
Aktuellt bud225 SEK
11d 21h
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
61654
Aktuellt bud400 SEK
11d 21h
Ångmaskiner, 3 delar, Wilesco och Mamod.
61655
Aktuellt bud125 SEK
11d 21h
Soffa och bord, bambu/rotting/glas.
61656
Aktuellt bud125 SEK
11d 21h
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
61657
Startbud100 SEK
11d 21h
Tvätt- och förvaringskorg, flätade.
61658
Startbud100 SEK
11d 21h
Terrin med lock, porslin, Kina, 1900-tal.
61659
Startbud100 SEK
11d 21h
Sängbord, 2 lådor, bambu/trä, "Mirianda", Dux.
61660
Startbud100 SEK
11d 21h
Golvlampa, justerbar, metall/textil, Örsjö Industri.
61661
Startbud100 SEK
11d 21h
Tvättset, 2 delar, porslin, "Adolf", Annaburg, Tyskland.
61662
Aktuellt bud150 SEK
11d 21h
Golvlampa och lampskärm, metall/textil.
61663
Startbud100 SEK
11d 21h
Rullklaffsekretär, 6 lådor, trä.
61664
Startbud100 SEK
11d 21h
CD-skivor, ett parti, blandat.
61665
Startbud100 SEK
11d 21h
61666
Startbud100 SEK
11d 21h
Fåtölj, ställbar, med fjärrkontroll, textil/metall.
61667
Aktuellt bud100 SEK
11d 21h
Ulric Öunapuu, olja på duk, signerad, daterad 1949.
61668
Aktuellt bud125 SEK
11d 21h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Elert.
61669
Aktuellt bud125 SEK
11d 21h
Käppare, 6 st, trä, samt hatt, Stetson med hattask.
61670
Aktuellt bud175 SEK
11d 21h
Hans L. Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1970.
61671
Startbud100 SEK
11d 21h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, monogramsignerad.
61672
Aktuellt bud175 SEK
11d 22h
Nintendo NES, spelkonsol 2 st handkontroller, 4 st spel, tillbehör.
61673
Aktuellt bud500 SEK
11d 22h
Tryck, Asien.
60430
Tryck, Asien.
Startbud100 SEK
11d 22h
Wii, xbox, Nintendo 64, Playstation 3 m.m, ett parti.
60268
Aktuellt bud850 SEK
11d 22h
Bordslampa, s.k. ozonelampa, porslin.
60282
Startbud100 SEK
11d 22h
Skålar, burkar och fat, keramik, bl.a Höganäs Keramik.
60295
Startbud100 SEK
11d 22h
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
60309
Startbud100 SEK