60986
Taklampa, glas, ''Zero'', Tyringe.
Startbud100 SEK

60784
Krus, 3 st, keramik, Göteborg och Gustafsberg.
Aktuellt bud100 SEK

60796
Mattor, 2 st, orientaliska, bl.a Indo Gabbeh, handknutna, ull.
Aktuellt bud100 SEK

60858
Pläd/sängöverkast, virkad.
Aktuellt bud125 SEK

60663
Jacek K. Mieliwodzki, ''Strövstigen'', olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud125 SEK

60710
Skolplanscher, 2 st, textil/trä.
Aktuellt bud100 SEK

60730
Ljushållare till vägg, ett par, metall.
Startbud100 SEK

60758
Piedestal, keramik.
Startbud100 SEK

61674
Blåslampa, brandsläckare m.m, 5 delar.
Aktuellt bud100 SEK

61675
Bijouterier m.m, ett parti.
Aktuellt bud100 SEK

61676
Matryoshka och ägg, 3 delar, trä.
Aktuellt bud150 SEK

61677
Stenbordsdukar och dynvar, 5 delar, allmogetextil.
Aktuellt bud100 SEK

61678
Bonader, stenbordsdukar m.m, ett parti, allmogetextil.
Aktuellt bud100 SEK

61679
Nyckelskåp, trä.
Aktuellt bud100 SEK

61680
Ljuskrona, 5 st ljuspunkter, mässing, Skultuna.
Aktuellt bud100 SEK

61681
Golvvas, keramik, Kina.
Aktuellt bud125 SEK

61682
Golvvas, keramik, Kina.
Aktuellt bud125 SEK

61683
Golvvas, keramik.
Aktuellt bud125 SEK

61684
Matservis, 57 delar, poslin, ''Winterling'', Bavaria.
Aktuellt bud200 SEK

61685
Kaffeserrvis, 35 delar, porslin, ''Echt Cobalt'', Schumann Arzberg, Bavaria.
Aktuellt bud300 SEK

61686
Timo Sarpaneva, ljusstakar, ett par, glas, ''Festivo'', Iittala, Finland, monogramsignerade.
Aktuellt bud300 SEK

61687
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 2 st, glas, ''Festivo'', Iittala, Finland, monogramsignerade.
Aktuellt bud175 SEK

61688
Kaffe- och moccaskedar, 16 delar, silver 830, ''Carmen''.
Aktuellt bud150 SEK

61689
Armlänk, guld 14k och jadestenar.
Aktuellt bud300 SEK

61690
Ring, guld 18k med sten, 1963.
Aktuellt bud850 SEK

61691
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 285/375, signerad, 1978.
Startbud100 SEK

61692
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi 271/375, signerad, 1978.
Startbud100 SEK

61693
Ulrica Hydman Vallien, fat, glas, Kosta Boda.
Aktuellt bud175 SEK

61694
Kamera, Chinon CM-4s, med tillbehör.
Aktuellt bud150 SEK

61695
Batteriladdare, Ctek XC 0.8.
Aktuellt bud125 SEK

61696
Solur, metall.
Aktuellt bud100 SEK

61697
Kanna och skålar, 7 delar, glas.
Startbud100 SEK

61698
Oidentifierade konstnärer, blomsterstilleben, 2 st, olja på duk, otydligt signerade.
Aktuellt bud100 SEK

61699
Eddy Gerhard, olja på duk, signerad.
Startbud100 SEK

61700
Margareta Nislander, olja på pannå, signerad.
Startbud100 SEK

61701
Kristina Munklinde, ''Grottfolket V'', linoleumsnitt nr 41/70, signerad.
Startbud100 SEK

61702
Michel Moskovtchenko, linoleumsnitt nr 8/30, signerad,1970.
Startbud100 SEK

61703
Jörgen Fogelquist, litografi nr 108/150, signerad.
Startbud100 SEK

61704
Lars Hofsjö, ''Utsikt från ett palats'', blandteknik, signerad.
Startbud100 SEK

61705
Oidentifierad konstnär, blyerts, signerad, 1969.
Startbud100 SEK

60257
Mattor, 2+1, Kina och Pakistan, handknutna, ull/bomull.
Aktuellt bud125 SEK

60346
Mikrofon och högtalare m.m, ett parti, bl.a Audio-Technica, Focusrite och Samsung.
Aktuellt bud175 SEK

61708
Soffa, skinn, furninova.
Aktuellt bud125 SEK

61709
Affisch, ''Kivik Art ´19 Ulla Viotti 23 Juni- 1 September'', Kivik Art Centre Österlen Sweden.
Startbud100 SEK

61710
Affisch, ''Ceramics in architecture, Public art and installation'', Barcelona 2016, Chinese Clay Art, USA.
Startbud100 SEK

61711
Claes Håkansson, litografi nr 66/250, signerad.
Startbud100 SEK

61712
Räfsa, trä.
Startbud100 SEK

61713
Olof Sandahl, ''Flyktväg'', linoleumsnitt nr 11/50, signerad, 1969.
Aktuellt bud100 SEK