Kategorier

14d 9h
Fåtöljer, ett par, textil/trä. 1900-talets första hälft.
61301
Fåtöljer, ett par, textil/trä. 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud100 SEK
14d 9h
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
61302
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
Aktuellt bud175 SEK
14d 9h
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Startbud100 SEK
14d 9h
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
61304
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
Startbud100 SEK
14d 9h
Serveringsbricka, teak, Söwe-Konst, Sövestad.
61305
Serveringsbricka, teak, Söwe-Konst, Sövestad.
Startbud100 SEK
14d 9h
Karmstol, ek/skinn, jugend.
61306
Karmstol, ek/skinn, jugend.
Startbud100 SEK
14d 9h
Taklampa, glas/mässing, 1970-tal.
61307
Taklampa, glas/mässing, 1970-tal.
Aktuellt bud100 SEK
14d 9h
Matsalsskåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
61308
Matsalsskåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Startbud100 SEK
14d 10h
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
61309
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Taklampa, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
61310
Taklampa, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
Startbud100 SEK
14d 10h
Takkrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas.
61311
Takkrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas.
Startbud100 SEK
14d 10h
Skänk, 4 skåp samt 5 lådor i ett skåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal, City Möbler AB Tibro.
61312
Skänk, 4 skåp samt 5 lådor i ett skåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal, City Möbler AB Tibro.
Startbud100 SEK
14d 10h
Carl Fagerlund, taklampa, mässing/glas, Orrefors.
61313
Carl Fagerlund, taklampa, mässing/glas, Orrefors.
Startbud100 SEK
14d 10h
Renè Lalique, skål på fot, glas, ''Elizabeth'', Lalique, Paris, Frankrike, signerad.
61314
Renè Lalique, skål på fot, glas, ''Elizabeth'', Lalique, Paris, Frankrike, signerad.
Aktuellt bud175 SEK
14d 10h
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
61315
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Stilbyrå, 3 lådor, trä/marmorskiva, rokokostil, 1900-tal.
61316
Stilbyrå, 3 lådor, trä/marmorskiva, rokokostil, 1900-tal.
Aktuellt bud150 SEK
14d 10h
Väggbonader, 5 st, allmogetextil.
61317
Väggbonader, 5 st, allmogetextil.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Barometer, trä/mässing,  H.M Drottningens Hovleverantör, etikettmärkt Engströms Ur-ställning, Stockholm.
61318
Barometer, trä/mässing, H.M Drottningens Hovleverantör, etikettmärkt Engströms Ur-ställning, Stockholm.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Jordglob med belysning, Scan-Globe, Danmark, 1976.
61319
Jordglob med belysning, Scan-Globe, Danmark, 1976.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
61320
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
Aktuellt bud200 SEK
14d 10h
Krus och vas, 3 delar, stengods, Höganäs och Vallåkra.
61321
Krus och vas, 3 delar, stengods, Höganäs och Vallåkra.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Krus, stengods, 12 liter, Höganäs.
61322
Krus, stengods, 12 liter, Höganäs.
Aktuellt bud150 SEK
14d 10h
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
61323
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
Aktuellt bud175 SEK
14d 10h
Bokhylla med skåp, teak, 1900-talets andra hälft.
61324
Bokhylla med skåp, teak, 1900-talets andra hälft.
Startbud100 SEK
14d 10h
Lego, ett parti, samt ritningar.
61325
Lego, ett parti, samt ritningar.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Skrivbord, 7 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
61326
Skrivbord, 7 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Bokhylla, 4 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
61327
Bokhylla, 4 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Startbud100 SEK
14d 10h
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
61328
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Gallerimatta, orientalisk stil, ull.
61329
Gallerimatta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud150 SEK
14d 10h
Matta, Hossienabad, orientalisk, handknuten, ull.
61330
Matta, Hossienabad, orientalisk, handknuten, ull.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Mangelkorg, flätad.
61331
Mangelkorg, flätad.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Lego, ett parti, samt ritningar.
61332
Lego, ett parti, samt ritningar.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Smart-TV, Samsung UE40J6285SU, med fjärrkontroll.
61333
Smart-TV, Samsung UE40J6285SU, med fjärrkontroll.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Vaser m.m, 13 st, keramik/trä/plast, bl.a Syco Keramik.
61334
Vaser m.m, 13 st, keramik/trä/plast, bl.a Syco Keramik.
Startbud100 SEK
14d 10h
Bestickservis, 71 delar, nysilver, Chippendale.
61335
Bestickservis, 71 delar, nysilver, Chippendale.
Aktuellt bud200 SEK
14d 10h
Väggur, trä/glas/metall, Brobi.
61336
Väggur, trä/glas/metall, Brobi.
Startbud100 SEK
14d 10h
Lampkupor, 2 st, glas.
61337
Lampkupor, 2 st, glas.
Startbud100 SEK
14d 10h
Bestickservis, 48 delar, nysilver, "Märtha".
61338
Bestickservis, 48 delar, nysilver, "Märtha".
Aktuellt bud150 SEK
14d 10h
Köksassistent, Electrolux Assistent, samt tillbehör.
61339
Köksassistent, Electrolux Assistent, samt tillbehör.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Grytor och kastrull, 3+1 st, gjutjärn/emaljerat, bl.a Kockums.
61340
Grytor och kastrull, 3+1 st, gjutjärn/emaljerat, bl.a Kockums.
Aktuellt bud150 SEK
14d 10h
Svenska frimärken, årssatser, 6 st, 1975-1980.
61341
Svenska frimärken, årssatser, 6 st, 1975-1980.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Vinöppnare och vinluftare, metall/glas/plast, Leif Mannerström.
61342
Vinöppnare och vinluftare, metall/glas/plast, Leif Mannerström.
Startbud100 SEK
14d 10h
Mangel, Elektro Helios.
61343
Mangel, Elektro Helios.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Lego Duplo, ett parti, plast.
61344
Lego Duplo, ett parti, plast.
Startbud100 SEK
14d 10h
Mustang City Komfort, herrcykel, 28 tum, 5 växlar.
61345
Mustang City Komfort, herrcykel, 28 tum, 5 växlar.
Startbud100 SEK
14d 10h
Plunta och bägare, 1+4+6 st, tenn, i lådor, trä, Scandia Tenn.
61346
Plunta och bägare, 1+4+6 st, tenn, i lådor, trä, Scandia Tenn.
Aktuellt bud100 SEK
14d 10h
Piedestal, trä.
61347
Piedestal, trä.
Startbud100 SEK
14d 10h
Balja, koppar.
61348
Balja, koppar.
Aktuellt bud250 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.