Kategorier

3d 3h
Wilhelm Kåge, servisdelar, 10 st, flintgods, ''Pyro'', Gustavsberg.
60963
Wilhelm Kåge, servisdelar, 10 st, flintgods, ''Pyro'', Gustavsberg.
Aktuellt bud400 SEK
3d 3h
Tias Eckhoff, bestickservisdelar, 44 st, teak/rostfritt stål, ''Opus'', Lundtofte, Danmark.
60966
Tias Eckhoff, bestickservisdelar, 44 st, teak/rostfritt stål, ''Opus'', Lundtofte, Danmark.
Aktuellt bud700 SEK
3d 3h
Höganäs Keramik, 14 delar, stengods.
60972
Höganäs Keramik, 14 delar, stengods.
Aktuellt bud175 SEK
3d 3h
Höganäs Keramik, ett parti, stengods.
60973
Höganäs Keramik, ett parti, stengods.
Aktuellt bud125 SEK
3d 3h
Kannor, 10 st, glas, bl.a Gullaskruf och Skånska Glasbruket.
60975
Kannor, 10 st, glas, bl.a Gullaskruf och Skånska Glasbruket.
Aktuellt bud400 SEK
3d 3h
Stege, metall, hopfällbar, Kvikkie, Holland.
60977
Stege, metall, hopfällbar, Kvikkie, Holland.
Aktuellt bud175 SEK
3d 3h
Lampskärmar, 16 st, bl.a IKEA, Skimra och Kvista.
60979
Lampskärmar, 16 st, bl.a IKEA, Skimra och Kvista.
Aktuellt bud175 SEK
3d 3h
Lampskärmar, 9 st, Kvista, IKEA.
60980
Lampskärmar, 9 st, Kvista, IKEA.
Aktuellt bud100 SEK
3d 3h
Tamburmajor med lampa, metall.
60982
Tamburmajor med lampa, metall.
Aktuellt bud125 SEK
3d 3h
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
60992
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
Aktuellt bud100 SEK
3d 3h
Magasinkärra, hopfällbar, metall.
60993
Magasinkärra, hopfällbar, metall.
Aktuellt bud225 SEK
3d 3h
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
60994
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
3d 3h
Byrå, 5 lådor, trä, beslag i mässing, 1900-tal.
60995
Byrå, 5 lådor, trä, beslag i mässing, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
3d 3h
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
60996
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
Startbud100 SEK
3d 3h
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
60997
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
Aktuellt bud650 SEK
3d 3h
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
60998
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
Aktuellt bud125 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
3d 3h
Slagbord, 6 lådor, trä.
60999
Slagbord, 6 lådor, trä.
Aktuellt bud550 SEK
3d 3h
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
61000
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
Aktuellt bud300 SEK
3d 3h
Sängbord, ett par, metall/glas.
61001
Sängbord, ett par, metall/glas.
Aktuellt bud125 SEK
3d 3h
Lyktor, 2 st, metall/glas.
61002
Lyktor, 2 st, metall/glas.
Startbud100 SEK
3d 3h
Hylla, 5 hyllplan, metall/plast.
61003
Hylla, 5 hyllplan, metall/plast.
Aktuellt bud125 SEK
3d 4h
Märkmaskin, Brother P-Touch 1200.
61004
Märkmaskin, Brother P-Touch 1200.
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Bordstomme, sten/metall.
61005
Bordstomme, sten/metall.
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
61006
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Aktuellt bud150 SEK
3d 4h
Bänk, trä, Hübsch.
61007
Bänk, trä, Hübsch.
Aktuellt bud250 SEK
3d 4h
Bok, Skånes Bebyggelse Del III, Owe Ahlfors-Geyer, AB Skandinavisk Litteratur, Skånska Dagbladets Tryckeri, Malmö, 1961.
61008
Bok, Skånes Bebyggelse Del III, Owe Ahlfors-Geyer, AB Skandinavisk Litteratur, Skånska Dagbladets Tryckeri, Malmö, 1961.
Aktuellt bud300 SEK
3d 4h
Bord, sten/metall.
61009
Bord, sten/metall.
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Gallerimatta, ull.
61010
Gallerimatta, ull.
Startbud100 SEK
3d 4h
Kyrkbänk, trä.
61011
Kyrkbänk, trä.
Aktuellt bud350 SEK
3d 4h
Soffbord, sten.
61013
Soffbord, sten.
Aktuellt bud150 SEK
3d 4h
Tubkikare, 20x40, mässing, Japan.
61014
Tubkikare, 20x40, mässing, Japan.
Aktuellt bud300 SEK
3d 4h
Soffbord, sten/metall.
61015
Soffbord, sten/metall.
Startbud100 SEK
3d 4h
Spegel, träram.
61016
Spegel, träram.
Startbud100 SEK
3d 4h
C-E Fors, bordslampor, 3 st, mässing/glas, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft.
61017
C-E Fors, bordslampor, 3 st, mässing/glas, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud300 SEK
3d 4h
Spegel, förgylld ram.
61018
Spegel, förgylld ram.
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Taklampa, 3 ljuspunkter, mässing, engelsk stil, Nya ÖIA.
61019
Taklampa, 3 ljuspunkter, mässing, engelsk stil, Nya ÖIA.
Aktuellt bud150 SEK
3d 4h
Spegel, träram.
61020
Spegel, träram.
Startbud100 SEK
3d 4h
Spegel, träram.
61021
Spegel, träram.
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Taklampa, metall, Markslöjd.
61022
Taklampa, metall, Markslöjd.
Startbud100 SEK
3d 4h
Spegel, förgylld ram.
61024
Spegel, förgylld ram.
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Ramar, 2 st, förgyllt trä.
61025
Ramar, 2 st, förgyllt trä.
Aktuellt bud175 SEK
3d 4h
Matservis, 30 delar, porslin, ''Blå Herrgård'', Christineholm, Fyrklövern.
61026
Matservis, 30 delar, porslin, ''Blå Herrgård'', Christineholm, Fyrklövern.
Aktuellt bud1 500 SEK
3d 4h
Karl Lagerfeld, slip-ins, strl 41, canvas.
61027
Karl Lagerfeld, slip-ins, strl 41, canvas.
Aktuellt bud250 SEK
3d 4h
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
61028
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
Aktuellt bud125 SEK
3d 4h
Takkrona, 9 ljuspunkter, metall/glas, Rejmyre Armaturfabrik.
61029
Takkrona, 9 ljuspunkter, metall/glas, Rejmyre Armaturfabrik.
Aktuellt bud100 SEK
3d 4h
Tvättmaskin, Siemens WM14Q451DN, samt droppskydd.
61030
Tvättmaskin, Siemens WM14Q451DN, samt droppskydd.
Aktuellt bud225 SEK
3d 4h
Köksbänkskivor, 3 st, sten.
61031
Köksbänkskivor, 3 st, sten.
Aktuellt bud125 SEK
3d 4h
Ryggsäckar med tillhörande pall, 2 st, metal/textil/skinn, bl.a Husqvarna.
61032
Ryggsäckar med tillhörande pall, 2 st, metal/textil/skinn, bl.a Husqvarna.
Aktuellt bud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.