60963
Wilhelm Kåge, servisdelar, 10 st, flintgods, ''Pyro'', Gustavsberg.
Aktuellt bud400 SEK

60966
Tias Eckhoff, bestickservisdelar, 44 st, teak/rostfritt stål, ''Opus'', Lundtofte, Danmark.
Aktuellt bud700 SEK

60972
Höganäs Keramik, 14 delar, stengods.
Aktuellt bud175 SEK

60973
Höganäs Keramik, ett parti, stengods.
Aktuellt bud125 SEK

60975
Kannor, 10 st, glas, bl.a Gullaskruf och Skånska Glasbruket.
Aktuellt bud400 SEK

60977
Stege, metall, hopfällbar, Kvikkie, Holland.
Aktuellt bud175 SEK

60979
Lampskärmar, 16 st, bl.a IKEA, Skimra och Kvista.
Aktuellt bud175 SEK

60980
Lampskärmar, 9 st, Kvista, IKEA.
Aktuellt bud100 SEK

60982
Tamburmajor med lampa, metall.
Aktuellt bud125 SEK

60992
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
Aktuellt bud100 SEK

60993
Magasinkärra, hopfällbar, metall.
Aktuellt bud225 SEK

60994
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

60995
Byrå, 5 lådor, trä, beslag i mässing, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

60996
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
Startbud100 SEK

60997
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
Aktuellt bud650 SEK

60998
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
Aktuellt bud125 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

60999
Slagbord, 6 lådor, trä.
Aktuellt bud550 SEK

61000
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
Aktuellt bud300 SEK

61001
Sängbord, ett par, metall/glas.
Aktuellt bud125 SEK

61002
Lyktor, 2 st, metall/glas.
Startbud100 SEK

61003
Hylla, 5 hyllplan, metall/plast.
Aktuellt bud125 SEK

61004
Märkmaskin, Brother P-Touch 1200.
Aktuellt bud100 SEK

61005
Bordstomme, sten/metall.
Aktuellt bud100 SEK

61006
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Aktuellt bud150 SEK

61007
Bänk, trä, Hübsch.
Aktuellt bud250 SEK

61008
Bok, Skånes Bebyggelse Del III, Owe Ahlfors-Geyer, AB Skandinavisk Litteratur, Skånska Dagbladets Tryckeri, Malmö, 1961.
Aktuellt bud300 SEK

61009
Bord, sten/metall.
Aktuellt bud100 SEK

61010
Gallerimatta, ull.
Startbud100 SEK

61011
Kyrkbänk, trä.
Aktuellt bud350 SEK

61013
Soffbord, sten.
Aktuellt bud150 SEK

61014
Tubkikare, 20x40, mässing, Japan.
Aktuellt bud300 SEK

61015
Soffbord, sten/metall.
Startbud100 SEK

61016
Spegel, träram.
Startbud100 SEK

61017
C-E Fors, bordslampor, 3 st, mässing/glas, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud300 SEK

61018
Spegel, förgylld ram.
Aktuellt bud100 SEK

61019
Taklampa, 3 ljuspunkter, mässing, engelsk stil, Nya ÖIA.
Aktuellt bud150 SEK

61020
Spegel, träram.
Startbud100 SEK

61021
Spegel, träram.
Aktuellt bud100 SEK

61022
Taklampa, metall, Markslöjd.
Startbud100 SEK

61024
Spegel, förgylld ram.
Aktuellt bud100 SEK

61025
Ramar, 2 st, förgyllt trä.
Aktuellt bud175 SEK

61026
Matservis, 30 delar, porslin, ''Blå Herrgård'', Christineholm, Fyrklövern.
Aktuellt bud1 500 SEK

61027
Karl Lagerfeld, slip-ins, strl 41, canvas.
Aktuellt bud250 SEK

61028
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
Aktuellt bud125 SEK

61029
Takkrona, 9 ljuspunkter, metall/glas, Rejmyre Armaturfabrik.
Aktuellt bud100 SEK

61030
Tvättmaskin, Siemens WM14Q451DN, samt droppskydd.
Aktuellt bud225 SEK

61031
Köksbänkskivor, 3 st, sten.
Aktuellt bud125 SEK

61032
Ryggsäckar med tillhörande pall, 2 st, metal/textil/skinn, bl.a Husqvarna.
Aktuellt bud100 SEK