Kategorier

1d 23h
Golvljusstake, för 7 ljus, trä.
60307
Golvljusstake, för 7 ljus, trä.
Startbud100 SEK
1d 23h
Arne Jacobsen, "Sjuan", stol, formpressad sits fanerad med ek, krom, Fritz Hansen, Danmark, 1971.
60308
Arne Jacobsen, "Sjuan", stol, formpressad sits fanerad med ek, krom, Fritz Hansen, Danmark, 1971.
Aktuellt bud400 SEK
1d 23h
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
60309
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
Startbud100 SEK
1d 23h
Taklampa, 3 ljuspunkter, glas/metall, troligen Orrefors, 1900-talets mitt.
59630
Taklampa, 3 ljuspunkter, glas/metall, troligen Orrefors, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud300 SEK
1d 23h
Skulptur, huvud, bemålad betong.
60312
Skulptur, huvud, bemålad betong.
Aktuellt bud150 SEK
1d 23h
Bordslampor, ett par, mässing, Kenwell.
60313
Bordslampor, ett par, mässing, Kenwell.
Aktuellt bud350 SEK
1d 23h
Fåtöljer, ett part, textil, "Stockholm", IKEA, 2000-tal.
60314
Fåtöljer, ett part, textil, "Stockholm", IKEA, 2000-tal.
Aktuellt bud850 SEK
1d 23h
Per Sundstedt, bordslampa, mässing/plast, ''Mars'', Ateljé Lyktan, Åhus.
60315
Per Sundstedt, bordslampa, mässing/plast, ''Mars'', Ateljé Lyktan, Åhus.
Aktuellt bud350 SEK
1d 23h
Kolhämtare och bricka, koppar.
60316
Kolhämtare och bricka, koppar.
Aktuellt bud175 SEK
1d 23h
Yngve Ekström, karmstol, furu, "Småland", 1900-talets andra hälft.
60317
Yngve Ekström, karmstol, furu, "Småland", 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud350 SEK
1d 23h
Takkrona, 5 ljuspunkter, glas/mässing.
60318
Takkrona, 5 ljuspunkter, glas/mässing.
Aktuellt bud100 SEK
1d 23h
Takkrona, 10 ljuspunkter, glas/mässing.
60319
Takkrona, 10 ljuspunkter, glas/mässing.
Aktuellt bud175 SEK
1d 23h
Baljfåtölj, trä/textil, 1900-tal.
60320
Baljfåtölj, trä/textil, 1900-tal.
Aktuellt bud400 SEK
1d 23h
Linneskåp, furu, 1900-talets första hälft.
60321
Linneskåp, furu, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud1 500 SEK
1d 23h
Taklampa, glas/mässing, Ståks Armatur.
60322
Taklampa, glas/mässing, Ståks Armatur.
Aktuellt bud175 SEK
1d 23h
Taklampa, metall, Markslöjd.
60323
Taklampa, metall, Markslöjd.
Aktuellt bud100 SEK
1d 23h
Champagnekylare, glas.
60324
Champagnekylare, glas.
Aktuellt bud200 SEK
1d 23h
Jan Johansson, obelisk, glas, Orrefors, signerad.
60325
Jan Johansson, obelisk, glas, Orrefors, signerad.
Aktuellt bud750 SEK
1d 23h
Erik Wörtz, sideboard, teak, "Korsör", IKEA, 1900-talets andra hälft.
60326
Erik Wörtz, sideboard, teak, "Korsör", IKEA, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud2 400 SEK
1d 23h
Musselmalet, ytterfoder, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
60327
Musselmalet, ytterfoder, porslin, helblond, Royal Copenhagen.
Aktuellt bud1 900 SEK
1d 23h
Hallmöbel, teak/textil, 1900-talets andra hälft.
60328
Hallmöbel, teak/textil, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud225 SEK
1d 23h
Bijouterier, ett parti.
60329
Bijouterier, ett parti.
Aktuellt bud125 SEK
2d 0h
Etanolkamin för vägghängning, metall.
60330
Etanolkamin för vägghängning, metall.
Aktuellt bud400 SEK
2d 0h
Yngvar Sandström, soffbord, teak, Seffle Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
60331
Yngvar Sandström, soffbord, teak, Seffle Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud100 SEK
2d 0h
Sofia Wistam, Örhängen och halskedja, 3 delar, guldpläterad metall, ''Mamma''.
60333
Sofia Wistam, Örhängen och halskedja, 3 delar, guldpläterad metall, ''Mamma''.
Aktuellt bud150 SEK
2d 0h
Halscollier, handblåst Muranoglas och pärlor, Archimede Seguso för Chanel.
60334
Halscollier, handblåst Muranoglas och pärlor, Archimede Seguso för Chanel.
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
2d 0h
Tomte, lergods.
60335
Tomte, lergods.
Aktuellt bud100 SEK
2d 0h
Mangelbord, trä, 1900-tal.
60336
Mangelbord, trä, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
2d 0h
Ljusstakar, ett par, "Julehjerte", flintgods, Aluminia, Danmark.
60337
Ljusstakar, ett par, "Julehjerte", flintgods, Aluminia, Danmark.
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 0h
Tallrikar och skålar, 21 st, keramik, Klippans Keramik.
60338
Tallrikar och skålar, 21 st, keramik, Klippans Keramik.
Aktuellt bud450 SEK
2d 0h
Golvlampa, metall, 1900-talets mitt.
60339
Golvlampa, metall, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud150 SEK
2d 0h
Arbetsbänk, metall/trä, Workmate, Black & Decker.
60340
Arbetsbänk, metall/trä, Workmate, Black & Decker.
Aktuellt bud100 SEK
2d 0h
Väska och korgar m.m, ett parti, flätad näver.
60341
Väska och korgar m.m, ett parti, flätad näver.
Aktuellt bud100 SEK
2d 0h
Gräsklippare, Husqvarna 55 Master Garden S.
60342
Gräsklippare, Husqvarna 55 Master Garden S.
Aktuellt bud175 SEK
2d 0h
Väska och korgar m.m, ett parti, flätad näver.
60343
Väska och korgar m.m, ett parti, flätad näver.
Aktuellt bud100 SEK
2d 0h
Golvlampa, mässing/skinn.
60344
Golvlampa, mässing/skinn.
Aktuellt bud175 SEK
2d 0h
Trädgårdsstolar, 5 st, metall/trä.
60345
Trädgårdsstolar, 5 st, metall/trä.
Aktuellt bud150 SEK
2d 0h
Mikrofon och högtalare m.m, ett parti, bl.a Audio-Technica, Focusrite och Samsung.
60346
Mikrofon och högtalare m.m, ett parti, bl.a Audio-Technica, Focusrite och Samsung.
Aktuellt bud350 SEK
2d 0h
Vattenpass, metall, Danderydspasset.
60347
Vattenpass, metall, Danderydspasset.
Aktuellt bud225 SEK
2d 0h
Torkställningar, 2 st, metall.
60348
Torkställningar, 2 st, metall.
Aktuellt bud100 SEK
2d 0h
Grytor, 3 st, gjutjärn/metall, bl.a Kockums Jernverk.
60349
Grytor, 3 st, gjutjärn/metall, bl.a Kockums Jernverk.
Aktuellt bud250 SEK
2d 0h
Damcykel, Crescent Citybike, 26 tum, 5 växlar.
60350
Damcykel, Crescent Citybike, 26 tum, 5 växlar.
Aktuellt bud750 SEK
2d 0h
Luftpistol, Diana Mod. 5.
60351
Luftpistol, Diana Mod. 5.
Aktuellt bud250 SEK
2d 0h
Stege, aluminium, hopfällbar, Silkeborg Stigefabrik.
60352
Stege, aluminium, hopfällbar, Silkeborg Stigefabrik.
Aktuellt bud225 SEK
2d 0h
Snöslunga, ST 602, Stiga Snow Chrystal.
60353
Snöslunga, ST 602, Stiga Snow Chrystal.
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 0h
TV-väggfäste, 2 st, metall, "Vesa", Iiglo.
60354
TV-väggfäste, 2 st, metall, "Vesa", Iiglo.
Aktuellt bud100 SEK
2d 0h
Konferensstolar, 6 st, plast/krom, Ana 4340, RBM.
60355
Konferensstolar, 6 st, plast/krom, Ana 4340, RBM.
Aktuellt bud125 SEK
2d 0h
Högtryckstvätt, Kärcher HD 1090.
60356
Högtryckstvätt, Kärcher HD 1090.
Aktuellt bud1 100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.