SV
Kortast tid kvar

60962
Björn Wiinblad, keramik, 7 delar, Rosenthal och Nymölle.
Aktuellt bud150 SEK

60964
Minnestallrikar m.m, 18 delar, keramik, Rörstrand, Gustafsberg och Gefle.
Aktuellt bud350 SEK

60965
Tårtfat och skål på fot, 4 delar, glas, bl.a Miranda, Arabia och Rosita.
Aktuellt bud300 SEK

60967
Ulla Procopé, teservis, 20 delar, stengods, ''Ruska'', Arabia, Finland.
Aktuellt bud400 SEK

60968
Vaser, skålar m.m, glas, ett parti, bl.a Erik Höglund.
Aktuellt bud400 SEK

60969
Tändare, metall, Dunhill.
Aktuellt bud450 SEK

60186
Monster High dockor, 14 st, Mattel.
Aktuellt bud400 SEK

60971
Mjölkback, trä, Malmö Mjölkcentral.
Aktuellt bud350 SEK

60974
Ytterfoder, 10 st, porslin, Camé, Jugend, Prins Eugen Waldermarsudde och Flora, Gustavsberg.
Aktuellt bud100 SEK

60976
Karin Björquist, ytterfoder, 12 st, porslin, ''Octavius'' och ''Octavia'', Gustavsberg.
Aktuellt bud125 SEK

60978
Servisdelar, 32 st, porslin, Pillivuyt, Frankrike.
Aktuellt bud300 SEK

60981
Serveringsfat, såssnipa och kanna, 8 delar, flintgods, Gustavsberg, Rörstrand och Gefle.
Aktuellt bud100 SEK

60983
Servisdelar, 22 st, flintgods, ''Skåne'', Rörstrand.
Aktuellt bud1 100 SEK

60984
Serveringsfat m.m, 18 delar, porslin, mestadels England.
Aktuellt bud400 SEK

60985
Servisdelar, 10 st, flintgods, Rörstrand SS.
Aktuellt bud300 SEK

60986
Taklampa, glas, ''Zero'', Tyringe.
Aktuellt bud125 SEK

60987
Oiva Toikka, skål, glas, ''Flora'', Nuutajärvi, Finland, 1960-tal.
Aktuellt bud125 SEK

60988
Vas, keramik, ''Mussle'', ByOn.
Aktuellt bud250 SEK

60238
Blåregn, konstgjord växt, plast/trä.
Aktuellt bud350 SEK

60199
Kopparkastruller m.m, 7 delar.
Aktuellt bud175 SEK

60220
Delar till stringhylla, 7 st, teakfanerl/metall.
Aktuellt bud300 SEK

60963
Wilhelm Kåge, servisdelar, 10 st, flintgods, ''Pyro'', Gustavsberg.
Aktuellt bud400 SEK

60966
Tias Eckhoff, bestickservisdelar, 44 st, teak/rostfritt stål, ''Opus'', Lundtofte, Danmark.
Aktuellt bud500 SEK

60972
Höganäs Keramik, 14 delar, stengods.
Aktuellt bud175 SEK

60973
Höganäs Keramik, ett parti, stengods.
Aktuellt bud100 SEK

60975
Kannor, 10 st, glas, bl.a Gullaskruf och Skånska Glasbruket.
Aktuellt bud225 SEK

60977
Stege, metall, hopfällbar, Kvikkie, Holland.
Aktuellt bud100 SEK

60979
Lampskärmar, 16 st, bl.a IKEA, Skimra och Kvista.
Aktuellt bud125 SEK

60980
Lampskärmar, 9 st, Kvista, IKEA.
Aktuellt bud100 SEK

60982
Tamburmajor med lampa, metall.
Aktuellt bud125 SEK

60992
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
Aktuellt bud100 SEK

60993
Magasinkärra, hopfällbar, metall.
Aktuellt bud150 SEK

60994
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

60995
Byrå, 5 lådor, trä, beslag i mässing, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

60996
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
Startbud100 SEK

60997
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
Aktuellt bud250 SEK

60998
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

60999
Slagbord, 6 lådor, trä.
Aktuellt bud450 SEK

61000
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
Aktuellt bud300 SEK

61001
Sängbord, ett par, metall/glas.
Aktuellt bud100 SEK

61002
Lyktor, 2 st, metall/glas.
Startbud100 SEK

61003
Hylla, 5 hyllplan, metall/plast.
Aktuellt bud125 SEK

61004
Märkmaskin, Brother P-Touch 1200.
Aktuellt bud100 SEK

61005
Bordstomme, sten/metall.
Aktuellt bud100 SEK

61006
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Aktuellt bud150 SEK

61007
Bänk, trä, Hübsch.
Aktuellt bud200 SEK

61008
Bok, Skånes Bebyggelse Del III, Owe Ahlfors-Geyer, AB Skandinavisk Litteratur, Skånska Dagbladets Tryckeri, Malmö, 1961.
Aktuellt bud250 SEK

61009
Bord, sten/metall.
Aktuellt bud100 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


