Kategorier

4d 15h
Bordsur, glas, Orrefors.
61294
Bordsur, glas, Orrefors.
Startbud100 SEK
4d 15h
Fickur, 4 st, silver/mässing.
61295
Fickur, 4 st, silver/mässing.
Aktuellt bud350 SEK
4d 15h
Armbandsur, dam, Omega.
61296
Armbandsur, dam, Omega.
Aktuellt bud150 SEK
4d 15h
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
61297
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
Aktuellt bud125 SEK
4d 15h
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
61298
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
Aktuellt bud2 000 SEK
4d 15h
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
61299
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
4d 15h
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
61300
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
Aktuellt bud350 SEK
4d 15h
Fåtöljer, ett par, textil/trä. 1900-talets första hälft.
61301
Fåtöljer, ett par, textil/trä. 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud100 SEK
4d 15h
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
61302
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
Aktuellt bud750 SEK
4d 15h
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Startbud100 SEK
4d 15h
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
61304
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
Aktuellt bud125 SEK
4d 15h
Serveringsbricka, teak, Söwe-Konst, Sövestad.
61305
Serveringsbricka, teak, Söwe-Konst, Sövestad.
Aktuellt bud125 SEK
4d 15h
Karmstol, ek/skinn, jugend.
61306
Karmstol, ek/skinn, jugend.
Aktuellt bud175 SEK
4d 15h
Taklampa, glas/mässing, 1970-tal.
61307
Taklampa, glas/mässing, 1970-tal.
Aktuellt bud225 SEK
4d 15h
Matsalsskåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
61308
Matsalsskåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud550 SEK
4d 15h
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
61309
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud700 SEK
4d 15h
Taklampa, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
61310
Taklampa, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
Aktuellt bud100 SEK
4d 15h
Takkrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas.
61311
Takkrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas.
Aktuellt bud125 SEK
4d 15h
Skänk, 4 skåp samt 5 lådor i ett skåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal, City Möbler AB Tibro.
61312
Skänk, 4 skåp samt 5 lådor i ett skåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal, City Möbler AB Tibro.
Aktuellt bud1 700 SEK
4d 15h
Carl Fagerlund, taklampa, mässing/glas, Orrefors.
61313
Carl Fagerlund, taklampa, mässing/glas, Orrefors.
Startbud100 SEK
4d 15h
Renè Lalique, skål på fot, glas, ''Elizabeth'', Lalique, Paris, Frankrike, signerad.
61314
Renè Lalique, skål på fot, glas, ''Elizabeth'', Lalique, Paris, Frankrike, signerad.
Aktuellt bud750 SEK
4d 15h
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
61315
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
Aktuellt bud500 SEK
4d 15h
Stilbyrå, 3 lådor, trä/marmorskiva, rokokostil, 1900-tal.
61316
Stilbyrå, 3 lådor, trä/marmorskiva, rokokostil, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK
4d 15h
Väggbonader, 5 st, allmogetextil.
61317
Väggbonader, 5 st, allmogetextil.
Aktuellt bud100 SEK
4d 15h
Barometer, trä/mässing,  H.M Drottningens Hovleverantör, etikettmärkt Engströms Ur-ställning, Stockholm.
61318
Barometer, trä/mässing, H.M Drottningens Hovleverantör, etikettmärkt Engströms Ur-ställning, Stockholm.
Aktuellt bud175 SEK
4d 15h
Jordglob med belysning, Scan-Globe, Danmark, 1976.
61319
Jordglob med belysning, Scan-Globe, Danmark, 1976.
Aktuellt bud175 SEK
4d 15h
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
61320
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
Aktuellt bud350 SEK
4d 15h
Krus och vas, 3 delar, stengods, Höganäs och Vallåkra.
61321
Krus och vas, 3 delar, stengods, Höganäs och Vallåkra.
Aktuellt bud125 SEK
4d 15h
Krus, stengods, 12 liter, Höganäs.
61322
Krus, stengods, 12 liter, Höganäs.
Aktuellt bud175 SEK
4d 15h
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
61323
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
Aktuellt bud200 SEK
4d 15h
Bokhylla med skåp, teak, 1900-talets andra hälft.
61324
Bokhylla med skåp, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud250 SEK
4d 15h
Lego, ett parti, samt ritningar.
61325
Lego, ett parti, samt ritningar.
Aktuellt bud300 SEK
4d 15h
Skrivbord, 7 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
61326
Skrivbord, 7 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud1 300 SEK
4d 15h
Bokhylla, 4 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
61327
Bokhylla, 4 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud100 SEK
4d 16h
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
61328
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Aktuellt bud200 SEK
4d 16h
Gallerimatta, orientalisk stil, ull.
61329
Gallerimatta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud300 SEK
4d 16h
Matta, Hossienabad, orientalisk, handknuten, ull.
61330
Matta, Hossienabad, orientalisk, handknuten, ull.
Aktuellt bud550 SEK
4d 16h
Mangelkorg, flätad.
61331
Mangelkorg, flätad.
Aktuellt bud250 SEK
4d 16h
Lego, ett parti, samt ritningar.
61332
Lego, ett parti, samt ritningar.
Aktuellt bud250 SEK
4d 16h
Smart-TV, Samsung UE40J6285SU, med fjärrkontroll.
61333
Smart-TV, Samsung UE40J6285SU, med fjärrkontroll.
Aktuellt bud400 SEK
4d 16h
Vaser m.m, 13 st, keramik/trä/plast, bl.a Syco Keramik.
61334
Vaser m.m, 13 st, keramik/trä/plast, bl.a Syco Keramik.
Startbud100 SEK
4d 16h
Bestickservis, 71 delar, nysilver, Chippendale.
61335
Bestickservis, 71 delar, nysilver, Chippendale.
Aktuellt bud250 SEK
4d 16h
Väggur, trä/glas/metall, Brobi.
61336
Väggur, trä/glas/metall, Brobi.
Startbud100 SEK
4d 16h
Lampkupor, 2 st, glas.
61337
Lampkupor, 2 st, glas.
Aktuellt bud100 SEK
4d 16h
Bestickservis, 48 delar, nysilver, "Märtha".
61338
Bestickservis, 48 delar, nysilver, "Märtha".
Aktuellt bud150 SEK
4d 16h
Köksassistent, Electrolux Assistent, samt tillbehör.
61339
Köksassistent, Electrolux Assistent, samt tillbehör.
Aktuellt bud175 SEK
4d 16h
Grytor och kastrull, 3+1 st, gjutjärn/emaljerat, bl.a Kockums.
61340
Grytor och kastrull, 3+1 st, gjutjärn/emaljerat, bl.a Kockums.
Aktuellt bud200 SEK
4d 16h
Svenska frimärken, årssatser, 6 st, 1975-1980.
61341
Svenska frimärken, årssatser, 6 st, 1975-1980.
Aktuellt bud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.