Kategorier

2d 8h
Björn Wiinblad, keramik, 7 delar, Rosenthal och Nymölle.
60962
Björn Wiinblad, keramik, 7 delar, Rosenthal och Nymölle.
Aktuellt bud150 SEK
2d 8h
Minnestallrikar m.m, 18 delar, keramik, Rörstrand, Gustafsberg och Gefle.
60964
Minnestallrikar m.m, 18 delar, keramik, Rörstrand, Gustafsberg och Gefle.
Aktuellt bud350 SEK
2d 8h
Tårtfat och skål på fot, 4 delar, glas, bl.a Miranda, Arabia och Rosita.
60965
Tårtfat och skål på fot, 4 delar, glas, bl.a Miranda, Arabia och Rosita.
Aktuellt bud300 SEK
2d 8h
Ulla Procopé, teservis, 20 delar, stengods, ''Ruska'', Arabia, Finland.
60967
Ulla Procopé, teservis, 20 delar, stengods, ''Ruska'', Arabia, Finland.
Aktuellt bud400 SEK
2d 8h
Vaser, skålar m.m, glas, ett parti, bl.a Erik Höglund.
60968
Vaser, skålar m.m, glas, ett parti, bl.a Erik Höglund.
Aktuellt bud400 SEK
2d 8h
Tändare, metall, Dunhill.
60969
Tändare, metall, Dunhill.
Aktuellt bud450 SEK
2d 8h
Monster High dockor, 14 st, Mattel.
60186
Monster High dockor, 14 st, Mattel.
Aktuellt bud400 SEK
2d 8h
Mjölkback, trä, Malmö Mjölkcentral.
60971
Mjölkback, trä, Malmö Mjölkcentral.
Aktuellt bud350 SEK
2d 8h
Ytterfoder, 10 st, porslin, Camé, Jugend, Prins Eugen Waldermarsudde och Flora, Gustavsberg.
60974
Ytterfoder, 10 st, porslin, Camé, Jugend, Prins Eugen Waldermarsudde och Flora, Gustavsberg.
Aktuellt bud100 SEK
2d 8h
Karin Björquist, ytterfoder, 12 st, porslin, ''Octavius'' och ''Octavia'', Gustavsberg.
60976
Karin Björquist, ytterfoder, 12 st, porslin, ''Octavius'' och ''Octavia'', Gustavsberg.
Aktuellt bud125 SEK
2d 8h
Servisdelar, 32 st, porslin, Pillivuyt, Frankrike.
60978
Servisdelar, 32 st, porslin, Pillivuyt, Frankrike.
Aktuellt bud300 SEK
2d 8h
Serveringsfat, såssnipa och kanna, 8 delar, flintgods, Gustavsberg, Rörstrand och Gefle.
60981
Serveringsfat, såssnipa och kanna, 8 delar, flintgods, Gustavsberg, Rörstrand och Gefle.
Aktuellt bud100 SEK
2d 8h
Servisdelar, 22 st, flintgods, ''Skåne'', Rörstrand.
60983
Servisdelar, 22 st, flintgods, ''Skåne'', Rörstrand.
Aktuellt bud1 100 SEK
2d 8h
Serveringsfat m.m, 18 delar, porslin, mestadels England.
60984
Serveringsfat m.m, 18 delar, porslin, mestadels England.
Aktuellt bud400 SEK
2d 8h
Servisdelar, 10 st, flintgods, Rörstrand SS.
60985
Servisdelar, 10 st, flintgods, Rörstrand SS.
Aktuellt bud300 SEK
2d 8h
Taklampa, glas, ''Zero'', Tyringe.
60986
Taklampa, glas, ''Zero'', Tyringe.
Aktuellt bud125 SEK
2d 8h
Oiva Toikka, skål, glas, ''Flora'', Nuutajärvi, Finland, 1960-tal.
60987
Oiva Toikka, skål, glas, ''Flora'', Nuutajärvi, Finland, 1960-tal.
Aktuellt bud125 SEK
2d 8h
Vas, keramik, ''Mussle'', ByOn.
60988
Vas, keramik, ''Mussle'', ByOn.
Aktuellt bud250 SEK
2d 8h
Blåregn, konstgjord växt, plast/trä.
60238
Blåregn, konstgjord växt, plast/trä.
Aktuellt bud350 SEK
2d 8h
Kopparkastruller m.m, 7 delar.
60199
Kopparkastruller m.m, 7 delar.
Aktuellt bud175 SEK
2d 8h
Delar till stringhylla, 7 st, teakfanerl/metall.
60220
Delar till stringhylla, 7 st, teakfanerl/metall.
Aktuellt bud300 SEK
6d 5h
Wilhelm Kåge, servisdelar, 10 st, flintgods, ''Pyro'', Gustavsberg.
60963
Wilhelm Kåge, servisdelar, 10 st, flintgods, ''Pyro'', Gustavsberg.
Aktuellt bud400 SEK
6d 5h
Tias Eckhoff, bestickservisdelar, 44 st, teak/rostfritt stål, ''Opus'', Lundtofte, Danmark.
60966
Tias Eckhoff, bestickservisdelar, 44 st, teak/rostfritt stål, ''Opus'', Lundtofte, Danmark.
Aktuellt bud500 SEK
6d 5h
Höganäs Keramik, 14 delar, stengods.
60972
Höganäs Keramik, 14 delar, stengods.
Aktuellt bud175 SEK
6d 5h
Höganäs Keramik, ett parti, stengods.
60973
Höganäs Keramik, ett parti, stengods.
Aktuellt bud100 SEK
6d 5h
Kannor, 10 st, glas, bl.a Gullaskruf och Skånska Glasbruket.
60975
Kannor, 10 st, glas, bl.a Gullaskruf och Skånska Glasbruket.
Aktuellt bud225 SEK
6d 5h
Stege, metall, hopfällbar, Kvikkie, Holland.
60977
Stege, metall, hopfällbar, Kvikkie, Holland.
Aktuellt bud100 SEK
6d 5h
Lampskärmar, 16 st, bl.a IKEA, Skimra och Kvista.
60979
Lampskärmar, 16 st, bl.a IKEA, Skimra och Kvista.
Aktuellt bud125 SEK
6d 5h
Lampskärmar, 9 st, Kvista, IKEA.
60980
Lampskärmar, 9 st, Kvista, IKEA.
Aktuellt bud100 SEK
6d 5h
Tamburmajor med lampa, metall.
60982
Tamburmajor med lampa, metall.
Aktuellt bud125 SEK
6d 5h
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
60992
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
Aktuellt bud100 SEK
6d 5h
Magasinkärra, hopfällbar, metall.
60993
Magasinkärra, hopfällbar, metall.
Aktuellt bud150 SEK
6d 5h
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
60994
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
6d 5h
Byrå, 5 lådor, trä, beslag i mässing, 1900-tal.
60995
Byrå, 5 lådor, trä, beslag i mässing, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK
6d 5h
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
60996
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
Startbud100 SEK
6d 5h
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
60997
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
Aktuellt bud250 SEK
6d 5h
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
60998
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
6d 5h
Slagbord, 6 lådor, trä.
60999
Slagbord, 6 lådor, trä.
Aktuellt bud450 SEK
6d 6h
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
61000
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
Aktuellt bud300 SEK
6d 6h
Sängbord, ett par, metall/glas.
61001
Sängbord, ett par, metall/glas.
Aktuellt bud100 SEK
6d 6h
Lyktor, 2 st, metall/glas.
61002
Lyktor, 2 st, metall/glas.
Startbud100 SEK
6d 6h
Hylla, 5 hyllplan, metall/plast.
61003
Hylla, 5 hyllplan, metall/plast.
Aktuellt bud125 SEK
6d 6h
Märkmaskin, Brother P-Touch 1200.
61004
Märkmaskin, Brother P-Touch 1200.
Aktuellt bud100 SEK
6d 6h
Bordstomme, sten/metall.
61005
Bordstomme, sten/metall.
Aktuellt bud100 SEK
6d 6h
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
61006
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Aktuellt bud150 SEK
6d 6h
Bänk, trä, Hübsch.
61007
Bänk, trä, Hübsch.
Aktuellt bud200 SEK
6d 6h
Bok, Skånes Bebyggelse Del III, Owe Ahlfors-Geyer, AB Skandinavisk Litteratur, Skånska Dagbladets Tryckeri, Malmö, 1961.
61008
Bok, Skånes Bebyggelse Del III, Owe Ahlfors-Geyer, AB Skandinavisk Litteratur, Skånska Dagbladets Tryckeri, Malmö, 1961.
Aktuellt bud250 SEK
6d 6h
Bord, sten/metall.
61009
Bord, sten/metall.
Aktuellt bud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.