61294
Bordsur, glas, Orrefors.
Startbud100 SEK

61295
Fickur, 4 st, silver/mässing.
Aktuellt bud350 SEK

61296
Armbandsur, dam, Omega.
Aktuellt bud150 SEK

61297
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
Aktuellt bud125 SEK

61298
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
Aktuellt bud2 000 SEK

61299
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61300
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
Aktuellt bud350 SEK

61301
Fåtöljer, ett par, textil/trä. 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud100 SEK

61302
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
Aktuellt bud750 SEK

61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Startbud100 SEK

61304
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
Aktuellt bud125 SEK

61305
Serveringsbricka, teak, Söwe-Konst, Sövestad.
Aktuellt bud125 SEK

61306
Karmstol, ek/skinn, jugend.
Aktuellt bud175 SEK

61307
Taklampa, glas/mässing, 1970-tal.
Aktuellt bud225 SEK

61308
Matsalsskåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud550 SEK

61309
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud700 SEK

61310
Taklampa, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
Aktuellt bud100 SEK

61311
Takkrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas.
Aktuellt bud125 SEK

61312
Aktuellt bud1 700 SEK

61313
Carl Fagerlund, taklampa, mässing/glas, Orrefors.
Startbud100 SEK

61314
Renè Lalique, skål på fot, glas, ''Elizabeth'', Lalique, Paris, Frankrike, signerad.
Aktuellt bud750 SEK

61315
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
Aktuellt bud500 SEK

61316
Stilbyrå, 3 lådor, trä/marmorskiva, rokokostil, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK

61317
Väggbonader, 5 st, allmogetextil.
Aktuellt bud100 SEK

61318
Barometer, trä/mässing, H.M Drottningens Hovleverantör, etikettmärkt Engströms Ur-ställning, Stockholm.
Aktuellt bud175 SEK

61319
Jordglob med belysning, Scan-Globe, Danmark, 1976.
Aktuellt bud175 SEK

61320
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
Aktuellt bud350 SEK

61321
Krus och vas, 3 delar, stengods, Höganäs och Vallåkra.
Aktuellt bud125 SEK

61322
Krus, stengods, 12 liter, Höganäs.
Aktuellt bud175 SEK

61323
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
Aktuellt bud200 SEK

61324
Bokhylla med skåp, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud250 SEK

61325
Lego, ett parti, samt ritningar.
Aktuellt bud300 SEK

61326
Skrivbord, 7 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud1 300 SEK

61327
Bokhylla, 4 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud100 SEK

61328
Aktuellt bud200 SEK

61329
Gallerimatta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud300 SEK

61330
Matta, Hossienabad, orientalisk, handknuten, ull.
Aktuellt bud550 SEK

61331
Mangelkorg, flätad.
Aktuellt bud250 SEK

61332
Aktuellt bud250 SEK

61333
Smart-TV, Samsung UE40J6285SU, med fjärrkontroll.
Aktuellt bud400 SEK

61334
Vaser m.m, 13 st, keramik/trä/plast, bl.a Syco Keramik.
Startbud100 SEK

61335
Bestickservis, 71 delar, nysilver, Chippendale.
Aktuellt bud250 SEK

61336
Väggur, trä/glas/metall, Brobi.
Startbud100 SEK

61337
Lampkupor, 2 st, glas.
Aktuellt bud100 SEK

61338
Bestickservis, 48 delar, nysilver, "Märtha".
Aktuellt bud150 SEK

61339
Köksassistent, Electrolux Assistent, samt tillbehör.
Aktuellt bud175 SEK

61340
Grytor och kastrull, 3+1 st, gjutjärn/emaljerat, bl.a Kockums.
Aktuellt bud200 SEK

61341
Svenska frimärken, årssatser, 6 st, 1975-1980.
Aktuellt bud100 SEK