60708
Armbandsur, 7 st, bl.a Seiko och Storm.
Aktuellt bud100 SEK

59842
Skiftnycklar och rörtång, 6+1 st, Bahco.
Aktuellt bud175 SEK

60718
Gabriel van Rooyen, olja på pannå, signerad, 1798.
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK

60304
Golvlampa, metall.
Startbud100 SEK

60467
Stolar, 6 st, ek/textil, samtida.
Aktuellt bud100 SEK

60924
Arthur Percy, vaser, 10 st, glas, Gullaskruf, 1950-tal.
Aktuellt bud225 SEK

61358
Matservis, 34 delar, flintgods, ''Asiatic Pheasant'', Enoch Wedgwood, England.
Aktuellt bud600 SEK

61359
Stenbordsdukar, 5 st.
Aktuellt bud250 SEK

61360
Anja Jaatinen-Winquist, kaffeservisdelar, 14 st, stengods, ''Karelia'', Arabia, Finland.
Aktuellt bud100 SEK

61361
Myntsamling, ett parti, blandade valutor , mestadels svenska.
Aktuellt bud2 900 SEK

61362
Fotogenlampa, glas/mässing.
Aktuellt bud225 SEK

61363
Lampkupor, 5 st, glas.
Startbud100 SEK

61364
Vaser m.m, 8 delar, glas, bl.a Orrefors.
Aktuellt bud125 SEK

61365
Barbro Wesslander, martiniglas, 13 st, Boda Nova.
Aktuellt bud125 SEK

61366
Kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Berlin Bellevue'', Rosenthal.
Aktuellt bud225 SEK

61367
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud200 SEK

61369
Sängbord, trä, stenskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud250 SEK

61370
Hugo Troeds, sideboard, teak, Bjärnum, 1950/60-tal.
Aktuellt bud300 SEK

61371
Handdukar, ett parti, linne, 1900-tal.
Aktuellt bud125 SEK

61372
Kaffeservis, 31 delar, porslin, ''Svenska Fåglar'', Bröderna von Wright, Fyrklövern.
Aktuellt bud300 SEK

61373
Handdukar, 19 st, linne.
Aktuellt bud150 SEK

61374
Bananlådor, 3 st, trä, Fyffes, A.-B. Banankompaniet.
Aktuellt bud350 SEK

61375
Fritz Kallenberg, glasservis, 37 delar, "Pyramid", Boda, 1900-tal.
Aktuellt bud600 SEK

61376
Bendt Lauridsen, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61378
Valerie Olsson Komstad, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61379
Oscar Reutersvärd och Anders Österlin, litografier, 2 st, provtryck och nr 18/110, signerade.
Aktuellt bud250 SEK

61380
Glasservis med slipad dekor, 63 delar, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61381
Alesandro Canzini, efter, olja på duk, signerad Canzini.
Startbud100 SEK

61382
Plåtburkar m.m, 17 delar, 1900-tal.
Aktuellt bud125 SEK

61383
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad C. Lantz.
Aktuellt bud150 SEK

61384
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G.W. Hill.
Startbud100 SEK

61385
Bo Fajans, assietter, 10 st, keramik, 1900-taltes mitt.
Aktuellt bud250 SEK

61387
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a Goebel.
Aktuellt bud225 SEK

61388
Monica Bratt, dessertskålar, 13 st, glas, "Puck", Reijmyre.
Aktuellt bud450 SEK

61389
Kaj Frank, dricksglas, 8 st, Iittala, Finland.
Aktuellt bud175 SEK

61390
Kaffeservis, 22 delar, porslin, ''HC Andersens Eventyr'', Fyrklövern.
Aktuellt bud150 SEK

61391
Öronlappsfåtölj med fotpall, textil, Turninova.
Aktuellt bud100 SEK

61392
Startbud100 SEK

61394
Kaffeservis, 12 delar, porslin, ''Skånska Slott'', Fyrklövern.
Startbud100 SEK

61395
Marknadsbord, trä.
Aktuellt bud100 SEK

61396
Ringar, 3 st, förlovnings/vigsel/alliansring, guld 18k.
Aktuellt bud9 000 SEK

61397
Matbord och stolar, 5 delar, trä/textil, samtida.
Startbud100 SEK

61398
Guld, 3 delar, 18K.
Aktuellt bud2 500 SEK

61399
Armlänk, x-länk, guld 18K, 1973.
Aktuellt bud9 000 SEK

61400
Armlänk, bismark, guld 18K, 1965.
Aktuellt bud8 600 SEK

61401
Spegel, förgylld ram, rokokostil.
Aktuellt bud100 SEK

61402
Halslänk, bismarck, doserad, guld 18K.
Aktuellt bud8 400 SEK

61403
Manschettknappar, ett par, guld 18K, 2018.
Aktuellt bud3 300 SEK