11d 5h
Bertil Vallien, skål på fot, Boda.
61272
Startbud100 SEK
11d 5h
Mormorsfilt, virkad.
61273
Mormorsfilt, virkad.
Aktuellt bud100 SEK
11d 5h
61274
Startbud100 SEK
11d 5h
Kaffebryggare, Moccamaster.
61275
Kaffebryggare, Moccamaster.
Aktuellt bud200 SEK
11d 5h
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
61276
Startbud100 SEK
11d 5h
Piedestaler, 2 st, trä.
61277
Piedestaler, 2 st, trä.
Startbud100 SEK
11d 5h
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
61278
Aktuellt bud175 SEK
11d 5h
Dammsugare, Miele Complete C3.
61279
Aktuellt bud150 SEK
11d 5h
61280
Aktuellt bud300 SEK
11d 5h
Hallbyrå, 2 lådor och lucka, teak, 1900-talets andra hälft.
61281
Aktuellt bud175 SEK
11d 5h
Gunvor Olin-Grönquist, assietter, 12 st, stengods, "Kosmos", Arabia.
61282
Aktuellt bud400 SEK
11d 5h
Piedestal, bronserat trä/stenskiva, empirestil, 1900-tal.
61283
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Dragspel, Granesso, Hagström, 1900-tal.
61284
Aktuellt bud150 SEK
11d 6h
Syskrin på ben, trä.
61285
Syskrin på ben, trä.
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
61286
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
61288
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Pottskåp, trä.
61290
Pottskåp, trä.
Aktuellt bud225 SEK
11d 6h
Kontorsstolar, 2 st, trä/metall, höj/sänkbara, snurrbara.
61291
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Skedar, tänger m.m, 10 delar, silver.
61292
Aktuellt bud950 SEK
11d 6h
61293
Aktuellt bud500 SEK
11d 6h
Bordsur, glas, Orrefors.
61294
Bordsur, glas, Orrefors.
Startbud100 SEK
11d 6h
Fickur, 4 st, silver/mässing.
61295
Fickur, 4 st, silver/mässing.
Aktuellt bud200 SEK
11d 6h
Armbandsur, dam, Omega.
61296
Armbandsur, dam, Omega.
Aktuellt bud150 SEK
11d 6h
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
61297
Startbud100 SEK
11d 6h
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
61298
Aktuellt bud1 700 SEK
11d 6h
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
61299
Startbud100 SEK
11d 6h
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
61300
Aktuellt bud225 SEK
11d 6h
Fåtöljer, ett par, textil/trä. 1900-talets första hälft.
61301
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
61302
Aktuellt bud500 SEK
11d 6h
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
61303
Startbud100 SEK
11d 6h
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
61304
Aktuellt bud125 SEK
11d 6h
Serveringsbricka, teak, Söwe-Konst, Sövestad.
61305
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Karmstol, ek/skinn, jugend.
61306
Karmstol, ek/skinn, jugend.
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Taklampa, glas/mässing, 1970-tal.
61307
Aktuellt bud150 SEK
11d 6h
Matsalsskåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
61308
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
61309
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Taklampa, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
61310
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Takkrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas.
61311
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
61312
Aktuellt bud125 SEK
11d 6h
Carl Fagerlund, taklampa, mässing/glas, Orrefors.
61313
Startbud100 SEK
11d 6h
Renè Lalique, skål på fot, glas, ''Elizabeth'', Lalique, Paris, Frankrike, signerad.
61314
Aktuellt bud350 SEK
11d 6h
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
61315
Aktuellt bud500 SEK
11d 6h
Stilbyrå, 3 lådor, trä/marmorskiva, rokokostil, 1900-tal.
61316
Aktuellt bud175 SEK
11d 6h
Väggbonader, 5 st, allmogetextil.
61317
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Barometer, trä/mässing,  H.M Drottningens Hovleverantör, etikettmärkt Engströms Ur-ställning, Stockholm.
61318
Aktuellt bud150 SEK
11d 6h
Jordglob med belysning, Scan-Globe, Danmark, 1976.
61319
Aktuellt bud100 SEK
11d 6h
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
61320
Aktuellt bud350 SEK
11d 6h
Krus och vas, 3 delar, stengods, Höganäs och Vallåkra.
61321
Aktuellt bud100 SEK