61272
Bertil Vallien, skål på fot, Boda.
Startbud100 SEK

61273
Mormorsfilt, virkad.
Aktuellt bud100 SEK

61274
Startbud100 SEK

61275
Kaffebryggare, Moccamaster.
Aktuellt bud200 SEK

61276
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
Startbud100 SEK

61277
Piedestaler, 2 st, trä.
Startbud100 SEK

61278
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK

61279
Dammsugare, Miele Complete C3.
Aktuellt bud150 SEK

61280
Aktuellt bud300 SEK

61281
Hallbyrå, 2 lådor och lucka, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud175 SEK

61282
Gunvor Olin-Grönquist, assietter, 12 st, stengods, "Kosmos", Arabia.
Aktuellt bud400 SEK

61283
Piedestal, bronserat trä/stenskiva, empirestil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61284
Dragspel, Granesso, Hagström, 1900-tal.
Aktuellt bud150 SEK

61285
Syskrin på ben, trä.
Aktuellt bud100 SEK

61286
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61288
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
Aktuellt bud100 SEK

61290
Pottskåp, trä.
Aktuellt bud225 SEK

61291
Kontorsstolar, 2 st, trä/metall, höj/sänkbara, snurrbara.
Aktuellt bud100 SEK

61292
Skedar, tänger m.m, 10 delar, silver.
Aktuellt bud950 SEK

61293
Aktuellt bud500 SEK

61294
Bordsur, glas, Orrefors.
Startbud100 SEK

61295
Fickur, 4 st, silver/mässing.
Aktuellt bud200 SEK

61296
Armbandsur, dam, Omega.
Aktuellt bud150 SEK

61297
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61298
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
Aktuellt bud1 700 SEK

61299
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61300
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
Aktuellt bud225 SEK

61301
Fåtöljer, ett par, textil/trä. 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud100 SEK

61302
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
Aktuellt bud500 SEK

61303
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
Startbud100 SEK

61304
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
Aktuellt bud125 SEK

61305
Serveringsbricka, teak, Söwe-Konst, Sövestad.
Aktuellt bud100 SEK

61306
Karmstol, ek/skinn, jugend.
Aktuellt bud100 SEK

61307
Taklampa, glas/mässing, 1970-tal.
Aktuellt bud150 SEK

61308
Matsalsskåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61309
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61310
Taklampa, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
Aktuellt bud100 SEK

61311
Takkrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas.
Aktuellt bud100 SEK

61312
Aktuellt bud125 SEK

61313
Carl Fagerlund, taklampa, mässing/glas, Orrefors.
Startbud100 SEK

61314
Renè Lalique, skål på fot, glas, ''Elizabeth'', Lalique, Paris, Frankrike, signerad.
Aktuellt bud350 SEK

61315
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
Aktuellt bud500 SEK

61316
Stilbyrå, 3 lådor, trä/marmorskiva, rokokostil, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK

61317
Väggbonader, 5 st, allmogetextil.
Aktuellt bud100 SEK

61318
Barometer, trä/mässing, H.M Drottningens Hovleverantör, etikettmärkt Engströms Ur-ställning, Stockholm.
Aktuellt bud150 SEK

61319
Jordglob med belysning, Scan-Globe, Danmark, 1976.
Aktuellt bud100 SEK

61320
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
Aktuellt bud350 SEK

61321
Krus och vas, 3 delar, stengods, Höganäs och Vallåkra.
Aktuellt bud100 SEK