Kategorier

8d 4h
Konstböcker, 12 st, bl.a Edvard Munch och Rembrandt.
61225
Konstböcker, 12 st, bl.a Edvard Munch och Rembrandt.
Aktuellt bud100 SEK
8d 4h
Kaffemaskin, Nespresso Lattissima F321.
61226
Kaffemaskin, Nespresso Lattissima F321.
Aktuellt bud100 SEK
8d 5h
Konstböcker, 15 st, bl.a Edward Hopper och Paul Klee.
61227
Konstböcker, 15 st, bl.a Edward Hopper och Paul Klee.
Aktuellt bud100 SEK
8d 5h
Toalettpappershållare, 6 st, trä/metall.
61228
Toalettpappershållare, 6 st, trä/metall.
Aktuellt bud100 SEK
8d 5h
Konstböcker, 10 st, bl.a Andy Warhol och Picasso.
61229
Konstböcker, 10 st, bl.a Andy Warhol och Picasso.
Aktuellt bud100 SEK
8d 5h
Konstböcker, 10 st, bl.a Gustav Rudberg och Aschenbrenner.
61230
Konstböcker, 10 st, bl.a Gustav Rudberg och Aschenbrenner.
Aktuellt bud100 SEK
8d 5h
Sylvanian Families, lekset samt tillbehör, ett parti, plast/textil.
61231
Sylvanian Families, lekset samt tillbehör, ett parti, plast/textil.
Startbud100 SEK
8d 5h
Konstböcker m.m, 12 st, bl.a Ola Billgren och Wassily Kandinsky.
61232
Konstböcker m.m, 12 st, bl.a Ola Billgren och Wassily Kandinsky.
Aktuellt bud100 SEK
8d 5h
Konstböcker, 10 st, bl.a Lennart Rodhe och Skagenmålarna.
61233
Konstböcker, 10 st, bl.a Lennart Rodhe och Skagenmålarna.
Aktuellt bud125 SEK
8d 5h
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
61234
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
Startbud100 SEK
8d 5h
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
61235
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
Startbud100 SEK
8d 5h
Servisdelar, 42 st, porslin, England.
61236
Servisdelar, 42 st, porslin, England.
Aktuellt bud175 SEK
8d 5h
Servisdelar, ett parti, porslin, England.
61237
Servisdelar, ett parti, porslin, England.
Aktuellt bud200 SEK
8d 5h
Stringhylla, 2 hyllplan, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
61238
Stringhylla, 2 hyllplan, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud225 SEK
8d 5h
Vägglampetter m.m, 17 delar, bl.a Granit.
61239
Vägglampetter m.m, 17 delar, bl.a Granit.
Aktuellt bud175 SEK
8d 5h
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Startbud100 SEK
8d 5h
Bajonetter och kniv, 3 delar.
61241
Bajonetter och kniv, 3 delar.
Aktuellt bud650 SEK
8d 5h
Förvaringslådor, 5 st, trä/metall, bl.a Strömshaga.
61242
Förvaringslådor, 5 st, trä/metall, bl.a Strömshaga.
Aktuellt bud150 SEK
8d 5h
Kastruller, 7 st, emaljerade, Strömshaga.
61243
Kastruller, 7 st, emaljerade, Strömshaga.
Aktuellt bud100 SEK
8d 5h
Mask m.m, ett parti, Asien/Afrika.
61244
Mask m.m, ett parti, Asien/Afrika.
Aktuellt bud100 SEK
8d 5h
Påsar för vinflaskor, ett parti, textil, samt korg, metall.
61245
Påsar för vinflaskor, ett parti, textil, samt korg, metall.
Startbud100 SEK
8d 5h
Servetter och handdukar m.m, ett parti.
61246
Servetter och handdukar m.m, ett parti.
Aktuellt bud125 SEK
8d 5h
Smycken, 8 delar, pärlor/silver/metall, bl.a Esprit.
61247
Smycken, 8 delar, pärlor/silver/metall, bl.a Esprit.
Aktuellt bud150 SEK
8d 5h
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering10 000 SEK
8d 5h
Påskpynt m.m, ett parti.
61249
Påskpynt m.m, ett parti.
Aktuellt bud225 SEK
8d 5h
Skafthålsyxa, sten, sannolikt neolitikum.
61250
Skafthålsyxa, sten, sannolikt neolitikum.
Aktuellt bud125 SEK
8d 5h
Flintyxor, 3 st, sannolikt neoliticum.
61251
Flintyxor, 3 st, sannolikt neoliticum.
Aktuellt bud100 SEK
8d 5h
Nils Jonsson, "Arild", sideboard, riopalisander, Troeds, 1900-talets senare del.
61252
Nils Jonsson, "Arild", sideboard, riopalisander, Troeds, 1900-talets senare del.
Aktuellt bud3 200 SEK
8d 5h
Flintdolk och spjutspets, sannolikt neolitikum.
61253
Flintdolk och spjutspets, sannolikt neolitikum.
Startbud100 SEK
8d 5h
Allmogetextil, 5 delar.
61254
Allmogetextil, 5 delar.
Startbud100 SEK
8d 5h
Bordsdukar, 5 st, bl.a med broderi.
61255
Bordsdukar, 5 st, bl.a med broderi.
Aktuellt bud125 SEK
8d 5h
Handdukar m.m, ett parti, linne, 1900-tal.
61256
Handdukar m.m, ett parti, linne, 1900-tal.
Aktuellt bud450 SEK
8d 5h
Förkläden till folkdräkter m.m, 8 delar, 1800/1900-tal.
61257
Förkläden till folkdräkter m.m, 8 delar, 1800/1900-tal.
Aktuellt bud450 SEK
8d 5h
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
61258
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
Startbud100 SEK
8d 5h
Matta, orientalisk stil, ull.
60537
Matta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud100 SEK
8d 5h
Bordsdukar och servetter , ett parti.
61260
Bordsdukar och servetter , ett parti.
Aktuellt bud250 SEK
8d 5h
Playmobil, ett parti.
61261
Playmobil, ett parti.
Aktuellt bud225 SEK
8d 5h
Oidentifierad konstnär, "Tysk fältherre", olja på parketterad pannå, Tyskland, 1600-tal.
60720
Oidentifierad konstnär, "Tysk fältherre", olja på parketterad pannå, Tyskland, 1600-tal.
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering8 000 SEK
11d 4h
Bijouterier, ett parti.
61262
Bijouterier, ett parti.
Startbud100 SEK
11d 4h
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
61263
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
Startbud100 SEK
11d 4h
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
61264
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
Aktuellt bud100 SEK
11d 4h
Ryamatta, ull, "Maya", Nordiska Kompaniet, 1970/80-tal.
61265
Ryamatta, ull, "Maya", Nordiska Kompaniet, 1970/80-tal.
Startbud100 SEK
11d 4h
Rostfritt, ett parti.
61266
Rostfritt, ett parti.
Aktuellt bud100 SEK
11d 4h
Figurin, porslin, Liadro.
61267
Figurin, porslin, Liadro.
Startbud100 SEK
11d 4h
Carl Hjalmar Norrström, ljusstakar, ett par, mässing, "No 80", Skultuna, signerade.
61268
Carl Hjalmar Norrström, ljusstakar, ett par, mässing, "No 80", Skultuna, signerade.
Aktuellt bud125 SEK
11d 4h
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
60113
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
Aktuellt bud125 SEK
11d 4h
Nattljusstakar, ett par, mässing, Skultuna.
61270
Nattljusstakar, ett par, mässing, Skultuna.
Aktuellt bud175 SEK
11d 4h
Marian Zawadzki, golvvas, keramik, Tilgmans, signerad, 1962.
61271
Marian Zawadzki, golvvas, keramik, Tilgmans, signerad, 1962.
Aktuellt bud650 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.