Kategorier

6d 0h
Matta, orientalisk stil, ull.
61434
Matta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud100 SEK
6d 0h
Taklampor, ett par, plast, Koizol.
61435
Taklampor, ett par, plast, Koizol.
Aktuellt bud100 SEK
6d 0h
Matta, orientalisk stil, ull.
61437
Matta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud125 SEK
6d 0h
Balja, koppar.
61438
Balja, koppar.
Aktuellt bud350 SEK
6d 0h
Fotogenlampa, koppar/glas, 2000-tal.
61439
Fotogenlampa, koppar/glas, 2000-tal.
Aktuellt bud150 SEK
6d 0h
Matta, orientalisk stil, ull.
61440
Matta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud225 SEK
6d 0h
Salt- och pepparkvarn, trä, Exxent.
61441
Salt- och pepparkvarn, trä, Exxent.
Aktuellt bud125 SEK
6d 0h
Matta, orientalisk stil, ull.
61442
Matta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud125 SEK
6d 0h
Kaj Franck, Skålar, 6 st, glas, "Bullseye", Nuutajärvi, Finland.
61443
Kaj Franck, Skålar, 6 st, glas, "Bullseye", Nuutajärvi, Finland.
Aktuellt bud125 SEK
6d 0h
Matsalsgrupp, 5 delar, trä/textil, gustaviansk stil.
61444
Matsalsgrupp, 5 delar, trä/textil, gustaviansk stil.
Startbud100 SEK
6d 0h
Hylla, 3 hyllplan och 2 skåp, teak, 1900-talets andra hälft.
61445
Hylla, 3 hyllplan och 2 skåp, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud125 SEK
6d 0h
Krus, 3 st, stengods, Höganäs.
61446
Krus, 3 st, stengods, Höganäs.
Aktuellt bud175 SEK
6d 0h
Fönster/köksölampor, ett par, glas, handgjorda, Nordlux, samtida.
61447
Fönster/köksölampor, ett par, glas, handgjorda, Nordlux, samtida.
Startbud100 SEK
6d 0h
Hylla, 5 lådor, teak.
61448
Hylla, 5 lådor, teak.
Aktuellt bud350 SEK
6d 0h
Brandhjälm, "Räddningstjänsten Tomelilla", Brissman, Halmstad.
61449
Brandhjälm, "Räddningstjänsten Tomelilla", Brissman, Halmstad.
Startbud100 SEK
6d 0h
Spegel, förgylld ram, rokokostil, 1900-tal.
61450
Spegel, förgylld ram, rokokostil, 1900-tal.
Aktuellt bud125 SEK
6d 0h
Vas och skålfat, keramik, Tilgmans Keramik och "Linda", Västtyskland.
61451
Vas och skålfat, keramik, Tilgmans Keramik och "Linda", Västtyskland.
Aktuellt bud100 SEK
6d 0h
Bruno Mathsson, klaffbord på hjul, trä/metall, "Berit", Mathsson International, Värnamo, 1900-tal.
61452
Bruno Mathsson, klaffbord på hjul, trä/metall, "Berit", Mathsson International, Värnamo, 1900-tal.
Aktuellt bud550 SEK
6d 0h
Remmare, 8 st, glas, Frankrike.
61453
Remmare, 8 st, glas, Frankrike.
Aktuellt bud150 SEK
6d 0h
Smålandsstake, för 7 ljus, trä, Bänste, Boa Slöjdcenter AB, Jönköping.
61454
Smålandsstake, för 7 ljus, trä, Bänste, Boa Slöjdcenter AB, Jönköping.
Aktuellt bud100 SEK
6d 0h
Herrbetjänt, metall/sten.
61455
Herrbetjänt, metall/sten.
Startbud100 SEK
6d 0h
Ytterfoder, par, keramik, Italien, bl.a Bassano.
61456
Ytterfoder, par, keramik, Italien, bl.a Bassano.
Startbud100 SEK
6d 0h
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
61460
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
6d 0h
Figurin, porslin, Wallendorf.
61461
Figurin, porslin, Wallendorf.
Aktuellt bud350 SEK
6d 0h
Åke Fribyter, fåtölj samt fotpall, skinn/trä, "Kroken", Nelo Möbler.
61462
Åke Fribyter, fåtölj samt fotpall, skinn/trä, "Kroken", Nelo Möbler.
Aktuellt bud175 SEK
6d 0h
Ölglas på fot, 8 st, gröntonat glas.
61463
Ölglas på fot, 8 st, gröntonat glas.
Aktuellt bud100 SEK
6d 0h
Golvlampa med bord, justerbar lampa, trä/metall/textil, 1900-talets mitt.
61464
Golvlampa med bord, justerbar lampa, trä/metall/textil, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud350 SEK
6d 0h
Assietter, 11 st, porslin, Gefle.
61465
Assietter, 11 st, porslin, Gefle.
Aktuellt bud100 SEK
7d 22h
Takkrona, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
61467
Takkrona, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
Aktuellt bud100 SEK
7d 22h
Takkrona, 5 ljuspunkter, mässing/glas.
61468
Takkrona, 5 ljuspunkter, mässing/glas.
Aktuellt bud100 SEK
7d 22h
Taklampa, metall, Fagerhults belysning.
61469
Taklampa, metall, Fagerhults belysning.
Startbud100 SEK
7d 22h
Taklampa, 10 ljuspunkter, metall, ''Spaghetti'', Facklam.
61470
Taklampa, 10 ljuspunkter, metall, ''Spaghetti'', Facklam.
Aktuellt bud125 SEK
7d 22h
Taklampa, glas/mässing.
61471
Taklampa, glas/mässing.
Startbud100 SEK
7d 22h
Flamskvävnader, ett parti.
61472
Flamskvävnader, ett parti.
Aktuellt bud150 SEK
7d 22h
Tamburmajor, kromad metall, 1900-talets senare del.
61473
Tamburmajor, kromad metall, 1900-talets senare del.
Aktuellt bud100 SEK
7d 22h
Trefotsgryta, metall/smide.
61474
Trefotsgryta, metall/smide.
Aktuellt bud175 SEK
7d 22h
Tidningsbord, bemålad teak/string, "Numretto", K.A. Fredriksson, Värnamo, 1900-talets andra hälft.
61475
Tidningsbord, bemålad teak/string, "Numretto", K.A. Fredriksson, Värnamo, 1900-talets andra hälft.
Startbud100 SEK
7d 22h
Bestickservis och brickor, 40 delar, teak/plast.
61476
Bestickservis och brickor, 40 delar, teak/plast.
Aktuellt bud150 SEK
7d 22h
Soffbord, björk/glasskiva, 1900-talets första hälft.
61477
Soffbord, björk/glasskiva, 1900-talets första hälft.
Startbud100 SEK
7d 22h
Formar, keramik/glas, bl.a "Koka", Rörstrand.
61478
Formar, keramik/glas, bl.a "Koka", Rörstrand.
Aktuellt bud300 SEK
7d 22h
Klädhängare, trä/metall,
61479
Klädhängare, trä/metall,
Aktuellt bud225 SEK
7d 22h
Bordslampor, 3 st, mässing.
61480
Bordslampor, 3 st, mässing.
Aktuellt bud100 SEK
7d 22h
MC-lyft, metall, Biltema 82-414.
61481
MC-lyft, metall, Biltema 82-414.
Aktuellt bud125 SEK
7d 22h
Karaokestation, Fenton Live 280, samt 2 mikrofoner, DM-100.
61482
Karaokestation, Fenton Live 280, samt 2 mikrofoner, DM-100.
Aktuellt bud300 SEK
7d 22h
Snurrfåtölj med fotpall, textil/metall.
61483
Snurrfåtölj med fotpall, textil/metall.
Aktuellt bud200 SEK
7d 22h
Djupa tallrikar och mattallrikar, 6+6 st, keramik, Primula, Italien.
61484
Djupa tallrikar och mattallrikar, 6+6 st, keramik, Primula, Italien.
Aktuellt bud100 SEK
7d 22h
Vas, slipat blått överfångsglas.
61485
Vas, slipat blått överfångsglas.
Aktuellt bud125 SEK
7d 22h
Bordslampor, ett par, porslin/trä.
61486
Bordslampor, ett par, porslin/trä.
Aktuellt bud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.