8d 1h
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
61276
Startbud100 SEK
8d 1h
Piedestaler, 2 st, trä.
61277
Piedestaler, 2 st, trä.
Startbud100 SEK
8d 1h
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
61278
Aktuellt bud175 SEK
8d 1h
Dammsugare, Miele Complete C3.
61279
Aktuellt bud200 SEK
8d 1h
61280
Aktuellt bud300 SEK
8d 1h
Hallbyrå, 2 lådor och lucka, teak, 1900-talets andra hälft.
61281
Aktuellt bud450 SEK
8d 1h
Gunvor Olin-Grönquist, assietter, 12 st, stengods, "Kosmos", Arabia.
61282
Aktuellt bud450 SEK
8d 2h
Piedestal, bronserat trä/stenskiva, empirestil, 1900-tal.
61283
Aktuellt bud225 SEK
8d 2h
Dragspel, Granesso, Hagström, 1900-tal.
61284
Aktuellt bud175 SEK
8d 2h
Syskrin på ben, trä.
61285
Syskrin på ben, trä.
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
61286
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
61288
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Pottskåp, trä.
61290
Pottskåp, trä.
Aktuellt bud225 SEK
8d 2h
Kontorsstolar, 2 st, trä/metall, höj/sänkbara, snurrbara.
61291
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Skedar, tänger m.m, 10 delar, silver.
61292
Aktuellt bud1 000 SEK
8d 2h
61293
Aktuellt bud500 SEK
8d 2h
Bordsur, glas, Orrefors.
61294
Bordsur, glas, Orrefors.
Startbud100 SEK
8d 2h
Fickur, 4 st, silver/mässing.
61295
Fickur, 4 st, silver/mässing.
Aktuellt bud200 SEK
8d 2h
Armbandsur, dam, Omega.
61296
Armbandsur, dam, Omega.
Aktuellt bud150 SEK
8d 2h
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
61297
Startbud100 SEK
8d 2h
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
61298
Aktuellt bud2 000 SEK
8d 2h
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
61299
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
61300
Aktuellt bud300 SEK
8d 2h
Fåtöljer, ett par, textil/trä. 1900-talets första hälft.
61301
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Minnesmynt, 8 st, 3 st silver 925.
61302
Aktuellt bud500 SEK
8d 2h
Figurin, stengods, häst, Sica, Italien.
61303
Startbud100 SEK
8d 2h
Anna-Lisa Thomson, fat, lergods, ''Havsflora'', Upsala Ekeby.
61304
Aktuellt bud125 SEK
8d 2h
Serveringsbricka, teak, Söwe-Konst, Sövestad.
61305
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Karmstol, ek/skinn, jugend.
61306
Karmstol, ek/skinn, jugend.
Aktuellt bud150 SEK
8d 2h
Taklampa, glas/mässing, 1970-tal.
61307
Aktuellt bud175 SEK
8d 2h
Matsalsskåp, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
61308
Aktuellt bud250 SEK
8d 2h
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
61309
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Taklampa, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
61310
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Takkrona, 6 ljuspunkter, mässing/glas.
61311
Aktuellt bud125 SEK
8d 2h
61312
Aktuellt bud1 200 SEK
8d 2h
Carl Fagerlund, taklampa, mässing/glas, Orrefors.
61313
Startbud100 SEK
8d 2h
Renè Lalique, skål på fot, glas, ''Elizabeth'', Lalique, Paris, Frankrike, signerad.
61314
Aktuellt bud600 SEK
8d 2h
Kommod, avlutad furu, 1900-tal.
61315
Aktuellt bud500 SEK
8d 2h
Stilbyrå, 3 lådor, trä/marmorskiva, rokokostil, 1900-tal.
61316
Aktuellt bud175 SEK
8d 2h
Väggbonader, 5 st, allmogetextil.
61317
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Barometer, trä/mässing,  H.M Drottningens Hovleverantör, etikettmärkt Engströms Ur-ställning, Stockholm.
61318
Aktuellt bud175 SEK
8d 2h
Jordglob med belysning, Scan-Globe, Danmark, 1976.
61319
Aktuellt bud150 SEK
8d 2h
Mjölkkanna och kaffepannor, 3 delar, koppar.
61320
Aktuellt bud350 SEK
8d 2h
Krus och vas, 3 delar, stengods, Höganäs och Vallåkra.
61321
Aktuellt bud100 SEK
8d 2h
Krus, stengods, 12 liter, Höganäs.
61322
Aktuellt bud150 SEK
8d 2h
Tomtar, 5 st, terrakotta/plastmaterial, Gräfenroda och Heissner.
61323
Aktuellt bud200 SEK
8d 3h
Bokhylla med skåp, teak, 1900-talets andra hälft.
61324
Aktuellt bud250 SEK
8d 3h
Lego, ett parti, samt ritningar.
61325
Aktuellt bud150 SEK