SV
Kortast tid kvar

61434
Matta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud100 SEK

61435
Taklampor, ett par, plast, Koizol.
Aktuellt bud100 SEK

61437
Matta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud125 SEK

61438
Balja, koppar.
Aktuellt bud350 SEK

61439
Fotogenlampa, koppar/glas, 2000-tal.
Aktuellt bud150 SEK

61440
Matta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud225 SEK

61441
Salt- och pepparkvarn, trä, Exxent.
Aktuellt bud125 SEK

61442
Matta, orientalisk stil, ull.
Aktuellt bud125 SEK

61443
Kaj Franck, Skålar, 6 st, glas, "Bullseye", Nuutajärvi, Finland.
Aktuellt bud125 SEK

61444
Matsalsgrupp, 5 delar, trä/textil, gustaviansk stil.
Startbud100 SEK

61445
Hylla, 3 hyllplan och 2 skåp, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud125 SEK

61446
Krus, 3 st, stengods, Höganäs.
Aktuellt bud175 SEK

61447
Fönster/köksölampor, ett par, glas, handgjorda, Nordlux, samtida.
Startbud100 SEK

61448
Hylla, 5 lådor, teak.
Aktuellt bud350 SEK

61449
Brandhjälm, "Räddningstjänsten Tomelilla", Brissman, Halmstad.
Startbud100 SEK

61450
Spegel, förgylld ram, rokokostil, 1900-tal.
Aktuellt bud125 SEK

61451
Vas och skålfat, keramik, Tilgmans Keramik och "Linda", Västtyskland.
Aktuellt bud100 SEK

61452
Bruno Mathsson, klaffbord på hjul, trä/metall, "Berit", Mathsson International, Värnamo, 1900-tal.
Aktuellt bud550 SEK

61453
Remmare, 8 st, glas, Frankrike.
Aktuellt bud150 SEK

61454
Smålandsstake, för 7 ljus, trä, Bänste, Boa Slöjdcenter AB, Jönköping.
Aktuellt bud100 SEK

61455
Herrbetjänt, metall/sten.
Startbud100 SEK

61456
Ytterfoder, par, keramik, Italien, bl.a Bassano.
Startbud100 SEK

61460
Skålar, 2 st, glas, bl.a Berit Johansson, "Harlequin", Gense, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61461
Figurin, porslin, Wallendorf.
Aktuellt bud350 SEK

61462
Åke Fribyter, fåtölj samt fotpall, skinn/trä, "Kroken", Nelo Möbler.
Aktuellt bud175 SEK

61463
Ölglas på fot, 8 st, gröntonat glas.
Aktuellt bud100 SEK

61464
Golvlampa med bord, justerbar lampa, trä/metall/textil, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud350 SEK

61465
Assietter, 11 st, porslin, Gefle.
Aktuellt bud100 SEK

61467
Takkrona, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
Aktuellt bud100 SEK

61468
Takkrona, 5 ljuspunkter, mässing/glas.
Aktuellt bud100 SEK

61469
Taklampa, metall, Fagerhults belysning.
Startbud100 SEK

61470
Taklampa, 10 ljuspunkter, metall, ''Spaghetti'', Facklam.
Aktuellt bud125 SEK

61471
Taklampa, glas/mässing.
Startbud100 SEK

61472
Flamskvävnader, ett parti.
Aktuellt bud150 SEK

61473
Tamburmajor, kromad metall, 1900-talets senare del.
Aktuellt bud100 SEK

61474
Trefotsgryta, metall/smide.
Aktuellt bud175 SEK

61475
Tidningsbord, bemålad teak/string, "Numretto", K.A. Fredriksson, Värnamo, 1900-talets andra hälft.
Startbud100 SEK

61476
Bestickservis och brickor, 40 delar, teak/plast.
Aktuellt bud150 SEK

61477
Soffbord, björk/glasskiva, 1900-talets första hälft.
Startbud100 SEK

61478
Formar, keramik/glas, bl.a "Koka", Rörstrand.
Aktuellt bud300 SEK

61479
Klädhängare, trä/metall,
Aktuellt bud225 SEK

61480
Bordslampor, 3 st, mässing.
Aktuellt bud100 SEK

61481
MC-lyft, metall, Biltema 82-414.
Aktuellt bud125 SEK

61482
Karaokestation, Fenton Live 280, samt 2 mikrofoner, DM-100.
Aktuellt bud300 SEK

61483
Snurrfåtölj med fotpall, textil/metall.
Aktuellt bud200 SEK

61484
Djupa tallrikar och mattallrikar, 6+6 st, keramik, Primula, Italien.
Aktuellt bud100 SEK

61485
Vas, slipat blått överfångsglas.
Aktuellt bud125 SEK

61486
Bordslampor, ett par, porslin/trä.
Aktuellt bud100 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


